Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Внимание! Алкохола не е вегетариански всичкия!  (Прочетена 11743 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Е, да, но по-добре изветряло вино, отколкото трансплантация на черен дроб, нали? ;)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

То като изветрее пак става ама не са пиене а за кулинарни нужди (спагети с вино ... и други подобни)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

  Изцеден портокал от хладилника, с бърбън, е елексир. Да, опиат е. Колко е „лошо„  да се отпусне човек, когато е стегнат!  :bleh
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Противно на всичко, на мен, спиртен алкохол  ми понася много добре. Подувам се от бира и вино(дори домашно) като прасе.  Ако пия спиртен алкохол, корема ми е плосък като дъска...  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Точно така, най-добре да си останеш на ракия :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Може и на медицински спирт от аптеката-чиста работа отвътре и отвън  и смърт на гадните вируси... tooth tooth.малко вкуса е тръпчив,но се свиква... :Confus_3: :Content_4 - emotloader: вкуса се оправя с времето,както "апетита идва с яденето"/фр. пословица/ :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth :Content_14: :Content_14:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...

А за веганите-екстремисти, безкомпромисни към храната и напитките, но обичащи доброто червено вино  се препоръчва само и единствено веганско такова. Като това например.  :essen:

Ако им стиска, разбира се  tooth имайки предвид страховитите неща, които прави алкохола с мозъка.  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Е, тези страхотии (с мозъка) могат условно да се приемат като един вид селективна елиминация на "по-лабави" неврони, на които така или иначе не е било разумно да се разчита, нали?  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Е, наздраве на престрашилите се!  8)
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Наздраве и на тебе,да си жив и здрав. :Content_14: :Content_14: :thankyou:аз разреждам с вегански компот от печени киселици. tooth toothщото така идва по благ вкуса на това вино дето показа отгоре :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161

 Нищо не казахте за джина в коментарите.Жив и здрав да е този холандски лекар който е измислил това божествено питие през далечния 17 век.А и хвойната си е много полезна без друго.Аре хора отива за тоник и лед...Наздраве!
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Нищо не казахте за джина в коментарите.Жив и здрав да е този холандски лекар който е измислил това божествено питие през далечния 17 век.А и хвойната си е много полезна без друго.Аре хора отива за тоник и лед...Наздраве!

Ако  станеш със страшен махмурлук, идеш в банята да се поизмиеш, и не се видиш в огледалото - не се плаши!
Ти просто си станал неотразим. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Мозъка работи със скоростта на най-бавната клетка, а алкохола убива първо първо тях... tooth
Умерени количества, през разумни интервали имат "прочистващ" ефект
Активен
Psychonaut

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Мозъка работи със скоростта на най-бавната клетка, а алкохола убива първо първо тях... tooth
Умерени количества, през разумни интервали имат "прочистващ" ефект
  :Content_4 - emotloader: toothПропусна да допълниш,че разумен интервал е на всеки 15 минути,от което ще стане такова добро прочистване на мозъчните клетки,че няма да остане ни една  бавна и мързелива-всичките ще са преминали в едно по добро измерение :Content_4 - emotloader:Така  де, всички търтеи -вън!Няма значка дали са мозъчни или безмозъчни клетки... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Защо подлагате не обсъждане нещо като алкохола,след като вече се знае че е необходим за разни паразити и има общо с тежки метали като берилий,какво искате - да объркате човек като мене дето като е прочел и знае,и да мине някой който трябвало да си пиине,а аз трябва ли да си пиина или да ни ви обръщам внимание,щото ако ми кажете с вас и алкохол понякога,за мене избора си е ясен.Така и със солта в една друга тема - нема сол и това е,що колебаете.Ами яйцата - за вас няма ли корал калции?Яйца не са за ядене от човците и тва е.Ами меда - на кандидата ли и трябва?Може би би могло малко прополис в екстремни случаи на зъбобол,ама има и сребърна вода и масло от карамфил,от мента.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Вогон, това е форум  tooth  tooth  tooth
Тук се споделя личен опит и всеки сам избира дали и с какво да се "обърка". Не е нужно да се проявява чак такъв егоцентризъм. Неща като мед, сол и т.н. на мен лично ми се отразяват добре, но не съм тръгнала да налагам акъл на хора които не ги ядат. Просто човек трябва да се следи :pensif_29:
Активен
Psychonaut

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

  В „Шогун” на Клавел има цитат: „...човек от време на време трябва да си пийва за да гони злите духове...” ;)
 Та и аз снощи ги гоних с биовино от биогрозде и... сега лекичък :peperudi:биомахмурлук!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 25 запитвания.