Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на организма с лимонов сок  (Прочетена 15704 пъти)

ivka03

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте, казвам се Ива и съм нова тук. Пускам темата, понеже не открих подобна. Интересувам се от следното. Някой от вас правил ли е пречистване на организма с лимонов сок. Схемата е следната:
1 ден - сокът от един лимон смесен с една чаша вода се приема сутрин на гладно.
2 ден - сокът от два лимона смесени с две чаши вода се приемат сутрин на гладно.
3 ден - сокът от три лимона смесени с три чаши вода се приемат сутрин на гладно.
4 ден - сокът от четири лимона смесени с четири чаши вода се приемат сутрин на гладно.
5 ден - сокът от пет лимона смесени с пет чаши вода се приемат сутрин на гладно.
6 ден - сокът от шест лимона смесени със шест чаши вода се приемат сутрин на гладно.
7 ден - сокът от три лимона се смесва с 10 чаши вода и тази течност се пие цял ден, без да се храним с нищо друго.
8 ден - сокът от шест лимона смесени със шест чаши вода се приемат сутрин на гладно.
9 ден - сокът от пет лимона смесени с пет чаши вода се приемат сутрин на гладно.
10 ден - сокът от четири лимона смесени с четири чаши вода се приемат сутрин на гладно.
11 ден - сокът от три лимона смесени с три чаши вода се приемат сутрин на гладно.
12 ден -  сокът от два лимона смесени с две чаши вода се приемат сутрин на гладно.
13 ден - сокът от един лимон смесен с една чаша вода се приема сутрин на гладно.
14 ден - сокът от три лимона се смесва с 10 чаши вода и тази течност се пие цял ден, без да се храним с нищо друго.
Нещо подобно имаше и в един сайт, в който се казваше, че подобно пречистване предлага и учителят Дънов, но при него се стига до 10 лимона и трае 19 дни.
Започнах преди 6 дни, днес ми е денят с шестте лимона. Чувствам се бодра и свежа. Но имам едно запитване към всички вас. При пречистване дали ви се е случвало изпражненията да са примесени със слуз - примеси и отделно парче слуз. Днес забелязах наличието на такива и се замислих дали е нормално. Намерих няколко статии, в които се твърди, че това е признак на заболявания на храносмилателния тракт, някои от които доста сериозни. До сега не съм забелязвала подобно нещо, няма други отклонения. Имам редовен стомах, но това наистина ме притесни много.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Пречистване на организма с лимонов сок
« Отговор #1 -: 22-03-2012, 22:12:10 »

"Чаша" е доста относителн мярка за обем, но ако приемем че е около 0,2 литра процедурата ми изглежда доста екстремна, защото от един момент нататък надхвърля дневния обем на течности, които мога да приема. Сокът от цитрусов плод (обикновено грейпфрут) с вода се използва за очистване на лимфата.
По въпроса за слузовете - няма как да знаем от какво са, защото не казваш нищо за досегашния си начин на хранене и дали досега си правила някакви други очистващи процедури.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Пречистване на организма с лимонов сок
« Отговор #2 -: 22-03-2012, 22:28:26 »

Сокът от цитрусов плод (обикновено грейпфрут) с вода се използва за очистване на лимфата.
Точно,това е типична схема за чистене на лимфата в организма.
Като цяло звучи добре,но е трудна за изпълнение.Аз съм я пробвал и по спомен мисля стигнах до около 10я лимон сутрин на гладно,но ми идваше нагорно такова количество киселина и вода наведжъж което да изпия и да потегля за работа.Ако човек има свободно време да и отдели внимание може да се направи как не. За далаверите дет излизат не се коси,докато вдижението е навън всичко ще е ок.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

ivka03

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Пречистване на организма с лимонов сок
« Отговор #3 -: 23-03-2012, 11:38:23 »

