Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: здравейте,който търси намира.  (Прочетена 5680 пъти)

исихия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • истината ще ви направи свободни.

Запознах се със суровоядството преди 3год.излекувах се чрез него от гастроентерит,мигрена и гъбички по краката.След сериозни здравословни проблеми които ни сполетяха 2002г.двамата с моята съпруга започнахме да разследваме научната база на традиционалната западна медицина,както и всички видове алтернативни методи и гледни точки относно здравето на човека.Ежедневно се храниме със сурова храна с изключение на един ден седмично в който готвиме обикновенно нещо постно или риба,мекотели,морски деликатеси.Не консумираме месо,позволяваме си сирена и кисело мляко старопланинска закваска.Аз лично предпочитам да консумирам плодовете и зеленчуците в натурален вид без да ги приготвям под формата на салата или сокове,сол не използвам само лимон и зехтин.Имаме дете на 17м, което се храни като нас с изключение на това че всеки ден с плодовете около1.5кг изпива около 1л.кисело мляко.Убеден съм че хранителните навици се предават в детцтвото от родителите.Детето си изродихме сами в къщи,никой от нас не ползва медикаменти или ваксини.За лечение използваме храната,топли бани,студени и топли компреси,познанията ни от ГНМ.По пътя си към истината лично се запознах с д-р Атанас Гълъбов и Dr.Fermin Moriano който е работил заедно с д-р Хамер откриватела на биологичните закони и единствената научно обоснована и експериментално доказуема медицина ГНМ.И двамата с жена ми сме записали психология UNED в испания но в момента цялото ни внимание е насочено в отглеждането на нашето детенце.Като хоби се занимавам с изследване и експериментиране на алтернативни и свободни енергии.Световната конспирация за мен е факт и имам собствено обяснение за причината на нейното съществуване.Ще се радвам включвайки се в този форум да успеем да се убогатим и спомогнем взаимно.Рецептите ви за торти и сладкиши са невероятни :essen: :Content_14:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #1 -: 06-03-2012, 17:59:18 »

Приветствам те. :flowers2:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #2 -: 06-03-2012, 18:03:39 »

Добре си дошъл, и ти и цялото семейство, поздравления  :Content_22:
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #3 -: 07-03-2012, 07:11:25 »

 :flowers2: добре дошли!
Какво е ГНМ?
Активен

galibo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #4 -: 07-03-2012, 13:54:08 »

Добре дошъл и от мен! :flowers2:
Активен

исихия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • истината ще ви направи свободни.
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #5 -: 08-03-2012, 20:52:25 »

lilka, ГНМ е съкращението на ГЕРМАНСКАТА НОВА МЕДИЦИНА.http://gnm-bg.com/ .Съвършенно нов и революционен поглед върху болестите от собствен опит мисля че е необходимост да се запознаем с тази медицина ако искаме да запазим себеси и близките ни здрави.Обобщено-Болестите НЕ са нещо ЛОШО и процесите, които наблюдаваме не са хаотични,представляват специфични биологични програми контролирани от мозъка ни целящи да ни помогнат да излезем от конкретни проблемни ситуации адаптирайки организма към средата.На ниво тъкани и органи -увеличава или намалява капацитета на даден орган,блокирва или отблокирва.Ниво психика-мисълта ни е заета с проблема.Ниво мозък-конкретната зона,която контролира процеса се видоизменя в различните фази на биологичната програма,което се наблюдава чрез мозъчен сканер.Да провеждаме лечение без да познаваме ГНМ за мен е равнозначно на това да се опитваме да излезнем от лабиринт с вързани очи и ако ползваме на всичкото отгоре традиционалната медицина се получава същия резултат какъвто би се получил ако пуснем слон в стъкларски магазин :Content_4 - emotloader:Моля НЕ се информирайте за ГНМ от уикипедия там информацията е грешна,търсете официални страници със запазени права.
Активен

tindi4ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #6 -: 09-03-2012, 19:17:06 »

Здравей, и аз съм new, но добре дошъл и от мен. Разкажи нещо повече за опита ти с ГНМ.
Линка, който си посочил не работи междудругото.
« Последна редакция: 09-03-2012, 19:18:40 от tindi4ka »
Активен
Happiness is only real when shared!

