Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 5 [6]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ДА ОБЕДИНИМ СУРОВИ СИЛИ!  (Прочетена 24911 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Val
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 519

"Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

« Отговор #100 -: 03-11-2009, 22:15:02 »

Бенато, поздравих го. Благодаря! И аз ще го черпя сега с един фреш. Аба, знам аз, че ще ги зарибя някой ден всички мои познати на мойта схема bleh bleh
Активен
Nun
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 248

« Отговор #101 -: 03-11-2009, 22:22:29 »

Ето ме и мен, малко късно. Тъкмо се прибрах. Днес съм само на вода и 20-30 гр. стафиди.  Smiley
Активен

Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #102 -: 03-11-2009, 22:26:27 »

Mного са готини тези  делфинчета мммм
намигам
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #103 -: 03-11-2009, 22:56:02 »

Аз писах, че ще съм с вас, но съм пас. Имахме малко тежък понеделник. Ясен искаше повече внимание, не му беше добре. Съжалявам, но нещо като се прави трябва да е с желание. До следващия път. Smiley
Активен
Val
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #104 -: 03-11-2009, 23:00:13 »

Вери, пожелавам ти бързо да преодолееш проблемите и Ясен бързо да се оправи.
Активен
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #105 -: 03-11-2009, 23:27:50 »

Страхотни сте, благодаря ви, че бяхме заедно.
Денят мина много леко, не изпитвах глад, но така е - като направиш много гладувания и след това 1 ден ти се струва нищо работа.
До вечерта пих няколко чаши лимонов сок с малко портокалов (на работата си взех цитруспресата и цитрусите).  А накрая като се прибрах в 9 си направих един сок от ябълка, листа от целина и листа от цвекло. Много хубав стана. Отново осъзнах благотворното влияние на зеленчуковите сокове. От много сладките сокове малко ми втръсва - затова така добавени цвекло, целина, морков, краставица, зелени листа е сууупер.
Активен

Духът владее материята!
Кате
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 247

« Отговор #106 -: 03-11-2009, 23:33:03 »

аз успях само половин ден, но пак е нещо  Cheesy от тези сокове ми се отвори страшен апетит. А и напрежението покрай резултатите на детето ми дойде в повече. На вода само май щеше да ми е по-добре  за момента. Но иначе самата инициатива много ми допадна и бих я повторила пак, този път докрай
Активен
Angie
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 839

« Отговор #107 -: 03-11-2009, 23:39:35 »

Здравейте! Аз нали писах че ядох плодове..да си кажа честно ако има възможност и в края на работния ден да имам вода или чай по ръка, нямаше да ги изям тия два банана...Утре ще видя дали са останали плодове в офиса- днес беше пълен и се надявам да са ги изяли Smiley
Активен
oum le dauphin blanc
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 548

« Отговор #108 -: 04-11-2009, 01:08:26 »

Наистина е чудесно, че толкова много хора направихме нещо заедно. Явно за всички е било приятно, така че ви предлагам да повторим упражнението. Лидия Ковачева пише, че за да подържаме добро здраве е достатъчно да се прави по един ден глад на седмица. Като съчетаем това и с фазите на луната ефекта е още по добър.
Ето и самите дати със съответните дни:
9 ноември 2009 - 15:56:58 - последна четвърт
16 ноември 2009 - 19:14:48 - новолуние    
24 ноември 2009 - 21:40:22 - първа четвърт   
2 декември 2009 - 07:31:36 - пълнолуние   
9 декември 2009 - 00:14:31 - последна четвърт
16 декември 2009 - 12:03:19 - новолуние    
24 декември 2009 - 17:37:07 - първа четвърт    
31 декември 2009 - 19:13:54 - пълнолуние    
 слънце
Активен
Val
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #109 -: 04-11-2009, 01:26:48 »

