Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Защо бургерът на Макдоналдс на живо е различен от този на рекламата
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Защо бургерът на Макдоналдс на живо е различен от този на рекламата  (Прочетена 3152 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« -: 24-06-2012, 17:26:08 »

http://adage.com/article/adages/video-burger-ad/235508/

Нищо революционно - предполагам повечето от нас вече са предполагали как се снимат тези реклами, но пък вече го имаме документирано.

Учудва ме, че това е пуснато от самите Макдоналдс. Уж за "храната", на рекламата, която се прави от професионалното студио, се използват същите съставки, като в тази, която се купува в заведенията, а пък то какво излезе... Специално осветление, специална изработка на сандвича от т.нар. food stylist, един куп дизайнери и накрая един чичко с Photoshop прави всичкото да изглежда добре.
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #1 -: 02-07-2012, 13:52:04 »

макшит
Активен
rossyd
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« Отговор #2 -: 27-11-2012, 19:16:33 »

mc'murder
Активен
Кюна
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 149

« Отговор #3 -: 27-11-2012, 20:34:52 »

Учудва ме, че това е пуснато от самите Макдоналдс.

По-скоро е трик на Макдоналдс. "Вижте ни какви сме честни!"  ухилен Това ги продава още повече, на тези, които така или иначе са затънали в блатото на джънка.
Активен

“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3918

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #4 -: 27-11-2012, 21:23:42 »

ПО-скоро за да се прави шум. Правенето на шум е май по-силно от самата реклама .. Кафето е вредно- кафето е полезно, шоколадът е вреден, шоколадът е полезен...
Когато са само суперлативи не е интересно , стои като нагласено. Обаче когато се редуват комплименти с критики, тогава вече се вдига качествен шум и в съзнанието на Ганю остава  само "кафето" , "шоколадът", "макдоналдсът" ... като Ганю е забравил  за какво точно е била гюрултията - дали за ползата или за вредата от продукта  .. , но помни конкретния  продукт!!!    спящ
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
kara69
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #5 -: 28-11-2012, 07:16:03 »

Макдоналдсът е нещо незабравимо,3 пъти съм влизал през целия си живот по покана да не стоя отвън и с българското гостоприемство \аз ще ям,ти ще ме гледаш\ ми копуват някакъв сандвич,става въпрос за България,Чехия и Франция чесно само в БГ пробвах тъй като ми бе за първи път и се изплаших как е възможно да се поднесе на жив човек такава гадост,питката тесто а вътре нещо горчиво,безвкусно и хрупкаво.Лично мен не ме бърка да ям котета и кучета ама,сандвича бе незабравима гадост в допълнение искам да кажа че родителите ми преди години се преместиха на село за да си отглеждат храната,зеленчуци и животни и съм се хранил години с натурална храна и тя е доста различна,ме ми пука да му отрежа главата на прасето и веднага слагам тигана\доста пъти аз го правех\ но макдоналдсът е ад.
Активен
analizator
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 94

« Отговор #6 -: 02-12-2012, 02:39:38 »

За бургера от телешко месо съм чел някъде че макдоналдс използват специялна технология която позволява максимално да се извлече месото като се изсмуква и мозъка от костите което  повишава риска да се заразиш с ... ПРИОНИ И ОТ ТАМ С ЛУДА КРАВА   Sad
Активен

Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"
Кюна
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 149

« Отговор #7 -: 02-12-2012, 20:16:03 »

ПО-скоро за да се прави шум. Правенето на шум е май по-силно от самата реклама .. Кафето е вредно- кафето е полезно, шоколадът е вреден, шоколадът е полезен...
Когато са само суперлативи не е интересно , стои като нагласено. Обаче когато се редуват комплименти с критики, тогава вече се вдига качествен шум и в съзнанието на Ганю остава  само "кафето" , "шоколадът", "макдоналдсът" ... като Ганю е забравил  за какво точно е била гюрултията - дали за ползата или за вредата от продукта  .. , но помни конкретния  продукт!!!    спящ

За това не се бях сетила, мда... Дето се вика, няма лоша реклама. Cheesy
Активен

“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
Elea
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #8 -: 25-04-2013, 15:42:00 »

"Мъж от щата Юта в САЩ показа забравен хамбургер купен от МакДоналдс преди цели 14 г., който дори не е мухлясал.

Дейвид Уимпъл купил хамбургера от МакДоналдс през юли 1999 г., като имал за цел да го държи един месец и да докаже на приятелите си, че тази храна е пълна с химикали.

След един месец обаче, той съвсем забравил за сандвича, който оставил в якето си в гардероба. Две години по-късно открива хамбургера все още така запазен и със свеж вкус. Виждайки вида на сандвича, Дейвид решава да продължи своя експеримент и така 14 години след покупката на безсмъртния сандвич мъжът го показа на бял свят все още толкова “пресен”, поне на пръв поглед.

В телевизионното предаване, в което показа своя 14-годишен хамбургер, Дейвид Уимпъл добави още, че сандвичът дори е бил в оригиналната си опаковка от МакДоналдс през всички тези години.Единствено киселата краставичка се е разпаднала и е оставила дупка в хляба."

http://nestandartnoto.com/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-14-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%80-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B0/
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Защо бургерът на Макдоналдс на живо е различен от този на рекламата
Отиди на: