Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как се предпазвате от настинки през зимния сезон?  (Прочетена 11789 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Пропуснал съм да уточня, че зимно време не готвя със сол - колкото има в киселото зеле толкова.

Злояд, за доброто обличане няма да се съглася с теб, ако имаш предвид дрешките върху гърбовете ни да са повече. Най-лесния начин да настинеш е като се изпотиш- температурата на тялото се вдига като сме навличени, а на въздуха си остава ниска. Освен това, като се изпотим, а сме навлечени, влагата няма къде да отиде, освен ако не сме със супер дишащи дрехи, но и те не са гаранция. Не трябва да се навличаме. Краката да сухи, едно поло или някакво шалче около врата. Аз си слагам и шапка, но е хубаво и тя да не запарва, защото главата може да се изпоти, а това не е препоръчително когато сме навън. Дишане задължително само през носа. Ако носа вече е запушен- промивки. 
Моя стил на обличане отдавна не е с прилепналото кожено яке. Нося някаква шушлякова шубичка пълна с филц или пух - не запарва, но лошото става като ида на работа от много студено влизам в някяква сауна - не можеш да пипнеш радиаторите и още преди да си стигна до стаята ставам вир-вода.
В най-големите студове и аз слагам шапка или качулка и се стрижа чак напролет с магаретата.

Влади, ако има някаква поза към тези звъци поне аз не я знам. Правя си ги седнал пред компютъра. По- вероятно е да има някакъв цвят за гледане за по-добър ефект.
Пропуснал съм да напиша, че при звука "ееееееее" трябва да се отвори носоглътката за да може точно там да се получи резонанса, а не да излиза само през устата.

събота и неделя ме болеше гърлото жабурих се със шарлан и се оправих, но сега ми е запушен носа и смятам 2 дни да откарам само на чайове

Ако носа ти ве още тече пробвай от поза лотос да се наведеш така, че да поставиш челото си на пода. На мене това ми помогна за оттичането на секрета. Тази асана има и други ползи - при по-продължително задържане(минути) лекува възпаления. Ако ти е трудна не се мъчи да я правиш.
Ако вече не ти тече носа пробвай масаж, който започва от основата на носа и отива настрни под скулите.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Zloqd, боледуваш ли изобщо? Редовно ли се занимаваш с йога? По колко време отделяш за практики?
Наблягам на раджастичните продукти - в качеството си на възбуждащи средства е нормално да повишат активноста на имунната система.
Сатвичната храна не е ли достатъчно добра за имунитета?
Ти заемаш ли определена поза докато произнасяш звуците?
Zloqd, не е ли лотос най-подходящата поза за мантри...и изобщо за всичко?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

"Zloqd, боледуваш ли изобщо?"
Мен ме разболяват алергените. Като вървя по улицата е нормално да подуша от 20 метра някой с цигара и в това няма нищо свъхестествено - повечето хора игнорират голяма част от информацията постъпваща от рецепторите им.
Тъй като лигавиците ми са станали много тънки когато съм изложен по-дълго на такива въздействия те се възпаляват и стават входна врата за вируси. Когато се случи ветровито време очите ми се зачервяват по за няколко дни и ставам като ученик на императора от "междузвездни войни". :P
Също така обикновено усещам кога наближава новолуние - до преди няколко месеца се схващах когато оставаха 4 дни до новолуние.
През лятото не ми се налага да следя този сайт http://www.geophys.bas.bg/kp_for/kp_mod.htm за да знам дали има магнитна буря - когато съм навън и не съм на сянка направо ми бодат очите тези частици (включително и отразени от някои видове настилки) даже и главоболия получавам от тях.
Миналата година си докарах проблем, който може и да е бил от неправилно практикуване - бяха ми умъртвили зъб и реших да се чистя (колкото повече време стоят едни токсини в тялото толкова по-трудно е да ги изкараш после)
И наблегнах на маюрасана (унищожава отровите) и бхастрика. Ама сигурно има някакви съотношения при това дишане, защото пише - правят се няколко бързи вдишвания а след това задържате колкото можете.
И аз правех по 3-4 серии със задържане по 240 секунди - по нагоре ми се видя опасно.
В един момент получих мигрена, след това от горните ми синуси излезе нещо като жлъчка а през следващите няколко дни сутрин по едно парче съсирена кръв.
Тогава около една седмица бах със зачервени очи и си рекох , че е алергия или настинка и една сутрин сестра ми като ми казва - много са ти зле очите. Като се погледнах лявото ми око се напълнило с кръв под най-външната обвивка. Очния лекар ми рече "Това е от задържането на дишането" и им предписа кортикостероидни капки (под час) и едни витамини (пак под час) - нито можех да се наям нито да се наспя.
Това беше миналата година по същото време. До нова година изкарах само на асани (рекох си таман да минат нощните дежурства).
Тази година пранаямите ги подкарах съвсем като начинаещ - нади содхана 8:16 и на 10-15 дни увеличавах с едно. През март почнах 8:8:16, края на април почнах 8:16:16, лятото 8:32:16 и в най-голямата жега спрах кумбаката за известно време после пак се върнах по-назад.

"Редовно ли се занимаваш с йога?"
Тази година за една седмица си починах от асаните. Имал съм 2 по-продължителни прекъсвания - едното като студент когато американците си хвърлиха обеднения уран в Югославия - когато опитвах да правя пранаяма направо ми изгаряше дихателните пътища.
В резултат на това прекъсване се прибрах в Плевен с разклатено здраве - пародонтоза, синузит, вероятно шипове.
Първия проблем го оправих с шивамбукалпа - жалко, че нямам възможност пак да направя - трябва ми спокойствие за това.
Второто прекъсване на практиката беше преди около 3 години, когато ми оперираха менискуса (със спинална упойка).
В реанимацията ме бяха предупредили да не натоварвам коляното и да не го усуквам, самия крак беше станал 2 пъти по-тънък от другия и минаха месеци докато му възстановя (напълно) възможностите за движение.

"По колко време отделяш за практики?"
Сутрин не винаги минавам през WC, защото изпражненията стават оскъдни. Промивам си носа, продухвам го, следват наули, агнисара дхаути, сукшма басти.
Заемам сидхасана и правя пранаяма. Прекръстосвам сидхасаната и правя бандха трая половин една минута (в друг пост ще ти обясня действието на тази техника) след това кхечари мудра 2-3 минути.
Ако имам време заемам лотос за медитация.
Завършвам с випарита карани мудра (и нея ще е обясня по-нататък).

Вечер след като са минали 3 часа след ядене и след като комшийте са спрели са пушат и са се кротнали проветрям и правя 40-50 мин. асани.
След това пранаяма и останалите мудри от сутрешния комплекс и си лягам.
Някои вечери доя езика за удължаване.

"Сатвичната храна не е ли достатъчно добра за имунитета?"
Раджастичната ми действа отхрачващо. Освен това единствения сатвичен виреещ у нас плод с витамин C дето може да се консумира през зимата е шипката. Гледам да взимам раджастичните продукти само в сезона на настинките.

"Zloqd, не е ли лотос най-подходящата поза за мантри...и изобщо за всичко?"
За мантри да, но когато съм на работа няма къде да я направя.
За пранаяма предпочитам сидхасана ( да не се бърка с някои сродни асани) защото отпушва 72000 нади и не помня в кой от класическите текстове пише "Който практикува само тази асана извън останалите, живее умерено и медитира върху атман той без съмнение за 11 години ще постигне съвършенство".
Тази поза е добра за спазващите брахмачаря, а за останалите мъже и за жените не е толкова добра.
Ползата на падмасана е, че ако са отпушени надите праната сама тръгва нагоре (ама не винаги се получава)
« Последна редакция: 01-12-2009, 23:27:42 от Zloqd »
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374



"По колко време отделяш за практики?"
Сутрин не винаги минавам през WC, защото изпражненията стават оскъдни. Промивам си носа, продухвам го, следват наули, агнисара дхаути, сукшма басти.
Заемам сидхасана и правя пранаяма. Прекръстосвам сидхасаната и правя бандха трая половин една минута (в друг пост ще ти обясня действието на тази техника) след това кхечари мудра 2-3 минути.
Ако имам време заемам лотос за медитация.
Завършвам с випарита карани мудра (и нея ще е обясня по-нататък).


Бандха трая (наречен още трибандхасана) - от положение на падмасана или сидхасана  се затварят очите.
Издишва се след което се правят мула бандха, жаландхара бандха и удиана бандха и се задържа в това положение. С редовното практикуване на тази техника може да се постигне "тяло на 16 годишен". Наскоро с найна помощ се научих да съединявам прана и апана и да ги качвам засега до ажна чакра - това спира всички секреции освен нектара от сома чакра и когато правя кхечари мудра в устата ми не се отделя слюнка за да ми пречи. Ажна чакра е междинна спирка - важното е праните да не останат на нивото на вишудха, за да не предизвикаш повръщане (ако има нещо в стомаха)

Випарита карани мудра - спира топенето на сахасрара. Според някои текстове когато праната се качи в сахасрара за да се предотврати изтичането на нектер от там трябва или да се направи жаландхара бандха или да се допре езика до горните зъби или да се напрви випарита. Качвал съм праната и до сахасрара и над нея. но до сега не съм усещал такова нещо (сигурно още не съм достатъчно осъзнат)
За всеки случай правя випарита карани профилактично, но тази техника увеличава апетита и ако практикуващия не хапва стабилно тялото му може да започне да се самоизяжда.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Zloqd,щом се раболяваш така ,значи нещо ти куца в храненето или в йогата.
Доколкото разбирам си отдаден на Бог,друго не те вълнува сега?
Брахмачаря,доколкото знам,не означава целомъдрие, а да овладяваш и култивираш сексуалната си енергия.
Развиваш ли тези качества у теб: Спокойствие, Редовност, Липса на суета, Искреност, Простота, Правдивост, Уравновесеност, Устойчивост, Недразнимост, Приспособилност, Смиреност, Упоритост, Почтеност, Благородство, Великодушие, Благотворителност, Щедрост, Чистота ?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Zloqd, благодаря ти за подробните отговори! :)
"Редовно ли се занимаваш с йога?"
Тази година за една седмица си починах от асаните.

"По колко време отделяш за практики?"
Сутрин не винаги минавам през WC, защото изпражненията стават оскъдни.
Zloqd, чувстваш ли, че ти трябва почивка от асаните или само така се изрази тук?

Защо изпражненията да са оскъдни? Изобщо колко пъти на ден ходиш по голяма нужда?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Внимание!
Тези, които не са навършили 15 години да не правят мудри и задържане на дишането защото това може да окаже негативен ефект върху развитието на половата система.



Zloqd,щом се раболяваш така ,значи нещо ти куца в храненето или в йогата.
Ако нещо ми куцаше нямаше да ги усещам тези неща. Затова обикновено йогите бягат далече от цивилизацията.
Доколкото разбирам си отдаден на Бог,друго не те вълнува сега?
Гледем нищо да не ме вълнува - съвършенството в йога е да бъдеш наблюдател на собствения си живот и мисли а не участник.
Брахмачаря,доколкото знам,не означава целомъдрие, а да овладяваш и култивираш сексуалната си енергия.
Просто гледам мисълта ми да не се подхлъзва към тема секс. Колкото до сексуалната енергия мога да я изтеглям от областа на половите органи.
Развиваш ли тези качества у теб: Спокойствие, Редовност, Липса на суета, Искреност, Простота, Правдивост, Уравновесеност, Устойчивост, Недразнимост, Приспособилност, Смиреност, Упоритост, Почтеност, Благородство, Великодушие, Благотворителност, Щедрост, Чистота ?
Това ми липсва и за щастие не само на мене - да си смирен значи да живееш по калъп според общоприетото, а ние сме инакомислещи (засега) защото вегетарианците сме малцинство.

Zloqd, благодаря ти за подробните отговори! :)
"Редовно ли се занимаваш с йога?"
Тази година за една седмица си починах от асаните.

"По колко време отделяш за практики?"
Сутрин не винаги минавам през WC, защото изпражненията стават оскъдни.
Zloqd, чувстваш ли, че ти трябва почивка от асаните или само така се изрази тук?

Защо изпражненията да са оскъдни? Изобщо колко пъти на ден ходиш по голяма нужда?
Направих го когато рязко се застуди след края на лятото за да си спестя някои травми докато ми се адаптира организма. Не знам какво пише в литературата по този въпрос.

Оскъдните изпражнения са еин от признаците на изчистени нади. Това означава, че храносмилането е станало добро и храната се усвоява пълноценно.
Нормално ходя през около 36 часа, но ако съм хапнал нещо трудносмилаемо като боб може и по-често. Случвало ми се е и по 2 пъти дневно, но това е по-скоро изключение.

А това дето не съм го чел никъде досега - дневно пия средно около 300-400 милилитра вода, а ми се е случвало някой ден да забравя да пия. Не е трудно да се досетиш откъде получавам останалата вода.
Не знам дали и с другите йоги се получава така.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Смирение означава приемане!!!
Примиреност е,да живееш по калъп.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

От едното до другото има само една крачка
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

От едното до другото има само една крачка
Това е така,да.Смирението,би могло да се използва за преминаване,към едно по-високо ниво,а примирението е нещо вредно.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Смиреност

Уважавайте всеки. Поклонете се с допрени длани пред всички. Не повишавайте тон на възрастни и почитани хора. Вижте Бог във всички, почувствайте, че сте негов слуга, и по този начин служите на всички. Не смятайте никого за по-нисш от себе си.

