Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПОМОЩ високи показания на ТАТ и МАТ щитовидна жлеза  (Прочетена 17630 пъти)

gjorjo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте, обръщам се към Вас за помощ и съвет миналата година бях бремена и във вторият месец се наложи да направя аборт т.к. плодът нямаше тонове, д-р Генчева ме посъветва да си направя генетични изследвания при тях се оказа че всичко е наред просто проблемът е със щитовидната жлеза и отидох на ендокринолог и така отидох при д-р Тодорова оказва се че имам автоимунно възпаление  и показания на ТАТ - 654при норма е 50-100, МАТ -750 при норма 50, ТСХ- 2,23 и така ми изписа лекарства омега, селен, аспирин протект, еуросток, лимфозиот, след прием от 3 месеца ТАТ -462, МАТ 1100, и ми изписа Ентеросан -Т и медрол, и започнах да ги пия, след месец и половина пак си пуснах изследвания ТАТ- 489 и МАТ 1400 и продължавам да го покачвам минах на диета и пак без резултат МАТ 1700, междувременно ми казаха че не е препоръчително да забременявам при такива високи норми но кога ще ги сваля се питам и какво да правя вече 10 месеца пия лекарства но без никакъв резултат.Моля за съвет какво да правя.Благодаря Ви, предварително за всякакви съвети .
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Явно става дума за тиреоидит на Хашимото. Както и в други случаи съм казвал, при един и същи проблем различните хора се повлияват от различни средства, така че трябва да провериш какви варианти има и да пробваш - друг начин няма.
Ето една идея - прочети текста дори и просто за информация: http://www.diva-energy.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=5&lang=bg. Понеже съм го чел отдавна и вече не си спомням дали върши работа за случая, можеш да се обадиш по телефона и да питаш - ще ти отговорят, правил съм го неведнъж.
Друг вариант е класическа хомеопатия - съпругата на мой колега с този проблем ходи при някаква такава хомеопатка и си спомням, че имаше резултат в началото, сега не съм се интересувал.
Ако се сетя по-нататък още нещо, ще пиша - дано да е от полза.

Успех!
Активен

gjorjo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Мерси
Аз мисля да пробвам едно водно за 10 дена дано се подобри нещо
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Според мен най-доброто решение , а ако можеш малко повече, още по-добре. Спомням си на курсовете на Норбеков, по-точно доста след тях си се събирахме от групата,  една дама каза,че си е излекувала с гладуване и упражнения някакъв проблем с гушата и лекарите разбира се и казали "Ама вие сте единствения случай в света"  tooth  tooth  tooth  tooth  tooth, те май на всеки загрижен за собственото си здраве го казват :) хехе . Упражненията на Норбеков са много лесни и полезни , можеш да ги вземеш от книгата му Опитът на един глупак...ако я нямаш ще ти я дам. Най интересното е ,че човекът  е систематизирал много прости упражнения с видим ефект . Ако отделяш 40 мин на ден за себе си , правейки гимнастиките съм сигурен,че ще имаш подобрения съчетани , разбира се, с гладуването.
Активен

gjorjo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Ще пробвам пак колкото издаржа
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Стискаме палци :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.