"Чаша" е доста относителн мярка за обем, но ако приемем че е около 0,2 литра процедурата ми изглежда доста екстремна, защото от един момент нататък надхвърля дневния обем на течности, които мога да приема. Сокът от цитрусов плод (обикновено грейпфрут) с вода се използва за очистване на лимфата.
По въпроса за слузовете - няма как да знаем от какво са, защото не казваш нищо за досегашния си начин на хранене и дали досега си правила някакви други очистващи процедури.
Здравейте, относно храненето ми - на периоди е. Още от ученичка редовно постех - Коледни и Великденски /нищо от животински произход/, но качвах килограми, затова през 2008 минах на максимално непреработени храни /не суровоядство, но гледах да са по-просто приготвени, без запръжки и т.н. и което може сурово, така го ядях/, месо - печено или варено, сирене, яйца, ядки, варива, пресни сезонни плодове и зеленчуци. През това време и спортувах редовно, някакви по-специални пречиствания не съм правила. Правила 2-3 курса йонна детоксикация с детоксикатор през последните 2 години, като докато е траел курса на детоксикация съм минавала на вегетарианско меню. Миналата година по това време започнах вегетарианска диета без никакво месо, риба и т.н. Ограничавах силно и всичко що е в опаковка - организмът ми си го поиска, чувствах се като натровена, отпаднала, изморена, наблягах на салати със зехтин, сирене, по-малко яйца, кисело мляко. Декември 2011 почувствах нужда от месо, организмът ми си го поиска сам, опитах да не ям, но усещах, че изпитвам необходимост. Включих пиле и риба и веднъж-два пъти съм хапвала и свинско, но по малко. Гледам месото на не присъства редовно на трапезата ми, два-три пъти седмично най-много. Хапвах си и сладичко по малко, защото ми се ядеше неудържимо много. Прочистването започнах, защото сега покрай пролетта усещам, че отново имам нужда да ми се изчисти организма. Случайно попаднах на този вид прочистване и реших да опитам. Относно водата - аз я слагам по 250 мл., не ми е особено много, видях малко трудност само при изпиването на 1,5 литра със 6те лимона, но в рамките на час успях. След това се получиха тези гадости, за които питам. Днес съм цял ден на 3 лимона в 2,5 литра вода. Засега се справям, взела съм и две кисели млека, ако съвсем изгладнея, но ще гледам да издържа. В тази статия, от която видях въпросното прочистване, се твърдеше, че помага за прочистване на лимфата, кръвта, храносмилателната система, намалява мазнините в организма. Аз страдам и от синузит на максиларните синуси, който моето Джи Пи твърди че е на алергична основа на базата на направена рентгенова снимка. Тестове за алергия не съм правила, иначе съм пробвала прочистване на синусите с мед, нагряване с черен пипер, морска сол, див кестен също съм смъркала, пробвала съм и солена вода, но ефекта е никакъв или много временен. Медът ми запушваше носа повече, солта горе-долу отпушва носа, но временно, от кестена нищо, черния пипер временно и той, а от солената вода получих толкова жестока болка в ухото последния път, че не бих повторила за нищо на света. Та това е за мен, дано поне малко се прочистя да ми олекне и да не се чувствам като натровена. ще ми се да направя и прочистването на храносмилателната система със солена вода и на черния дроб със зехтин и лимони, но малко по малко, няма да се насилвам.
« Последна редакция: 23-03-2012, 11:40:17 от ivka03 »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Пречистване на организма с лимонов сок
« Отговор #4 -: 23-03-2012, 22:01:36 »

И аз като използвам лимонов сок или ям грейпфрут отделям слуз, но при мен тези слузове излизат от белия дроб.

Бях чел една статия за една спортистка дето загинала от ядене на сирене - намерили я с много слуз в стомаха. Даже и тука във форума е коментирана тази статия ама не ми се търси (другото място е в конспиративния форум xnet.bg ).

Като спомена за синузит - и аз съм се намъчил с този проблем ( решил съм го слава богу). Добре действат промивки с урина(след каквито и да е промивки не трябва да се забравя за подсушаване - т.е. продухване на синусите доколкото може)  , йонизатор и пранаяма.
 Това, че ти е влязла вода в евстахиевата тръба си е било лош късмет. Другия път преценявай как да си наклониш главата когато вкарваш течност в носа.

