Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Картофи и ориз ? Как да ги употребявам сурови?
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Картофи и ориз ? Как да ги употребявам сурови?  (Прочетена 5267 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Милдо
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« -: 19-07-2012, 15:28:52 »

Здравейте ! Близо 2 години бях вегетарянец, а наскоро след някоя друга книжка,няколко материала и дълго време канене, най-накрая преминах изцяло към суровоядство. Въпроса, който ме вълнува е как един суровоядец яде картофи и ориз ?! Обужавам и двете, а в суров вариант не се сещам как да ги употребя Smiley Благодаря предварително.
Активен
muki_w
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

« Отговор #1 -: 19-07-2012, 17:22:37 »

A тези правописни отклонения за закачка ли са  ухилен
Активен
Милдо
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 20-07-2012, 03:18:36 »

Благодаря за отговора.....  Angry ама че съм
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #3 -: 20-07-2012, 07:30:06 »

Aз не ги ям. Не мисля, че са задължителни, при положение, че има къде къде по-полезни неща Smiley
Мисля, че можеш да си правиш сурово оризово мляко, както ядково, но не съм пробвала  амии... знам ли
Активен

Psychonaut
Милдо
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 20-07-2012, 11:35:53 »

За оризовото и ядковите знам, даже си правя, работата е там че обужавам ориз... Даже май си реших проблема с него: кълнове от ориз. Остава въпроса с картофите... ако има някой да сподели и помогне ще съм благодарен Smiley
Активен
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #5 -: 20-07-2012, 13:38:57 »

Аз ги ям, винаги когато ми се прииска- печени, варени  Grin, но аз никога не съм била на пълно суровоядство.  Grin...оризово мляко съм правила няколко пъти, но не ми е особено любимо  Cheesy.......Всъщност сега се замислих- сигурно повече от два месеца не съм хапвала ориз, а картофи няколко пъти...така, че предпочитам да не се лишавам напълно от тези храни   слънце
« Последна редакция: 20-07-2012, 13:43:15 от Даниела » Активен
benni
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #6 -: 20-07-2012, 18:11:29 »

Аз си правя оризово мляко, но добавям канела и малко бядеми ам-ам
Става приятно. Апропозито тия дни мисля да си направя, бях позабравила за това от миналото лято не съм правила flowers2
Активен

вярвам в доброто
snooker2
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #7 -: 05-11-2012, 22:34:55 »

Здравейте ! Близо 2 години бях вегетарянец, а наскоро след някоя друга книжка,няколко материала и дълго време канене, най-накрая преминах изцяло към суровоядство. Въпроса, който ме вълнува е как един суровоядец яде картофи и ориз ?! Обужавам и двете, а в суров вариант не се сещам как да ги употребя Smiley Благодаря предварително.
вегетарианец, обожавам
Активен
xITSOx
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 84

« Отговор #8 -: 03-12-2012, 16:00:19 »

Здравей Милдо Smiley Картофите и ориза трудно би ги консумирал сурови. Всъщност ти може и да ги консумираш, но нито ще са ти вкусни, нито ще се приемат добре от организма, което е сигнал, че не спадат към оптималната храна за човешкия вид. Иначе да - кълновете от ориз са единия начин, другият е да го киснеш супер много време, докато омекне, но пак е твърд и неприятен. Ако искаш сурови картофи, най-добре си потърси сладки картофи. Те са едни оранжеви и може би ще стават и ще имат малко по добър вкус от белите картофи. Но каквото и да си говорим, тези храни трябва да се готвят иначе са шит. А за ориза, дори и сготвен пак е безвкусен и има нужда най-малкото от подправки за да стане ядлив намигам Поздрави и успех в СУРОВИЯ Живот Smiley
Активен

Total Liberation
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 03-12-2012, 17:48:01 »

Само "ямс" могат да се ядат сурови. От другите дигаш температура, било то дори и червени. Някои така сме се измъквали от даскало... А ор ориза може да се прави оризово мляко, само не помня колко време се киснеше.
Активен

Psychonaut
Кюна
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 149

« Отговор #10 -: 03-12-2012, 18:04:09 »

Моите деца редовно си хапват сурови картофи не съм забелязала да вдигат Т от тях.  :surpris_23:Може би е въпрос на количества, знам ли. Те изяждат не повече от един малък картоф... Не им ги правя специално, крадът си докато ги режа.
Какво друго им е противопоказаното на картофите в суров вид освен това за вдигането на Т, което за мен лично е непотвърден мит.
Активен

“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #11 -: 04-12-2012, 01:23:24 »

Имаше едни истории в книгите на Джек Лондон за ядене на сурови картофи като спасение от скорбута в Аляска. Това обаче беше като лекарство - настърган един картоф и изяден така.

Само знам, че позеленелите картофи са отровни, заради повишената концентрация на соланина. Според уикипедия, може и да ни се размине:

Цитат
Някои изследвания твърдят, че 200 mg соланин би могъл да съставлява опасна доза. Такава доза би се получила от изяждането на 1 средноголям развален картоф или 4 до 9 добри картофа (над 1,4 кг) наведнъж.
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
Кюна
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 04-12-2012, 09:02:40 »

Мдам, това за зелените картофи го знам. Но другото за соланина - не. Благодаря за споделката.
Активен

“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
ivan ianev
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #13 -: 04-12-2012, 09:17:03 »

Да ме прощават суровоядците, нопри наличието на толкова много други възможности яденето на сурови картофи си е мазохизъм. ама че съм ама че съм ама че съм
Активен
Кюна
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 04-12-2012, 10:02:31 »

Както изглежда, не ги ядат.  ухилен
Активен

~Робин Шарма~
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #15 -: 04-12-2012, 11:03:33 »

На мен не ми липсват изобщо...нито пък ориза или бобовите. От тях ям само леща и нахут на кълнове. Smiley
Активен

Psychonaut
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #16 -: 04-12-2012, 12:15:12 »

...яденето на сурови картофи си е мазохизъм. ама че съм ама че съм ама че съм

И така ми хрумва най-ужасната салата: сурови картофи със спирулина.  търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
Кюна
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 04-12-2012, 13:51:48 »

И така ми хрумва най-ужасната салата: сурови картофи със спирулина.  търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях

За това мъчение и Инквизицията ще ти завиди.  търкалям се от смях

Аз направо се чудя на децата ми какво толкова им харесват тия сурови картофи.  Ъъъ?
« Последна редакция: 04-12-2012, 13:53:22 от Кюна » Активен

~Робин Шарма~
ivan ianev
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #18 -: 04-12-2012, 18:01:30 »

И така ми хрумва най-ужасната салата: сурови картофи със спирулина.  търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях
Аз бих добавил и тученица. Grin ухилен
Сетих се за вица: Песимистът казал "По-лошо не може да бъде", а оптимистът казал "Може, може..." ухилен
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 04-12-2012, 23:01:10 »

Аз пък обичам тученица  и спирулина  ухилен Но цвекло и бамя с картофите би ме отказало от храна дълго време...
Активен

Psychonaut
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Картофи и ориз ? Как да ги употребявам сурови?
Отиди на: