Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чайове  (Прочетена 4995 пъти)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Чайове
« -: 13-11-2009, 19:31:17 »

 По принцип не обичам чайове, но реших да започна да свиквам и сутрин и вечер да си правя. Вие какви си приготвяте и спазвате ли кога и с какво да ги пиете?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Чайове
« Отговор #1 -: 14-11-2009, 17:42:28 »

Аз пия био чайове-зелен, бял и ройбос. Сутрин започвам със зелен, след това хапвам плодове. Следобяд пия останалите. Пия ги само на празен стомах.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Чайове
« Отговор #2 -: 14-11-2009, 18:28:33 »

Благодаря, Деси. Дано и други споделят
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

nat

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Чайове
« Отговор #3 -: 14-11-2009, 19:24:45 »

Обожавам чай и постоянно пия. В работата вече са свикнали да ме гледат вечно с 1 шише чай да стърчи от чантата  ;D А някои си мислят, че съм болна от нещо...хихи... Любими са ми лайка, бъзов цвят, ройбос, липов, зелен с разни аромати обаче - жасмин, сушени плодове... Напоследък постоянно си правя лайка с мед и ванилия на TWININGS, много ми харесва! Като се замисля на ден изпивам сигурно към 1,5~2 л чай  :Content_22:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Чайове
« Отговор #4 -: 14-11-2009, 19:28:25 »

 нат, чая от пакетче, насипен или домашен е :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Чайове
« Отговор #5 -: 14-11-2009, 21:19:04 »

И аз обичам чайчета, най-малкото, че са доста бързи и лесни за правене. Дори свикнах и ги пия без да ги подслаждам с нищо. Не пия черен чай и се опитвам да избягвам зеления заради кофеина.

Тези дни ме покоси коварен грип и открих нещо интересно. Покрай другите гадости почнах и да кашлям при това с доста раздиращи болки в гърдите. Пиех си чай от мащерка, но имах малко и ми свърши бързо. Остана само този от мента. Понаблегнах на него: поне 4-5 чая на ден. Още на първия ден болките в гърдите изчезнаха, а на втория почти не кашлях. Голяма работа тая мента! :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Чайове
« Отговор #6 -: 16-11-2009, 22:59:23 »

По принцип никак не обичам чай, но като притегля всички ползи от него, реших че си струва да се прежаля... и постепенно свикнах :). Сега ден не минава без да съм изпила поне 1,5 л. чай от всякакъв вид, род и произход  ;D. Даже си нося в термос, когато съм на лекции.
Любими са ми от магарешки трън и мащерка (лятото бях на планина и си набрах промишлени количества и от двете). Лятото каркаде е много подходящ - за жегите. И черен пия понякога - знам, че не е много полезен, но пак си е по-добре от кафе, или кола. Единствено зеленият нещо не ме грабва - ако го пия, трябва да му сипя по 2-3 лъжици мед, за да не ми е гадно  :-X.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Чайове
« Отговор #7 -: 16-11-2009, 23:10:14 »

и на мен ми става гадно от зеления чай, на знам защо. Много ми харесва ментата. Тя ми е 'тайната' за премахване на болки в стомаха, пък и много освежава  :)

Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Чайове
« Отговор #8 -: 16-11-2009, 23:10:54 »

Аз много харесвам зелен чай. У нас има 5-6 вида и е много хубав. Според мен зависи от типа и от производителя. Христо интересно ми е че мислиш, че ментата ти е подействала. Баща ми твърди, че навремето от 1 чаша чай се е оправял, примерно ако е почвал да настива, а сега литри може и да нямат този ефект. Става въпрос за собственоръчно набрани билки от планината... Не знам... Черен чай пиех покрай изпитите като бях първа година студентка- посред нощ, за да не заспивам и да уча. Много ми се разтуптяваше сърцето от него, вероятно защото съм пиела повече, понеже събиждащия ефект не беше дълготраен.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Чайове
« Отговор #9 -: 17-11-2009, 09:30:03 »

  :kisss:Ееееееееее, че кой ще опонира на най-качествената и най-полезна храна...има ли такъв...Аз в градинката на село си имам билкова плантацийка...мента, маточина, мащерка, салвия,риган,босилек,чубрица,...ходя по залесетелните пояси и съм си набрала плод от махалебка /познайте какво е това/..
А да ви казвам ли как ухае чаят от тези билки...нема да ви казвам...А как ми ухае в градината когато мина покрай тези билки...пак нема да ви казвам... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Чайове
« Отговор #10 -: 17-11-2009, 11:38:19 »

Билките ги накисвайте през ноща в студена вода,ще се учудите колко повече аромат и цвят дават. А и се извличат полезните неща,сурови.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Чайове
« Отговор #11 -: 17-11-2009, 13:22:04 »

Аз също съм от обичащите чай :) Даже още преди да ми просветне за здравословното хранене си правех разни билкови миксове с различно действие, според необходимостта. Обичам много растенията, гледам си ги и те си ме гледат ;) Какво съм набрала в чекмеджето:

-Чай от малинови листа, много високо съдържание на магнезий, имуностимулант.
-Бял чай - поносима доза кофеин
-Добрите стари шипки, попарени от вечерта и накиснати за цяла нощ, вкуса е като на мармалада от миналото
-мащерка, липа, мента, за аромат
-кардамон и анасон, вкусно и полезно при проблеми с изпотяването (спрях да ползвам дезодоранти против изпотяване, но още не съм експериментирала достатъчно дълго, за да кажа дали билките влияят)
-Дафинов лист за ставите
-Семки от касис за очите (от един китайски доктор, който диагностицира по пулс)

От купешките:
-Teekane - Irish Cream, това е най-вкусния чай на света! За съжаление на база черен
-Горски плодове на "Биопрограма", който не е базиран на черен, но съдържа и "аромат"
-Обожавам зелен с жасмин, след белия такъв ще си взема ;)
-Наскоро открих Лайка+Мед+Ванилия на Twinings и много ми хареса, лайката съм я намразила от безбройните гнойни ангини в детството, а е полезна и така мога да пия по доста...но пак има изкуственяци и трябва по-внимателно.
« Последна редакция: 17-11-2009, 13:23:56 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Чайове
« Отговор #12 -: 18-11-2009, 15:31:27 »

Още една почитателка на чая да се разпише!

Мои фаворити са: коприва, мента, липа, риган, мащерка, ройбос, зелен чай и зелен с жасмин. Понякога купувам комбинираните на 'Биопрограма', но предпочитам аз да си откъсна и изсуша билките.

Когато имам възможност, бера листа, плод от малини и горски ягоди за чай.

nat

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Чайове
« Отговор #13 -: 20-11-2009, 08:15:23 »

нат, чая от пакетче, насипен или домашен е :)

Не разбрах за кой точно ме питаш, мила. Зеления и ройбос си ги вземам насипни, пакетчетата рядко ми харесват, освен вносните. А от чистия зелен чай и на мен ми става кофти, затова си вземам смес с различни неща. Да е жив и здрав тати, той ми бере и суши разни билки.
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Чайове
« Отговор #14 -: 17-03-2011, 23:02:41 »

Може ли някой да ме насочи към надеждна информация за действието на зеления чай? Интересува ме какви точно процеси се случват в организма минути след изпиването му. Евентуално за нежелани странични ефекти?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.