Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: може би го знаете, но.. аз да го кажа пак...  (Прочетена 2456 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

В това ако има дори капка истина е достатъчно стряскащо.. брррр... щом и на чесъна ни посегнаха.....!!!!

Снимки на стената
Хенри Бел от Австралийската асоциация по производство на чесън алармира, че чесънът от Китай съдържа химикали за забавяне или спиране на покълването му, за избелването му, както и за унищожаване на насекоми, вредители и плевели. Той докладва също, че чесъна е отглеждан със замърсени води!

Чесънът може да придобие снежно бял цвят с помощта на хлор или със смес от сяра и дървена пепел. Избелването на чесъна го прави да изглежда по-здравословно и по-привлекателно за потребителя. В действителност тази мания с бели храни води до избелване на много хранителни продукти (брашно, сол, захар), с използване на хлорен диоксид или бензоил пероксид...

Предотвратяване покълването на чесъна може да бъде постигнато с хормони или химикали. Когато чесънът започне да покълва, скилидките чесън губят много от своята потентност. Растежни инхибитори заедно с гама облъчване удължават срока на годност на чесъна.

Гама-лъчите се използват и за стерилизиране на много продукти, като в Австралия, процедурата не е приета за налагане при хранителни продукти. Това обаче не пречи на храните, третирани с гама радиация, да влязат в страната.

Австралия изтъква също така, че всичкия чесън, независимо от произхода си, е опушен с метил бромид при влизане в Австралия. Метилбромид е безцветен газ и мощен химикал, използван като инсектицид, фунгицид и хербицид.


Източник на информацията е многоуважавания нечуръл нюз: http://www.naturalnews.com/022801.html#ixzz1qof2luoA и
http://www.theage.com.au/news/epicure/fresher-and-smellier/2005/07/18/1121538895265.html
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Разбира се-китайския  той има вкус на пластмаса
Активен

blakov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Обожавам чесън, разбира се български :) Все още успявам да си намирам такъв и точно в този сезон без проблем изяждам по две-три глави вечер. На сутринта си нямам никакъв проблем с него. Преди време се бях пробвал да ям китайския боклук и само от няколко скилидки, два дни бях ходеща метан станция ... Не знам с какво е наблъскан, но не бих повторил да ям подобна гадост!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

На мен ми тръгват адските киселини дори от българския, така че си предпочитам лук, хрян и люти чушки...  :essen:
Активен
Psychonaut

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Китайския е много лют.  Който е писал статията е завидял на Китайците за перфектно изглеждащия им чесън. Тук се появява в плетени чорапчета по 6 глави. Изгледжа убийствено привлекателно.   Ако е обработван с хлорен диоксид какво от това? Тук бая народ даваше пари за да го пие без да знае подробностите.

Чесъна си остава полезна храна. Германий + серни съединения за унищожаване на някой бактерии
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.