Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чернодробно прочистване - Проблем  (Прочетена 16668 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #20 -: 06-05-2012, 20:33:39 »

по 1 ч.л. сутрин и вечер около месец прием
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #21 -: 09-05-2012, 11:07:18 »

Питай бате ти Бино за пречистената газ , той има какво да ти каже.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #22 -: 09-05-2012, 19:05:52 »

  Две чаени лъжички на ден ? Това е ударната доза за раково болни. Освен това , сега си направих една проба- в една от лъжичките  ми се побраха 42 капки, в другата - 66. И двете са  чаени.
 Колитът не се явява противопоказание  за Тодикамп.  Този ,който го е казал , нещо не е наясно.
 Даже напротив - повлиява се благоприятно . Само че се правят и компреси. А дозата е до три пъти по 25 капки.  Но това е за Тодикамп. За  газта от железарията  не знам. Много имитации има , кой знае на каква си попаднал..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #23 -: 09-05-2012, 20:19:58 »

да сьс сигурност е била някое менте тя и майка ми я пи и после бая време я боля черния дроб и далака , но пьк тя не получи запек както аз размина се само с болки ,  но чесно казано не бих я повторил !! така е когато човек е безсилен и се доверява на много уж изпитани рецепти и то с риск за здравето си .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #24 -: 09-05-2012, 22:52:06 »

Да за съжаление ,човек се случва да се довери и не само на УЖ ИЗПИТАНИ , а на НАУЧНО ДОКАЗАНИ лекарства, както и на реални доктори !

Ето резултатът:
В ЕС приблизително 197 000 души умират всяка година от нежелани лекарствени реакции в резултат на неизвестни странични ефекти или неправилно дозиране на медикаментите.
http://www.ekipnews.com/news/nauka/zdrave/po_prosti_pravila_za_dokladvane_na_stranichni_efekti_v_es/93952/?page=545

А тук данните са само за САЩ:

-  смъртни случаи, дължащи се на конвенционалната медицина - 784 000 на год!
- странични реакции към лекарства, приемани в болнични условия  - 2.2 млн. за година.
- ненужни антибиотици за вирусни инфекции - 20 млн. за година.
- ненужни медицински и хирургични процедури - 7.5 млн. за година.
- ненужно хоспитализиране 8.9 млн. на година.
„Това доказва , че Американската медицинска система е водещата причина за смърт в  USA.”
(Смърт от инфаркти/инсулти  за 2001г.  - 700 000.  От рак - 553 000. )

източник: подробен научен доклад от екип от 5 доктори със заглавие "DEATH BY MEDICINE "
(смърт от медицината), базиран на  152 официални източника на информация, цитирани са в края.

целият статистически доклад, (много интересен и информативен ), тук:
http://www.webdc.com/pdfs/deathbymedicine.pdf
www.lef.org   ( а това е сайтът им.)

 :surpris_23:
« Последна редакция: 09-05-2012, 22:56:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #25 -: 10-05-2012, 13:41:09 »

 тази статистика не ме учудва и ще става още по зле ако докторите продьлжават да  льжат и тьпчат хората с ненужни медикаменти .. аз сьм в това сьстояние сега заради неправилни диагнози и тонове изпити боклуци ... сега се чудя  как да се оправя с билкочи ама ще видим до кьде ще стигна и с тях  :pensif_29: :-\
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #26 -: 10-05-2012, 23:58:22 »

Тази статистика дори ми се струва смекчена - едва ли могат да обхванат в официалните данни всички такива случаи. Представете си тези цифри как биха изглеждали в световен мащаб, ако някой реши да направи безпристрастно такова изследване и да го публикува - сигурно ще е доста плашещо и точно заради това няма да види бял свят. Но това не пречи да ни обясняват как алтернативните и проверени през вековете естествени лечебни методи са опасни и вредни и ако искаме да сме добре, трябва да разчитаме само на онова, което индустрията е измислила за последните 50 години и то с цел да натрупа бързи и големи печалби. Интересно, хората преди това, като не са имали на разположение тези "безценни" хапчета, как са били здрави, защо ако се разболеят, са могли да се излекуват без всички тези химии, как не са умирали всички до крак без ваксини и т.н. и т.н.
Ето, макар че може лесно човек да си направи необходимите изводи от тези факти, все пак не е лесно да приемеш, че сегашното здравеопазване и въобще онова, което познаваш като медицина, откакто си се родил, е на съвсем погрешна плоскост и без перспектива за намиране на генерални решения за реално излекуване на голяма част от тежките заболявания.
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #27 -: 11-05-2012, 12:14:22 »

