Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66074 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #40 -: 02-08-2012, 15:50:15 »

От пелина слагам по 3-4 листенца вече почти седмица. Не е от него. Да кажем, че правя нещо като олекотено противопаразитно, а и имам подозрения, че заради него нямам никаква мускулна треска тея дни. Четох, че  много помага при такива неща. Май няма да е зле да пиша количествата.  tooth
 От хряна си беше...после му усещах вкуса 100 часа  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #41 -: 05-08-2012, 08:11:23 »

Зелените смутита, освен че са ултимативното енегджи, са перфектна маска за мазна кожа! Черните точки ги чисти все едно козметик.
Също така петъка си натрапих здраво коленете с едно предно салто и вечерта, на шега, сложих компреси пак със същото смути и на другия ден нямаше и следа от болката! За минали подобни случаи съм куцукала поне няколко дни.  :surpris_22:
Активен
Psychonaut

purelove

  • Гост
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #43 -: 10-08-2012, 08:59:50 »

Aми то всеки път е различно. Редувам целина, копър, магданоз,тученица, мента амарант,бяла лобода, глухарче, различни диворастящи като цяло....
 10х за клипчетата, но не съм фен на смутитата с плодове  :surpris_23:
Пробвала съм по Бутенко, но пак не ме кефи, дори ми се повдига и после ми е едно тежко... Предпочитам чиста зеления, дори си я дъвча с кеф   :essen:
« Последна редакция: 10-08-2012, 09:02:31 от Theodora »
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #44 -: 11-08-2012, 10:49:54 »

Много са ти хубави смутитата Тита  :) Аз гледам да пия също всеки дне някакво зелено смути, но обикновено ги правя от спанак, магданоз, киселец, добавям лимон обикновено, харесвам ги кисели...при тебе разнообразието е голямо обаче :Content_22:..вчера обаче си направих смути само то манголд и лимон, не беше много приятно, ама го изпих  tooth
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #45 -: 11-08-2012, 19:42:06 »

Toва с лимона ще го пробвам - и аз много обичам кисело. Иначе манголд никога не съм пробвала  :surpris_22: Дори не съм и виждала да се продава... :surpris_23:
Активен
Psychonaut

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #46 -: 13-08-2012, 17:07:32 »

Тита, следя ти дневника, защото просто ме изумяваш как ги гълташ тези зелении, даже и ги дъвчеш :) Голям кеф..... :Content_14: Аз хич не ги харесвам тези зелени смутита и затова съм почнала с малки количества- 150- 200 грама на ден...защото едвам ги пия. Последното беше с рукола, тученица, морков и магданоз. Напълно противоположно на теб, аз много обичам плодови сокове и смутита  :Cherries :Cherries :Cherries
Хайде днес съм набрала тученица и магданоз! Наздраве!
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #47 -: 15-08-2012, 10:04:25 »

Хехе, ако трябва да съм честна - не беше любов от първа глътка. Трябваше ми време да свикна...най-вече с цвета и мириса... Вкус се възпитава! На мен ми е достатъчно да усетя, че нещо ми се отразява добре и по естествен начин ми става вкусно, но не винаги е било така. Просто реших, че искам това качество и оборих вътрешната бариера, че не е "естествено" да контролираш вкуса си. Мозъка ни така или иначе е податлив на внушения - защо да не са такива, които работят за нас. Всъщност това е най-значимото му свойство - може да се препрограмира както ние решим(или пасивно да оставим да ни програмират)  tooth
Горда съм, че в момента няма храна, която да считам за вредна, способна да ме изкуши.  Вече дори не помня какво е да ми се яде нещо, а да не трябва...  :surpris_23:Ако се чувстваме "лишени" от нещо и залитаме към храна, която не искаме, то това е най-сигурния знак, че не си доставяме нужните витамини, минерали и т.н.  Просто мозъка ни е гладен и то не само за калории. Няма такова нещо като..."тялото ми иска шоколад"! (примерно)- има "тялото ми иска ендорфин или въглехидрати", защото съм нещастна или нямам сили...
Сега, едва ли всички са трагични случаи като мен, които са помитали неконтролируемо по 1 кутия бисквити "Траяна" или 6-7 филии с течен шоколад, но определено този режим бе единственото, способно да изкорени лакомията. И..да, съгласна съм, че до голяма степен, това е психичен проблем, но при мен беше предизвикан от хормонален дисбаланс. Когато си набавяш нужното , жлезите се уравновесяват и всичко си идва на мястото. Със здраво тяло много по-лесно поемаш уроците на живота   :weight_lift:

Пак се разфилософствах, ама нали за това са дневниците ...  :Content_4 - emotloader:
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #48 -: 15-08-2012, 11:44:32 »

 :Content_14: мда, така е , права си Тита, вкус се възпитава  :Appetit_17: Но аз не мога да заобичам сладките смутита, повече не правя грешката да добавям мед към тях  tooth ... никога не съм била лакома, и все още съм си така, доста храни не ги обичам...например, последните крекери, които си направих още стоят в хладилника, не ми допадна тая импровизация окято направих- слънчоглед, мокрови, лук и ленено семе тц, не става  toothа

...философствай повече, че и без това е тихо тука при дневниците  :D
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #49 -: 15-08-2012, 12:19:35 »

To и аз не понасям цвекло и бамя, ама то е, защото не намирам за нужно, да се уча да ги обичам...Тялото ми нещо не ги уважава, въпреки всички полезни качества които им приписват... Едно е, нещо да ти е шокиращо ново и странно, друго е да ти се гади след това цял ден и да се уригваш на пръст(това става с цвеклото при мен)... tooth Някои неща, наистина, не са добри за съответния човек!
« Последна редакция: 15-08-2012, 12:21:58 от Theodora »
Активен
Psychonaut

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #50 -: 21-08-2012, 10:47:12 »

Ммм, обожавам и цвекло и бамя! Бамята за пръв път я опитах миналата година в Индия, готвена, но после разбрах, че може и сурова в салатки да се слага. Рядко съм пробвала, просто защото няма много край мен... Онзи ден в едно село за пръв път я видях как изглежда на растението и догодина, живот и здраве, ще пробвам малко да посадя!
Как се изхранваше на Беглика?  :essen: Аз сега заминавам за малко за Западния Родоп, с щайга домати в багажника и още една с праскови :)!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #51 -: 21-08-2012, 14:58:04 »

На Беглика ядох много по-малко от нормалното...може би защото го нямаше спорта, а и ...имаше алкохол  :Confus_3:

Иначе.. за 3 дни изядох - кутия смокини по пътя, 6-7 кг банани, към 2 кг праскови, около 100 гр бадеми, по литър фреш на ден, 3 цареици ии..хм - май това беше. Вземи си сладки плодове като смокини, праскови или банани за енергия и неща като царевица или ядки/маслини когато ти дойде сладкото в повече. Доматите също са супер, ама моите се разплуха понеже на никой не му се занимаваше да реже салата...  tooth
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #52 -: 22-08-2012, 10:24:44 »

Както съм написала, от известно време слагам понякога клонче пелин в смутитата, а след последния билкобер и стръкче хвощ към смутитата. Напоследък усещам, от време на време, някакво бълбукане в областта на черния дроб, което ме плаши. Няма болка, просто все едно газове в червата, само че отдясно, около последните ребра. Първоначално си мислех, че е дебелото черво, но честно казано се съмнявам, понеже е прекалено нагоре. Обърнах гугъл и това което ми се стори най-достоверно, бе че така дроба изхвърля "съкровища" . Това ме наведе на страшната мисъл, че може да имам паразити/кисти в черния дроб.  :surpris_22: Не искам да звуча като хипохондрик, но направо ме е страх да отида на лекар... Днес пристигна и моята бутилчица Тодикамп та ... ако симптома не затихне ще ходя да ме снимат на ренген.
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #53 -: 22-08-2012, 12:07:01 »

