Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравословни сникерси  (Прочетена 4332 пъти)

Lina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Здравословни сникерси
« -: 23-04-2009, 09:03:26 »

Healthy Snickers

Съставки
за основата:
2 чаши стафиди
2 чаши орехи, или други ядки, накиснати във вода за няколко часа
1 чаша фурми
1 ч.л. канела (по желание)

за «карамела»
2 банана
3-4 с.л кленов сироп

за шоколада
50-60 гр. какаово масло
3-4 ч.л. натурално какао
3-4 ч.л. натурален мед

Как се приготвя:
Мелим съставките за основата на ситно в кухненски робот докато се получи нещо като тесто. В алуминиеви формички поставяме част от «тестото» и го притискаме към дъното за да се изравни. Ако ви се занимава може да си офомите няколко блата като на истински сникерси. Бананите ги смачкваме заедно с кленовия сироп на каша /може с вилица или в блендер/. След това нанасяме с около 1-2 ч.л. върху всяка форма, така че да покрие блата.
Какаовото масло се разтопява на водна баня и към него се прибавят меда /също разтопен на водна баня/ и натуралното какаото, като се бърка добре до получаване на средно гъста каша. След това се излива върху «карамела» така че да го покрие. Поставя се във фризер за около 1 час и после са готов за дегустиране. Може да се държи за около седмица в хладилника.
Enjoy!  ;)
« Последна редакция: 13-06-2009, 20:02:26 от marulka »
Активен
Не може винаги да имаш това, което искаш, пееше Мик Джагър. Приеми се такъв, какъвто си и опитай да се подобриш.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Ммммм, шоколад
« Отговор #1 -: 23-04-2009, 13:26:48 »

Ммм, това звучи страхотно! :P Само да попитам откъде се купува кленов сироп? Предполагам, че може да се замени с повече мед (в краен случай)?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ммммм, шоколад
« Отговор #2 -: 23-04-2009, 14:29:39 »

Здравейте и от мен! И аз съм на седмото небе, че го има този прекрасен форум и всички вас!!  ;D

Кленов сироп в София знам, че има в здравословния магазин срещу Съдебната палата (в малката уличка) и в Слънце и Луна! :)
« Последна редакция: 23-04-2009, 14:35:55 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Lina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Ммммм, шоколад
« Отговор #3 -: 23-04-2009, 15:53:23 »

Привет и от мен,

кленовия сироп го има почти във всички диетични магазини, напоследък е доста модерен около една диета Master Cleanser, не знам дали сте я чували...
Активен
Не може винаги да имаш това, което искаш, пееше Мик Джагър. Приеми се такъв, какъвто си и опитай да се подобриш.

Lina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Ммммм, шоколад
« Отговор #4 -: 23-04-2009, 15:54:52 »

....иначе може и въобще да не се слага, бананите са достатъчно сладки... Кленовия сироп просто добавя малко вкуса на карамела... нали са сникерси все пак  8)
Активен
Не може винаги да имаш това, което искаш, пееше Мик Джагър. Приеми се такъв, какъвто си и опитай да се подобриш.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ммммм, шоколад
« Отговор #5 -: 24-04-2009, 18:24:51 »

Аз имам такъв кленов сироп, казва се Модал бал и все още не съм го ползвала. Може сега да му намеря приложение. Рецептата е страхотна!
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ммммм, шоколад
« Отговор #6 -: 25-04-2009, 11:13:36 »

Мадал Бал ми е любимият. Другите, които съм пробвала (още 2 марки), не могат да се сравнят с неговия богат и плътен вкус - изглеждаха ми блуткави и все едно, че разреждани или с добавена захар.
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ммммм, шоколад
« Отговор #7 -: 25-04-2009, 12:00:00 »

Аз си взех Тера Сана - единствената марка в магазина... Уж, пише, че е канадски и органик, дано е така.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Ммммм, шоколад
« Отговор #8 -: 04-05-2009, 01:43:14 »


Аз още не съм си купувала кленов сироп, но определено за тази вкусна рецепта ще си набавя  :)  ;D  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.