Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нека всеки отслабнал с гладуване и правилно захранване да отчете своят резултат  (Прочетена 23343 пъти)

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

Микито, в кой възрастов диапазон си?
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

purelove

  • Гост
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Здравейте, днес ми е 7 мият ден на вода, първите 3 дни бяха сухо , не ги усетих като неприятни , само дето м беше сухо в устата. Бях станал 100 кг. , одеве се премерих бях 93.8 кг. но поне  2 литра вода у мен , а може и повече  :). От утре ще се захранвам. Ще започна с лимонада сутринта а после някакъв ябълков сок или морковен. Вдруги ден някакви лесно смилаеми плодове, грозде без семки с много тънка люспа, ябълка, все ще намеря нещо на пазара :) и така до 3ти ден , когато ще хапна сурово зеленце с авокадо, морков и разни други дребни неща :) нататък е ясно . След около 20 дни внимателно ядене , не повече от 800 гр. храна на ден  ще повторя още 7 дни глад. Трябва да сваля още поне 6 кг.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Титане, поста ти сериозен ли е или се гъбаркаш?
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74

А има ли вероятност от бързото сваляне да се появят стрии? Аз съм решила да направя първата си такава интервенция плодова диета за 3 дни, ама като знам колко бързо свалям, а и качвам... Проблем ли е да се мажа с какаово масло същевременно? В смисъл няма ли това да повлияе на детокса? :Confus_34:
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Сериозен е естествено , кое те притеснява в поста ми , лимонадата е няколко лимона смесени с газирана вода Девин, действа доста освежаващо. Днес е 3 ти ден от захранването , след малко ще си направя оранжада , вместо лимони - портокали за сок, намерих едни отвън са зелени , а отвътре оранжави , много хубав цвят 10 минути го гледах и не мога д аму се наситя. Не са много сладки , но са ароматни , точно за тази цел. Вчера хапнах повече плодове и сутринта се премерих 93.8 преди утринния тоалет, което е добре , защото организма много добре преработва всичко , което поема. Днес ще започна деня с оранжада, после ще хапна банан с пресни фурми ( много слюнка и пълно разграждане още в устата)  и в ранния следобед салата от зеле, морков, авокадо, млян сусам и слънчоглед, без зехтин и сол. след около 11 дни пак ще погладувам седмица за да сваля поне още няколко кила , целта ми е да стигна 86 и да се закрепя там. Също така почнах да се занимавам с  физичаски упражнения у дома , като ще се пренеса в зала , само малко да поукрепна, това допълнително ще мори мазнините, както и ето това, което намерих оня ден : http://dreamland-bg.com/index.php?topic=2995.0
За да няма проблеми с кожата тренирайте с малки тежести и пийте прясно изцеден сок от моркови, червено цвекло и целина( корен). по около литър на ден , като преобладаващ е моркова :)
Активен

Miki__to

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Здравейте, днес ми е 7 мият ден на вода, първите 3 дни бяха сухо , не ги усетих като неприятни , само дето м беше сухо в устата. Бях станал 100 кг. , одеве се премерих бях 93.8 кг. но поне  2 литра вода у мен , а може и повече  :). От утре ще се захранвам. Ще започна с лимонада сутринта а после някакъв ябълков сок или морковен. Вдруги ден някакви лесно смилаеми плодове, грозде без семки с много тънка люспа, ябълка, все ще намеря нещо на пазара :) и така до 3ти ден , когато ще хапна сурово зеленце с авокадо, морков и разни други дребни неща :) нататък е ясно . След около 20 дни внимателно ядене , не повече от 800 гр. храна на ден  ще повторя още 7 дни глад. Трябва да сваля още поне 6 кг.
:surpris_22: :Confus_3:Браво за чудесния резултат :Confus_3:А СЕГА МНОГО ВНИМАВАЙ,ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!!!Идва най-важното захранването,,,запази резултата и не се връщай,към старият начин на хранене,,много е важно да не се намушкаш на ножа с две остриета!!!!!!!! :Content_14:Успех ти желая :essen:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Мики_то ти знаеш ли какъв е старият ми начин на хранене ? Не е по-различен от правилният :) просто количеството поета храна е по-голямо , а и не спортувам, само това е , което трябва да се промени. Снощи си направих салата от зеле, морков, авокадо, млян сусам, млян слънчоглед, куркума,кориандър и дозата беше 1/3 от обикновената ми купа и едва я изядох на 2 пъти, с много дъвчене. На това му казвам напредък аз. В крайна сметка е важно да поемаш по-малко от това, което изразходваш и няма да си дебел, а когато поемаш повече , а изразходваш по-малко ефекта е ясен на всички :)
Активен

Miki__to

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Поздравления ;)чудесно браво за правилното гладолечение :weight_lift:
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравейте, обръщам се към вас с молба за съвет при провеждане на гладолечение, което възнамерявам да започна съвсем скоро. Досега съм провела едно гладуване с вода и плодови сокове за период от 7 дена, което протече изключително леко, нито съм изпитвала кой знае какъв глад, нито съм имала някакви непричтни усещания. Моят проблем е свързан с акне-розацея и синузит, и тъй като най-вероятно става дума за бактерии искам този път да заместя плодовите сокове със зеленчукови. Мисля да направя 30 дневно гладуване и тъй като четох за особения ефект от сухото гладуване, мислите ли, че е добра идея, ако в последните 5 дена на 30 дневния курс мина на сухо? Благодаря!
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Мисля си че сухото би било по-ефективно по в началото или в средата на периода.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Благодаря, Кюна, започвам от утре, досега бях в подготвителната фаза. Ще последвам съвета ти - мисля да започна с няколко дена водно, после да мина на 5 дена сухо, после пак на водно и така дано успея да ги докарам до 30. Щом приключа ще споделя разултатите!
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравейте, днес е 23-ия ден от моето гладуване (водно) и искам да ви помоля за съвет как да продължа, или дали изобщо да продължавам (както бях писала преди мислех да включа и сухо, но определено няма да е този път...)
Ето как протече гладуването до този момент: от самото начало, както и досега, не съм изпитала никакъв глад (най-вероятно заради постоянното гадене). Гаденето започна на 6-ия ден, придружено от виене на свят и слабост, но от всичко, което съм чела, това е нормално. Моят проблем е синузит, придружен от акне-розацея в доста тежка форма, но досега не съм отчела някакво обостряне или влошаване на симптомите, което по принцип очаквах. Това, което ме притеснява е, че от 2 дена гаденето е наистина непоносимо, а тази сутрин и повърнах. В устата имам един кисел вкус, който направо ме побърква и от него ми се повдига още повече. Към това можем да прибавим и обилното слюноотделяне, под формата на бяла пяна, което се появи от няколко дни. Откакто започнах езикът ми се покри с бял налеп, който преди 2 дни стана тъмно жълт. Искам да продължа, но усещам, че ми идва прекалено това гадене и повдигане вече 23 дни. Според вас нормални ли са тези промени и то на този стадий от гладуването, защото от една страна не искам да направя някоя беля, а от друга издържах досега и не ми се иска да спирам преди да съм усетила ефекта... Благодаря!
Активен

purelove

  • Гост

Втора ацедозна криза ! Но по правило се проявава значително по-слабо в сравнение с първата , в много лека , едва забележима форма :surpris_23: ( И точно по тази причина явлението не се дискутира (някой отричат, че изобщо съществува :)) и  се причислява към недотам милите спомени бидейки в комфортната зона !  :pensif_29: ) Проявава се в диапазона м/у 14-я и 21-я ден (спод някой практикуващи/специалисти, но като изключение от правилото аз констатирах при мен подобна закономерност 48-я ден от гладуването)
Играх си да правя констатация преди време на различни авторови оценки, закономерности, модели и принципи на гладуването. Повторяемост на събитията и очаквана цикличност в протичането и проявите на кризите , открих само до 14-я -17-я ден. Класическото разбиране и обосновка дали ще бъдат една, две, три ацедозните кризите, дали ще ги усетим (в повече некомфортни ситуации) е без значение. Едно е ясно - ацедозата съществува като явление и колкото по-затлачен е един организъм, толкова по-трудно протича и толкова по-трудна за преодоляване е тя !  :pensif_29:
Радвай се на подобни смущения !   :pensif_29: Комфортния статус не бива да създава усещането, че всяко потенциално рушащо организма препядствие е преодоляно  и някой явления не могат да останат инкогнито. Не претендирам за адекватност и точност за ситуацията при теб, но лично според мен това е втората бариера, която успешно трябва да преминеш   :Confus_3: Дискомфортните ситуации са необходимо условие за чистене на организма, индикатор, че организмът ти се старае да се самоизлекува  :pensif_29: Моето мнение (ако избщо би могло да ти повлияе  :Confus_3: ) е да изчакаш още ден -двадокато се споразумеете с тялото си. Та нали така или иначе си сключила договор със себе си да се самоизлекуваш  :pensif_29:  :flowers2:
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

purelove, много благодаря за бързия отговор! Аз определено не искам да спирам, но този постоянен дискомфорт ме накара да се замисля дали не съм на път да прекаля... Но както ме съветваш ще стисна зъби още малко и ще се придържам към договора за самоизлекуване  ;)
Активен

purelove

  • Гост

Хубаво е колкото се може по-"чисти" да пристъпваме към гладуване !  :pensif_29:
Прегледах останалите ти участия във форума и оставам с впечатлението, че твърде рано си направила тази крачка (към дългосрочно въздържание от храна)  :surpris_23: :surpris_23:
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Признавам, че може би малко през глава се хвърлих в такъв дълъг период на гладуване, но от години се храня почти изцяло само с растителни и "чисти" (доколкото е възможно) продукти, а и се мъча с проблема, който имам от около 6 години (сега съм на 30), като досега съм опитала какви ли не лечения без никакъв резултат. Ето защо се реших на тази, може би малко радикална за човек без особен опит в гладуването, стъпка. Ще последвам съвета ти, ще изчакам още ден-два и ако усетя, че е дошъл моментът ще премина към захранването.
Активен

purelove

  • Гост

Freshhh-че  :flowers2:
Някакъв импулс са развитие в положителна посока ? Напусна ли те желанието за повръщане ? Или сюжета е все същия ? ...
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

 Мисля, че прекаляваш. Гладуването не решава всички проблеми. Попрочети, въоръжи се със знания, вяра и после се върни към него, на по-високо и осъзнато ниво. Не звучиш  убедително, че си намерила своя път.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.