исихия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • истината ще ви направи свободни.
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #7 -: 09-03-2012, 23:36:07 »

Разкажи нещо повече за опита ти с ГНМ.
Линка, който си посочил не работи междудругото.
Не знам какво става с линковете за ГНМ.От както започнаха да се вкарват законите, които позволяват затварянето на страници с предтекст авторски права изчезнаха няколко много ценни страници и видеоматериал,хваща ме страх,цензурата е жестока.ПРИМЕР-намирам се в софия на една дълга и бавно движешта се опашка /държавно административни въпроси/заговарям се с жената пред мен,споделя ми че са и ампутирали гърдата заради раково образувани.Попитах я коя-лявата-ми отговори.Предложих и да направим една проба,спонтанно да ръкопляска.С ТАЗИ ПРОБА СЕ УСТАНОВЯВА ЛАТЕРАЛНОСТА НА ДОМИНАНТНОТО ПОЛУКЪЛБО В МОЗЪКА.При нея доминираштата страна беше дясната.Директно и без съмнение и заобиколки и казах че е изживяла конфликт свързан нейно дете/било е болно или е имало проблеми, които са я притеснили много/Жената се сгромоляса,сълзите и избликнаха от очите,започна да ми показва снимки на сина си и да ми обяснява че е бил авио механик и при някакъв вид монтажнодемонтажна дейност се случва инцидент.След травма в черпната област изпада в кома и след 6 месеца почива...Използвайки ГНМ може с прецизност да се установи конкретния проблем.ЛАТЕРАЛНОСТА-определя специфичната проява на биологичния конфликт/десняците развиват симптомите в лявата половина на тялото, когато конфликта е свързан с децата им и в дясната когато е свързан с рвнопоставени фигури половинката приятели и т.н./левичарите на обратно.ЗАЩО РАК НА ГЪРДАТА-при рака на млечната жлеза се наблюдава пролифериране на млечножлезистата тъкан,процеса не е безконтролен в момента в който конфликта се разреши процеса се обръща и при наличието на необходими специфични бактерии/микобактерии/ и гъбички излишната тъкан се лизира образува се фистула и материята се изхвърля извън тялото,ако сме ваксинирани против туберкулоза и ваксинацията е ефективна това е невъзможно и излишното образувание бива калцирано.БИОЛОГИЧЕН СМИСЪЛ НА ЦЕЛИЯ ПРОЦЕС-пролиферацията представлява увеличаване на жлезата и съответно капацитета и да произвежда мляко,което е необходимо за болния член от семейството за да оцелее :peperudi:.Тези програми са архаични и благодарение на тях сме тук в момента,показа ли са хилядолетна ефективност само трябва да ги разберем ,защото са подсъзнателни,автоматични :love_028:
Активен

исихия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • истината ще ви направи свободни.
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #8 -: 10-03-2012, 01:48:58 »

http://learninggnm.com/documents/GNM%20Therapy%20Bulgarian.pdf тази страничка не е лоша и можете да си я свалите в компютъра.Дава обща представа по темата ГНМ.Приятно и ползотворно четене. :peperudi: :peperudi: :peperudi:
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #9 -: 10-03-2012, 16:05:24 »

 За ГНМ е писано във форума. Вери и др. съфорумци. Гогопловдив пусна общообразователно филмче от 4 часа.
  Молбата на  ,,нашата будителка„ Мер, е да се придържаме с теми към здравословно хранене. Повечето хора сме тук, поради здравословни причини( а не от съжаление за кожата на животните).
Какво е ГНМ?
 Полезно би било да се отвори тема за ГНМ(мое мнение).
« Последна редакция: 10-03-2012, 16:07:02 от dess »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #10 -: 10-03-2012, 17:03:06 »