oum le dauphin blanc много много ти благодаря че си се постарала за датите. Аз обаче вече се обърках тотално с тези лунни фази, а много искам да ги спазвам и да разбера същинското им значение. В таблицата, която Мер е публикувала за дните "екадаши" и "две тръби" датите за ноември са: 13-14 ноември - екадаши, 26-27.11 - екадаши, 29-30.11 - две тръби. Според информацията там дните екадаши са подходящи за разтоварване - примерно на сок, или на вода, или на плод, или на чай и т.н. А дните две тръби са най-подходящи за сухо гладуване. Сега като гледам и твоите дати, ами те дните за разтоварване всъщност кои са? Знаеш ли точно какви са влиянията на луната в различните й фази?
Активен
Angie
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 839

« Отговор #110 -: 04-11-2009, 01:50:57 »

Вал, ето тук има повече информация какво всъщност е Екадаши : http://www.yoga108.info/yoga/ekadashi.html
Активен
oum le dauphin blanc
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #111 -: 04-11-2009, 02:30:38 »

Хм - да, получава се объркване в един момент. Да си призная, не съм много запозната с идеята за дните екадаши. Прочетох обяснението от линка, който е пуснала Анджи и ако разбирам правилно става въпрос за две съвсем различни неща. Най-добре някой от ветераните с чернодробни прочиствания да ни разясни логиката.  амии... знам ли
Това което мога да кажа е от личен опит и се отнася само за гладуването в дните когато луната преминава в нова фаза. Основният принцип е, че при новолуние, първа четвърт, пълнолуние и т.н организмът ни най-лесно се чисти от отрови. Друг момент е, че тогава най-лесно се качват килограми, а ако се гладува най-лесно се свалят. За това тези дни се предпочитат. Не го обясних много добре, но дано съм била полезна   laugh
Активен
Mariya
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 477

« Отговор #112 -: 04-11-2009, 07:02:55 »

flowers2 благодаря
Активен

Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #113 -: 04-11-2009, 08:27:49 »

Явно за всички е било приятно, така че ви предлагам да повторим упражнението. Лидия Ковачева пише, че за да подържаме добро здраве е достатъчно да се прави по един ден глад на седмица. Като съчетаем това и с фазите на луната ефекта е още по добър.
Ето и самите дати със съответните дни:
...

И аз гледам един ден седмично да разтоварвам. Освен за прочистване го правя и за контрол над теглото, че много лесно качвам. За мен е важно обаче системата да е проста и съм се отказал от следенето на луната. Заковах всеки вторник и толкова. Преди го правех в понеделник, но от вторника съм по-доволен, защото по този начин не ям като за последно в неделя Shocked.

Е, ако има подобна инициатива около фазите и тя се пада понеделник или сряда, мога да опитам да удължа седмичното прочистване на 2 дни.
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
oum le dauphin blanc
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #114 -: 04-11-2009, 13:50:10 »

Ако целта е да се свалят килограми, идеалният вариант е ден преди и ден след съответната фаза също да се гладува. Гледам, че се падат главно понеделници и вротници дните, така че са се наредили идеално за теб. Само да не ти идват много изморителни, че са в началото на работната седмица Smiley
Активен
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #115 -: 04-11-2009, 14:06:48 »

Аз килограмите ги свалих, сега само се дисциплинирам, че да не ги върна. Дотук почти шести месец успявам  Shocked.

За изморяването не знам. Забелязал съм, че, като не ям много или съм предимно на плодове, съм по-концентриран и продуктивен (Програмист съм и по цял ден съм на компютъра). Днес обаче имаше изненада: мъкнахме едни канапета сутринта и ми дойдоха малко в повече точно след гладуването. weight_lift
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
инката1988
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 86

« Отговор #116 -: 11-12-2009, 15:37:11 »

И аз ще пия сокчета с вас следващия път! Smiley
Трябва да си пожелая от дядо Коледа нова сокоизтисквачка, защото моята е много ретро и след първата ябълка вече почва да танцува Smiley
Активен
Страници: 1 2 3 4 5 [6]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: