Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Истината животинските мазнини - не е това, което си мислят повечето тук  (Прочетена 20989 пъти)

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

http://www.wewant2live.com  купих си от този сайт две книги и мисля, че има доста полезна информация. Ще гледам да ги кача някъде за да може, който се интересува да си ги свали. Има доста testimonials на сайта за успешно излекувани от рак хора, както и от много други болести смятани за нелечими.
« Последна редакция: 05-10-2009, 13:56:49 от rawfan »
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Ако е възможно да кажеш малко повече, защото наистина се съмнявам, че има нещо по различно в тези книги от това което не се знае.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Качих двете книги тук   
http://rapidshare.com/files/289413927/WWTL-updated_07.pdf
и тук
http://rapidshare.com/files/289415729/downloadable_Recipewithoutdesease.pdf

Общо взето те са за суровите мазнини - авокадо, зехтини, кокосово масло, също и животински мазнини сурови. Знам че това за животинските мазнини не е за вегани, но автора самия той е бил стриктен  вегетарианец и веган и казва че първоначално здравето му се е подобрило, а след няколко години е развил състояния на недостатъчност, същото нещо съм чел и в други подобни сайтове, където бивши вегани сега са си променили мнението например тук http://drbass.com/veganrats.html и тук http://drbass.com/generations.html /защото едно е веган друго е вегетарианец - разликата е огромна/
 В книгата We want to live има описан примерно един случай на излекувана от перитонит - което е перфориран апендисит и никъде другаде не съм чел за неоперативно лечение на това. Аз попаднах на този сайт като търсих инфо за омега 3 мастните киселини - известно е че ги има в лененото масло, но за да се усвоят трябва да се съчетават с млечен протеин, тази която го е открила това е 6 пъти номинирана за нобелова награда и може да и се вярва -д-р Джоана Будвиг /подробности има budwigvideos.com/. Проблема е че никъде в природата нито човек нито животно може да намери студето пресовано ленено масло камо ли да го съчетае с млечен протеин в точното съотношение. Та явно в природата има и други източници на незаменинмите омега 3 мастни киселини - и това се явяват определени видове сурови животински мазнини. Например рибата - в япония ядат доста сурова риба и това определено не им вреди, напротив стадат  много по малко сърдечносъдови. За ескиосите същто важи - така че не всички мазнини са вредни. Да не говорим че в днешно време някои от най успешните диети са базирани на мазнини -например диетата Rosedale.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Джорж Буш,също е номиниран за нобелова награда.....за мир!!!????
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Суровите животински мазнини,rawfan , звучи може би примамливо и екстравагантно за някои , но как ще се домогнем до тях , освен като не ги изядем заедно със суровото месо?  Ти скоро сурова риба ял ли си?   Ще ти изпратя снимка на един японец, който много обичал такава ( суши)  , по-точно на това ,което се е размножило в мозъка му, и съм сигурен ,че ще отидеш да си излееш куршум  някъде . :)   А после ,когато чуеш понятието "сурово месо" ,ще ти трябва валериана ,за да заспиваш :) 
 Искаш ли  да видиш снимката ? :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Бате бино - сурови мазнини от животински произход са например - сурово масло, сурово мляко, сурови яйца. Сурова риба ядат половината свят и вярвай ми не мрат като мухи. Ако се чудиш защо му трябва на човек да се занимава с тези мазнини - заради витамин D и незаменимите мастни киселини - посочи ми растителен източник на тези вещества, и двете са жизненоважни - не са просто някакви без които може да се мине. Във Франция масово се яде сурово сирене и масло, а французите знаем страдат най-малко от сърдечносъдови /казват че било от виното, но ако беше от виното българите ги бият отвсякъде/.  В Германия е много разпространена сурово херинга  - не помня как точно и казваха. В Европа има страни - мисля Швейцария, където ядат сурово телешко - казват му carpaccio, също и стек тартар. Не съм запознат с този случай който казваш за японеца - но съм 100% сигурен, че проблема не е в рибата, а в това как тя е отгледана - вероятно е някаква изкуствено отгледана.  Какъвто беше случая и с лудата крава - болест предизвикана от човека хранейки животните с костно брашно от други животни - в природата няма как кравата да изяде друго животно. Кравите са проектирани да ядат само трева - и така хранени те не се разболяват и продуктите от тях - млякото също е  здравословно. Само че когато хората почват да ги тъпчат със зърнени храни, антибиотици  и други подобни те почват да боледуват и продуктите им стават опасни за хората. Ако проучиш малко статистиката ще установиш, че едни от най-опасните храни са точно зеленчуците и плодовете - имам предвид за салмонелози, паразити, e коли бактерии и подобни - само че това също се дължи на хората - примерно имаше случаи в САЩ където сума ти народ измряха от някакви домати които били торени с някакъв кофти тор и бактериите били проникнали в кората на плодовете и дори с миене не се махат. Това не означава че по принцип зеленчуците или плодовете са вредни - обикновено проблема е в хората не в самите продукти. Има една книга Nutritin and Phisical Degeneration / http://www.amazon.com/Nutrition-Physical-Degeneration-Weston-Price/dp/0916764206/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1257105546&sr=8-1    / - написана в началото на миналия век - в нея се разглеждат племена и народи от цялата планета и техния начин на хранене - и как те в контакта си със съвременната готвена храна постепенно се разболяват от болестите на цивилизацията. Но в нея са описани най различни племена и всички консумират малко или много животински продукти освен растителните - всички продукти са сурови и локални. Ако може някои да ми посочи голяма група от хора, които в продължителен период от време да са живяли без никакви животински продукти и не са развили състояния на недостатъчност ще съм благодарен.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Ако се чудиш защо му трябва на човек да се занимава с тези мазнини - заради витамин D и незаменимите мастни киселини - посочи ми растителен източник на тези вещества, и двете са жизненоважни - не са просто някакви без които може да се мине.
Е, стига, де. Това вече е изтъркано с незаменимите мастни киселини...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Здравей, rawfan , виждам ,че постът ти е насочен към мен, затова е редно да ти отговоря( поне от възпитание. А даже и с удоволствие :)  )  Постарал си се , благодаря.  Ами да ти кажа какво мисля аз тогава , по твоите прозрения.   :)    Те като цяло са добри   за на база на знанията ,които си натрупал до момента.  Забелязал съм,че с всяко ново допълнение на знания (или практика)  става корекция на досегашните ни схващания. :)  
 
Набързо ще ти нахвърлям какво аз знам. ( когато не знам ,пробвам да мисля , а когато и това не помогне , казвам - "не знам" )  :)

Суровите масла казваш... За прясното мляко сме писали много , като цяло може да се каже, че е   антихрана за възрастния човек. Самият организъм усеща непотребност от този продукт. Ако случайно си на друго мнение, кажи ми как би реагирал ако ти поднесат чаша ,пълна с ЧОВЕШКО МЛЯКО.?  От кърмачка, натурално.  Нещо не те тегли към него ,нали ? :)   Или ще кажеш, че кравето е по-добро за човека, от колкото човешкото ли ? :)    Всеки животински вид  си пие неговото мляко .  Та    това  е отговора - ако жадуваш да пиеш човешко мляко - да , това е твоята храна !  Макар ,че се съмнявам .. :)

Маслото - аз лично си хапвам отвреме на време, но не защото мисля ,че е полезно, а защото ми е вкусно.  :)    Аз не знам откъде ти черпиш познанията си ,но маслото ,млякото ,месото и др. животински мазнини,  са сред продуктите ,за които  НЕ СЕ СПОРИ, що касае  "полезността"  на мазнините им. Тоест - вредни наситени мазнини. Тялото има нужда от тях почти толкова ,колкото Ал Капоне от данъчните инспектори.  Прочети си пак за наситени , полиненаситени, мононенаситени , транс-наситени  и т.н.  мазнини и виж кои са добрите за консумация. ( От втория път може и да уцелиш :)  )
Та, значи , продължавам да се чудя защо му трябват на човека тези мазнини, щом не е заради вит.Д  или заради тяхната "наситеност" .. :)  

Витамин Д , не знам дали си запознат, е нужен в миниатюрни количества, които се набавят съвсем оптимално от слънцето. Няколко дни на слънце ( Например да си обереш гроздето разсъблечен) са ти достатъчни за нужното количество - то се образува в кожата  и се складира ,май че в черния дроб беше ,  и от там си се взема ,когато е нужен.

Тука виждам, че си объркал "незаменими аминокиселини "  със  " незаменими мастни киселини"  :)   Няма страшно, случва се .  Едното е белтъчини, другото са мазнини.  Ти си имал предвид аминокиселините вероятно ,защото тях ги наричат "незаменими" .    Само че наскоро доказаха ,че не са толкова "незаменими",защото човек си ги произвежда и тях в червата. Естествено ,лобито на месо-индустрията никога няма да го признае, както се сещаш :)  Иначе им артисва стоката.

 Не знам какво имаш предвид  ,че във Франция масово се ядяло сурово сирене.  Предполагам знаеш, че когато един продукт бъде термично обработен, той вече не се счита "суров"  :)   А сирене или масло ,което не е термично обработено ( пастьоризирано, или сварено )  отдавна в търговската мрежа не се предлага.  Ако имаш предвид няколко заклети суровоядни бабички из Франция,които си го приготвят без загряване - да , но не може да се счита "масово" ,както ти казваш.
 После на какво се дължи тяхната по-ниска заболеваемост ОТ ЕДНО заболяване,( ние не знаем, вероятно пък боледуват повече от други заболявания)  едва ли някой може да каже. Най-трудното нещо в науката медицина  е да се докаже причинно -следствената връзка.  За да докажеш ,че определен фактор се явява причина, трябва да изключиш влиянието на всички други фактори. Което е почти невъзможно.Дори и когато имаш  явно патогенен фактор ,да кажем силно грипозен водопроводчик кихнал 6 пъти в маршрутка и  поръсил хората с бацили обилно и равномерно , пак не всички се разболяват. Значи щом НЯКОЙ успява да НЕ се разболее, излиза че не може да се каже КАТЕГОРИЧНО ,че само вирусът е причината. Със същата убедителност може да се твърди ,че причината е слабата имунна система  , а не вирусът. Нали така ?
 Така че французите да не ги мислим ние , аз даже се съмнявам, че тези данни са актуални.  Наблюдавал съм ги много прецизно по Европата какво слагат в количките си ,когато пазаруват - масата хора почти не кусват зеленчуци и плодове , само сладкарски изделия и полуфабрикати. Той българинът също е бил столетник ,ама навремето..

Не съм съгласен,че плодове и зеленчуци са най-опасните хани. За салмонелата май се бъркаш пак , че я има в зеленчуците. . За трихинелозата или ехинококозата да не говорим . Като цяло , това че не си запознат с проблема "паразити"  и не ги разглеждаш като фактор, не значи ,че той не съществува .. :)   Може да е добре - ще бъдеш по-щастлив ,че не знаеш.
 Сурова риба ядял народа ,ама не умирал.. казваш. Добре съгласен съм,че яде , но когато все пак умира , кой го е еня и кой  разбира от какво всъщност    е умрял събрат му ? :)    Само съдебната медицина се втренчва по-задълбочено , и то от време на време , да не говорим, че ако не е наясно с новите открития за болестотворността на паразитите, тя няма да направи и връзката между тях и смъртта  Паразитите са последните ,които ще ги обвинят за смъртта . Защо? Защото не са наясно изобщо  за какво става дума. Това Олга Елисеева го повтаря на всяка конференция . Паразитологията е бяло петно в медицината. Вероятно не е интересна за нея ,защото прекалено евтино могат да се елиминират сума ти и заболявания, когато се признае, че се дължат на паразити.  А паразитът вече не е "фантомът от операта" , апаратите го хващат ,където и да се е скрил.
  
