Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Камъни в жлъчката  (Прочетена 65589 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #20 -: 13-02-2011, 09:57:13 »

А твоят приятел помислил ли е за "разбиването" на камъка  на по -малки частици ? за да е толкова голям той здраво е злоупотребявал с храната ми се струва ?
Активен

neli

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #21 -: 13-02-2011, 11:30:09 »

9мм не е чак толкова голям камък, имам познати които и по-големи са изкарвали и то след това ехогравски е доказвана липсата им в жлъчния мехур, явно този с 10-те чистенета на камъни в жлъчката е обърквал нещо процедурите
Активен

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #22 -: 13-02-2011, 14:20:03 »

 Тая тема и друг път е дъвкана,може ли да излязат ,не може ли,е щом излизат явно може.Говоря от собствен опит,само веднъж съм правил процедурата,но резултатът ме смая-30-40 поне по-големи 15-20мм исигурно стотици много малки като оризови зърна камъчета,всички тревно зелени на цвят-само билирубинови,холестериновите са белезникави ,нямаше от тях.Най-големите,които измерих бяха 22мм,имам снимки,мога да ги кача ,ако има любопитни.Много важен момент е загряването-точно то отпуска и разширява каналите,знам хора,които не са загрявали и резултатът е бил нулев.Аз също бях леко скептичен в началото и доста  се рових ,особено на англ. има много материали,напр.има снимки на операции,извадени жлъчки,пълни с камъни,които по някаква случайност са абсолютно същите като тези които изкарах от себе си,така че твърдения че това не са жлъчни и чернодр. а фекални или някакви др.не вървят.Март мисля пак да направя това прочистване,но този път както трябва-3,4 пъти,така че смело не се плашете,това в кръга на шегата,ако някой иска да се подсигури сигурно е добре да се види на ехограф какво е положението,доколкото съм срещал инф.над 30мм може да бъде опасно.
Активен

Sundance

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #23 -: 19-02-2011, 00:01:21 »

И аз да се включа в болезнената /ама наистина!/ тема за жлъчните камъни. Наложи ми се и на мен, както на много други, да се запозная подробно с камъните в жлъчката, болките и усложненията, свързани с тях. В интерес на истината, не се сещах дори, че имам жлъчка допреди 4-5 години, сега съм на 33. Първия сериозен проблем и първото пречистване на черен дроб и жлъчка направих преди 4,5 години. Още тогава изхвърлих големи количества холестеролен пясък и няколко сравнително малки билирубинови камъка - от порядъка на 6-7 мм, най-големият. Веднага след процедурата се почувствах като нов човек, направо ми поникнаха крила  :peperudi: И така, допреди ок. година, когато жлъчката отново напомни за себе си, този път с доста сериозна жлъчна криза и остър панкреатит. Лекарите замалко да ме отпишат от белия свят, настояваха за незабавно отстраняване на жлъчката, иначе не ми даваха особени шансове за живот :o Е да, ама не! Аз се извъдих голям инат и напук на всички предупреждения реших да си запазя жлъчката и да се опитам да изхвърля упоритите камъни, някои от които бяха ок. 1,5 см, според лекарите и съответно - абсолютно непоклатими. И така, с лек и вегански режим на хранене оцелях и до днес, без да изпитвам каквито и да са проблеми с жлъчката и панкреаса. Дори миналия месец се престраших най-сетне и направих пречистващата процедура. Ако щете ми вярвайте, освен множеството пясъци и холестеролни образувания, изхвърлих 4-5 наистина големи билирубинови камъка - поне 1,5 или 2 см, зелени и мазни. Консистенцията им беше желеподобна и предполагам, че заради това са успели да преминат през наистина тясното каналче на жлъчката. Честно казано, не беше лесно да ги изхвърля дори, затова и ги усетих и разгледах подробно. Усещането след тази процедура беше невероятно и неописуемо :Content_22: Вярвам, че съм се отървала от по-големите злосторници, дори планирам скоро да мина на ехографски преглед за потвърждаване на очевидното. Но първо ще направя поне още една процедура, за по-сигурно ;D Та така, наистина е важно да не се доверяваме сляпо на "всезнаещите" лекари, на тях им дай да режат, да тъпчат с лекарства и да зарибяват все повече "клиенти". Жалко за дългите години, загубени в неоправдано зубрене. За съжаление, това е мнението ми за днешната конвенционална медицина. Може да се каже, че дори и не разчитам на нея.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #24 -: 19-02-2011, 22:26:34 »

А твоят приятел помислил ли е за "разбиването" на камъка  на по -малки частици ? за да е толкова голям той здраво е злоупотребявал с храната ми се струва ?

Сега, какви са причините за камъка му нямам идея, негов си е, но камъка е бил билирубинов и лекарите са му казали, че неможе да се разбие.


9мм не е чак толкова голям камък, имам познати които и по-големи са изкарвали и то след това ехогравски е доказвана липсата им в жлъчния мехур, явно този с 10-те чистенета на камъни в жлъчката е обърквал нещо процедурите

Ами може би при някой става, а при други не. Не е задължително да е объркал процедурите според мен. Но тук пък ми стана интересно как хората обикновено приписват неуспеха от нещо  в зависимост дали се случва на тях или на някой друг. Когато става въпрос за други хора, обикновено приписваме неуспеха на вътрешни фактори, както в случая neli се съмнява, че моят приятел е объркал нещо, докато версията на моят приятел е, че е направил всичко както трябва, и приписва неуспеха на външни фактори, че явно самата процедура не дава резултат.

Мен малко ме притеснява един момент с тези камъни, и той е че познавам човек, който ми каза, че вече 10 години прави тази процедура четири пъти в годината и продължава да вади камъну. Ако са истински камъни то би трябвало много бързо да се образуват, за да вади всеки път, при положение че е суровоядец. Плюс това, когато аз си правих процедурата извадих камъни, толкова, коклкото не биха се побрали в една жлъчка.
Също моментът със загряването на областта е малко съмнителен, защото това не е пластмаса или гума. Кожата има силно изолиращ ефект и се съмнявам реалното увеличение на температурата в дълбчина да е чак толкова голямо, че да повлияе чак толкова. Тялото също не допуска големи промени в температурата.

Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #25 -: 19-02-2011, 23:27:00 »

Човек ако има някакъв достатъчно дебел слой подкожна тлъстина наистина няма как да загрее черния дроб. Като се казва, че е успешна процедурата се предполага, че е за хора с нормална физика.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #26 -: 20-02-2011, 17:40:39 »

Ето такива доста изкарах преди време.
Който иска да вярва на лекарите,всеки си предценява за него.
Имаше и малки зеленки.

Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #27 -: 20-02-2011, 17:50:26 »

Бенато, аз утре след два часа следобяд започвам да затоплям дробчето, най-после се наканих да направя това за себе си...и все ми се искаше да те попитам нещо. Помня, че каза че и майка ти е била като мен, за операция според лекарите...как мина при нея първото пречистване?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #28 -: 20-02-2011, 18:32:51 »

Нормално,без никакви проблеми. Успех Дани! :love_028: Хубаво затопляй,може и от сутринта да започнеш.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #29 -: 20-02-2011, 22:12:27 »

благодаря бенато  :flowers2: ...днес вече се чувствам по-спокойна... но все пак стискайте палци ;D
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #30 -: 21-02-2011, 04:22:23 »

благодаря бенато  :flowers2: ...днес вече се чувствам по-спокойна... но все пак стискайте палци ;D

