Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ДНЕВНИКА НА NI_KI68  (Прочетена 16872 пъти)

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #20 -: 06-06-2012, 15:02:45 »

И аз да подкрепя изцяло мнението на Бате Бино, като една препатила вата доша от суровоядство на 100%. Преобладаващата доша в моята натура е вата (в чист вид едва ли се среща у хората някоя от дошите), но си позволих да експериментирам със сурова веганска храна (общо казано си е студена храна) и топъл чай, бяха лятно-есенно-зимни месеци и дефектите не закъсняха. Тотално разбалансиране на всякакво ниво - физика, емоции, тотален спад на общата енергия, липса на вътрешна топлина,раздразнителност, констипация и всчкакви прояви на вата не-равновесие. Колкото и горещи билкови отвари да пиех, усещането за топлина беше само за момент, бързо отминаваше, колкото и голямо количество сурова храна да приемах, гимнастика, йога, фитнес, на мен ми беше студено, гладно и дискомфортно....А то какво било, толкова просто- цялото ми същество очаква 2 шепи топла,минимално топлиннообработена храна,по-течна, каша,  голяма зелена салата и се изпълвам със задоволство, топлинка и усмивка.
Тъй че не пренебрегвайте древното знание, а се възползвайте максимално от него. Да се поддържа баланс на фино енергиино ниво, не засяга само храненето. Емоционалната стабилност ( взаимовръзката й с храната е без съмнение за мен,) също въздейства на афинитета към храни, на загубата или трупането на тегло. Вата действително може да покачи теглото си с усилено хапване на тестени храни от пшенично брашно-горчивият ми  опит от кризисни състояния на неудовлетвореност, депресиики и т.н., само с много ядки , зехтин, конопено семе не става напълняването при вата,пък и ядките не са особено препоръчителна храна за по-сухите натури, защото допълнително стимулират изсушаването и свиването на енергията, просто са храни за чиято усвочемост човек харчи повече сили, отколкото получава в нашия случай.
От този мой суровоядски стаж  едно-две  положителни- спряха проявите на сенна хрема от цъфтящите брези, и се поизбистри тена на лицето ми. И това е нещо. Поне за себе си знам - кратки периоди в топло време на изцяло сурова храна биха били ползотворни.
Желая успех на всички смели експериментатори!!!
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #21 -: 06-06-2012, 15:24:21 »

Здрасти бате Бино според теста йога студио 108 аз съм кафа и следвайки аюрведическите препоръки, човек позволява на тялото си да приеме естествената си форма.Според мен човек трябва да знае и да усеща тялото си
с кои храни може да балансира теглото си, но за това се иска много практика и много четене :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29:
Пипилота благодаря за коментара аз също съм съгласен с бате Бино и продължавам да тествам разни храни , но затова се иска времеееее ....  :Content_14:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #22 -: 06-06-2012, 17:45:02 »

Честно да си кажа , Ники , и аз се усетих , че май не си вата , но вече бях написал целия пост и нямах време да го пренаписвам :)
На снимката изглеждаш с по-тънък врат (  и моят е такъв) и понеже си и висок.. , а и говориш за проблеми с напълняването, та затова реших така. Пуснах поста, и чак след това прегледах първият ти пост, където говориш ,че си бил 97 кг , а после като се вгледах и  в китката ти ( сравнително широка) вече бях  на друго мнение, но си признавам , че ме домързя да редактирвам.. :)
/ добър пример, че не бива да прибързваме :) /

Е, в такъв случай имаш всички основания за радост. Кафа по принцип са с по-добро здраве и повече енергия. Суровоядството би трябвало да ти се отрази супер , а за наддаване  можеш да пробваш с вдигане на тежести. Те са добри и за баланс на кафа.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #23 -: 06-06-2012, 17:53:44 »

Ники е с китка на кафа и врат на вата...тази снимка започнахме да я анализираме, като Мона Лиза на Леонардо...
 Никой не е чиста доша и най-логично изглежда да коригираш теглото с промяна в режима - като отслабнеш прекалено, минаваш на обикновена вегетарианска храна с варива, освен ако не си пристрастен вече към суровото...тогава, не знам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #24 -: 06-06-2012, 19:41:21 »