Свами Шивананда Сарасвати

Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Цитат
Гледем нищо да не ме вълнува - съвършенството в йога е да бъдеш наблюдател на собствения си живот и мисли а не участник.
Това го знам много добре,но не ме кефи,не смятам да се задълбочавам като теб.
Йога уж не е религия,но не е точно така,мое мнение. 
Аз искам да се вълнувам,да се радвам,да обичам,да недоволствам,ако има за какво. Не искам да наблюдавам безпристрастно. Да показвам емоция и чувства!
Все пак съм християнин. Не пея и мантри вече,там се възхваляват чужди богове.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Смиреност

Уважавайте всеки. Поклонете се с допрени длани пред всички. Не повишавайте тон на възрастни и почитани хора. Вижте Бог във всички, почувствайте, че сте негов слуга, и по този начин служите на всички. Не смятайте никого за по-нисш от себе си.

Свами Шивананда Сарасвати


Ако това е определението за смиреност нямам нищо против да съм смирен.


Аз искам да се вълнувам,да се радвам,да обичам,да недоволствам,ако има за какво. Не искам да наблюдавам безпристрастно. Да показвам емоция и чувства!
Този кармичен урок вече съм го научил (за съжаление по трудния начин).
Навремето постигах всичко и на всяка цена. Нищо не ми е идвало на тепсия а съм го постигал с борба. Успокоявах се с мисълта, че господ не ни изпраща по-силни изпитания, отколкото можем да понесем.
Докато веднъж така се ядосах на някой, че след няколко минути усетих как се натравям от злоба. И разбрах , че няма смисъл от отрицателни чувства и емоции.
Нещата стоят горе-долу така: щом има борба значи не си в хармония с околния свят и всеки опит да го промениш насила създава карма. Мисълта за изпитанията може да се перифразира така: Господ ни изпраща толкова силни изпитания, колкото силно е нашето упорство - спираш да се бориш и изпитанията намалят постепенно.

Все пак съм християнин. Не пея и мантри вече,там се възхваляват чужди богове.
Извинявам се за светотатството, но богът, към който се стремим е в самите нас. Само трябва да го осъзнаем и да започнем да се вслушваме в него, а не в разума, емоциите или някоя друга част от личноста ни.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Мисълта за изпитанията може да се перифразира така: Господ ни изпраща толкова силни изпитания, колкото силно е нашето упорство - спираш да се бориш и изпитанията намалят постепенно.

Подкрепям това.Колкото по-голяма е прилаганата сила,толкова по-голямо е съпротивлението.Когато правим нещата с повече лекота и мекота,тогава има по-малко съпротива и нещата се получават. :peperudi:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Това си е тълкуване от йога,аз не ги споделям.  Не искам вътре в мен Богове. Това че се постига душевно извисяване,е в главата на извисения,мъдроста също.
Отнасяй се с приятеля и врага по един и същи начин,пак е неприемливо за мен. Сега ще ми кажеш,че не съм дорасъл и не мога да го разбера,но аз не искам да разбирам,това което ти разбираш. Ти се чувстваш добре,аз се чувствам добре,следователно никой не може да поучава другия ;) Въпрос на избор е религията.
Да избягваме привързаности,дори към деца жена и родители,не благодаря. Господ ни е дал умението да чувстваме и обичаме, да се радваме на децата си.
Нямам нищо против йога,има прекрасни неща в нея.Да помагаш на всеки и да даряваш е чудесно. Да имаш вътрешно спокойствие също,но да не е самоцел. За физическите упражнения и пречистванията само суперлативи.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Цитат
Господ ни изпраща толкова силни изпитания, колкото силно е нашето упорство - спираш да се бориш и изпитанията намалят постепенно.
Аз пък не подкрепям,какво е това да се бориш,много е относително. Това си е игра на думи. Да гледаш да си по добър от конкурента,това борба ли е? Или спираш да се вълнуваш от конкуренцията  и се оказваш извън пазара?
Аз съм спасител, на морето съм вадил хора от 150 метра навътре при бурно море с течения. Трябваше ли да ги оставя да се удавят,те бяха извън охраняема зона или трябваше да се боря за живота на двамата студенти? Спасихме ги,естествено. А аз даже не бях на работа,бях да видя колегата.