еми то ако човек от мальк боледува както аз с течение на годините с пиенето на боклуци предписани ОТ ДОКТОРИТЕ  натрупва в органите си  купища токсини и в един момент се рзвиват едни бактерии и болести . мен ме оперираха преди 3 год за  стеснение на шийката на пик. мехур . всичко точно ала бала и няма 2 месеца проблема беше пак на лице ... какво ще рече това значи проблема не е от там а от др място и са ми направили ненужна интервенция само и само да сгьнат едни 400 лв НЯМАМ ДУМИ !
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #28 -: 11-05-2012, 23:13:26 »

Да, за съжаление често се случва, знам го и от лекари. Напр. махат съвсем ненужно апендикс (защото е имало съмнения за него) и след това пишат в протокола, че е бил леко възпален, за да се оправдае операцията, а реално му е нямало нищо. Но така е, по-лесно е да махнем съмнителен орган, вместо да търсим причината. Пък за статистиката отчитаме други работи. И тя става една статистика после....
Ето така можем да отчетем и грипни епидемии и какъвто друг проблем искаме, свързан със здравето - кой да провери така ли е наистина, както докторът го е записал.
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #29 -: 12-05-2012, 16:42:46 »

В  енциклопедията на хранителните добавки за 2011 година фигурират интересни данни за алоето.  Тестват 10 вида алое гел и само в един намират алое.  В останалите имало гуар гуар, агар агар, ксантан, следи от спирулина за  леко зелен цвят и други но никакво алое дори следи.

barzaka88  не искам да те плаша но може би е механична непроходимост. Може да си се превивал или борил с някой скоро. Може да е леко преплитане или киста.  Няма как да изпиеш толкова зехтин и да имаш запек. Иди на специалист да погледне. 

« Последна редакция: 12-05-2012, 16:51:24 от somelier »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #30 -: 20-05-2012, 00:30:49 »

Прав е somelier. Не е лошо да отидеш да ти направят някои изследвания, поне да отхвърлиш механична причина за проблема. Един ехограф или дори иригография (ако е необходимо) няма толкова да ти навреди. По-кофти момент е фиброколоноскопията - прави се под обща анестезия. Може и без нея, ако си много издръжлив на екстремни усещания в тялото. :)
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #31 -: 01-06-2012, 10:47:20 »

здр. приятели да ви попитам миналата година ми бяха открили ентерококи в материала отказах да пия тогава химия заради стомашни проблеми лекувах ги природно с пелин , прополис , запер и др. Вьпроса ми е може да ли да се уморят тези бактерии и не само те без химия - благодаря предварително :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #32 -: 01-06-2012, 11:13:50 »

Може-с гладуване,но по-дългичко...
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #33 -: 01-06-2012, 19:24:35 »

здр. приятели да ви попитам миналата година ми бяха открили ентерококи в материала отказах да пия тогава химия заради стомашни проблеми лекувах ги природно с пелин , прополис , запер и др. Вьпроса ми е може да ли да се уморят тези бактерии и не само те без химия - благодаря предварително :)

естествено, че не може - всичко е химия - и билките са химия, само че те са природна химия, с предсказуеми последствия и странични ефекти, за разлика от фармацевтичната химия, при която няма гаранция нито за едното, нито за другото :)
така че разбираш към какво са чувствителни твоите гадинки и ги черпиш с големи дози от него :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #34 -: 01-06-2012, 21:07:53 »

мхх разбирам ще ги почерпя сега сьс яко зехтин и лимони от високата киселинност пак умират уж ... на това се надявам после малко пелин и ако тогава не стане искам не искам Химия  :-\
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #35 -: 04-06-2012, 02:02:36 »

мхх разбирам ще ги почерпя сега сьс яко зехтин и лимони от високата киселинност пак умират уж ... на това се надявам после малко пелин и ако тогава не стане искам не искам Химия  :-\

Всеки човек има хиляди бактерии в чревния си тракт.  Това дето са ти казали че имаш нещо  е защото си давал пари и ако ти кажат че няма нищо ще си разочарован.  Пелина е много добър тоник за увеличаване на жлъчните сокове.  В момента сребърния пелин ( така се казва заради цвета на листата ) е около метър висок. Събери ситни листенца без стъбла около 1 чаена чаша пълна, или колкото връзка магданоз ( около 100 грама )
Смели пелина с няколко пресни моркова и малко вода с блендер и през тензух прецеди сместа.  Пие се трудно но не е гадно. Горчи но не предисвиква позиви за повръщане нито е дискомфортно или опасно за червата. Поне на мен ми действа като балсам.    Няма да ти убие ентерококите но поне ще ти е готино на корема.
За ентерококи яко пресен чесън ако имаш поносимост към него.  По начало корена на всеки проблем в тялото , независимо на кого, стартира от увреден процес на метилация. Или сложната материя на CH3 донорството. Сложно е свързана е с малко ДНК изследвания и след това се коригира мутацията .

