Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Има ли връзка между здравето и историята?  (Прочетена 5421 пъти)

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Защо предлагам тази тема за размисъл? Точно за това. За да размишлявате. Не да приемайте догмите за доказана истина. Който има себе си за мислещо създание нека изгледа това филмче:

http://www.vbox7.com/play:m1d342d81a

Дали има връзка със здравето? Помислете! Колкото по-малко се подлагате на манипулации от всякакъв вид, толкова по-лесно е да намерите пътя към здравето.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

aко не е на руски може и да го гледам  tooth
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ванко, в този форум, почитателите на руския език са  абсолютно малцинство.  И аз им казвам да го понаучат, защото това ще им е само от полза , ама не слушат  :pensif_29:  Цензурата , която полека лека настъпва, ще  подхване (тя вече е факт)  първо западните езици..  само да не се стигне  до там да почнем да учим разни редки езици  : )
Така че  за да бъде "тема" трябва или да поразкажеш нещо от него или да го издириш с български субтитри, иначе  ще го преместим  в "линкове".
« Последна редакция: 12-11-2012, 11:14:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Почнах да гледам филмчето и руският е доста лек -- така де, дори и аз му разбирам. Все пак, за да опитаме да направим дискусия, няма да е зле Ванко (или друг, който е гледал филмчето) да сложи едно резюме, че едва ли всеки ще гледа всичките 50 минути.

Другият вариант е да преместим темата в раздела "линкове" и там да гледа който иска.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Така, изгледах/изслушах във фонов режим филмчето и съм със смесени чувства. С две думи, обясняват, че каменните блокове на пирамидите всъщност са бетон, който е бъркан на място. Ако човек чува за теорията за първи път, наистина ще му е доста интересна.

Не виждам обаче връзката със здравето. Да, мога да се напъна за нещо през девет планини в десета в стил "лъжат ни за историята, защо мислите, че не ни лъжат за здравето", но дотам. Изпускам ли нещо?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Създаването на тази тема беше една съвсем добронамерена провокация от моя страна. Разчоплим ли заглавието ще го избием на философия. Иначе филмчето е доста интересно. Няма да го коментирам. Нека всеки да си го тълкува както си иска. Верно, на руски е, но не знам да има вариант с български субтитри.

Обръщам се към всички, които са на мнение, че са си изгубили времето с темата: МОЛЯ ВИ ДА МИ ПРОСТИТЕ!!! Не съм действал с такава цел.

И една молба към бате Бино: Ако намериш за необходимо, премести темата където прецениш. Май наистина е по-добре да е в друг раздел.

Желая на всички добро настроение!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Иване, ти хубаво се извини (леко без нужда), но не каза за връзката на пирамидите със здравето.  tooth

Аз отивам да си пусна "Пирамиди, фараони" на Володя Стоянов за успокоение.  :whistling2 - emotloader:

(Местя темата в "Линкове")
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Бате Бино, аз сега уча испански, като го науча почвам с руския  tooth Не съм искала да зесегна Иван ако съм го направила де... Това си е личен мой проблем, щото колкото и да е близък, аз не го разбирам и пропускам доста инфо, което иначе със сигурност би ми било интересно...затова си храня, но не е с лошо.  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ванко , ти си май повечко чувствителен, не се натоварвай излишно със самокритика, изчакай поне да дойде повод :)
Няма никакъв проблем и нищо нередно  с темата . Можем и заглавието да разчоплим, и на философия да го избием, щом го правим - значи имаме някакви емоции, а също и свободно време :)   
(Ама е добре и ти да участваш смело, все пак ти си тарторът на темата :) Обикновено се прави кратко изложение на това , което представяш пред публиката , включително и за привличане на вниманието  :sorcerer - emotloader:. Ако си търговец  и ако кажеш така на клиента - " Това е нов продукт и запечатан, сам си прецени дали ще го купиш." , отиде клиентът и се не видя повече .. :)  )
И как да кажеш , че някой би могъл да си  изгуби времето..? То ако не му е интересно , на петата минута ще го изключи,нали така.   Не трябва да се чувстваш виновен , никой в нищо не те е заподозрял, ..
Бре , заинтригувах се с тоя филм, обезателно ще си го пусна :)
( Иначе не е фатално къде ще е точно филма, просто за прегледност  ги понаместваме с Христо отвреме навреме. )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Изгледах филмчето. Настина е интересно, доколкото отговаря на въпросите за произхода на каменните блокове, начина на спояването им, състава на елементите в тях и други все от този род тълкувания. Но единствената връзка със здравето намирам във факта, че е в една Египетска пирамида  е открит мед на няколко хиляди години, все още годен за консумация... И в тази връзка още малко инфо от мрежата: http://bezlekarstva.bg/2011/06/16/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%B0%D1%80-%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BD/