Това за лудата крава е така, но то няма нищо общо с паразитите. ПРи лудата крава става въпрос за неестествено вмешателство ( прав си) , докато при паразитите ,прочети малко паразитология,  е друго - животните са ЕСТЕСТВЕНИ междинни гостоприемници , В тях ЕСТЕСТВЕНО паразитът пребивава на някакъв стадий - яйца ,ларва ит.н, забравил съм поробности. Така че , на паразитите - там им е мястото - в месото .  Ако попаднат по зеленчуците ,те първо не са в такава концентрация ,второ с обикновено измиване те се елиминират, докато не знам швейцарците как си измиват суровото месо  отвътре  :)  Може и да могат, щом правят такива прецизни часовници .. :)

Ти хубаво си чел в онази книга за племената, ядящи сурова животинска храна ,но трябва да имаш предвид ,че там ЕВОЛЮЦИОННО са приспособени точно за нея храна и вероятно ЕВОЛЮЦИОННО организмът е намерил начин да се бори с ТАМОШНИТЕ паразити.  Промени ли се нещо в тази конфигурация (  Там -- Те -- определена храна-- традиционно -- определени паразити )  -става лошо,  не се наемам да прогнозирам.. :)
 Не случайно ,когато в центъра на Елисеева в Москва постъпи пациент с рядка инфекция , го питат дали не е бил някъде на изток. И се оказва ,че той идва или от Виетнам, или от Индия  или Бангладеш  и т.н. .  Тамошните не прихващат  този бацил , но нашичкият се накачулва  славно.
 
Та това мога  да ти кажа набързо.
« Последна редакция: 05-11-2009, 18:28:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

100% Вярно за паразитите,да гледа филма на BBC и няма да спомене сурово месо никога. А на японеца мозъка е полу изяден от червей :surpris_22: >:(
Горилата е пъти по силна от човека,а не яде месо,как ли си набавя незаменимите аминокиселини?
А,това ,че са най-опасни плодовете и зеленчуците го чувам за първи път и то от към паразити :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22: В америка ,страната на генното инженерство може,и тук посяха царевицата,но отгледаните в моята градина плодове и зеленчуци са друга работа.
Общо взето,този спор е малко безмислен,почти всички тук са направили избора, да не консумират месо ;)
Представям си, да започна да споря за кълнове,пречиствания и клизми във фитнес форум,направо ще ми изтрият поста :Confus_3: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 03-11-2009, 19:25:35 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Разбира се ,Бенато ,че е безсмислен спорът , просто да не губим форма .. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Според мен човекът е имал предвид точно незаменими мастни киселини. Аз не се наемам да давам становище по темата доколко те са незаменими, но там откъдето идвам се смята, че те трябва да се добиват от животински източници (по-специално рибено масло).
Много обичам риба, сурова също...дай я тая снимка, бате Бино ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Поправям се по отношение на мазнините , така се наричат наистина - "незаменими мастни киселини"".  Имат се предвид омега -3  и омега -6   .
Омега 6  се извличят ИЗЦЯЛО от растителни източници.
Омега -3  се извличат от животински  и от растителни ( ленено семе,орехи,бобови ,водорасли)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Много е говорено за омегите. Има куп растителни източници. Миналата седмица се гмурнах да чета една обемиста тема за РМК. Даже по едно време се оплетох и обърках, зарязах я. :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Наскоро четох статия за омега 3 и 6. През вековете хората са ги консумирали в необходимото количество и съотношение, но в нашето модерно време преработените храни съдържат в пъти повече омега 6 от необходимото. И понеже това става за сметка на омега 3 и равновесието се нарушава, възникват проблеми и болести. Но тъй като ние тук се опитваме да ядем непреработена храна, бихме могли да се поинтересуваме в какво съотношение поемаме тези две омеги реално.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Бате Бино, Анджи, мерси за инфото.

Когато се хранех с 60% животински мазнини пиех по 6 мг рибено масло на ден, за да си осигуря 3-ките...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Тук гледам по горе сте писали че не се продавали никъде вече сурови сирена, и масла /краве масло/ Това е абсолютно невярно - из цяла европа се продават. А специално във Франция никой уважаващ себе си французин няма да си купи сирене от пастъоризирано мляко. Сирената от сурово мляко там се продават във супермаркета. А ето и линк към сурово краве масло - http://www.teddingtoncheese.co.uk/acatalog/de210.htm
случи ми се да ям от него - супер е, но е скъпо. Знам че тия неща може би не са за този форум - но в спора се ражда истината. Относно това че има незаменими мастни киселини от растителен произход - да има само че не се усвояват от организма- или поне така твърди д-р Будвиг /Budwig / която цял живот ги е изучавала. Има дори една нейна книга преведена на БГ. Та тази докторка използва комбинацията от ленено масло със сирене или извара - за да може да се усвоят тези мазнини. И тук възниква въпроса - къде в природата може човек или животно да се снабди със студено пресовано ленено масло добито в среда с липса на светлина и съхранявано на хладно - никъде
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

rawfan, ако имаш възможност, питай тоя докторка Будвиг кой й финансира изследванията. ( все някой ги финансира нали ?)  Ако се окаже, че това са месарсите и млечните  корпорации, нали се сещаш.. -   и изводите ще са подобаващи :)
Не знаем ли кой дава паричките , не можем да вярваме на учените.
д-р Гълъбов хубаво беше цитирал сагата с аспартама - от държавнофинансираните  изследвания 95% установяват , че аспартамът е жива отрова. От финансираните от самата корпорация-производител  - 90 % казват че е безвреден .. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

rawfan, в България сурови млечни продукти почти не се намират. Само веднъж съм яла един оригинален рокфор, който беше от сурово овче мляко, но освен че е много скъп е ужасно солен и мазен, така че става само за дегустация. Това е проблемът на повечето деликатесни сирена - големите количества сол и мазнини. Сурова извара, сирене, масло и т.н. в БГ - само "направи си сам". Ако си сигурен в млякото.
Не ми харесва особено идеята за смесването на различни мазнини, но може би защото съм "пропита" с идеите на разделното хранене. Интересно, че NOW foods препоръчват консумацията на суроватъчния им протеин заедно с ленено масло.
Не съм съгласна, че абсолютно всички изследвания са плащани от производители. По тази логика трябва да приемем, че и пропагандирането ползите на суровоядството се прави с търговска цел от тъй нашумялите за момента производители на "сурови" храни. Идеята за водорасли, кълнове и разни супер растителни храни напоследък много се комерсиализира, дори повече от тази за ползите от млечните и месото. Не може да се отрече.
Относно омегите съм чела, че дори се давали на кокошки за да снасят яйца със съдържание на омеги. tooth
Според мен цялата тази олелия около НМК е пак рекламен трик. Важни са, да, но чак пък толкова...Не съм взимала нито ленено, нито рибено масло допълнително за момента, защото не съм сигурна в състава и произхода на самите добавки и това доколко те се усвояват от организма като са поднесени по този начин.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

rawfan, ако имаш възможност, питай тоя докторка Будвиг кой й финансира изследванията. ( все някой ги финансира нали ?)  Ако се окаже, че това са месарсите и млечните  корпорации, нали се сещаш.. -   и изводите ще са подобаващи :)   

Бате Бино - докторката не е жива отдавна, но има в яхуто група която ползва нейните методи за да се лекуват от рак - самата докторка е постигала 90% успеваемост в лечението на рака /тя го лекува със незаменими мастни киселини - които освен рака имат влияние и върху много други болести/ , и точно големите фирми са и пречели да се разпространят методите й. Освен това тя не одобрява яденето на месо, също препоръчва млякото да е сурово - от сурово мляко не печелят млечните корпорации - напротив те го оплюват постоянно щото ако стане известно, че е безопасно и те стават излишни - никой няма да им купува боклуците.
А ти доколкото разбрах ядеш сурови яйца - от пъдпъдък. Ако това е вярно то  вече не те е страх от паразити и бактерии? кокошите яйца също те са абсолютно безопасни като пъдпъдъчите ако са сурови - белтъка съдържа вещества които пречат на салмонелозата да стигне до зародиша /жълтъка/. Освен това съм чел че ако бактериите се развият върху сурова храна отделят едни токсини /които според някои изследователи дори били полезни/ а ако се развият върху готвена храна отделят други - и точно в това е разликата, хората които се разболяват от салмонелоза са яли готвени храни а не сурови.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.