Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хранителни комбинации - съвместими или не!  (Прочетена 10807 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Чесън и мед
домати и сирене
... вероятно има и други комбинации за които се казва, че са несъвместими или обратното!

За тези двете доколкото знам са органична отрова, като първата се използва единствено като лекарство в редки случаи
« Последна редакция: 05-11-2009, 13:19:06 от rima »
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

Домати и сирене пък за първи път го чувам 4е е несъвместимо, хем се хранех разделно дълги години. Дай малко информация ако имаш за тази комбинация, пък и за други   :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Това са стари работи.
Иначе мога да ви кажа една комбинация :bleh Сух фасул с наденица,салата от кисело зеле с праз и десерт сладолед
И в корема ви ще има
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

 :Content_4 - emotloader:  :Content_14: benato, ot kade gi vzemash tezi emotikoni

(izvinete za latinicata, vremenna povreda)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Домат и сирене не може, може би защото го считат за плод. Аз домата не подлагам на топлинна обработка.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

Аз съм чела, че комбинирането на кисели и сладки плодове не е добре. Дали е така?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Така е. Има една междинна група- нито кисели, нито сладки. Та тя може да се комбинира и със сладките и с киселите. Също диня и пъпеш не се смесват с друг плод. Банана се яде отделно.

http://qito.wordpress.com/eating/
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

ААа, Бенато не е честно! Дай нещо по въпроса и ние да намажем от тези емотикончета. :Confus_34:
Иначе за домата и сиренето аз знам, че са несъвместими, понеже домата е плод лишен от съдържанието на захар. А плода както всички знаем не се смесва с нищо друго, осооооообено пък със сирене. То самото сирене /ако изобщо го ядете/ пак не се смесва с нищо друго освен със безвъглехидратен зеленчук. Но пък като чух органична отрова - ххххх, настрахнах.Домата го дават съвместим със зеленчуци и с протеини /без месо, яйца, мляко, сирене/. Например с авокадо, соя, маслини, гъби, ядки, семена, кълнове от боб, леща,соя, слънчоглед, сусам и мн.др.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Аз съм чела, че комбинирането на кисели и сладки плодове не е добре. Дали е така?
Да, точно така. Могат да се комбинират полукисели плодове с кисели. Както и полукисели със сладки. Но не може кисели със сладки. Полукисели са: ябълки, круши, праскови, кайсии, череши, грозде, папая, манго, сливи, малини, капини, боровинки. Кисели са: портокал, грейпфурт, ананас, ягоди, лимони, киви, мандарини, вишни, домати /има и сортове кисело грозде и кисели ябълки, които иначе са полукисели/. Сладки са : банани, смокини, фурми, дини, пъпеши, всички сушени плодове /има един сорт грозде сладък/
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Аз да кажа че и чушката и патладжана се водят ботанически плод ,http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B4
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE

само не разбрах в крайна сметка от разделното хранене ядките и семената към протеиновите храни ли спадат или към мазнините,защото съм ги срещала и към двете групи...питам понеже по тази логика ако са протеинови не би трябвало да се смесват с въглехидратни,в частност зърнени храни/ овесени ядки,трици,киноа,амарант и др./,а аз тези зърнени ги ям само в комбинация с ядки и семена,накиснати или на крекери... ???
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Тази тема тотално ме втрещи!
И какво става ако смеся ябълка с портокал / което правя всяка сутрин от 10 години насам/?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Тази тема тотално ме втрещи!
И какво става ако смеся ябълка с портокал / което правя всяка сутрин от 10 години насам/?


Ами ... ти ще кажеш  tooth
За плодовете знам, че не се комбинират семкови и костилкови, значи ябълка и портокал може.

Едно време се бях задълбал в тази тематика, докато не ми се запали главата - това какво е, с какво не се комбинира, преди колко часа изядох онези протеинови неща ... абе психясвах направо, накрая му теглих една ...
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE



[/quote]


Едно време се бях задълбал в тази тематика, докато не ми се запали главата - това какво е, с какво не се комбинира, преди колко часа изядох онези протеинови неща ... абе психясвах направо, накрая му теглих една ...
[/quote]

да май има нещо такова.. ;D малко се поразрових и в крайна сметка стигнах до извода,че не трябва да се смесват въглехидрати и протеини на едно хранене,защото едните искат алкална а другите киселинна среда за разграждане,но в крайна сметка това важи за протеини от животински произход...растителните протеини и въглехидрати според мен е ок,защото са с различен състав от животинските,а пък и в природата много от растенията са в комбинация от въглехидрати и протеини-бобови и др...айде чак такова втеляване няма да правя... tooth
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Чесън и мед
домати и сирене
... вероятно има и други комбинации за които се казва, че са несъвместими или обратното!

За тези двете доколкото знам са органична отрова, като първата се използва единствено като лекарство в редки случаи

а втората, с добавка на бял хляб, се ползва в почти всяко българско семейство през лятото :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Хора не се вманиачавайте в комбинацията на храните идеални комбинации няма понеже няма чисто белтъчни или чисто въглехидратни и т.н. храни - освен рафинираните :о)
Ако храните са сурови усвояването е по лесно дори да не е толкова разделно - В крайна сметка всичко е индивидуално (колкото и да е клише това)
Зависи от Доша комбинацията, здравословното състояние какво ли още не.

Това за Доматите и сиренето наистина ме учуди. Дали са Плод или Зеленчук няма единодушно мнение сред ботаниците. А и това не е важно - важно е състава му. То и авокадото е плод ма е по скоро като ядка без протеините. :о)

Незнам кой е измислил че комбинацията домати и сирене е отровна но ако е така или е незначителна или отдавна да няма Българи едно време на нивата са яли основно домати сирене краставици лук и хляб А населението 90% са били земеделци.

Гледал съм филм на BBC за полезното хранене в което диетолози твърдяха че доматите сурови не били полезни за разлика от пържените или под формата на кетчуп  :Content_4 - emotloader: :Confus_3: tooth

Знам че кисело мляко и риба не се комбинират !!! На много хора им става лошо.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Jorko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

От комбинацията домати и сирене се получават шипове!!!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

@Homo Futurus - недей много да вярваш на ВВС , все пак това е ТВ контролирана от едни от най- гнусните типове на планетата. Аз съм гледал различни предавания по ВВС и се наложи след години да ги търся и да ги гледам отново и чак тогава разбрах за каква манипулация става въпрос.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

От комбинацията домати и сирене се получават шипове!!!

Доматите имат антиоксидантен ефект,но пък са и с киселинни свойства. То човек ако набляга на киселинни храни много шиповете ще са му най-малкия проблем.
В България си ги ядем сурови,ако идем в Азия и си поръчаме домати,ни сервират домат минат през тиганя! :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.