Смятам, че има връзка между формата на пирамидата и човешкото здраве - чрез радиестезия се определя, че най-ползотворно влияние върху здравето оказва формата на многостенна пирамида или конус.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Поуката е другаде, ( точно там където и Иван иска да я видим ) ама ми изчезна страницата когато поисках да закача снимка и ми отиде целия пост. По-късно пак ще се пробвам. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

стефан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Мисля че това ще е интересно към темата,макар и малко по-спиритуално ;)

Мулдашев и аллопланта,за съжаление и то е на руски без превод..

http://www.youtube.com/watch?v=XPIp4cisd_g&feature=share
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Бях решил да събера повече мнения, но бате Бино е прав. Ще поразчопля малко темата.
Въпросът въобще не е в пирамидите, а в историята като наука. При съвременните методи за физически и химически анализ учените да определят технологията на строителството в древността като „загадка” твърде много ми намирисва на цензура. Не е ли същото и в медицината? Каква е причината за развитието на рака? Мистерия!
И така какво е общото между историята и здравето? За да извлечеш нещо полезно за себе си, респективно и за обществото, е необходимо да излезеш от коловоза на официалните „научни” догми и да анализираш, т.е. да мислиш логично. Нямаш ли тази способност дивидентите ще са за онези, които мислят вместо теб.
За невярващите може би е прекалено далече да видят и да пипнат египетското наследство. Рим и Атина са по-близо. Пак ли е голяма дистанцията? Посетете Пловдив. Даже не е необходимо да се катерите в стария град. В средата на т.нар. „Главна” улица разгледайте античната крепостна стена от северната страна. Използвана е същата технология.
Искате да бъдете още по-близо? Идете на стената от южната страна на Небет тепе. Дали на някой ще му направи впечатление идеалното сцепление между масивните каменни блокове въпреки неравната им повърхност? Някои от тях са с ниско качество и са полуразрушени. Там дори можете да пипнете, образно казано, едновременно и историята, и технологията.
Зад стената на „Главната” е Римският стадион. Още ли си мислите, че роби с длета в ръце са изсекли от каменни блокове  седалките, стълбищата и всичко останало? А Античния театър? Няма да продължавам. Ще ви се завие свят.
Защо е толкова важна историята? Оруел го е написал. Обърнахте ли внимание на цитата в началото на филмчето? Всъщност в цялостен вид той гласи: "Който владее миналото, той владее и бъдещето. Който владее настоящето, владее миналото". Нещо да ви просветва?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Честно казано филмчето много ми хареса , замислих се как ни пържат рептилоидните, за всичко ..много е интересна книжката Документите Тера и лекцията на Майкъл Тесарион, доста се разминават ,но пък и дават различни гледни точки.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Аз пък съм завършила руска гимназия, а и майка ми е рускиня.
Много обичам такива филмчета.
По-добре от Вип Брадър, който гледах вчера и пак се издразних на себе си, че го правя. Ужасно ме дразни предаването... и седя и гледам. Висша форма мазохизъм това мойто  :pensif_29:.
« Последна редакция: 14-11-2012, 10:57:27 от kati_na »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Този вип брадър е полезен да се види масата какви продукти за хранене употребява, забелязахте ли Къци като искаше читава храна как другите го подиграват . А самите те ядат и пият всякакви боклуци. Аз внимателно ги наблюдавам като имам възможност и си правя съответните изводи. Винаги ще извлека някаква полза от това, което съм видял, не се знае кога ще потрябва :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Разбира се.  Човек ,стига да е изследователски настроен,  може да прави изводи и да взема пример от всичко. И от доброто и от лошото. В първия случай - как трябва да бъдат нещата , а във втория - как не трябва да бъдат :)
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Не искам да владея нито миналото, нито бъдещето. Настоящето ми е напълно достатъчно.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 23 запитвания.