Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алергия бял дроб  (Прочетена 3041 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Алергия бял дроб
« -: 13-10-2012, 19:13:56 »

здр. скьпи сьфорумци , преди седмица бях малко болен успях да се овладея с разни билки но сега започна адски гаден сьрбел в гьрлото от белия ми дроб .. тьй като имам бронхит и при настинка ми се активира и започва да ме гьделичка и да ме кара да кашлям . Някой ако знае какво да пия за бял дроб  да се облекча . В понеделник ще си купя този пробиотик http://www.mlm.daflorn.com/L501.product  но до тогава незнам  какво да правя - Поздрави ;) 
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Алергия бял дроб
« Отговор #1 -: 13-10-2012, 23:06:02 »

Ефективни средства при бронхит са мащерката и полският хвощ - виж М. Требен "Здраве от аптеката на Господ". Добре би ти се отразило да си направиш и инхалации с подбел и лайка (с една щипка сода бикарбонат) - най-простият вариант е да сложиш в метален съд на котлона по една супена лъжица от билките в 250 мл. вода и да ври на бавен огън 15 мин., като през това време вдишваш активно парата. След това поне два часа не трябва да излизаш на студено. Такава инхалация се прави 2-3 пъти на ден.
Друга възможност е да си направиш компрес на гърлото и/или гърдите с извара - върху тензух или памучна тънка кърпа се слага безсолна (по-добре) извара на слой около 1 см. Това се прави на половината на кърпата, другата половина се завива върху изварата. Така оформен, компресът се поставя върху парче найлон и с друга кърпа или шал се завързва на врата или се закрепва на гърдите и гърба. Трябва да престои не по-малко от два часа, най-добре цяла нощ, а ако не ти се налага да излизаш - и през целия ден, като се подменя изварата на всеки 8 часа. Ползваме го вкъщи за гърло - действа много добре. Д-р Николай Михайлов в книгата си "Въведение в природолечението - моята практика" казва, че с такъв компрес и разни билки напълно се е излекувал от тежка пневмония без никакви лекарства.
Може да пробваш за гърлото и гаргара с шведска горчивка, като и да я пиеш - виж пак М. Требен.

Дано успееш!
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Алергия бял дроб
« Отговор #2 -: 14-10-2012, 11:54:54 »

чай от коприва, морковен сок или цвекло...- но не всичко наведнъж! :) имаш нужда от малко витамини в момента.
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Алергия бял дроб
« Отговор #3 -: 14-10-2012, 15:02:31 »

Благодаря ви приятели за сьветите . Shofilev правил сьм компреси с мед и сода на гьрдите ще пробвам и с ИЗВАРА   ;) donna сок от моркови , червено цвекло, лимони , магданоз  пия почти всяка вечер витамини в момента не ..  тьй като пия и други елачи . Упорит се оказа този бронхит имах дьльг период в ремисия но при простуда се обади пак :( - Поздрави
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Алергия бял дроб
« Отговор #4 -: 14-10-2012, 22:34:24 »

Не пренебрегвай инхалациите - вършат работа, стига да си упорит. Друго, което можеш да пробваш е сребърна вода с концентрация поне 10 мг/л. - по три-четири супени лъжици на гладно, няколко пъти на ден.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 23 запитвания.