Както съм написала, от известно време слагам понякога клонче пелин в смутитата, а след последния билкобер и стръкче хвощ към смутитата. Напоследък усещам, от време на време, някакво бълбукане в областта на черния дроб, което ме плаши. Няма болка, просто все едно газове в червата, само че отдясно, около последните ребра. Първоначално си мислех, че е дебелото черво, но честно казано се съмнявам, понеже е прекалено нагоре. Обърнах гугъл и това което ми се стори най-достоверно, бе че така дроба изхвърля "съкровища" . Това ме наведе на страшната мисъл, че може да имам паразити/кисти в черния дроб.  :surpris_22: Не искам да звуча като хипохондрик, но направо ме е страх да отида на лекар... Днес пристигна и моята бутилчица Тодикамп та ... ако симптома не затихне ще ходя да ме снимат на ренген.

1. Това бълбукане кореспондира ли по някакъв начин с "отклоненията" от нормалния ти начин на хранене  (и пиене) ?
2. Би могла да направиш едно чернодробно при сегашното пълнолуние (около 31-ви), и тогава ако не се размине, да отидеш, няма да ти избяга ренгена.
3. Би могла и да проведеш някаква профилактична антипаразитна терапия, няма да навреди изобщо  :surpris_23:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #54 -: 22-08-2012, 12:32:07 »

Теди, когато правех тройчатката, в периода с пелина и аз се чувствах така. След взимането на билката имах болки първо в стомаха, след това по-надолу-в червата. Това продължаваше около 1 час и аз си мисля,че явно е имало някакво изчистване там. В по-преден пост те бях предупредила за пелина. Иначе наистина няма лошо в това да си направиш изследване, за да видиш за какво иде реч. Успех ти желая!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #55 -: 22-08-2012, 14:18:40 »

От довечера започвам тодикамп-а.

Нищо не съм променила освен пелина и хвощ-а. Със стомаха съм си както обикновено - кофти е само ако смеся...несъвместимото  tooth

Чернодробно определено не ми се прави, но ако се наложи...няма как, просто няма да е сега.  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #56 -: 23-08-2012, 21:07:06 »

...Напоследък усещам, от време на време, някакво бълбукане в областта на черния дроб, което ме плаши...

Може би черния ти дроб се е срещал скоро с Jim, Jack или Johnnie ;), а и при липса на мазнина...! И мен леко жлъчката ме придърпва! На растяща луна сме... нормално е! храносмилателна почивка ден-два - това е!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #57 -: 24-08-2012, 09:51:12 »

Spanak ... не съм правила нищо което не си правя попринцип, а и това е от преди Беглика, просто мислех че са червата... Но си прав, мисля, че вече съм достатъчно узряла да спра алкохола. Не искам да гладувам, защото няма да мога  да спортувам, а това е като да ми вземеш въздуха.  :(

В момента... честно казано, не знам - да се смея ли, да плача ли...обаче от както започнах Тодикамп бълбукането изчезна  :surpris_23:(не искам да звучи като реклама) Всъщност не знам дали се усеща ако имаш червей в черния дроб, но на мен ми приличаше точно на такова. Не искам да се изследвам, не искам да знам дори, дали е било такова. Спирам всякакъв алкохол, продължавам да си пия газта, пелина и хвоща, заедно със спорта и 8/1/1 и ако има нещо там - да мре!  :weight_lift: Друго не бих могла на този етап, без да се сдухам, а това мисля, е дори по-вредно за мен.
Активен
Psychonaut

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #58 -: 24-08-2012, 12:39:41 »

Според мен мъъъъничко си се шашардисала за нещо, дето сигурно не е това, за което го мислиш :-))

Няма как да усещаш гадинките вътре в себе си.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #59 -: 24-08-2012, 13:34:02 »

Да...припомних си всички бездомни кучета и котки, които съм прегръщала като малка...  tooth
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.