Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Електро-магнитно излъчване от уредите - експеримент.  (Прочетена 19345 пъти)

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217

Здравейте!
Всички електроуреди излъчват освен всичко останало и електромагнитни вълни. Колко са силни и дали са полезни, ще ви покажа с един прост експеримент.
Вземете метален пръстен(този от ръката ви например). Вземете конец (поне 20-30 см.)  и завържете единия му край за пръстена. Вземете мобилния си телефон и го поставете на масата. Хванете конеца за свободния край и поднесете пръстена на около 0.5 - 1 см. над телефона.Добре ще е ръцете и тялото ви да са по-далеч от телефона за да не смущавате излъчването му с вашето такова. Дръжте ръцете си колкото се може по-неподвижни за да не компроментирате опита. Даже ги подпрете на подходящ предмет.
Това, което ще се случи е, че пръстена ще започне да се върти. НО НЕ ОКОЛО ОСТА СИ! Ще започне да се върти на около 1-2 см. в радиус над телефона. Може да се наложи да изчакате 20-30 секунди до минута. Важното е да държите конеца неподвижен.
Запомнете посоката на въртене.
Втори Опит: Сложете свободната си ръка на мястото на телефона по описания по-горе начин. А сега на къде се върти пръстена?
Подобен опит може да се направи и с другата домашна техника - мобилния компютър например.
На къде се върти електормагнитното поле на домашните ни уреди и това на тялото ни? Какъв е извода?

Със здраве!
« Последна редакция: 27-10-2009, 03:55:53 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Е не е истина просто! Вчера седнах да пиша тема електормагнитното поле, как ни влияе и как да се предпазваме от него, но времето беше хубаво и излязох! Ами аз ще направя така- няма смисъл от друга тема, защото така или иначе тази ще стигне до там, затова ще копирам тук това, което си написах на чернова, и ще действаме нататък ;)


А. Електромагнитното поле
Знаем, че всички електроуреди вкъщи създават електромагнитно поле. Човешкото тяло също  има такова поле. Тялото ни излъчва светлина, която е в порядъка на квантума. Тази светлина представлява биофотони (по-сериозни изследвания през 70те прави др. Popp, аз лично намерих интересна литература по въпроса в университетската библиотека, ако някой иска, мога да препратя една статия която обобщава постигнатото досега), които биофотони съдържат цялата наша информация- генетична и придобита (как точно става така, че биофотоните на всяка клетка комуникират с клетката и с другите биофотони и как се получава светлина се обяснява със закони на физиката- ).  Клетките и биофотоните трептят, и тяхното трептене се измерва в гигахерца. А  молекулата тубулин, която “разчита” светлинната информация комуникирана между клетката и биофотона, може да бъде унищожена от много малки количества живак. Пък живак така уж между другото се съдържа във ваксините, в морето (морските риби)..
На Изток електормагнитното ни поле и светлина се нарича енергийно тяло. Не е трудно да се досетим, че електромагнитните полета- нашите и на заобикалящите ни хора и предмети, си взаимодействат по някакъв начин. Примери:
Съня- ако леглото ни е на място с електормафнитна радиация, тя подтиска произвидството на хормона мелатонин, който се нарича “хормона на младостта”, защото отговаря за съня и качеството а съня. Ако се установи такава радиация, леглото естествено се мести. Но как се установява тя? Ако имате котка- преди да сложите леглото си някъде, вижте първо къде котката ще се свие да спи. И не си слагайте леглото там. Дали това, че котката ми идваше да спи под юргана ми, значи, че леглото ми е на кофти място обаче ? :)) Най-добре е да няма никакви електроуреди в стаята. Сигурно има и по-финни методи, но оставям въпроса отворен.
Мобилните телефони- Вълната, която носи информация, трепти в гигахерца. Да, ама и трептенето на ДНК и на биофотоните е в гигахерца. По този начин разговорите по мобилен телефон нарушават комуникацията между ДНК и биофотоните. Най-елементарните изследвания показват измяна в ритъма на сърцето, когато има и когато няма микровълни (включени телефони) наоколо. Един вариант за спасение е говоренето със слушалки, и то такива, които да не допускат близо до главата носещите вълни. Мобилния никога да не се носи близо до сърцето (някой си ги носят на верижка около врата). И тука идва Неутроник. В сайта Мер публикува статия за Неутроник, появи се и човек на име Андрей (един друг Андрей), които е оставил телефонния си номер и вероятно е дистрибутор. Неутроник е руска разработка, цената му е около 40 лева в Русия (по данни от сайта). В Пловдив един човек е разработил друго нещо, на което цената е 4 лева и доколкото разбирам е просто рисунка ( http://www.bio-m.net/services/88.html  ). А аз намерих в един магазин при щанда с био храни много подобна медна пластинка- рисунките и на трите разработни много си приличат, да не кажа че са еднакви. Хърватска е и струва 15 евро. Тези неща са предназначени за абсолютно всички електоруреди. Дали някое от тях е надеждно?
Лаптопи- при нагряване на клавиатурата, започва да се излъчва берилий. Берилий не само се използва в самолетроенето, но както Уикипедия услужливо ни информира- е силно токсично вещество. А  самата пластмаса, от която се правят клавиатурите, при нагряване започва да излъчва запалими газове. Повечко информация : http://www.melisa.org/index.php
Уредчетата споменати по-горе дали помагат не знам, но е добре колкото се може повече да проветряваме стаята с компютъра, за да се сменя енергията.

