Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тьрся билков продукт за нервната система  (Прочетена 24237 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Здр. Бате Бино , разбира се че майка ми знае че сьм сложил тема по нейните проблеми .  Дори когато хората  са писали сьвети какво да пие сьм я викал да чете . Тя приложи някои неща споделени от сьфорумците за които им благодаря и сега се чувства по добре . Колкото до мойте неща как вьрвят и т.н. аз си контактувам с определени хора от форума  с които сьм преценил че има с какво да си бьдем полезни и не  смятам че трябва надьлго и нашироко да пиша  как е минал прегледа при гастроент. и какво е установил . А колкото за влизането вьв форума не влизах известно време защото бях в болница - Поздрави  ;)
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

...но само магнезий ли да трябва да се пие или в комбинация с други витамини...

Само магнезий. А в комбинация с Шуслерова сол №7 - т. нар. гореща седмица  - много отпуска и успокоява.
Пие се първо горещата седмица - в чаша гореща вода се разтварят 5 таблетки сол №7, разбърква се с неметален предмет и се изпива за около 30 мин. на глътки, които се задържат в устата, за да може магнезият да се усвои от лигавицата на устата и да премине директно в кръвообращението, а след 30 мин. се изпива магнезия от пакетчето. Но съм чела, че при по-продължителна употреба на магнезий има опастност да се изсмуче калций от костите, тъй като са антагонисти, така че може би трябва да се внимава.
« Последна редакция: 24-10-2012, 23:11:40 от donna »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре, Бързаков, радвам се,  че си намерил начин да извличаш полза за себе си. Но Ако случайно някой ден ти хрумне,  че е съвсем възможно и ти да си от полза за другите - начинът е прост - споделяш резултатите си с форума. ( а не само с този, който ти е симпатичен..:-) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Здравейте приятели , на майка ми напоследьк  нещо пак не и е  добре получава задух и то по вечеря което ме притеснява .. казвам и да иде на доктор но тя не слуша сама щяла да се лекува. Напреди и каказа че и се получава от висок холестерол днес изпила един аспирин на Bayer но не и помогнал . За холестерола знам че водораслите спирулина помагат на вас какво ви е мнението и ако знаете нещо по ефикасно ще се радвам да споделите - Поздрави ;)

пс: тя е на 46 г.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Задух като казваш, АСТМА ли имаш предвид ?
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Задух като казваш, АСТМА ли имаш предвид ?


Еми не , тя не е астматичка но явно и се сгьстява крьвта на моменти и получава задух постоянно се разтрива в областа на сльнчевия сплит  . Спирулината я дават да понижава холестерола но незнам дали е подходяща в случая ..
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Виж в Нета за билкаря Дончо Тонев, беше на гости при Гала, Ути Бъчваров, Марта Вачкова...Навсякъде дава една рецепта със зърна от бъз за сваляне на холестерола и прочистване на кръвоносната система от тромби...При майка ти това може да е неврологично, но е хубаво да отиде на лекар.
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Виж в Нета за билкаря Дончо Тонев, беше на гости при Гала, Ути Бъчваров, Марта Вачкова...Навсякъде дава една рецепта със зърна от бъз за сваляне на холестерола и прочистване на кръвоносната система от тромби...При майка ти това може да е неврологично, но е хубаво да отиде на лекар.



Ок ще погледна -  еми от нерви е при нея много е нервна - Поздрави :)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Преди години аз имах такъв неврогенен задух. Но докато се разбере, че е такъв, ми направиха какви ли не изследвания, дори искаха да ме вкарат в белодробната болница за лечение и накрая една кардиоложка ми каза, че е неврогенен и ми изписа деанксит. Още с първата таблетка почувствах облекчение и докато го пиех нямах проблем, но спирах ли го, всичко почваше отначало. Това ми показа, че всъщност не се лекувам и не мога да очаквам трайно решение на проблема. Пак ходих при тази лекарка и тя ми обясни, че трайно решение може да има само при промяна в начина на мислене и възприемане на нещата. Така и стана - преодолях го, когато спрях да мисля по въпроса и си насочих вниманието в съвсем друга посока. Но също така забелязах, че се влошавам, когато следя редовно ежедневните новини и се товаря с какви ли не проблеми, които мога да си спестя. Спрях да гледам телевизия и да чета българските новини и се почувствах наистина трайно добре. Така че за майка ти може и това да е решението - да игнорира дразнителите (разбира се, че далеч не всички може да премахне), но поне доколкото може да не обръща внимание. Ако няма воля да си наложи съзнателно промяна, ще е много трудно да се постигне каквото и да било. Тогава й кажи да пробва вечер да изпие чаша червено вино и виж дали ще има ефект :)
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Отдавна съм се убедил във вредното въздействие на телевизията. Преди време си подарих телевизора на един техник за да ползва частите му. Хората масово не са наясно какво означава да гледат телевизия. Не е само получаване на "информация". До десет секунди след насочване на погледа към екрана мозъкът се настройва автоматично на честотата на излъчване. На практика започва медитиране под въздействие на предаването. Освен явни и скрити послания, мозъкът възприема и самото излъчване /вибрацията/ на светлинните вълни. Дали целта не е препрограмиране? Нека да погледнем резултатите.
Сега по темата. Нервната система се влияе от множество фактори. Функцията й е да пренася сигнали към и от нервните центрове. Като всяка система, тя излиза от релси при претоварване. Конкретен съвет няма да давам. Нека бързака да си помисли добре с какво е възможно да "разтовари" нервите на майка си и да пробва за една седмица. Безплатно е, а току виж се оказало и полезно.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Да, с промяната на начина на мислене  :pensif_29: се решават проблемите с нервната система  :whistling2 - emotloader:.
Друг е въпросът, че става бавно и при наличие на силно желание. :)
Междувременно, много разходки сред природата и пиене на чай от маточина, валериана, глог, жълт кантарион/пие се самостоятелно/ .
(Аз за сега , все още гледам телевизия, но избирателно, без новините и др.,  само единични предавания, които ми действат разтоварващо.)
« Последна редакция: 07-11-2012, 09:33:54 от Ros »
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Задух като казваш, АСТМА ли имаш предвид ?