.Тези програми са архаични и благодарение на тях сме тук в момента,показа ли са хилядолетна ефективност само трябва да ги разберем ,защото са подсъзнателни,автоматични :love_028:
[/quote]


 :kisss:Ха ,добре дошъл и от мене!Гледай ти, германците открили топлата вода... :surpris_23:
   Пък,че тези знания са архАични(древни), колкото  света, така си е!
То и Петър Дънов, Петър Димков,Ванга... се опитват да ни просветлят, да ни отворят очите...ама къде ти...ааааа , а още по-рано е св.Иван Рилски.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #11 -: 10-03-2012, 17:41:35 »


    Повечето хора сме тук, поради здравословни причини( а не от съжаление за кожата на животните).
 
Точно така, нека онези , които не ги е грижа за кожата на животните да си боледуват на общо основание и с кеф.И аз много се радвам за това!.. :Content_14: :Content_14: :Cherries
А причината да не ядат месо от животни ,каква ще да е ,ако не ги е грижа за живота на самите животни?...
Някой ще рече-защото месото е вредно и болестта иде лесно.Аз пък ще кажа, че не месото е вредно за ядене, ами лицемерния ум, който иска да вземе само едната страна на монетата.Някой иска да използва живота на друго същество, а   после ,ако има резултат за тялото си лош-това не ще.Взима добрия резултат-това че е заситил глада си с месото, а лошия не ще.Защо?...
Като няма да ям месо ,ще го правя защото така разбирам принципно за правилно, а принципа е само един-да се запазва живота на кое да е същество. :pensif_29:

Всякакви други мотиви,особено такива дето са за удобство на жалкото тяло на някой си,ще го докарат само до :
Временно да се излекува от една болест, докато след нея дойде друга , така че пак да  търси и за нея лек .И всичко това под знамето на вегетарианството и веганството-изглежда много хуманно...Т.е. може да мине като добро.Така изглежда ,че всичко е наред...
Но ще кажа и друго-няма по големи лицемери от онези , които мислят само за собствения си задник.И тука няма значение дали си вегетарианец или си месояд.Дори в някои случаи месоядците са донякъде по-стока от първите.Поне не са лицемерни и съвсем откровено участват  косвено в убийствата на животни.Но те  са цялостни умствено.
С една дума-като правиш или не правиш нещо-мотива да е принципен.За лична физическа изгода ли е, ще дойде ден, в който ще се разболее човека.Понеже личната физическа  изгода за тялото , има в основата си един извратен, деформиран и фрагментарен ум.После до заболяването на тялото е само крачка.

 Болестта тръгва от ума.От страха в ума .От страха за тялото, за физическото тяло.Който се страхува да не се разболее, да не му стане нещо и прави или не прави разни неща в тази връзка-готов се е разболял за напред.Акъла му е само там, а грешката е повече от сигурна.

А оня, който действа или се въздържа от това, защото го смята за правилно по принцип-той ще е здрав!
И ако се случи така, че да се разболее, бързо разбира дали е спазвал правилния принцип или не.А ако умре, ще умре бързо и няма да хленчи или да е в тежест на когото и да е преди това.Ще умре ,както е живял-в съзнание за нещата , които прави.
  Тъй че ,болни сме ,не защото не се пазим,а защото прекалено много си пазим и без това кекавите физически тела.Не се интересуваме дали духа и ума ни са в ред.Мислим само какво си пъхаме в устите и какво дрискаме в тоалетните.Не ни интересува принципа,а духа ни е умряла работа...така са нещата..
« Последна редакция: 10-03-2012, 17:46:15 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #12 -: 10-03-2012, 21:28:11 »

исихия, здравей !  :Content_22:
Поздравления и пожелания за успех!



  Молбата на  ,,нашата будителка„ Мер, е ..................................
dess, ти или не си наясно с употребата на кавички или нещо си се объркала !?

purelove

  • Гост
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #13 -: 10-03-2012, 23:54:29 »

Привет   :pensif_29:
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #14 -: 11-03-2012, 03:12:07 »


  Молбата на  ,,нашата будителка„ Мер, е ..................................

 dess, ти или не си наясно с употребата на кавички или нещо си се объркала !?

  Едно от двете ще да е.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #15 -: 11-03-2012, 12:04:57 »

Исихия , струва ми се , че твърде присърце си взел  една система , която е само една от многото! ОТ МНОГО МНОГОТО :)    
А когато човек е пристрастен, тогава губи фокуса .. :)
 ГНМ си има плюсовете , но още при пръв поглед излизат много пукнатини в самата хипотеза. Да го наречем дори - система ( тъй като е работеща )  .
 Най-важното е , че ако помага за излекуване , това не означава , че и други системи и методики не помагат , което АВТОМАТИЧНО детронира претенцията й за абсолютизиране на психическият конфликт ( травмата) като  основна причина за заболяванията!!
Нямам време , затова набързо:

-  ГНМ си е точно "алтернативна медицина" , по смисъла на термина "алтернативен" - непризнат и недопуснат от официалната медицина. Без връзка с неговата гениалност.

- Твърде самоуверено е наречена така ( ГНМ) , с цел да звучи фундаментално, авторитетно и привличаща вниманието.., при условие , че става въпрос само за единствен доктор, който й е идеологът..  Наречена така, тя има за цел да изключи всякакви съмнения  за нейната непогрешимост.. ( Не е например "медицината на д-р Хамер" , а видите ли - "ГЕРМАНСКА НОВА медицина"....   Звучи точно като "хисарският лечител"! Тоест - в Хисаря други лечители няма и не е имало... А то си ги е имало , но както разбрах на място - "лечителят" плащал на полицията да разгони останалите и да остане само той - "хисарският лечител" , ходих при него и се убедих, че е съвсем възможно.. :) :)  

- Според ГНМ нямало лекарства , които да излекуват рака, докато не се заемем с решаването на "конфликта"... Ами - смях  ме напушва като го чета, :)  д-р Хамер явно даже не е разгледал онкофорумите. , където има ХИЛЯДИ хора , излекували се с  най-различни природни средства, които хора ИЗОБЩО  не са работили по отстраняване на конфликтите си! ..Просто са си пили тъпо билките или препаратите.. И СА ВЕЧЕ 15- 20 години  здрави и без рак.. А според д-нр Хамер - не би трябвало.. :) :)  ( мога да му дам линкове с радост, тъкмо съм ги проучил покрай един  от многото чудо-препарати ,за които до дни пускам инфо)  
 
- Във всеки случай е силно ОГРАНИЧЕНО  да извеждаш и абсолютизираш само ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ПРИЧИНА за болестта.  (в случая - психоконфликтът)  Всички, които го правят - грешат. Не е нито САМО конфликтът, не са само паразитите, не е само кармата , не е само геопатогенните излъчвания и мрежата на Хартман, не е само лошото  хранене, не е само отровите около нас ( Х.Клларк)   За да изведеш една единствена причинно-следвена връзка като меродавна, това означава да си проучил ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ВЪЗМОЖНИ ВЗАИМОВРЪЗКИ и да си ги отхвърлил.  А за това трябват няколко живота! Не става.  Ти си изследваш ТВОЯТА СИ взаимовръзка , затова говори само за нея, не казвай , че тя е единствено възможната ...
Това говори за едностранчивост. Че даже и за авторитарност.

- "Богатите боледували по-рядко от рак, защото решавали конфликтите си с пари". Искам линк ,че боледуват по-рядко , защото не наблюдавам такова нещо. И второ - кой е богат и кой е беден?  Това не е ли субективно?   За   сомалиец с 10 деца е богат този, който печели по 200 долара на месец..  Не съм съгласен , че един милионер от  Лас Вегас има по-малко стрес от кротко и хармонично живеещата на село леля Маринка от форума ни, например.

- "Старите и слаби животни изживявали повече конфликти"  И за домашните ли важи? :)   Явно не , значи още една пукнатина в хипотезата, защото домашните също боледуват от рак.. А за растенията и техните "конфликти" какво да кажем? :) защото те също боледуват от рак, доказано е!

- При ГНМ явно се преувеличава ролята на стреса. Искат да го абсолютизират като вреден фактор. Моят въппрос - защо оцелелите от концлагерите, които са преживели КОЛОСАЛЕН стрес , не са се разболели всички от рак? ( въпрос реторичен)  Стресът си е еволюционно присъстващ от милиони години.. И има за какво - за да отключи съответните  реакции в организма " бий се или бягай"  Когато има стрес, който  не е ФИЗИЧЕСКИ "изконсумиран" , не е довел до физическа реакция, тогава вече е друго , съгласен съм. Тогава той е останал на дълбоко ниво у теб.   Но не бива да се сравняват двата вида стрес!! Не са едно и също!

- Постенето и суровоядството водели до усложнения в процеса на излекуване... смешно е ,просто какво да го коментираме ..значи ако вземе  и да гладува човекът,ще вземе  съвсем да каталяса..:)  Ето как слабите познания в областта на хранене и лечебно гладуване водят до  грешни изводи.

- Витамин С  бил аналогичен на кафето, бил само стимулант на вегетативната нервна система.. Това, как да кажа, направо е незряло, не само че е смешно..

Скоро писах и на Титан по скайпа,защото видях че си го е сложил като девиз ( петте закона)  ето го , копирам го и тук
Загледах се и в тези 5 закона на д-р Хамер. Обаче нещо или ппри превода е изтървано или по принцип си куца в теорията му. В дълбочина не съм я преглеждал, но издигането на травмата като единствена или поне определяща причина за болестите  много лесно може да се обори. На моя дърводелец Тошко детето му е починало на 2 г. от рак. За каква травма може да става дума при него? Дете , гледано с обич,както и другите му две деца..
То травмата е силната форма на стреса. Но и при него хората имат различни адаптивни способности. За по-чувствителния травмата може да бъде болестотворна, но за по-дебелокожия няма да е толкова голям проблем. Което автоматично  отслабва тезата за абсолютизиране само на един фактор.  Дори двама еднакво чувствителни човека да изживеят една и съща по сила травма, обаче единият е на 20 , а другият на 60 , дали и двамата ги грози една и съща патология ?  И после едно здраво тяло винаги има по-голям ресурс да поеме една травма, отколкото едно задръстено, зашлаковано и запуснато, на което само му трябва искра, за да отключчи целия букет заболявания.
Да сяда тоя Хамер и да си ъпгрейдва теорията , положил е началото, но трябва да се включат още взаимовръзки и взаимообусловености. :)


Естествено , че нито Германската, нито Нигерийската, нито Мадагаскарската нова или стара "медицина" няма да бъдат допуснати  на мегдана ,където хорото води БИГФАРМА, д-р Хамер трябва да го е знаел  щом е умен..    Затова подобни лекари би трябвало со кротце со благо да си лекуват пациентите, а не да се разшумяват ( както и Продан Христов)   и да се опитват да докопат признание ( което НЯМА КАК на практика да се случи!)  като с това само привличат вниманието на системата, която се чувства длъжна да вземе съответните мерки..:)     и тогава става по-лошо - отнемат ти лиценза ! И нямаш право съвсем на никого да помогнеш, в стремежа си да помогнеш на всички...
 Вариант е да си преместят клиниките в страни като Мексико , както направиха Х.Клларк , Хъксли и доста други високоотговорни лекари.

