Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тренировка и суровоядство  (Прочетена 4785 пъти)

Ivanovich

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Тренировка и суровоядство
« -: 24-05-2012, 12:10:55 »

Здравейте ! :)
Понеже обичам да си тренирам на стадиона, да тичам да се набирам на лостове  :weight_lift: . Искам да ви попитам за съвет или по-скоро за рецепти, от които мога да кача някой килограм. Понеже съм с бърз метаболизъм ръст 172 - 63 кг. ме е страх, като започна със суровоядството да не сваля и малкото маса, която ми е останала.
Активен
Има неща, от които трябва да се освободим за да ги научим. Има неща, които трябва да опознаем за да се откажем след това от тях

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #1 -: 24-05-2012, 15:30:06 »

За какво ти е да качваш ? Искаш да трупаш маса ли или тее страх,че ще сваиш бързо от суровата храна ?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #2 -: 24-05-2012, 17:47:13 »

 :kisss:Ще дадеш половината от твоя на мене, аз пък на тебе...и всичко е о.к.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

purelove

  • Гост
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #3 -: 24-05-2012, 22:22:43 »

Привет новобранецо  ;D
Малко уточнения, във връзка с питането ти. А именно:
- Абсолютно начинаещ "суровоядец" ли си ? Какви са конкретните ти хранителни навици към днешния ден?
- В контекста и обхвата на активността - какви са личните ти наблюдения за взаимодействието м/у физическата активност, храненето,здравето ... ? От енергиен дисбаланс и пълно изтощаване след спортни занимания ли се страхуваш  .... ?
....ме е страх, като започна със суровоядството да не сваля и малкото маса, която ми е останала.

Извинявай, но подобни безпочвени аргументи са ми смешни... Или си крайно суетен, или си търсиш извинение около залитането по "по-калорична" храна като мръвка и яйца..........
Досега не съм попадала на текст, който да гласи че "суровоядството" решава проблемите на търтеи, които по цял ден ръфат ябълки с повдигнати крака във въздуха  :Confus_3: :Confus_3:
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #4 -: 25-05-2012, 01:06:22 »

Психотерапевт който бяга  на стадиона и е слаб. До тук добре но как така през живота си не си ял класиката домати с краставици , маслини и зехтин вътре. Е нали е сурова ?   Значи няма как да си нов в суровоядството.
Освен това всеки е сърбал фреш от нещо си ...
Ако ти се бяга по-бързо или по-леко, сръбни малко спирулина и нямаш настигане.   Може да прилагаш моята феноменална диета.  През 2 часа по 200 милилитра сок от маруля магданоз, копър краставица цвекло и моркови а като искаш да се напълниш с нещо си пържиш пресни картофи в зехтин или палма .
Сока алкализира киселинната реакция на пърженото  а не се сещам друго да ми е било толкова вкусно като пресни пържени картофи.  Сока от маруля е достатъчно кофти на вкус и прибавяйки спирулина не се усеща промяна.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #5 -: 25-05-2012, 16:12:29 »

100% Суровоядство,бягане,100% ще свалиш.  :fun_096:  Друг е въпроса,че после ще качиш нова мускулна маса. :weight_lift:
Въпроса с количеството приета храна,с времето тя все повече намалява.След една година ще ядеш колкото дете,освен плодове,с които може да залитнеш и да ядеш с килограми.
Баланс  трябва да намериш.
Дебел суровоядец няма. ;) Тези по закръглените лелки суровоядки,плющят банички след камерата ,която ги снима.
Следи си състоянието,научи се да слушаш интуицията си.
Това ,че ще изядеш едно топло зеленчуково блюдо,не пречи на нищо.
Успех в начинанието. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #6 -: 25-05-2012, 22:36:48 »

Бягането не е спорт с който се качават (или поддържат) килограми. Добре ще е да помислиш за някои по- мързелив спорт при който да няма аеробно изгаряне или кардио. И аз съм правил компромис в полза на една система когато избирам - водя се от резултата който искам да постигна и от това дали ми е приятно да се занимавам с това.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #7 -: 27-05-2012, 18:34:41 »

Понеже ти е бърза преработката е добре веднага след стадиона да опаткаш един шейк (бананов примерно), в който да разтвориш някакъв протеин на прах (конопен, оризов...)! Не знам доколко ще го приемеш като суровоядно ястие, но мисля че хумуса е точно за теб! Без да имам наблюдения някакви (а само по логика) считам, че хумусните манджи са една много добра храна за трениращи хора с „вата”-телосложение! Пък и не само за тях:)
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #8 -: 28-05-2012, 07:25:01 »

Аз все повече започвам да се влюбвам в 80/10/10, макар че още не мога на намаля мазнините до 10%. Вече мога спокойно да тренирам всеки ден интензивно, без да ме мързи и да ме мъчи мускулна  :weight_lift:
Тренировката прави мускул и ...тук може да не сте съгласни с мен, но мисля, че пре-тренирането е хубаво нещо, поне при мен. Успех!
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #9 -: 28-05-2012, 18:07:29 »

 Браво, Теди ! Много ти се радвам  :Content_14: ! Аз също съм влюбен в 80/10/10 , но ти май знаеш  :-[ .  Кльощав съм по природа, пък въобще не ми е проблем да поддържам мускулна маса, подобна на тази от времената, когато бях месояден и ходех на фитнес.Естествено съм поне пет кила надолу, но пък се чувствам доста по-силен. Поне два пъти седмично тичам между 5 до 8 километра. През останалото време - есктремни спортове и малко щанги :weight_lift:. По мои наблюдения без екстремни и "нестандартни", според повечето разбирания, натоварвания е трудно да се изгради балансирано в мускулно отношение тяло.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Тренировка и суровоядство
« Отговор #10 -: 28-05-2012, 20:27:46 »

Даа, адреналин му е майката. Аз на стандартен фитнес не ходя... Тичам сутрин в парка + интервални упражнения (най-често табата), а след работа съм или на катерене или на акробатика, като  ги пропускам 2 дни в седмицата. Нямам търпение да се постопли и да се започне гмуркането! :Content_22:
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.051 секунди с 22 запитвания.