Премахването на жлъчния мехур оперативно, изобщо не решава проблемите след това. Дори добавя нови.
Така че гнусния зехтин е по малкото зло.  През януарското ми зехтиново пиене се запуших като последния балък. Близо седмица ядях само сок от смляни и прецедени лешници. Писна ми не исках да ме режат заради самолечения и премислих схемата КЛИН КЛИН.
Отидох на сауна.  Загрях се целия до критична температура. После въпреки болките 30 минути в десет серии до откат правих коремни на лоста, редувани от мост. И естествено се отпуших.  Преди 3 дни в чест на отпушването и знаейки че фаловете са поправими, пак се насърбах с противния зехтин. Натъртвам на ПРОТИВЕН, защото зехтина е на път да бъде изваден от списъка на "полезните". 
Ето схема на турбо зехтинови приключения:
Три дни преди процедурата минавате на нещо + много салата от настъргано цвекло и черна ряпа.
В деня преди пиенето на гадостта, хапвате малко ориз, киноа или друг популярен веге фураж.
В 18:00 сок грейпфрут 300 милилитра. В 19:00  излязох пред блока и оскубах младите листа на пелиновия храст. Смлях шепа пелин, шепа карамфил и 10 капки супер силна орехова тинктура.  Шибнах и 2 шепи сурови тиквени семки и една лъжица куркума. Стана най-гадния фреш на планетата.   Изпих зелената от пресния пелин люта гадост и  някак не повърнах. Викам си неее малко е я да се надрънча и със 4 грама витамин це буфериран. В 20:00 изпих 250 грама зехтин с лимон и до 21:00 изсърбах и другите 250 грама.
В нас нямам камина а трябваше да стоя на топло. Звъннах на авера да запали камината и след 20 минути се инсталирах пред пламтящите цепеници.  И така до полунощ когато съм откъртил. В 01:30 се събудих от позиви за драйфане и целия изпотен. Едвам стигнах до кенефа и последва най-мощното драйфане в живота ми. Така и не разбрах, какви са тея неща дето излизаха но категорично не съм ги вкарвал .
 На сутринта  имаше и малки черни холестеролови топчета, различни от стандартните жълто зелени.
И естествено знаете как е, на следващия ден кефа е голям. Днес в полунощ препусках на минусови температури в морската градина и нямах чернодробни болки. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #31 -: 21-02-2011, 05:25:59 »

Сега очаквам с нетърпение някой да оцени градивността.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #32 -: 21-02-2011, 08:30:49 »

Е,братче,при теб всичко е екстремно. :laugh:
Моето прочистване си беше направо скучно в сравнение с твоето. :)
Аз обаче при зверското гадене не повърнах и всичко мина през канала.
И термофора върши работа за загряването,даже се бях поизгорил.
Важно е ,че всеки подбира индивидуално средствата,спрямо неговата личност.
Важно е да има ИНТЕЛЕКТ и МЕРАК.
Радвам се,че има толерантност тук.
Благодаря ви!
Дани,очакваме включване, ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #33 -: 21-02-2011, 09:15:20 »

Е то след 500 гр зехтин остава да не драйфаш...
Убедих се вече да пробвам ;)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #34 -: 21-02-2011, 09:32:09 »

Аз пих 300 на триста с лимон. :surpris_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #35 -: 21-02-2011, 10:15:00 »

И аз при двете ми пречиствания пих 300 мл зехтин със сок от грейпфрут и имах много добри резултати. 500 мл ми се виждат доста. И двата пъти не ми се е гадило и не съм повръщала. Но моя трик е да изпивам гадната течност на екс със запушен нос и нямам никакви проблеми с поглъщането.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #36 -: 21-02-2011, 11:06:29 »

Деси как ги пиеш, смесваш ли ги? Аз нямам проблем със зехтина, нали всяка сутрин си пийвам лъжичка две  :D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #37 -: 21-02-2011, 13:56:24 »

Радвам се,че има толерантност тук.
:Content_4 - emotloader:
Oсобено в коментарите на сайта. Дрънка от толерантност.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #38 -: 21-02-2011, 20:08:00 »

Абе че има ефект от процударата има, че се чистят токсини чистят се, ама това с камъните е много съмнително, защото почти всеки направил процедурата вади въпросните камъни. Не ми се вярва почти всеки да е имал камъни в жлъчката. Аз лично първият път изкараха същите такива, за които говорите десетки на брой и просто не ми е ясно чисто физически, като обем, как ще се съберат в жлъчката. Просто има нещо, което не ми е ясно. Затова на мен ми изглежда най-логично повечето от тях да се формират в стомаха и червата.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #39 -: 21-02-2011, 21:17:55 »

Няма как да се формират в червата защото една оникновена шанка щеше да ги изкарва. За да попаднат в червата трабва да се направи процедурата(зехтина, лимоновия сок, загряването). По-скоро има вероятност да минават транзитно през жлъчката докато излизат от черния дроб.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.