Безжични телефони- изглежда те са най-опасния уред вкъщи. Микровълните които излъчва безжичен телефон, един немски физик си е направил труда да ги измери, и установил, че енергията, която се пренася през две стаи, е същата като на  реактивния двигател на Боинг 737 бучащ до главата ви. Аналоговия телефон ни вреди само докато говорим, защото само тогава предава сигнал. А безжичния, изглежда, “бръмчи” постоянно..

Безжичен интернет- действа като безжичния телефон. Двата са най-опасните. Следвани от електромагнитните полета създавани от всичките кабели и уреди вкъщи, телевизора, и накрая на опашката за мобилните. Но мобилния поставен до ухото след втората минута разговор почва да “гърми” клетки. Аз лично когато съм навън, се оглеждам и ако някои близо до мен говори по мобилния си, бягам настрани, тъй като вълните не удрят само него, ами и тези наоколо.
 
Пломбите-старите амалгамови пломби- онези сивите, не само че изпускат с години токсини в главите ни, но и спомагат главите да служат като антена на електромагнитните вълни.....

Темата може да бъде просторна. Можем да говорим и за електромагнитното поле на Земята, за подпочвените води, за фен-шуй. Можем да говорим за начини на детоксикация- някъде четох че тялото има над 200 гена специално за детоксикация, но как се активират всички те?

Б. За цветята и как те ни пазят. Ще напиша в следвашия пост, че този стана много дълъг ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Под юргана ти е много опасно,горкият ти приятел  ;D ;D ;D ;D :Content_4 - emotloader:
Дай за цветята,за да се пазим.
Спасение няма,от кое по напред :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Бенато, вече ще ти викам човека с мръсното подсъзнание. Котката ми беше женска, иначе. И с моя приятел не са живели заедно, не се е налагало да ме делят :)

Тъй, за цветятя- за който разбира ангилезки : http://www.aerias.org/DesktopModules/ArticleDetail.aspx?articleId=126
За който не разбира, превод на таблицата от линка:
 Бензол- съдържа се в бензина, мастилата, олията (предполагам на петролна основа), боите, пластмасата, гумата, боите за платове, цигарения дим, синтетичните материи, почистващите препарати, фармацевтичните продукти. Растения, които намалят неговата концентрация са: Африканска маргаритка (другаде го срещнах като виолетка, в България се продава като африканска виолетка), хризантеми, бамбукова палма, Драцени вид  фрагранс, Janet Craig и warneckii, Dragon Plant, Бръшлян (между другото зрънцата на бръшляна много ми приличат на растението, което Мария е снимала и питаше какво е то), гербер, спатифилиум, езика на свекървата или сансевиериа, и някаква маргината, която не ми е позната.

