Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кокоши трън  (Прочетена 6597 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Кокоши трън
« -: 25-05-2010, 21:28:31 »

Някой има ли идея как се лекува това чудо  :surpris_23: Давайте бабини рецепти, че вече пробвахме две и нищо несе получава.
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Кокоши трън
« Отговор #1 -: 25-05-2010, 21:45:05 »

Преди много години имах такова нещо на петата, и го лекувах със сока от смокиня- когато се откъсне смокинята  нали пуска бял сок,от него слагах и го изгаря.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Кокоши трън
« Отговор #2 -: 25-05-2010, 22:18:34 »

Сок от змийска отрова,мисля че растението се казва още и млечка-пуска жълт сок където и да го откъснеш- листо, стъбло.. Казаха ми и за компрес от зелен домат. Трябва да е нещо кисело, киселината разяждала коренчетата на кокошия трън.
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Кокоши трън
« Отговор #3 -: 26-05-2010, 06:49:36 »

Малката ми щерка имаше огромен на палеца,точно до нокътя,ужасен и по-голям от нея.Та - солна киселина.Накисваш го малко във вода,с игличка го разрошваш малко и капващ с кибритена клечка солна киселина.Само вечер се прави това.За десетина дни изгаря.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Кокоши трън
« Отговор #4 -: 26-05-2010, 08:04:17 »

 :kisss:Аз съм чувала за лимонов сок/лимонтозу, ама не помня  + какво беше...може би е олио-мазнина за омекотяване...дрънни на гуглето...мож да откриеш...
  Ти къде се загуби бе, жена...що отсъства... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Кокоши трън
« Отговор #5 -: 26-05-2010, 08:45:35 »

Благодаря за съветите. Кокошия трън е на палеца на лявата китка на дъщеря ми. Преди няколко години го горихме със смокиня и беше  поутихнал. Сега пак се появи. Ще пробвам рецептата на катеринка.

:kisss:Аз съм чувала за лимонов сок/лимонтозу, ама не помня  + какво беше...може би е олио-мазнина за омекотяване...дрънни на гуглето...мож да откриеш...
  Ти къде се загуби бе, жена...що отсъства... :surpris_23:
Mariiina, не му е тук мястото да обяснявам къде се загубих  :Confus_3:  Ще пиша в дневника си
Активен
Намасте :)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Кокоши трън
« Отговор #6 -: 26-05-2010, 10:14:32 »

Aз също съм имала, изгориха ми го с течен азот, но ходих през ден около 2 месеца...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Кокоши трън
« Отговор #7 -: 26-05-2010, 20:13:04 »

Сок от змийска отрова,мисля че растението се казва още и млечка-пуска жълт сок където и да го откъснеш- листо, стъбло.. Казаха ми и за компрес от зелен домат. Трябва да е нещо кисело, киселината разяждала коренчетата на кокошия трън.
Билката се казва змийско мляко.
Аз я използвам да и мажа очите (събира ми се слуз пред ириса) и това нещо помага да се разнесе ама много ме подлютва въпреки, че мажа само ъгълчето на окото. И няколко колеги ме видели как го ползвам и днеска ме изпреварили и оскубали цялата туфа със змийско мляко при положение, че едно листо е достатъчно за едно намазване. То ще си проличи кой го е направил  ;D
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Кокоши трън
« Отговор #8 -: 26-05-2010, 20:51:30 »

Малката ми щерка имаше огромен на палеца,точно до нокътя,ужасен и по-голям от нея.Та - солна киселина.Накисваш го малко във вода,с игличка го разрошваш малко и капващ с кибритена клечка солна киселина.Само вечер се прави това.За десетина дни изгаря.

Я да кажа и аз една отрова . Манипулацията е същата, но вместо солна киселина се използва сребърен нитрат. Трябва обаче изключително много да се внимава да не попадне в очите, защото може да причини слепота. Също така трябва да се избягва всякакъв контакт с кожа (освен мястото, което ще се лекува). Всъщност най-добре да изпробваш природните лекове и ако нищо не помогне, тогава да прибегнеш към химията.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Кокоши трън
« Отговор #9 -: 27-05-2010, 12:02:53 »

Злояд, как изглежда това змийско мляко. Неможеш ли да го щракнеш и да го публикуваш. Явно расте някъде около мен, но не гопознавам. :Confus_3:
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Кокоши трън
« Отговор #10 -: 27-05-2010, 12:59:24 »

http://atanas-ko.hit.bg/nely/herbs/zmmliako.html ето така изглежда
Активен

passion

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Кокоши трън
« Отговор #11 -: 30-05-2011, 19:43:37 »

Имах два кокоши тръна на крака.
Казах им да се махнат и изчезнаха.  :bleh
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Кокоши трън
« Отговор #12 -: 30-05-2011, 21:10:07 »

Вимаш едно парче левкопласт ок.4/4 см. ако мястото позволява.Изрязваш му дупка колкото е голям тръна и го залепяш така, че да се вижда тръна (да не се вижда здрава кожа).Взимаш една четвъртинка от резенче лимон, посипваш го със салицил на прах (има го в аптеката) и го залепяш върху тръна със салицила надолу.Отгоре залепяш един голям левкопласт за да се скрие цялото произведение и да не тече.Сменя се един път на ден. На третия ден като го бутнеш с нокът излиза с корена. Ако не иска да падне го залепяш за още едно денонощие. Безотказно е. Майка ми на много хора е махнала тръните така.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Кокоши трън
« Отговор #13 -: 30-05-2011, 22:12:08 »

Няма нужда от абсолютно никакви предпазни мерки! Методът е уникално прост и ефективен и изпробван лично от мен - успешно! ПРОПОЛИС! Малко парчнце се поставя на мястото, да го покрие, поставя се обикновена лепенка за разни отгоре да го държи. Сменя се при необходимост, примерно след къпане. За 3 седмици това нещо отделя междуклетъчно (постепенно - започва до втората седмица) кокошия трън от останалата жива тъкан. Издълбава коносувидна дупка, докато трънът може да се издърпа съвсем спокойно и безболезнено. Няма кръв и след това дупката се затваря без следа! Само малко търпение ти трябва и чист прополис, нищо друго  :peperudi:
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Кокоши трън
« Отговор #14 -: 07-06-2011, 20:46:23 »

Имах два кокоши тръна на крака.
Казах им да се махнат и изчезнаха.  :bleh

Това е истината.

Иначе на сестра ми се махнаха със сол - накисват се във вода, поразчоплят се малко, и се посипват със сол за 1 нощ. Но нейните бяха по цялото стъпало - сигурно е имало 100, та и повече.
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 23 запитвания.