А твоето Джи Пи да не е извънземно - как от една рентгенова снимка ще разбере дали синузита е от алергия - тази диагноза трябва да се постави на базата на твоите субективни усещания (дали е парене, глождене , сърбеж или натиск и кога се активират :при студ, цигарен дим, домашни любимци,..)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

наско39

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Пречистване на организма с лимонов сок
« Отговор #5 -: 25-03-2012, 09:34:09 »

 "Аз страдам и от синузит на максиларните синуси, който моето Джи Пи твърди че е на алергична основа на базата на направена рентгенова снимка. "-Ivka03,защо не пробваш с инхалации с урина(поне 2 по5-6 минути,вдишвай парата през носа),а след това с изпарената до 1/4 урина от първоначалният й обем,направи компреси на челото(остави компреса за 1.5-2 часа,но не повече от 2 часа).Прави това няколко дни подред.  :flowers2:
Активен

ivka03

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Пречистване на организма с лимонов сок
« Отговор #6 -: 25-03-2012, 14:05:47 »

 Благодаря, момчета! Не знам от къде реши моето джи пи, че е на алергична основа, имайки предвид, че се обостря предимно от студа и вятъра (настинка). Ето, в петък стоях по неволя на течение около 30 мин в една кола и сега съм отново с възпаление и течащ нос. Не мога да преценя доколко са сериозни нещата при мен със синузита - имам запушен нос почти целогодишно, но ако не съм настинала, нямам някакви особени оплаквания. А секретите, когато ги има, през времето, в което не съм болна, са воднисти - като при начална хрема и не са постоянни и силни. Иначе като се разболея имам болки в синусите, особено при натиск и сякаш имам нещо вътре, но не мога да го изкарам навън. Като сложа капки, носът ми се отпушва, но пак имам чувството, че вътре е пълно. С урина не бих пробвала, гнуслива съм за съжаление. Ще търся други методи, може би със солена вода ще опитам отново. Дано имам късмет да не отиде водата където не трябва, че болката не се търпи. Тогава пак се лекувах по бабешки - чесън и олио, но докато мине, си видях всичките роднини ;D. По принцип не обичам лекарствата и гледам да ги избягвам, когато не е крайно наложително. Най-много някой аспирин или парацетамол и витамини да взема, но и това е рядко. Поне сегашната настинка ще мине бързо като гледам, може би лимоните помагат да се справя с положението.  :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пречистване на организма с лимонов сок
« Отговор #7 -: 28-03-2012, 09:40:11 »



Бях чел една статия за една спортистка дето загинала от ядене на сирене - намерили я с много слуз в стомаха. Даже и тука във форума е коментирана тази статия ама не ми се търси (другото място е в конспиративния форум xnet.bg ).

ето точния цитат от споменатата статия =>

"Върни се назад във времето,когато Фло Джо спечели златен олимпийски медал и умря след като направи една рекламаза мляко, след като беше яла пица – 15 часа след последното й ядене, тя умря и встомаха й имаше 250 кубически сантиметра от несмляно сирене моцарела, 15 часа следкато го беше яла и тялото й беше в такова страдание, защото не можеше да разградитова сирене, така че тялото й произведе огромно количество хистамини, коитосъздадоха огромно количество слуз. Тя имаше само едно лекарство в тялото си –бенадрил (Benadryl), което е антихистаминно – тя знаше, че беше задръстена.Следователят по смъртни случаи, който разряза бъбрека й, описа дебелата, гъстахрачка, която излязла от бъбрека й; целите бели дробове, трахеята итрахиално-бронхиалното дърво – всички те били здраво, ама яко по думите му,задръстени от слуз. Тя дори имаше белези от пръсти по гърлото и пицата, която еизяла е било 15 ч., а умира в 6 ч. сутринта на другия ден – 15 часа по-късно тазимоцарела не е била смляна, както и задръстването от нея."

ето това е статията, за която мисля, че говориш =>

http://healtheworld-ts.blogspot.com/2009/09/blog-post_6804.html
http://www.notmilk.com/



а тези по-долу не са толкова силни, но също са добра храна за размисъл...

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=245&aid=5969

http://www.zemianazaem.com/archives/65

тази статия също си струва да се прочете и обмисли добре - http://bojidarzimnikov.com/?p=1393


« Последна редакция: 28-03-2012, 09:42:02 от bpa »
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Пречистване на организма с лимонов сок
« Отговор #8 -: 29-03-2012, 16:15:51 »

Какво чисти този лимонов сок? И как??
Активен
 

Страницата е създадена за 0.058 секунди с 22 запитвания.