Цитат
Подкрепям това.Колкото по-голяма е прилаганата сила,толкова по-голямо е съпротивлението.Когато правим нещата с повече лекота и мекота,тогава има по-малко съпротива и нещата се получават. peperudi

Това пак е много,много относително.  Кое да правим с лекота,ако ни се отдава да рисуваме ,да ще рисуваме с лекота,ако трябва да цепим дърва,колкото и с лекота да цепим,все е тежко.
 Просто говорите за различни неща.  Йогата отрича егото,това има в предвид Злояд,спираш да работиш за него и да му робуваш,а ти точно обратното искаш,с лекота да го издигнеш на пиедестал. Лъскав офис,лъскава кола,престиж,да се възползваш от силата и власта на парите.

Просто всеки пречупва мислите и мъдростите през своята призма.
« Последна редакция: 04-12-2009, 12:40:37 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Всяко нещо,което е добре натренирано и се прави в нужното състояние,престава да е тежко или поне,не е толкова,колкото преди.
Аз,не виждам нищо лошо в това,да се възползвам от силата и власта на парите.За мен,те са атрибут,които съпътства успеха,но не са цел.А за егото...може би след време,ще мога да кажа.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Това си е тълкуване от йога,аз не ги споделям.  Не искам вътре в мен Богове. Това че се постига душевно извисяване,е в главата на извисения,мъдроста също.
Отнасяй се с приятеля и врага по един и същи начин,пак е неприемливо за мен. Сега ще ми кажеш,че не съм дорасъл и не мога да го разбера,но аз не искам да разбирам,това което ти разбираш. Ти се чувстваш добре,аз се чувствам добре,следователно никой не може да поучава другия ;) Въпрос на избор е религията.
Да избягваме привързаности,дори към деца жена и родители,не благодаря. Господ ни е дал умението да чувстваме и обичаме, да се радваме на децата си.
Нямам нищо против йога,има прекрасни неща в нея.Да помагаш на всеки и да даряваш е чудесно. Да имаш вътрешно спокойствие също,но да не е самоцел. За физическите упражнения и пречистванията само суперлативи.
Въпроса е колко трайно може да бъде това усещане.
Естествено и аз ще се радвам на всеки миг, който половинката ми ще сподели с мен разбира се без да забравям, че и хубавите неща си имат край.
Цитат
Господ ни изпраща толкова силни изпитания, колкото силно е нашето упорство - спираш да се бориш и изпитанията намалят постепенно.
Аз пък не подкрепям,какво е това да се бориш,много е относително. Това си е игра на думи. Да гледаш да си по добър от конкурента,това борба ли е? Или спираш да се вълнуваш от конкуренцията  и се оказваш извън пазара?
Аз съм спасител, на морето съм вадил хора от 150 метра навътре при бурно море с течения. Трябваше ли да ги оставя да се удавят,те бяха извън охраняема зона или трябваше да се боря за живота на двамата студенти? Спасихме ги,естествено. А аз даже не бях на работа,бях да видя колегата.

Имам впредвид да не ставаме жертва на собствените си амбиции или на амбициите на близките си.
Изпитанието в случая е било за студентите, които са научили урока по трудния начин, а за тебе е било нещо като тест дали ще се притечеш на помощ ако не си задължен от писани правила и закони.
Няма да се изненадам ако след това доста си поупражнявал речника си по техен адрес.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Почти позна :D ,но се чувствах страхотно ,а те даже не дойдоха да благодрят,сигурно от стреса,но аз не го правя за това,а  просто съм такъв,обичам да помагам.
Аз не съм против Йога,да не останеш с грешно впечатление,може би още не съм разбрал достатъчно от нея :surpris_23:
иначе практикувам редовно при много добър инструктор-Рашко. А и до сега не съм срещал лош човек,занимаващ се с Йога сериозно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Почти позна :D ,но се чувствах страхотно ,а те даже не дойдоха да благодрят,сигурно от стреса,но аз не го правя за това,а  просто съм такъв,обичам да помагам.
Аз не съм против Йога,да не останеш с грешно впечатление,може би още не съм разбрал достатъчно от нея :surpris_23:
иначе практикувам редовно при много добър инструктор-Рашко. А и до сега не съм срещал лош човек,занимаващ се с Йога сериозно.
При такова практикуване идва момента, когато човек достига границата на физическите си възможности и напредъка спира.
За да има добри реултати от йогата трябва по-рядко да даваме храна на ума. Аз не съм променял начина по който си правя практиките, но напоследък забелязвам бърз напредък откакто спрях да гледам телевизия и да си пускам игри на компютъра - с тялото ми започнаха да стават промени в положителна посока, което значи, че първо са станали на друго ниво.
Т.е. ако решиш да гледаш мач на любимия си отбор не трябва да си казваш "Леле , какъв пропуск направи тоя от голлинията" - просто гледай и се радвай на играта.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 24 запитвания.