Има, има и чисти доши :) 
Петко , който отдавна не ни навестява вече , е  чиста вата - 185 см, 55 кг. Това беше, когато беше изцяло на сурово. Последно обаче ми каза , че направил сериозни маневри в храненето :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #25 -: 06-06-2012, 21:40:17 »

Да бате Бино, съгласен съм с теб има и чисти доши,но са много малко. Аз отначало също се заблудих и се чудех между вата и кафа, но после като се разрових всичко си дойде на място.
Рима,теглото се опитвам точно по този начин да коригирам и вярвам,че ще се получи и не на последно място спорта, движението е здраве. Предлагам да отворим нова тема чесалка - всеки качва снимка и  се прави анализ
без разни тестове и други методи :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Хайде лека ,че утре ще ставам рано.... :Dormir_13 - emotloader:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #26 -: 06-06-2012, 22:22:20 »

Да бате Бино, съгласен съм с теб има и чисти доши,но са много малко. Аз отначало също се заблудих и се чудех между вата и кафа, но после като се разрових всичко си дойде на място.
Рима,теглото се опитвам точно по този начин да коригирам и вярвам,че ще се получи и не на последно място спорта, движението е здраве. Предлагам да отворим нова тема чесалка - всеки качва снимка и  се прави анализ
без разни тестове и други методи :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Хайде лека ,че утре ще ставам рано.... :Dormir_13 - emotloader:

Снимката е от 02.06.2012г.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #27 -: 07-06-2012, 00:49:03 »

Аз не съм чел още нищо за дошите, но се видяхме наскоро с бате Бино и той ме определи - набързо, безплатно и точно, като ми даде и кратки разяснения за особеностите.  tooth  :Content_14: Благодарности, бате Бино! :flowers2:
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #28 -: 07-06-2012, 14:11:45 »


Темата за дошите е много интересна. Извинявам се, че спамя в дневника на Ники. Може бате Бино да премести дискусията в нова тема, ако прецени.На мен ми е интересно Бол Брег каква доша е според вас. Защото, ако човек е еднаква доша с някой от известните капацитети, може да вземе идеи от техния режим на хранене и живот. Например за Шаталова е коментирано,че тя е повече кафа. Иначе аз съм пита-вата. Мога да гладувам, но много бързо свалям и не мога да издържа дълги периоди, както напр Purelove.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #29 -: 08-06-2012, 22:19:41 »

         Днес се върнах от работа с ниско кръвно,до сега много ме моряха жегите, но ще видим това лято.Четох някъде мисля ,че беше в книгата на Пол Брег чрез здравословно хранене по леко се понасят жегите и човек е по издръжлив.  :pensif_29: :weight_lift: :weight_lift:
Цял ден съм на череши, вечерта салатка, забравих сусамов тахан с мед и ядки.Утре съм по работа в Бургас и ще гледам да се топна в морето да направим първата баня...Мисля утрае отново цял ден на череши...  :Cherries :Cherries :Cherries
 
Активен

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #30 -: 20-06-2012, 22:38:06 »

Бате Бино или някой друг може ли да ме насочи да прочета за видовете доши с цел и да се ориентирам каква доша съм?

Благодаря предварително!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #31 -: 21-06-2012, 06:36:27 »

Aз като си правих теста за дошите излязох почти наравно от 3-те а и имаше въпроси, в които изобщо нямаше отговор като за мен :surpris_23:...
Активен
Psychonaut

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #32 -: 21-06-2012, 07:51:30 »

Страхотен дневник :) .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #33 -: 21-06-2012, 09:48:47 »

Аея, добре , че в летните месеци писането във форума позамира , та успявам да прочета всичко, вкл. и за интереса ти към дошите.  :)
Моето скромно мнение е следното : В Интернет информацията по Аюрведа е оскъдна, тестовете са някак подвеждащи, а "интерпретацията" им - не особено задълбочена ( тоест - какво следва след като си опредилиш дошата.. ? )  
Не ми е много симпатичен, но засега Дийпак Чопра е този , който най-много ми е харесал по темата Аюрведа. Книжката му се казва  "ИЗЦЕЛЕНИЕТО".
(леко е раздута , както обикновено, но си струва определено)