В литературата няма описани случаи на нетърпимост към зехтин.  Към лимоните има,  масово разпространена е нетърпимостта към цитруси.  Да се тъпчеш със зехтин и лимони и да чакаш бактериите да умрат хм голям си оптимист. Ако им пратиш други бактерии да се сбият и изядат една друга повече ще имаш успех.
Италианците, сицилианците или за кратко макаронджиите са видяли доста далавера от риган, босилек, каперси,  розмарин.    Босилек и розмарин може да купиш пресен от всеки пазар и да разбиеш с блендер в зехтина.  пробвай да се натъпчеш до пръсване със сварен бял ориз и много от въпросния зехтин с босилек розмарин.   
« Последна редакция: 04-06-2012, 02:27:36 от somelier »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #36 -: 05-06-2012, 19:17:43 »

мхх разбирам ще ги почерпя сега сьс яко зехтин и лимони от високата киселинност пак умират уж ... на това се надявам после малко пелин и ако тогава не стане искам не искам Химия  :-\

Всеки човек има хиляди бактерии в чревния си тракт.  Това дето са ти казали че имаш нещо  е защото си давал пари и ако ти кажат че няма нищо ще си разочарован.  Пелина е много добър тоник за увеличаване на жлъчните сокове.  В момента сребърния пелин ( така се казва заради цвета на листата ) е около метър висок. Събери ситни листенца без стъбла около 1 чаена чаша пълна, или колкото връзка магданоз ( около 100 грама )
Смели пелина с няколко пресни моркова и малко вода с блендер и през тензух прецеди сместа.  Пие се трудно но не е гадно. Горчи но не предисвиква позиви за повръщане нито е дискомфортно или опасно за червата. Поне на мен ми действа като балсам.    Няма да ти убие ентерококите но поне ще ти е готино на корема.
За ентерококи яко пресен чесън ако имаш поносимост към него.  По начало корена на всеки проблем в тялото , независимо на кого, стартира от увреден процес на метилация. Или сложната материя на CH3 донорството. Сложно е свързана е с малко ДНК изследвания и след това се коригира мутацията .

В литературата няма описани случаи на нетърпимост към зехтин.  Към лимоните има,  масово разпространена е нетърпимостта към цитруси.  Да се тъпчеш със зехтин и лимони и да чакаш бактериите да умрат хм голям си оптимист. Ако им пратиш други бактерии да се сбият и изядат една друга повече ще имаш успех.
Италианците, сицилианците или за кратко макаронджиите са видяли доста далавера от риган, босилек, каперси,  розмарин.    Босилек и розмарин може да купиш пресен от всеки пазар и да разбиеш с блендер в зехтина.  пробвай да се натъпчеш до пръсване със сварен бял ориз и много от въпросния зехтин с босилек розмарин.   




Мерси за сьветите само не ми стана ясно какво имаш впредвид  под вкарване на други бактерии за химия или за пробиотици става вьпрос - поздрави
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #37 -: 10-06-2012, 15:24:53 »


здравейте , днес ми е 3- ти ден от второто чернодр. прочистване и незнам защо не ми се получава  . тьпках зехтин и лимони до насита ама нищо не излезе . вьзможно ли е да нямам нищо вече или причината е в луната ? минаха само 2 седмици от пьрвото .. някакви идеи  :(
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #38 -: 10-06-2012, 20:28:41 »

Здрасти,
принципно няма основателна причина да не ти се получи ако си спазил всички препоръки при чистенето,обилно количество вода,лимони,растително масло,нали нищо не си ял по време на чистенето?
Почивката е много важна,лежи се на дясната страна след всяко приемане на смеските,и се правят упражнения стимулиращи придвижването на течностите през стомаха към червата.
Плюс това маслото,лимоните и водата не се смесват в 1 смес,но гледай да ги изпиеш последователно с малки почивки за около 30на минути най-много за да се стимулира чистене,не само да отидат като храна за организма приета през деня,и така 5-6 пъти на ден,през около 2,5ч.
Успех!
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Чернодробно прочистване - Проблем
« Отговор #39 -: 10-06-2012, 20:41:24 »

Здрасти,
принципно няма основателна причина да не ти се получи ако си спазил всички препоръки при чистенето,обилно количество вода,лимони,растително масло,нали нищо не си ял по време на чистенето?
Почивката е много важна,лежи се на дясната страна след всяко приемане на смеските,и се правят упражнения стимулиращи придвижването на течностите през стомаха към червата.
Плюс това маслото,лимоните и водата не се смесват в 1 смес,но гледай да ги изпиеш последователно с малки почивки за около 30на минути най-много за да се стимулира чистене,не само да отидат като храна за организма приета през деня,и така 5-6 пъти на ден,през около 2,5ч.
Успех!


здр. GROW всичко си спазих както предния пьт но за сьжаление е пьлен провал аз ги пих нещата в интервал от 5 мин както ми ги назначи един ирисолог но уви . относно фазите на луната кога е най подходящо да се прави черн.преч. преди или след пьлнолуние кои дни се пада кьде да гледам ..не сьм наясно - поздрави
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.