Формалдехид- съдържа се в цигарения дим, шперплата, пенести уплътнения, умирисители на въздуха (дезодоранти за дома), гланцирана хартия, кърпичките за лице, хартиени салфетки, дървени дъски (от всякакъв вид, всички са третирани), немачкаеми материи. Най-добре го отсраняват: азалеа, алое вера, бамбукова палма, нефролепис (папрат), драцена, аглаонема, хризантема, финикова палма, дифенбахия, Epipremnum aureum, шетфлера (вид бръшлян), езика на свекървата, спатифилиум, peperomia, Philodendron (разновидности Heart-leaf, Lacy tree, or Elephant ear),коледна звезда, хлорофитум

Трихлороетилен- съдържа се в мастилото, боите, лаковете, лаковете за коса, лепила (превежда се и като цимент), използва се в химическото чистене. Растения, които го отсраняват най-добре: хризантема, ей това растение, което горе пише, че е Dragon Plant ( http://www.danheller.com/images/Europe/France/Provence/Aix/Misc/dragon-plant-in-pot-big.jpg), бръшлян, гербер, маргината, спатифилум, ей тоя вид палмичка (http://www.larose.com/upimages/TF136_02_WH.jpg ), и всичките видове pothos (името на българкси не намерих, но излиза на снимка).

В един български сайт бях чела за следните китки: папрат, азалеа, бегония, спатифилум, японска аукуба (особено подходяща за приземни етажи, понеже се справя с гъбичките), хризантема, антуриум (казват му и фламинго).

Аз у нас имам: стапифилум, японска аукуба, папрат, имах антуриум, но го пресадих и сега чакам да видя какво ще оцелее, фикус бенджамин, единия филодендрон, два бръшляна, езика на свекървата и здравец. Една позната баба ми беше казала че здравец е добре да имаш в спалнята, защото нощно време излъчва нещо си, но не помня какво.


« Последна редакция: 26-10-2009, 19:04:34 от Angie »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Както искаш :surpris_23: :surpris_25:Мръсно подсъзнание имат хора с лоши или престъпни мисли,мислейки и правейки лошо на хората. Аз правя само добро и помагам на всеки,на когото мога или иска. :Confus_34:
Даже съм воден спасител ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Ти пък взе че се обиди  :surpris_25: Аз нямах предвид мръсно в този смисъл :)) А може моето в случая да е било мръсно  ::) Еей, от колко време кисна пред компютъра и се облъчвам, за да предам таз информация, пък няма кой да ме пофали  :surpris_25:
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477

Angie   :kisss: :kisss: :fluretaa: :fluretaa: :flowers2: :Content_14: :Content_14:
и по една прегръдка да не плачите с  benato :kisss:
« Последна редакция: 26-10-2009, 19:11:25 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Не съм се обидил,исках да кажа,че е розово(подсъзнанието) :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Марийче, мноооогооо благодаря  :flowers2:
Бенато, верно, че "розово" подхожда повече :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Анджи, поздравявам те и аз за супер полезната информация :fluretaa: :love_026:. Обаче, то от какво по-напред да се пазим, братче? Направо ме хвърли в тотален размисъл.  :surpris_22:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Вал, аз като съм се срастнала с тоз компютър, питаш ли ме в какъв размисъл съм  :Confus_3: Моята цел основно беше да разнищим идеята на неутроника и подобните му, а също така има доста майки във форума, да внимават с ползването на джи-ес-емите. Не знам дали има някаква полза, ако изключваме от контакта всички ел уреди когато не ги ползваме...защото четох някъде, че ако съм си изключила компютъра, но батерията му си е включена към контакта, тя продължава да тегли енергия, съответно и да поддържа електромагнитно поле. Пък и все някой ще изкочи с полезен съвет. Момичето което ми писа за пловдивчанина, ми препоръча също да си сложа кактус до компютъра, защото той се хранел с отрицателната енергия, а отблъсквал положителната.  Каза ми, че лепенките и действали добре..но като само тя го е казала това, откъде да знам, че не е самовнушение например..Една близка пък ми каза, че откакто има фикус, по-са взели да се свъртат пари у тях. А де! :)
Абе въобще, "светът е голям и щастие дебне от всякъде" :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Ето тази лампа казват, че била много подходяща за хора работещи бая на компютър. И не само. Ние купихме за стаята на Маги. Искаме и за нашата. :)

http://www.naturalsaltcrystallamps.com/
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Благодаря, Вери! Имам и аз такава точно до компютъра. Но понеже не знам къде е листовката, не бях сигурна конкретно за такива неща дали помага...вероятно затова съм я взела, ама като не помня  :Confus_3: Купих такава на леля ми заради бронхита, и на едни приятели- за спалнята, с по-оранжево- червен цвят. То това е хималайска сол.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Аз да кажа , че ги има в Практикер тук в БГ . Как сме на една вълна само - тъкмо мъдрихме с една приятелка защо не може да спи спокойно в спалнята си - мислихме според фън шуй как и е разположението на спалнята - от каде и преминава енергията . Оказа се , че има включен телевизор настреща си и WI- FI точно до главата си. Сега ще пробват само да ги изключват от контакта
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Никакво лампи не ви трябват!!!Има си една ,дет на небе свети и всичко оживява, облагородява и одобрява, ободрява...Марш навън, слънцето да ви види, тъмата да завиди...За Манек забравихте, дядо Йога не чухте!!!Ай, да имам сега една вършина трънлива, отзад да ви нашаря, гърба да ви изправя...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Бабо, ще бъдеш ли така добра да кажеш какво казва Манек по въпроса. Така накратко..Благодаря!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Да, Анджи хималайска сол е. Аз съм доволна.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Абе Вери, одеве се чудех, ти не спиш ли? Кое време е при теб, не е ли 5-6 часа сутринта?!  :bleh
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Бабо, ще бъдеш ли така добра да кажеш какво казва Манек по въпроса. Така накратко..Благодаря!

 :kisss:http://www.beinsadouno.com/downloads.php?id=82
Лечение със слънчева светлина

Петър Дънов
"Слънцето съдържа всички медикаменти в себе си. Няма болест, която да не се подчинява на действието на слънчевите лъчи.

Аз казвам, че единственият най-добър хирург, когото познавам, е природата, слънчевите лъчи. Само те режат най-правилно - отрязват гнилото месо, без да закачат здравото.

Бог е поставил на небето Слънцето, на което да се греете, а вие търсите лекар... Ако се греете всеки ден на Слънцето, съзнателно, по половин час, с участието на мисълта, ще придобиете повече, отколкото с дни да се ровите из книгите да търсите какво казват лекарите за дадена болест."
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=181807
Ако искате перфектно психическо здраве и мир на ума, трябва да гледате слънцето по 5 минути на ден в продължение на година. Това е рецептата за безпроблемен живот, препоръча индицеът. Тя прогонва страховете в живота и дори пристъпите на шизорения. Когато до мозъка достигне достатъчно количество светлина, човек става Божествено същество.


Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Да разбирам ли, че ако по 5 минути на ден гледам слънцето, колкото и да съм се облъчила, всичко ще ми мине? Би било чудесно, само че имам 1 проблем- отивам за 1 месец в Англия, а там както знаеш, хората обикновенно си говорят за времето, защото рядко е хубаво и слънцето рядко се вижда. После- слънцето има УВА и УВБ лъчи. Доколкото съм запозната, само единия вид ни дава витамин Д, и това става най-добре по обед, а не с гледане на слънцето на изгрев. Може и да не съм разбрала правилно.
И още един въпрос имам- за Земята. Ако офиса ни или спалнята ни е на лошо място- да речем има негативни вълни, или подпочвени води или сме на пресечна точка на едни линии..как ли се казваха...имаше една мрежа на някой си (ще потърся и ще уточня), което е доста лошо място, и прекарваме по 7-8 часа на това място, пак ли 5 минути слънце ще са достатъчни? Тоест кое ни влияе повече в случая- Земята или Слънцето?
Това, което искам да кажа е не, че не съм съгласна за Слънцето- напротив. Но това не значи, че трябва ежедневно ние да си празним и пълним батерийката, защото ако отиваме постоянно от минус на плюс и пак на минус и пак на плюс, батерийката ни ще се изтощи много по-бързо. Причината да повдигна въпроса е как да намалим  вредните неща, на които сме изложени, а не да разчитаме само на 5те минути слънце или на лятната отпуска!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 22 запитвания.