Когато правите тестове , имайте предвид , че някои индивидуални характеристики ( като телосложение, склонност към напълняване , усещането за студ.., са МНОГО по-определящи и показателни от други , които са някак несъществени, всеки би могъл да реши че ги има,особено пък както са дадени в степени от 1  до 6 ..)
« Последна редакция: 21-06-2012, 09:51:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #34 -: 21-06-2012, 11:28:45 »

Бате Бино, благодаря за разяснението, на мене също ми беше от полза.
Активен

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #35 -: 21-06-2012, 21:42:53 »

Здравей Ники,
Ако позволиш и аз да се включа в твоя дневник :),така както виждам твоя режим на хранене не никак чудно че драстично сваляш килограми,по сходна на твоята схема смятам да се захраня аз след гладуването на плодове,но след това пак ще хапвам нормално,имам предвид че е недостатъчно това с което се храниш(поне за мен), иначе напълно те разбирам и аз като теб отскоро съм на здравословно хранене и нямам търпение да се изчистя,но все пак ще го направя по-плавно,иначе не че свалените 10 кг.не ми се отразиха добре,но не искам да заприличам на анорексичка,сутрин корема ми е хлътнал като на йога :).
Все пак това си е твое решение и аз по никакъв начин не искам да ти се меся.Промяната към по-добро е похвална ,поздравления за това което си постигнал,и стискам палци за по-добри резултати,но умната
П.С.Може и да не вземаш под внимание коментара,това си е мое мнение,но аз не съм капацитет по темата пък и в момента съм гладна :Content_4 - emotloader:
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #36 -: 22-06-2012, 08:20:43 »

 :Content_14: :Content_14: БЛАГОДАРЯ на всички , че се сетихте за мен....
Наистина лятото няма много време за компа, поне аз съм винаги в движение
добре ,че като стане горещо се спирам малко у дома на климатик....
За сага гледа в жегата един ден в планината и на другия на морето дано така да е за напред./само за събота и неделя/
Аея виж това http://www.yoga108.info/inspiration/ayurveda_test.htm смятам, че ще ти е от полза така каза и бате бино.
Ира благодаря за топлите думи, но знаеш ли мисля си,че като усетиш удоволствието от здравословния начин на живот може и да не се върнеш да си хапваш нормално, но разбира се това е мое мнение ами УСПЕХ от мен...
Кат благодаря твоя дневник също е страхотен и как мина майското гладуване нищо не си споделила.  :pensif_29: :pensif_29: :Content_14:




Активен

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #37 -: 23-06-2012, 19:18:21 »

Ами не знам Ники,аз под нормално разбирам една част от храната да е топлинно обработена,ако ме разбираш,все пак обичам да хапвам ориз,боб,картофи,а не че пак някога ще ям месо,сирене,яйца и магазински боклуци,урока си го научих,имах предвид пълното суровоядство,все още се уча :)опитвам и така...
Относно удоволствието от здравословния начин на живот,аз в момента чувствам постоянен глад,предполагам е нормално при гладуване,не знам другите как го преодоляват ???
Успех и на теб
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #38 -: 24-06-2012, 12:13:09 »

Здравей  NI_KI68  , от скоро съм сред вас а чета дневниците ви от доста време преди това.
Та тук виждам че коментирате АЮРВЕДА , аз също се позаинтересувах напоследък и след като направих няколко теста се оказа , че спадам към Вата и Пита и се учудих доста. Ако наистина баланса е някъде по средата  трябва да поработя малко над Капа значи  :)
Между другото докато размишлявах над резултата стигнах до извода , че до преди 2 год. някъде съм била Пита, а сега в момента Вата.
Някой имали представа дали е по добре да са уравновесени донякъде и 2-те или това трябва индивидуално да го усети човек.
В момента търся хармонията в себе си и силно започнах да се интересувам от тези неща :)
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #39 -: 07-11-2012, 23:34:18 »

Здравейте
Отдавна не съм влизал тука.За сега се чувствам много добре, продължавам да се храня здравословно,спортувам с колелото.Килограмите съм ги закотвил на 83  и ето днешното ми меню .
- литър топла вода
- 1 круша
- 2 палачинки от пълнозърнесто брашно
- бразилски орех
- голяма салата от домати и краставици с хляб вита
- 2л. вода за деня
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.