Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: дали генномодифицирана, но био или негенномодифицирана и не био?  (Прочетена 3974 пъти)

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)

по-здрави, приятели!    :peperudi:

от край време си се чудя кое е по-добре да се консумира /в случай, че човек няма собствено производство/. Дали е по-добре
био генномодифицирани продукти или продукти, които нито са био нито са генномодифицирани?

за генномодифициран продукт ще дам следния пример: мандарините без семки    ;)

Приемам на 100%, че е най-добре да се храним с храни, които нито са генно модифицирани нито са били "обогатявани" с нитрати и други химикали    ;D

Ако вече сте умували над този философски въпрос, моля споделете    :)
Активен
за всичко имам време   :-)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Приемам на 100%, че е най-добре да се храним с храни, които нито са генно модифицирани нито са били "обогатявани" с нитрати и други химикали    ;D
Храни, които не са претърпели какватои да е обработка и които никога не са съществували в животинска форма.
« Последна редакция: 14-05-2012, 12:08:27 от DeNiro »
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Вкусни и с миризма, която трябва да е приятна и завладяваща.  Манипулираните плодове и зеленчуци нямат миризма или е неприятна.  От животинските видове лесно се манипулират някой  а други е невъзможно да им се влияе на жизнения цикъл и умират ако условията не са подходящи.
Смятам в един по късен етап да е възможно генното модифициране да произведе бактерии или видове от изключителна полезност за човечеството.  Да си хапват отровни химикали а да отдават ценни за човека  неща.
Ментетата завладяват света.  Човек си купува био зехтин  в който няма следи от маслини, или био леща от Канада а  като поиска информация от пакетирвача му се отговаря- внос от Китай 
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Хахаха , да канадски е само сорта  tooth
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Няма такова нещо като "генно модифицирана, но био храна" - без значение растение или животно. Ако една храна е био, това означава само едно  - храната е такава, каквато се среща в природата в естествения си вид, расла е при нормалните естествени условия (независимо дали е дива или отглеждана от хора), без да са добавяни каквито и да било изкуствени химикали за отглеждането й с каквато и да било цел, произведени в места без замърсявания :). Всичко друго не е и не може да бъде наречено био храна.
За себе си мога да кажа, че предпочитам храна, която не е генномодифицирана, независимо от другите условия - все пак в света се консумират храни с химикали повече от половин век и вредата от това е ясна. Ако мога така да се изразя, тази вреда е в рамките на приемливото, твърде условно казано. Генномодифицирани организми се консумират от петнадесетина години, а масово - по-малко от десет. Този период е твърде кратък, за да може да се каже какви са разнообразните ефекти от генната модификация, още повече че засега не е твърде голям броя на културите, които са генно преработени (не че са много малко, но все пак). Тепърва ще се установява до какви проблеми могат да доведат тези храни. Чел съм и съм слушал изказвания на учени, които се опитват да изследват този въпрос и техните твърдения са доста стряскащи. Дори и да приемем, че има някакъв субективизъм, все пак от това няма конкретна икономическа изгода, за да смятаме, че тези изследвания са манипулативни...
Но каквото и да си говорим, доколкото е възможно трябва да се стремим да ядем чисти, био храни - без модификации, без химикали, расли в незамърсени райони (макар това да е доста относително). Само тази храна е истински полезна за човека. Всичко друго е компромис, много често неизбежен, но нека поне тогава, когато можем, да направим правилен избор!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Ако не ме лъже паметта, филмът The future of the food засягаше този въпрос. В zamunda го има със субтитри, гледал съм го отдавана, но предполагам, че все още е достъпен, който има интерес, може да го гледа.
Активен

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)

хм...а как да възприемам реколта от F1 посеви? Примерно как да знам, че купувайки био продукт, то той не е продукт на F1? А такива продукти според мене са си генно модифицирани. Или тук греша?   :)

....а за този филм..не знам дали ще се престраша да го тегля...не знам...това не смея да го правя /да тегля от нета/ от какво чух преди години как един познат е трябвало да плати малко над 1200 евро за изтеглена песен от нета    :-\

по-здрави!   :peperudi:
Активен
за всичко имам време   :-)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Е...от генно модифицираната храна и ние ще си модифицираме гените  tooth Човек никога не знае, може пък да е за добро...В крайна сметка само мутантите оцеляват  :weight_lift:
Активен
Psychonaut

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Дали един продукт, продаван като "био" (и сертифициран като такъв) е наистина такъв, абсолютно никой не може да ти гарантира - трябва да си го произведеш сам (или твой много близък, на когото имаш доказано доверие) по всички правила, че да е сигурно - всичко останало е "може би". И все пак аз предпочитам, когато и доколкото мога, да пазарувам био продукти - шансът да са по-истински е по-голям, макар и негарантирано. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.