Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!  (Прочетена 26662 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #100 -: 03-11-2009, 22:15:02 »

Бенато, поздравих го. Благодаря! И аз ще го черпя сега с един фреш. Аба, знам аз, че ще ги зарибя някой ден всички мои познати на мойта схема :bleh :bleh
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #101 -: 03-11-2009, 22:22:29 »

Ето ме и мен, малко късно. Тъкмо се прибрах. Днес съм само на вода и 20-30 гр. стафиди.  :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #102 -: 03-11-2009, 22:26:27 »

Mного са готини тези  делфинчета :Appetit_17:
;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #103 -: 03-11-2009, 22:56:02 »

Аз писах, че ще съм с вас, но съм пас. Имахме малко тежък понеделник. Ясен искаше повече внимание, не му беше добре. Съжалявам, но нещо като се прави трябва да е с желание. До следващия път. :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #104 -: 03-11-2009, 23:00:13 »

Вери, пожелавам ти бързо да преодолееш проблемите и Ясен бързо да се оправи.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #105 -: 03-11-2009, 23:27:50 »

Страхотни сте, благодаря ви, че бяхме заедно.
Денят мина много леко, не изпитвах глад, но така е - като направиш много гладувания и след това 1 ден ти се струва нищо работа.
До вечерта пих няколко чаши лимонов сок с малко портокалов (на работата си взех цитруспресата и цитрусите).  А накрая като се прибрах в 9 си направих един сок от ябълка, листа от целина и листа от цвекло. Много хубав стана. Отново осъзнах благотворното влияние на зеленчуковите сокове. От много сладките сокове малко ми втръсва - затова така добавени цвекло, целина, морков, краставица, зелени листа е сууупер.
Активен
Духът владее материята!

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #106 -: 03-11-2009, 23:33:03 »

аз успях само половин ден, но пак е нещо  :D от тези сокове ми се отвори страшен апетит. А и напрежението покрай резултатите на детето ми дойде в повече. На вода само май щеше да ми е по-добре  за момента. Но иначе самата инициатива много ми допадна и бих я повторила пак, този път докрай
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #107 -: 03-11-2009, 23:39:35 »

Здравейте! Аз нали писах че ядох плодове..да си кажа честно ако има възможност и в края на работния ден да имам вода или чай по ръка, нямаше да ги изям тия два банана...Утре ще видя дали са останали плодове в офиса- днес беше пълен и се надявам да са ги изяли :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #108 -: 04-11-2009, 01:08:26 »

Наистина е чудесно, че толкова много хора направихме нещо заедно. Явно за всички е било приятно, така че ви предлагам да повторим упражнението. Лидия Ковачева пише, че за да подържаме добро здраве е достатъчно да се прави по един ден глад на седмица. Като съчетаем това и с фазите на луната ефекта е още по добър.
Ето и самите дати със съответните дни:
9 ноември 2009 - 15:56:58 - последна четвърт
16 ноември 2009 - 19:14:48 - новолуние    
24 ноември 2009 - 21:40:22 - първа четвърт   
2 декември 2009 - 07:31:36 - пълнолуние   
9 декември 2009 - 00:14:31 - последна четвърт
16 декември 2009 - 12:03:19 - новолуние    
24 декември 2009 - 17:37:07 - първа четвърт    
31 декември 2009 - 19:13:54 - пълнолуние    
 :Content_22:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #109 -: 04-11-2009, 01:26:48 »

oum le dauphin blanc много много ти благодаря че си се постарала за датите. Аз обаче вече се обърках тотално с тези лунни фази, а много искам да ги спазвам и да разбера същинското им значение. В таблицата, която Мер е публикувала за дните "екадаши" и "две тръби" датите за ноември са: 13-14 ноември - екадаши, 26-27.11 - екадаши, 29-30.11 - две тръби. Според информацията там дните екадаши са подходящи за разтоварване - примерно на сок, или на вода, или на плод, или на чай и т.н. А дните две тръби са най-подходящи за сухо гладуване. Сега като гледам и твоите дати, ами те дните за разтоварване всъщност кои са? Знаеш ли точно какви са влиянията на луната в различните й фази?
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #110 -: 04-11-2009, 01:50:57 »

Вал, ето тук има повече информация какво всъщност е Екадаши : http://www.yoga108.info/yoga/ekadashi.html
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #111 -: 04-11-2009, 02:30:38 »

Хм - да, получава се объркване в един момент. Да си призная, не съм много запозната с идеята за дните екадаши. Прочетох обяснението от линка, който е пуснала Анджи и ако разбирам правилно става въпрос за две съвсем различни неща. Най-добре някой от ветераните с чернодробни прочиствания да ни разясни логиката.  :surpris_23:
Това което мога да кажа е от личен опит и се отнася само за гладуването в дните когато луната преминава в нова фаза. Основният принцип е, че при новолуние, първа четвърт, пълнолуние и т.н организмът ни най-лесно се чисти от отрови. Друг момент е, че тогава най-лесно се качват килограми, а ако се гладува най-лесно се свалят. За това тези дни се предпочитат. Не го обясних много добре, но дано съм била полезна   :laugh:
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #112 -: 04-11-2009, 07:02:55 »

 :flowers2: :thankyou:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #113 -: 04-11-2009, 08:27:49 »

Явно за всички е било приятно, така че ви предлагам да повторим упражнението. Лидия Ковачева пише, че за да подържаме добро здраве е достатъчно да се прави по един ден глад на седмица. Като съчетаем това и с фазите на луната ефекта е още по добър.
Ето и самите дати със съответните дни:
...

И аз гледам един ден седмично да разтоварвам. Освен за прочистване го правя и за контрол над теглото, че много лесно качвам. За мен е важно обаче системата да е проста и съм се отказал от следенето на луната. Заковах всеки вторник и толкова. Преди го правех в понеделник, но от вторника съм по-доволен, защото по този начин не ям като за последно в неделя :o.

Е, ако има подобна инициатива около фазите и тя се пада понеделник или сряда, мога да опитам да удължа седмичното прочистване на 2 дни.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #114 -: 04-11-2009, 13:50:10 »

Ако целта е да се свалят килограми, идеалният вариант е ден преди и ден след съответната фаза също да се гладува. Гледам, че се падат главно понеделници и вротници дните, така че са се наредили идеално за теб. Само да не ти идват много изморителни, че са в началото на работната седмица :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #115 -: 04-11-2009, 14:06:48 »

Аз килограмите ги свалих, сега само се дисциплинирам, че да не ги върна. Дотук почти шести месец успявам  :o.

За изморяването не знам. Забелязал съм, че, като не ям много или съм предимно на плодове, съм по-концентриран и продуктивен (Програмист съм и по цял ден съм на компютъра). Днес обаче имаше изненада: мъкнахме едни канапета сутринта и ми дойдоха малко в повече точно след гладуването. :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!
« Отговор #116 -: 11-12-2009, 15:37:11 »

И аз ще пия сокчета с вас следващия път! :)
Трябва да си пожелая от дядо Коледа нова сокоизтисквачка, защото моята е много ретро и след първата ябълка вече почва да танцува :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.