Еми не , тя не е астматичка но явно и се сгьстява крьвта на моменти и получава задух постоянно се разтрива в областа на сльнчевия сплит  . Спирулината я дават да понижава холестерола но незнам дали е подходяща в случая ..
Това да не е невроза - стягане в областта на сърдечната област.Понякога не може да се диша.Получават го по-нервните хора и по принцип се изписват някакви успокоителни за случая.Аз преди време имах същия проблем,но рецептата с успокоителните тогава я метнах в коша,а след време се излекувах от тази болежка напълно с...Гладуване... :flowers2:
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Здравейте на всички , благодаря че се включвате и помагате . Майка ми работи в магазинче кинкалерия и там все някой я е ядосал тьй като повечето клиенти са и вьзрастни хора но това е една от причините .. другата причина сьм аз с моя колит  който ме мьчи доста време и ми сьздава редица други проблеми  и тя все ми тьрси комбинации от билки за да се облекча .. на всичкото отгоре и сестра ми с нейните гинекологични проблеми и много и се насьбра .  ..преди години беше изпаднала пак в едно нервно сьстояние тьй като много и падаше косата и постоянно се гледаше в огледалото да не  и е оредяла косата . Аз и казах да не го мисли и тя в един момент след като игнорира проблема и взе че се оправи . Абе общо взето то останаха ли здрави хора като гледам всеки с проблемите си но не се ли тьрси решение на проблема няма оправяне и това е .

пс: незнам за вас но аз спрях да ходя на море или ако ходя не влизам вьв водата тьй като при мен точно от там ми се подсилиха проблемите с червата , хванаха ме някакви бактерии от които още ям дьрвото и няма отьрване :(
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)



Сега се сетих че тя за нервите пиеше Ксанкс от който се чувствала добре но пьк взел да я наболява черния дроб и аз и казах да ги спира тьй като водят и до пристрастяване .
Активен

purelove

  • Гост

Здравей, има една билкова формула, позната с търговското наименование Демир Бозан. Това е официалният им сайт http://www.demirbozan.com/ . Не мога да коментирам дали въпросната билкова комбинация би повлияла състоянието на майка ти и дали е общовалидна по принцип.  По тази причина няма да давам  конкретен съвет или препоръка за ползването на въпросния продукт. Не искам да оставям погрешно впечатление у някого, че му правя реклама или нещо подобно. По-скоро ще споделя с теб какви бяха конкретните очаквания на човека, който го ползва, като опит за преценка на един конкретен частен случай .. пък дано бъда полезна на теб или на някой друг. Става дума за баща ми. Той е моряк. Що се отнася до организационната психология на моряците, те са подложени на редица психични и чисто физиологични трудности в морска среда. Макар и бързата му адаптация (като човек с дългогодишен стаж в открито море), негативните изживявания, редукцията в емоциите,ритъма на работа, характера на заниманията ,трудностите, социализацията и ограничените контакти в общуването и  пр.., си казват думата. При него освен поведенческите ефекти при този род състояния като емоционален срив, депресия или другата крайност - избухливост, агресия, конфликти (а е много сдържан, търпелив и уравновесен характер по принцип), налице са и някои чисто физиологичните прояви-  често се оплаква и от липса на сън, високо кръвно налягане, главоболие. Липсата на разнообразие в менюто и физическа активност (движение, спортни дейности),  според мен също способстват и са основен двигател за тези проблеми. Във тази връзка въпросния билков "чай" заслужи неговото внимание.  :) От миналата пролет досега направи няколко курса т.е. средно-напреднал консуматор.  :Confus_3:  В момента споделя, че няма подобни оплаквания. Напротив - чувствително подобрение. Явно в неговия случай въпросната комбинация от билки се оказа печелившо попадение.  :)
Точният състав на въпросната билкова формула е следния ( процентните съотношения за посочените от опаковката) - котешка стъпка стрък Clinopodium Vulgare 16,7%, глог цвят Crataegus Monogyna 16,7 %, Блатен тъжник цвят Spirea ulmaria L 16,7%, хвощ стрък Equisetum arvense 16,7 %, великденче стрък Veronica Officinalis 16,6 %, царевична коса Zea mays 16.6%. Пие се три пъти на ден , 30 мин преди хранене. Дали ще помогне в конкретния случай на майка ти, пак казвам - не се ангажирам с мнение, но едно е сигурно - няма да и навреди !  :pensif_29:
Успех и скорошно избавяне от проблема  :flowers2:
« Последна редакция: 08-11-2012, 00:31:13 от purelove »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Здр. purelove за сьжаление този Демир Бозан майка изпи 1 пакет от него и не беше доволна каза че не и помагал и още повече се изнерви от това . Май не при всички помага . ТЯ сега пие чай за щитовидна жлеза на Елмазов от Плевен и се надява от него да се успокои тьй като при много хора се засилва неврозата от недобра функция на жлезата -Поздрави  :love_026:

ПС: Радвам се че вьв вашия случай е дал резултат  ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.