Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Експериментът  (Прочетена 6024 пъти)

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Експериментът
« -: 04-07-2012, 21:48:08 »

Здравейте!
Разпечатах си дипломната работа на бате Бино и я прочетох. Сега е до мен на масата. Ето и ключето, което намерих за себе си:
 
"Няма такова нещо като възстановяване завинаги; в смисъл да бъдем в отлично здравословно състояние и да не се налага повече да се грижим за здравето си. Нито пък има такова нещо, като намаляване на теглото завинаги; в смисъл да ядем всичко, каквото си поискаме и да си останем слаби."

Та реших да не свиквам с грешките си, а да взема ключето, да отключа вратата и да променя света отвътре навън, т.е. да се грижа ежедневно за себе си. Затова и името на дневника ми не е случайно. Това е един експеримент.

Експеримент:
-как да стана по-добра;
-как да обръщам внимание на детайлите;
-как да разпознавам сигналите на тялото си;
-как да държа на думата си;
-как да "крада" от другите;
-как да се усмихвам и да карам хората около мен да се усмихват;
и други такива ментални нещица, за които ще пиша в дневника си.

Инак почвам гладуване. Аз и тялото ми го искаме. Дали ще е ден, два или седмица не знам. Пак ще го карам на себеусещане. Може и плодове да ям. Тъй де, първата крачка е да прочистя организма си, а след това да се придържам към здравословен начин на живот.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Експериментът
« Отговор #1 -: 04-07-2012, 21:56:52 »

започни задължително с по една дъвка 3 пъти дневно - сутрин, обед и вечер  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Експериментът
« Отговор #2 -: 04-07-2012, 22:06:41 »

започни задължително с по една дъвка 3 пъти дневно - сутрин, обед и вечер  :whistling2 - emotloader:

И сега задачата с повишена трудност - дъвката да няма захар или (по-зле) аспартам. Катина, успех с гладуването!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #3 -: 04-07-2012, 22:14:38 »

Знам, че ме гъбаркате с дъвките tooth. Дъвките не са в графата полезни. Информирах се, че дъвка е ок да се дъвчи от 5 до 10мин след хранене, в което има резон, т.к. благодарение на усиленото слюнкоотделяне се ускорява процеса на разграждане на изядената храна. За протокола: аз дъвки от доста време не съм си купувала  :pensif_29:.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Експериментът
« Отговор #4 -: 04-07-2012, 22:17:26 »

Ако това е само анонсът… звучи мнооого обещаващо :)
Опорните точки в "програмата" ми станаха любими  :love_007:
Изключително неподходящо време за въздържание от храна си избрала -заради изключителното изобилие от сезонни плодове  :essen: Аз май ще се спомина с черешите и кайсиите тази година. (Отлагам захранването от седмица насам, нямам апетит и желание за храна .. :surpris_23: )
Леко гладуване  :flowers2:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Експериментът
« Отговор #5 -: 05-07-2012, 03:58:04 »

Как да стана по-добра ? Това е въпрос с повишена трудност :) А каква е ценностната ти система ..уточни го първо това и след това можеш да захванеш пътя към подобряването :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Експериментът
« Отговор #6 -: 05-07-2012, 07:04:35 »

Според мен "добър" е този човек, който няма горчилка в себе си... Онова кофти чувство, на неудовлетвореност  :surpris_23: Добрите хора са истински щастливите и себедостатъчните (не престорените актьори от "the secret")
Активен
Psychonaut

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #7 -: 05-07-2012, 08:23:50 »

Като погледна назад, често съм си казвала: не мога, не знам, това е невъзможно и т.н. Например четох, че хората правят по 10 дневни гладувания, но бях убедена, че е невъзможно аз да изкарам толкова време без храна. Е да, ама го направих. Друг пример: колежката ми излезе за 2 седмици в отпуск. Трябваше да поема и нейната работа и си мислех, че няма да мога да се справя с всичко, а ето, че първата седмица е вече към края си, а аз работя блестящо, дори се справям по-добре без нея. Може би защото отговорността е изцяло моя.

Общо взето психиката е движещата сила. Човек е способен на всичко, но не го подозира и сам се спъва. С това "как да стана по-добра" визирах да се освободя от глупави комплекси, от думички като: не мога и не знам, да намирам решения и да нося отговорност за делата си, във всяка една сфера.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Експериментът
« Отговор #8 -: 05-07-2012, 09:18:37 »

Привет,kati_na  :flower:
Много важна тема си отворила!Мисля, че вървиш в правилната посока.

Аз бих казала, че целият човешки живот е един голям експеримент!
Желая ти успех по житейската спирала на усъвършенсването !

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Експериментът
« Отговор #9 -: 05-07-2012, 16:08:10 »

Абе днес само някви хубави и провокирани от смелост и хъс неща виждам около себе си.Много яко!
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #10 -: 05-07-2012, 19:28:08 »

Много благодаря за включването ви тук  :sorcerer - emotloader:.