Така стоят нещата според мен, друг ако има доводи , да ги дава :)  
« Последна редакция: 11-03-2012, 12:25:19 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

исихия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • истината ще ви направи свободни.
Re:здравейте,който търси намира.
« Отговор #16 -: 21-03-2012, 07:42:57 »

хипотеза. Да го наречем дори - системаНаричат се закони ,защото са потвърдени и са възпроизведими лабораторно и научно на 100%,до този момент официално от 3 университета и многобройни единични специалисти. Най-важното е , че ако помага за излекуване , това не означава , че и други системи и методики не помагат , което АВТОМАТИЧНО детронира претенцията й за абсолютизиране на психическият конфликт ( травмата) като  основна причина за заболяванията!! ГНМ НЕ Е МЕТОД ЗА ЛЕЧЕНИЕ,тя ни дава възможноста да разберем как функционира човешкото тяло,какво представлява болеста,какъв е нейния смисъл и еволюция.Когато човек се подложи на терапия намирайки се в естествената фаза на лечение/ваготония/лесно може да се заблуди че излекуването му е резултат от приложеното лечение.Нямам време , затова набързо:Единствената причина да отделя от времето си е, че от личен опит знам, какъв е ефекта от суровоядството върху човешкото същество.Знам че тук ще се намерят хора, които да се заинтересоват,почустват и разберът смисъла и значението на ГНМ за себеси и за човечеството.Твърде самоуверено е наречена така ( ГНМ) , с цел да звучи фундаментално, авторитетно и привличаща вниманието.., при условие , че става въпрос само за единствен доктор, който й е идеологът..  Наречена така, тя има за цел да изключи всякакви съмнения  за нейната непогрешимостМОЛЯ ДА НЕ ВЯРВАТЕ НА НАПИСАНОТО ОТ МЕН,ЗАЩОТО МОЖЕТЕ САМИ ДА ГО ПОТВЪРДИТЕ В ЕЖЕДНЕВИЕТО СИ с близки,роднини и приятели. д-р Хамер явно даже не е разгледал онкофорумите. , където има ХИЛЯДИ хора , излекували се с  най-различни природни средства, които хора ИЗОБЩО  не са работили по отстраняване на конфликтите си! Около 80% от раково болните са диагностирани в лечебна фаза,тоест с вече разрешен биологичен конфликт.Тези хора биха се излекували с всяка алтернативна медицина.Осем години след затварянето на клиниката на Хамер в Австрия се води разследване при, което се установява че от 6500пациента диагностирани от рак в терминална фаза над6000 са били излекувани това е над 90% лечимост.Тези данни биват изнесени в едно интервю по телевизията от разследващия полицейски инспектор.Една от основните причини  за тази ракова епидемия ,която се наблюдава в последното десетилетие е ранното диагностициране.В повечето случаи раковите образувания се появяват и изчезват безшумно.В момента в клиниката на Фермин Мориано в Мадрид се е постигнало 98% лечимост.Като диагностичен метод използват главноГНМ и като терапевтични методи синтерхетика,хомеопатия,психотерапия и т.н.Във всеки случай е силно ОГРАНИЧЕНО  да извеждаш и абсолютизираш само ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ПРИЧИНА за болестта.  (в случая - психоконфликтът) Както вече казах по горе конфликта е биологичен,не можем да разделим психиката от тялото или от мозъка,те са едно цяло и се активират заедно в момент на нужда.До този момент с изключение на химични интоксикации и физически травми винаги при заболяванията  е бил на лице биологичен конфликт,което лесно се потвърждава чрез мозъчен сканер.Без никакво съмнение човек хранейки се с биологично активна и лесно усвоима храна,занимавайки се дейности, които го релаксират,успокояват духа и тонизират тялото по рядко влиза в конфликти и по лесно излиза от тях.Един пълен човек например е по нетрудоспособен има проблеми в работата си,отношението с другия пол, което го води до по често повтарящи се конфликти. И за домашните ли важи? Smiley   Явно не , значи още една пукнатина в хипотезата, защото домашните също боледуват от рак.. Дядо ми имаше една котка и куче/женски/ той основно се грижеше за тях,след като се разболя тежко остана в къщи и двете направиха рак на гърдите.ТОВА СЕ НАРИЧА КОНФЛИКТ НА ГНЕЗДОТО появява се, когато женската изживее конфликт свързан с детето си или много близък член от семействотоВитамин С  бил аналогичен на кафето, бил само стимулант на вегетативната нервна системаСъс сигурност ефекта не е еднакъв но има подобни свойства на мен ми се налага да не спя в продължение на 36 или 48 часа и преди кафето и енергийните напитки ми бяха първи приятели,сега карам само на портокали и мандарини с тази разлика че когато имам възможност да спя заспивам безпроблеми и сърцебиения.Много би ни помогнал в лечебната фаза забавяики процеса и намалявайки оттока в мозъка.Това се наблюдава при грипа и цефалиите.Постенето и суровоядството водели до усложнения в процеса на излекуване.АЗ ЛИЧНО не съм прочел такова мнение на Хамер,това което обяснява е че например в конфликтно активната фаза когато сме нервно превъзбудени и нямаме апетит не трябва да се тъпчем с храна богата на вит.с защото изостряме процеса,то и природата ти го казва,тогава губиш апетит.Този момент може да бъде адекватен за гладуване.Когато сме в лечебна фаза сме уморени и имаме апетит,тогава ако симтомите на болка са силно изявени цитросите са добре дошли но също така са необходими и храни богати на протеини и минерални вещества например в случай на левкемия,рак на костите и т.н.Не е нужно да се храним с месо като разполагаме с ядки.- При ГНМ явно се преувеличава ролята на стреса. Искат да го абсолютизират като вреден фактор. Моят въппрос - защо оцелелите от концлагерите, които са преживели КОЛОСАЛЕН стрес , не са се разболели всички от рак?Препоръчвам ви книгата на В.Франкл /Смисълът в живота)този лекар е оцелял един концлагер и описва с подробности какво са преживяли там хората,ако познаваме ГНМ отговора на този въпрос ще ни бъде много лесен.ШИЗОФРЕНИЧНА КОНСТЕЛАЦИЯ,когато пациента развие повече от два конфликта в двете полукълба на мозъка в зависимост от специфичноста и съдържанието им изпада в състояние, което оперира и се проявава само на психологично равнище,депресия, атония,агресия при което промени в органите не се развиват.Например конфликт на раздяла със съпругата при десняците се маркира в дясното полукълбо и с децата в лявото.като добавим конфликт на страх от нападение челен,зад гърба или страничен.С порция от 150гр. на ден хляб и водна супа, конфликт на страх от гладна смърт всички хора там са имали по 3или4 конфликта минимум.Една от специалностите на Хамер е психиатрията.като с това само привличат вниманието на системата, която се чувства длъжна да вземе съответните мерки..Smiley     и тогава става по-лошо - отнемат ти лиценза ! И нямаш право съвсем на никого да помогнеш, в стремежа си да помогнеш на всички... Хамер без уморно провежда конференции в целия свят.Негови ученици лекари правят същото.В момента само във франция има около1000 лекаря обучени и прилагащи тихомълком медицината.Изгубил е жена и син,остава му само да провъзгласи истината,няма какво да губи.ОТ ЛИЧНА ГЛЕДНА ТОЧКА ГНМ Е НЕЩО КАТО ДА РАЗПОЛАГАШ С ЕЛЕКТРОМАГНИТЕН ГЕНЕРАТОР В МАЗЕТО.КОГАТО Я ОПОЗНАЕШ ИМАШ ПЪЛНА СВОБОДА И КОНТРОЛ НАД СОБСТВЕНОТО СИ ЗДРАВЕ.За напред с удоволствие бих подкрепил казаното до тук с личния си опит.Всеки сам може да потвърди законите,лека полека ден след ден.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.