Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: БГ ПЕРВЕРЗНИК ПИЕ МАЙЧИНА КЪРМА, ПРЕДСТАВЯ СЕ ЗА ЖЕНА И ИЗКУПУВА МЛЯКОТО ПО 6 ЛЕ  (Прочетена 9733 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

http://petel.bg/BG-PERVERZNIK-PIE-MAYCHINA-KARMA--PREDSTAVYA-SE-ZA-ZHENA-I-IZKUPUVA-MLYAKOTO-PO-6-LEVA__22650

Направо не знам как да коментирам тази статия...
Какво нещо са тЕя журналЯ... 
И как програмират общественото мнение...и как по дяволите измислиха, че той е перверзника, а не другите, които пият овче, козе и краве мляко ?!  >:( :o :surpris_22: :surpris_23: :Confus_3:

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

E...повечето хора изобщо не асоциират пряко млякото с нещо друго освен кутия и супермаркет...В някой марки дори няма нищо добито по естествен начин  tooth Нарисуваната щастлива крава е просто картинка на етикета. Тоя човек явно осъзнава, че е малоумно да пиеш мляко от крава/кон/хамстер/прасе и т.н, но не е лошо да го светнат, че това като цяло си е храна за бебета.
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

E...повечето хора изобщо не асоциират пряко млякото с нещо друго освен кутия и супермаркет...В някой марки дори няма нищо добито по естествен начин  tooth Нарисуваната щастлива крава е просто картинка на етикета. Тоя човек явно осъзнава, че е малоумно да пиеш мляко от крава/кон/хамстер/прасе и т.н, но не е лошо да го светнат, че това като цяло си е храна за бебета.

Не и за човешки бебета, а за съответните (кравешки, конски, хамстерски и други подобни бебета, СЪОТВЕТНО).... :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Активен
Psychonaut

Luboznatelno

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

http://petel.bg/BG-PERVERZNIK-PIE-MAYCHINA-KARMA--PREDSTAVYA-SE-ZA-ZHENA-I-IZKUPUVA-MLYAKOTO-PO-6-LEVA__22650

Направо не знам как да коментирам тази статия...
Какво нещо са тЕя журналЯ... 
И как програмират общественото мнение...и как по дяволите измислиха, че той е перверзника, а не другите, които пият овче, козе и краве мляко ?!  >:( :o :surpris_22: :surpris_23: :Confus_3:


По-скоро не е много нормално да се представяш за жена а да не си жена.
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Хахахахахахаха...а я си помислете че човека не е первезник а обикновен болен тип,които се опитва да си поднови чревната флора с човешка кърма...То комаи и аз трябва да опитам,добре че в къщи си имам кърмилница.....
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

е има и други начини де.... не е нужно да се тровиш с лактоза и казеин  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Има ли казеин в човешката кърма? Мислех, че е само в кравето мляко.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Има, това е протеина във всяко мляко. Продава се като добавка по фитнес магазините  (ужас!)
Активен
Psychonaut

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Прави сте че има и други начини НО къде отиват естествените екзими аааааааааа??Пробвах да ви кажа кърмата на жената ,придпочитам да мина и без това питие.Ще трябва да си оправям коремчето по друг начин.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Всяка цяла сурова храна си има набора ензими, които могат да я разградят. Проблема идва при извлеците(олио,разни там брашна и пудри), фрешовете, да не говорим за готвени и рафинирани храни...
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Всяка цяла сурова храна си има набора ензими, които могат да я разградят ...
Така е, ама не съвсем. Първо, тези ензими изкуствено се премахват (с химия, генно инжинерство и т.н.) с цел да не се разваля толкова бързо плода или зеленчука. Второ, дори и да ги има, за колко време тези ензими разграждат една ябълка например (или каквото и да е), м? Седмица, две, три ... нещо такова. Демек, изяждам днес една плодова салата и чакам 2-3 седмици да се саморазгради  tooth
Не се заблуждавай, че когато ябълката трупа ензими, си мисли за теб! Има толкова, колкото ще й вършат работа на самата нея.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Всяка цяла сурова храна си има набора ензими, които могат да я разградят ...
Така е, ама не съвсем. Първо, тези ензими изкуствено се премахват (с химия, генно инжинерство и т.н.) с цел да не се разваля толкова бързо плода или зеленчука. Второ, дори и да ги има, за колко време тези ензими разграждат една ябълка например (или каквото и да е), м? Седмица, две, три ... нещо такова. Демек, изяждам днес една плодова салата и чакам 2-3 седмици да се саморазгради  tooth
Не се заблуждавай, че когато ябълката трупа ензими, си мисли за теб! Има толкова, колкото ще й вършат работа на самата нея.


Хм... аз пък ще предпочета да остана да лежа на тази сладка заблуда- че суровата храна "мисли" за мен...
И НИКОЙ не може да ме убеди в противното - когато изяждах 2 чинии сварен бял боб със сиренце, хляб и лук, ми ставаше в началото хубаво, после тежко... когато смених линията, и изяждам същото количество салата от зеле, домати, камби, копър и магданоз, подправена със лимон, сол и шарлан и зехтин, нещата стоят коренно по друг начин - лекинко се подувам от обема, и до 30 минути всичко ми е на 6, без остатъчни кофти вкусове в устата, каквито имах преди да мина сериозно на предимно сурова храна...
Та... аз на корема си ли ще вярвам, или на ...  :essen: :Confus_3: :whistling2 - emotloader: :surpris_23:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

И аз вярвам само на тялото си :) Не ме интересува с какво обработват плодовете и зеленчуците, тялото ми ги харесва мнооооого повече от каквото и да е било друго. А който му стои ябълката със седмици , то е заради кофти храната, поета преди нея, било то дори и ядки  :police:
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Има ли казеин в човешката кърма? Мислех, че е само в кравето мляко.

Основните протеини в кърмата и в кравето мляко са казеин и лактолбумин. Казеинът се пресича на големи влакна (от тях се прави извара, кисело мляко, сирене), докато лакталбуминът е много по-фин (той плува в течността на изварата) При кравето мляко съотношението между казеин и лакталбумин е 3:1, а при майчиното мляко е 0,7:1 или 60% към 40 %, което значи, че кравето мляко съдържа много повече едро пресичащ се млечен белтък в сравнение с кърмата.
Обичайно, за тези, които имат чувствителност или алергия към казеина кърмата не създава проблеми. Но така или иначе след детска възраст млякото въобще не жизненоважен продукт и хората с непоносимост към казеина съвсем спокойно могат да изключат млечните продукти от диетата си.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Казеинът е канцерогенен !
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Сам по себе си казеинът не е канцерогенен. Канцерогенен става при неправилна обработка и употреба, разпада се на нам си какви вещества.

Човешката кърмата не е канцерогенна за човешките бебета (ако се употребява без да е обработвана топлинно). Кравето мляко не е канцерогенно за теленцата. Обаче нито човешките бебета, нито кравешките бебета сучат цял живот, нито кои да е други бебета на бозайници. Тоест, за едно човешко дете е напълно ок да се храни с кърма докато има нужда, но това не значи, че има нужда и може да обработи правилно млякото на друг бозайник. Отделно, че "чуждото" мляко не би могло да достави нужните вещества. Например кравето мляко е с по-високо съдържание на протеини, тъй като теленцата трябва да пораснат по-бързо на размер и тегло. Човешкото мляко съдържа по-големи количества мазнини, защото те са необходими за развитиета но мозъка и нервната система. Млякото на определения вид доставя на малкото и нужните му имунни фактори за да се развие добре имунната система. При човешките деца имунната система се изгражда до към шестата година (при някои деца по-рано, при някои по-късно). Съответно можем да приемем, че след този момент млякото не ни е нужно.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

eee да, много ясно че не е канцерогенна за бебетата :)))
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Отделно, че "чуждото" мляко не би могло да достави нужните вещества.

Чувала съм , че козето мляко е най-близко по състав до човешкото.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.