Четвъртък, 05/07
Ден 1


Събудих се като медуза на сухо, подута, не ми се ставаше от леглото, бях ленива, а на всичкото отгоре и в цикъл. Лицето ми бе подпухнало, а кожата свръх мазна.
Умишлено избягвах огледалата, защото там нямаше да видя себе си.
Качих се на кантара. Ще се тегля всеки ден от гладуването за да следя как спада теглото ми.
Тежах 78.7кг. Добре, ето до къде се бях докарала  :Content_14:.

Дори и не се гримирах.
Обаче си го наложих и отидох пеш на работа. За 25мин стигнах. Обикновено ходя с трамвая, 3 спирки са.
На работа беше динамично, раздадох се.
А вода изобщо не ми се пиеше през целия ден. И не пих.

В 18ч се прибрах вкъщи. Нищо не ми се правеше, наслаждавах се на спокойствието, тишината и уюта.
Четох книга. И за миг ми се прияде диня.

Нищо кой знае какво няма да правя до края на деня. Хубаво ми е, защото разбрах, че времето е на моя страна  :Content_22: .
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #11 -: 06-07-2012, 07:28:23 »

И вчера в 21.30ч заспах. Събуди ме тази сутрин алармата на телефона, а още ми се спеше. Определено много умора ми се беше натрупала последните седмици плюс недоспиване та сега своево рода си наваксах спане.

Петък, 06/07
Ден 2


Кантара показа 76.0кг. Все още обаче се чувствам като вчера. Лицето ми е подпухнало, движенията ми са мързеливи, нямам тонус. Приготвих си в една чантичка малко багаж, след работа заминавам извън София за уикенда. Няма да имам нет затова ще пиша като се върна. Няма да имам и кантар около мен - затова следващото ми теглене ще е в понеделник. Важното сега е, че уикенда ще бъда на чист въздух, планирам басейн и преяждане със слънце.
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Експериментът
« Отговор #12 -: 06-07-2012, 13:46:27 »

Привет,kati_na , експериментът ти ми харесва :)
Успех с гладуването и хубав уикенд
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #13 -: 06-07-2012, 14:57:09 »

Мерси  :flowers2:.

Ама странно (или не) изобщо не ми се пие вода. Малко ме боли главата, но не от глада (такъв изобщо не изпитвам), а от напрегнатия ми петък в офиса, т.к. съм сама и трябва да свърша всичко. Но пък удовлетворението от добре свършената работа е несравнимо! Остават ми още час и половина до края на работната седмица  :Content_14:.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Експериментът
« Отговор #14 -: 06-07-2012, 15:13:58 »

хммм, няма да ти се отрази добре това ходене в планината ...прекалено много стресираш организма си, който е свикнал на отровите в столицата ...добре е да се позамислиш дали да не си останеш вкъщи  :surpris_23:
и пий вода ..вслушай се в мърдия ми съвет  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Експериментът
« Отговор #15 -: 06-07-2012, 15:18:40 »

Глупости! Колкото повече положителни емоции и природа, толкова по-добре! :surpris_22: Ако си остане вкъщи най-много да се депресира... Гладуването може да е трудно, но не бива да е мъчение...  :pensif_29:
Активен
Psychonaut

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Експериментът
« Отговор #16 -: 06-07-2012, 15:24:17 »

не я ли виждаш, че е откачила гадинката ....само и само да свали повече килограми, решила и вода да не пие ...и да ходи да обикаля планините  :surpris_22: ми че то в тия жеги цяло чудо, че още не се е обезводнила съвсем, ама и то затова за 1 ден е свалила 3 кг ...и кво, ще изкара още 2 дни и понеделника няма да може да стане  :Confus_3: :Confus_3: престарава се както винаги, жалко че не мога да я засипя с една кофа вода, добре щеше да й се отрази...
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #17 -: 06-07-2012, 15:49:20 »

Ми аз казах, че не пия вода, защото НЕ ми се пие, бре Гарванчо. През деня съм в офиса, на климатик и даже ми е студено. Жегата е навън, но аз не я усещам вътре.
Отивам за 2 дена при мама да се видя и с детето. Тя го гледа ваканцията.
Планирам да идем на басейн, да ми покаже как се е научил да кара колело и таквиз красотии  :bleh.
Няма да катеря планините  tooth, по-скоро ще съм заобиколена от зеленината на Балкана.

Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Експериментът
« Отговор #18 -: 06-07-2012, 17:34:46 »

не знам, има нещо гнило в цялата работа, ще видим понеделника...
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #19 -: 16-07-2012, 15:52:12 »

Все още не съм станала "по-добра". А и планираното гладуване не се получи. Пак ядох изключително нездравословни неща последните дни. Поне се премерих тази сутрин - 73кг.
То не е само да кажеш и да го направиш. Важното е да е осмислено. Може би тук ми е била грешката. Обаче напоследък все повече започвам да се замислям над храненето си и за това, че ако продължавам така много скоро тялото ми ще започне да страда. Затова е крайно време да предотвратя този момент.

Целите са същите.

Само, че с малки крачки. Ще направя тридневно гладуване на вода до 19.07 новолуние.
После ще направя втора крачка, след това трета и надявам се в един момент се науча да ходя  :thankyou:.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.