Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99720 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневник на Вал
« Отговор #20 -: 08-10-2009, 14:00:10 »

Вал, какво е лола?
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневник на Вал
« Отговор #21 -: 08-10-2009, 14:34:37 »

Тук ти отговарям, ами в момента съм ограничила ядките, меда, кракерите (а тях ги суша, демек водят се сурови) и още в самото начало не бях само на растителна храна, но лека по лека минах прехода, защото аз не мога като теб от раз, не на суровоядство само веганство и тогава напълнях психясах се и се наложи да преосмисля храненето си.
Петко един път ме подсети (не че не си знаех), че ми трябва прочистване, та сега това правя. Но по мой си начин за сега, че все още нямам воля за нещо по хард. Правя си смути с водорасли, банан, магданоз, киви и сушени сини сливи и си го пийвам цял ден, те това е.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #22 -: 08-10-2009, 17:49:00 »

Отначало доста наблягах на ядките и меда, яко кракери и то много даже и качих 5 кг, а нали уж като е сурово нямало проблеми, но аз съм предразположена много към напълняване
Качила си, защото не си пречистена...имам предвид основните почиствания май не си правила...иначе няма такива неща като предразположение към напълняване...освен, ако не станеш всеядна ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #23 -: 08-10-2009, 18:00:05 »

Петко, казваш преди 9ч сутрин не се яде. Вечерята/последното хранене около колко часа е хубаво да е?
Иска ми се да имаме някакъв режим и да почнем да включваме някой и друг ритуал.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #24 -: 08-10-2009, 18:02:49 »

Петко, пиенето на разните му работи е винаги след жабуренето, студените душове, масажите,гимнастиката /даже ако някой път имам работа, среща и трябва по-рано да тръгна от нас някой неща съкращавам, но това се случва много рядко/. Та, в тоя смисъл винаги поемането на каквото и да е течности в стомаха е винаги след 9 часа. Но, то аз като заспя в 2-3 и без това ставам в 8 часа, че ако децата позволят и по-късничко  ;D А, много вода пия, защото явно вече организма ми е свикнал и си го иска. Честно!Значи като съм само на плодове, почти не ми се пие, но като ям и зеленчуци и семена, ядки, т.е. като съм на нормален суровоядски режим като сега пия по повече. Навремето се наливах с по 3-4 литра вода дневно, защото бях челе че е много полезно, отмива шлаките и т.н. и навика ми си остана.Наистина особено като вървя пеша много ожаднявам или като съм яла ядки изчаквам 2 часа или повече от 2 и пак се наливам.Незнам трябва ли не трябва ли вече?
Да ти кажа, мисля си, че единпът да се изчистиш и всичко ще си дойде на място. На мен са ми казали, че над 3 литра вода си натоварва неблаготворно бъбреците. Освен това ти казваш 3 л вода. Ами ако сметнем чайчетата, сокове, водата от храната...то стават към 5 литра май, което вече е мнооого...
НО важното е, че си на прав път ;)
Душове никакви не правя рано сутрин, защото е не е благотворно да се къпеш 2 часа преди и 2 часа след масажи, асани, релаксация, пранаяма, концентрация, визуализация...с 2 думи, точно преди или след практики не било добре, заради енергиите :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #25 -: 08-10-2009, 18:07:42 »

Петко, казваш преди 9ч сутрин не се яде. Вечерята/последното хранене около колко часа е хубаво да е?
Иска ми се да имаме някакъв режим и да почнем да включваме някой и друг ритуал.
Да, това го знам от гуруто. Последно хранене между 18,30 - 19,30...там някъде...но истината е, мисля си(ще попитам за 100% сигурност), че вече като е тъмно не бива да се храним въобще.
Вери, за практиките, ако искаш ще ги напиша както са по ред, но ще ги постна по-късно в моя дневник :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #26 -: 08-10-2009, 18:09:49 »

Добре, балгодаря ти предварително.
Да, и Дарби писа, че не се яде след залез слънце.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневник на Вал
« Отговор #27 -: 08-10-2009, 18:29:53 »

Мдам, след залез слънце не трябва да се яде. И аз като Петко знам, че не е хубаво да се наливаме с вода. И аз преди да стана суровоядка се наливах с 2-3 л вода, но откакто се храня така пия вода само като съм жадна. Д-р Емилова ми беше казала, че не трябва да се наливам с вода. Не, че я смятам за гуру, но така или иначе от нейната клиника започна прераждането ми  :angel:
Това за къпането преди и след асани незнаех... Петко, благодаря ти за инфото. Но и искам да те питам нещо. В събота ще ходя на йога. Смятам да ходя с колелото. Може ли да карам колело 8 км преди и след йога?
Вал извинявай, че те спамя  :surpris_23:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #28 -: 08-10-2009, 18:41:47 »

В събота ще ходя на йога. Смятам да ходя с колелото. Може ли да карам колело 8 км преди и след йога?
Може...важното е да не е всеки път така...за един път нищо няма да стане ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #29 -: 08-10-2009, 18:44:45 »

Добре, балгодаря ти предварително.
Моля!
Да ти кажа купих си тази книга - http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=10383
Още не съм я захванал ;D , но ми я препоръчаха. За енергиите ИН и ЯН е и за това как да ги разпознаваме и дори предварително да знаем кое е благоприятно и кое не :love_028:

П.П. Сори за спама, Вал ;D Но предполагам, че и на теб ти е интересно ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #30 -: 08-10-2009, 19:25:37 »

Аз май намалих водата от както съм на сурово  :) Днес съм изпила около 2 литра само. Обаче за къпането след асаните знаех, незнаех за преди и винаги бързам да си взема душ :)

...незнам как да стане това с последното хранене преди залез слънце като се прибирам към 19 и 30, разхождам кучето и тогава правя вечеря  ::)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #31 -: 08-10-2009, 21:15:02 »

Ама, моля ви се оставете това спамене.Много се радвам,че ми давате от вашите съвети в моя дневник, щото ми е още по-лесно даже така да чета. :thankyou:Като гледам колко работи имам още да променям и уча.Ето Петко пак ме коригира с душовете, например.А иначе и аз като Дарбимак съм благодарна на д-р Емилова, защото тя ме вкара в правия път.За пръв път от нея чух още преди десет години за разделно хранене, че не трябва да се яде до обяд и т.н.И макар, че си признава, че не е веган /даже не е вегетарианка/тя ми каза :" Ти имаш воля и можеш да минеш и на още по-добри режими освен разделното хранене - веганство, а защо не и суровоядство?"Айде, за веганството ми беше някак естествено, защото аз като дете още повръщах ВСЕКИ ПЪТ в детската градина от прясното мляко и от яйцата /особено жълтъка/.От сиренето нямам неприятни спомени, но за тези двете още като се сетя и искам да се обадя на леличките - възпитателки в градината. :pensif_29:За водата - наистина ми се пие вода. Може преди дето съм се наливала и организмът ми да е свикнал вече.А иначе аз като пия толкова вода, не пия чайчета и фрешчета, тъй че се компенсира. Но НАЙ-ГОЛЯМАТА ми болка е че аз вечерям късно. Мога да не ям нищо цял ден, да карам на вода.Върша си работата и мога да хапна най-много някой плодче,но вечерята ми е винаги към 21-22 часа.Вчера и онзи ден пробвах по - раничко,но това си е изключение.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #32 -: 08-10-2009, 21:18:50 »

Днес след всички традиционни ритуали /упоменати в предните постове/за цял ден изпих 2-3 литра вода и изядох 2 ябълки. Щях да си лягам така, защото бях замислила разтоварващ ден, но си видях накиснатия белен слънчоглед и го хапнах :surpris_25:ЛЕКА НОЩ! :heart_2:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #33 -: 09-10-2009, 06:56:32 »

Но НАЙ-ГОЛЯМАТА ми болка е че аз вечерям късно. Мога да не ям нищо цял ден, да карам на вода.Върша си работата и мога да хапна най-много някой плодче,но вечерята ми е винаги към 21-22 часа.
Същото беше и при мен...дори често към 22,30 - 23,00 ;D Но всичко бавно и постепено се променя. Трите "П"-та в йога са постепенност, последователност и постоянство. Следвай ги и ще успееш ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневник на Вал
« Отговор #34 -: 09-10-2009, 10:14:06 »

Ех Петко, и аз ще ги ползвам тези 3 ППП, даже планувам да си направя дневник да ме коригирате и хокате там.

Вал, по добре суров слънчоглед от колкото да освирепееш за нещо друго, според мен менюто ти е супер оскъдно.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #35 -: 09-10-2009, 12:01:20 »

Да, оскъдно е, но се надявам това да е разтоварващия ден :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #36 -: 10-10-2009, 12:54:32 »

Много сте добрички, значи... :fluretaa:Петко и Лейла. Не беше разтоварващ ден, щото не беше само на плод, ама карай!Вчера нямах интернет - повреда някаква и изтървах отчета.След традиционните жабуркания, масла,гимнастики и т.н.ХУКНАХ из града и направо го обиколих /е само централната част ;)/ама вървях много към 6 км.Наложи се да си свърша всички задачи по анцунг и маратонки - хи-хи-хи,макар че имах и по-делови срещи ама..... :bleh.Извиних се, казах че времето е страхотно, още малко слънчеви дни ни остават пред суровата зима и трябва максимално да им се наслаждаваме и затова съм спортна.Имах страхотно настроение и много енергия, беше ми много весело без да има конкретна причина.А то, това е най-хубавото - да се чувстваш щастлив по принцип.ОТДАВАМ го, обаче на суровото честно ви казвам.През цялото време докато вървях пих вода /2 литра и все за тоалетни се оглеждах :'(/После изпих един чай от лайка с мед.По-късно и два фреша. Вечерта прекалих с кълновете : микс от люцерна, небелен слънчоглед,фъстъци /откраднах  си и от станалия вече нахут, даже но бяха само десетина зърна/Естествено това придружено със салата от домати, чушки,тиквички,зеле,копър,мащерка,мента.......След това здраво :essen:мислех че ще счупя днес кантара но Слава Богу, всичко е наред. Днес съм станала в 7.30 часа направих си ритуалчетата, изядох 3 авокадота. По-късно и малко белен слънчоглед и сега отивам на излет в гората и после на разходка около морето, че времето е много хубаво.Чао :heart_2:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #37 -: 10-10-2009, 20:33:03 »

Продължавам дневника: Върнахме се от излета.Доволна съм, повървяхме доста.Преди 30 мин вечерях: кълнове от нахут, кълнове от белен слънчоглед със салата от домати,лук,чушки, копър и много хубави големи червени репички. Изхвърлих покълналата ръж.Окончателно се отказвам да покълвам повече.На мен вкусът на ръжта не ми допадна.Правих няколко пъти, но не ми харесва.Не мога да разбера сладка ли ми е, каква ми е, но щом не ми е приятна няма да се насилвам.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #38 -: 11-10-2009, 21:51:31 »

За днес отчета е: 1. Жабурене 20 мин с шарлан, измиване; 2. Масаж трето око; 3.Тибетски ритуали ; 4.Други гимнастики;  5.Студен душ; 6.Топла вода - 0.5 мл с 2 с.л. ябълков оцет;  7. Изчаках и си взех пчелния прашец; 8. Изчаках и си изпих лененото масло /може нещо да забравям/. Към обяд излязох и вървях пеша около 6-7 км.По-късно се присъедини и бебчо с количката и ходихме до морето. За съжаление малко слънчеви дни останаха.Изядох две ябълки и малко грозде, докато се разхождаме.Към 21 часа /късничко, ама :-\/ си изядох елдата, малко белени слънчогледови кълнчета,салата от краставици, домати, чушки, мащерка, много зелен лук, поръсена със сусам.Сега трябва да си напиша някои задачи за утре и да си попрегледам служебните документи и неща.Предстоящата седмица имам много важни дела и се надявам да ми стискате палци, а аз се надявам и да съм много концентрирана и разбира се СУРОВА :love_007: ;)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #39 -: 22-10-2009, 22:25:47 »

Отдавна не съм се отчитала:
1. Жабурене 20 мин с шарлан; 2. Масаж трето око,масаж на корема и др. ; 3. Петте тибетски ритуала ; 4. Коремни преси;  5.Студен душ; 6.Пиене на топла вода - 0.5 мл с 2 с.л. ябълков оцет;  7. Една лъжица пчелен прашец; 8. 2 с.л. ленено масло. Напоследък съм много разконцентрирана. Не знам какво ми има, мисля че е от психическо претоварване, но не мога да се съсредоточа и някак си действам механично.С такава рутинност си изпълнявам задачите, че чак после не ги помня. В смисъл, че докато ги върша някакси не ги изживявам. Не ги осмислям ли, осъзнавам ли как да кажа и аз незнам. Но не е както обикновено и чак после ми е трудно да си спомня всички детайли по нещата които съм правила. Ако на някой му се е случвало нека да даде съвет, щото вече стана 3-4 дни съм така. :Confus_34: Към обяд излязох нарочно пеша и така навъртях 6-7 км може би. Надявах се да ми се пооправи мозъка , ама :Confus_3: ???През целия ден бях на вода и едно чайче с мед пийнах в едно кафене. Вечерята ми беше покълнал небелен слънчоглед /беше станал един дълъг, чак се гордея/ и салата от 3 домата, зелен лук, магданоз, рукола.
Вчерашния ден не се различаваше много от днешния. Само че вчера имах голям апетит. Вчера през деня ядох грозде. А вечерята беше за шампиони  :weight_lift:- микс от кълнове - белен и небелен слънчоглед, люцерна, нахут, тиквено семе, салата айсберг, листа от мента, листа от рукола, мащерка, люти до безобразие чушки, настъргана ряпа.....Беше яко :essen:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.