Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моят дневник - Bela  (Прочетена 17273 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #60 -: 02-02-2010, 21:34:05 »

Благодаря ти Дани  :fluretaa:
Най-много ме притеснява кракът. Другите неща ще се оправят по-лесно. Видяло се е, че ако река да ходя при другите йоги (явно не този месец) ще е при начинаещите.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #61 -: 03-02-2010, 09:53:38 »

Zloqd,оправяй се бързо.
На каква постелка играеш? В зависимост от енергиите,възможностите и способностите се променят. Пий сокче с целина.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #62 -: 03-02-2010, 12:11:11 »

Някой може ли да ми каже как се покълват бадеми?
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #63 -: 03-02-2010, 13:48:48 »

Слагам бадемите в дълбока съдинка, наливам около 2 пъти повече вода и покривам. След 4-12 часа изплаквам. Понякога за това време се е появил зачатък на кълнче, а ако не е, слагам в разлат съд, покривам с леко влажен тензух. По учебник би трябвало до 12-24 часа да има кълн.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #64 -: 03-02-2010, 18:44:49 »

Бенато, постелката ми е широка колкото твоята, но я ползвам само в редки случай за пранаяма и медитация когато е много студено. И да бях с нея пак щях да падна отстрани при тази асана. А това, че енергията си има минимуми и максимуми е така, но само преди седмица правех балансирането на една ръка със събрани опънати напред крака. Явно не съм си донаучил основния кармичен урок за това прераждане  - търпението. Никога не получавам нещо когато го искам, но когато го получа винаги е много повече от това, което съм искал.
Ще видя дали е останала целина и ще почна да си гризкам когато съм у дома. Кракът започна да се оправя бързо, но ще се въздържам още няколко дни от ваджрасана.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #65 -: 04-02-2010, 11:30:33 »

Благодаря, Влади! Вчера ги сложих във вода и днес ще видя какво се е получило! После белиш ли ги или и с обелката стават за консумация?
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #66 -: 04-02-2010, 11:41:58 »

Беля ги, защото предпочитам да ги правя на мляко и вкусът му е по-нежен с обелени бадеми. Някъде по сайтовете гледах клип, в който приготвят мляко с не обелени, но не ми хареса.

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #67 -: 04-02-2010, 15:11:50 »

Как ги белите тези бадеми. Само веднъж пробвах и като си помисля, не ми се повтаря. Да не бъркам някъде  :surpris_23:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #68 -: 04-02-2010, 16:03:52 »

Аз не ги беля, мързи ме  :Confus_3: но всъщност като са добре накиснати люспичката лесно се отделя
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #69 -: 04-02-2010, 20:02:29 »


    аз задължително ги беля, защото са ми по-вкусни
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #70 -: 07-02-2010, 12:58:35 »

И така стигнах и до второто Чернодробно прочиствне - оживях и този път!!!!
Вчера от 16 часа започнах да нагрявам дробчето си, към 19 часа си направих по 200 мл зехтин и лимонов сок. Този път ги смесих, смесени се пият сравнително по лесно, макар че и така емайлът на зъбите ми се сърди.
Някъде до към 20 и 30 успях да изпия почти всичко и легнах неподвижно в кревата!
Към 22 часа почувствах силно изпотяване, замайване, бучене в ушите, Адът се беше разтворил и с изкривена усмивка ме викаше!
Нямах никкави сили нито да сядам и да дишам през дясната ноздра нито да си слагам лют пипер на езика, едвам стигнах до WC и си казах, ако някой иска да излиза от мен да излиза сега! Но никой, освен оскъдна порция урина нищо друго не искаше да напуска тялото ми!
Отново си легнах и най-вероятно съм заспала или поне съм се унесла до 1 часа, когато отново започна същия Ад, този път почти пълен спазъм на вегетативната нервна система!
Отново се добрах до банята, гушнах един леген и сервирах салатата от обяд полята обилно със дресинг от зехтин и лимон!
Олекна ми!
Върнах се в леглото и отново съм заспала. Събудих се по обичайното време 4-5 часа. Полежах малко и станах. Направих си клизма, нищо от споменатите "камъни" не излезе!
След 1 час може и 2 излязоха няколко с големина на лещени зърна и ддо сега толкова.
Как се чувствам, ми не по различно от друг път след трудна нощ!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.