Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ  (Прочетена 32701 пъти)

survivorfan

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #80 -: 16-02-2013, 21:51:11 »

Този на снимката се е излекувал с т.нар primal диета - сурови яйца, сурово месо, сурово мляко ,авокадо, кокосово масло , един плод на ден и никакви зеленчуци и никакви зърнени храни. От 35 кг качва на 70 кг
Единствения смислен аргумент във веган пропагандата е че убиваме животни, ако ядем месо- всичките им други твърдения са пълни с митове и легенди






От къде да сме сигурни, че не е станало обратното? Вместо да е качил кила е отслабнал...
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #81 -: 04-03-2013, 23:13:12 »

---------------------------------------------------------------------------------------------
Точно така. Сапиенс сме започнали да обработваме месото, за да го направим годно за ядене на нашия биологичен вид, което от своя страна показва, че не сме месоядни по природа.
---------------------------------------------------------------------------------------------
По принцип мислех да не пиша, но глупостите тук ми идват в повече - били сме започнали да готвим месото за да го направим годно за нашия биологичен ви - сериозно? А защо сме започнали да печем хляб, защо печем зеленчуци - значи по тази логика не сме направени да ядем и тях така ли? Освен това ако не си чувал за пастърма, суджук и луканка, сашими, чироз и т.н - все месо което се яде но не е готвено- та дотук с тази безумна теория, че хората не били направени да ядат месо.

------------------------------------------------------------------------------
Просто сме били принудени да станем такива в даден момент и сме останали такива след това по силата на навика. Но всичко това лека-полека ще се промени.
------------------------------------------------------------------------------
И как точно са били принудени хората от плодоядци да станат месоядци - я си представи хората, които живеят на север от България а и на нашите ширини - какви плодове са имали на разположение в миналото - бих казал никакви с изключение на есента. И колкото по на север отиваш толкова месото преобладава пред плодовете - прост факт които никой логично мислещ човек не може да отрече.
А имаш ли обяснение как в миналото са отглеждали плодове, а въобще виждал ли си как изглеждат диви плодове и колко от тях ще ти трябват само за един ден за да се наядеш


Спомням си като четох книгата на Лидия Ковачева - имаше безумни твърдения, че човек като ядял месо три дни само месо и щял да умре - пълни глупости. Ето днес чета една статия - няма нищо общо с здравето - става въпрос за най-студения град на света - където температурата достига минус 71 градуса по Целзии - та ми направи впечатление, какво ядели тези хора - само и единствено месо от елен и конско месо ето и линк към статията:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2280650/Oymyakon-coldest-village-earth-Weather-takes-turn-worse-71C-Russian-hamlet.html

та е добре преди някои хора с претенции в този форум да помислят малко и да попрочетат нещо различно от тънки веган книжки.
Аз не съм против плодовете - напротив смятам, че човек е всеядно животно и може да живее и с месо и с плодове, но определено някои хора имат проблем с плодовете, точно както и някои имат проблем с готвеното месо или с млечните

Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #82 -: 04-03-2013, 23:24:39 »

Едно от любимите сравнения на веганите и да ни сравняват с маймуните - как те били големи и силни, а не ядели месо, а само и единствено плодове. Ето едно видео, което разбива и този мит -

http://www.youtube.com/watch?v=WDFh5JdYh7I


та някой вЕган би ли ми обяснил защо тези маймуни ядат месо?
А защо durianrider - гуруто на плодоядството от форума 30 банана на ден си бие инжекции с Витамин В 12- да не би да му липсва нещо?
А защо йогите вегани в Индия си пият урината?
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #83 -: 04-03-2013, 23:40:30 »


Чували ли сте за Michael Arnstein - The Frutarian. Той е бегач на ултра дълги разстояния и е само на плодове от няколко години. Последната година направо ги сцепи и направи много победи и добри класирания на маратоните, в които участва. В другата тема за културизма бях писал, че всички елитни атлети вземат субстанции, за да печелят, но в случая ето едно изключение (или поне така си мисля).  http://www.youtube.com/watch?v=a2v4XpCjI-Y
както и сайтът му: http://www.thefruitarian.com/
Та да знаете - плодовете са вредни, затова може да отстъпите порцията си на мен :D :Appetit_4:


Разгледах сайта на този плодоядеца и ето какво e писал той:
http://www.thefruitarian.com/content/pesticide-risks-conventional-fruit-b12-and-my-father%E2%80%99s-parkinson%E2%80%99s-disease


I also started to get regular blood work done to monitor any health issues; most recently my B12 levels were low, so I'm now taking B12 supplementation.

Поредния плодоядец, който развива дефицит на нещо - в случая витамин В 12. Което разбира се не означава, че плодовете са вредни, а че само с плодове не става.

Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #84 -: 06-03-2013, 02:43:02 »

 като анализирам твоето писане забелязвам много гняв ярост мъка и неудовлетвореност, търсене на вътрешното аз. Това е така защото си силно концентриран вътре в себе си. Опитвал си различни направления на хранене зада постигнеш вътрешна хармония. Ще ти помогна подложен на анализ ти си затворена система целта е да си отворен. Предсави си че си слъце и твоите лъчи дават живот на всичко живо. Практикувай това 50 дена и после пиши пак. Това е сайт за здравословно хранене целта е всеки да живее  дълъг и здравословен живот което се постига с натурална(сурова) естествена храна. Не ми се вярва че месото дава дълъг живот :pensif_29:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

бай Манол

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #85 -: 07-03-2016, 23:23:02 »

Младежи и девойки,

Милко си е много в час за храненето,просто в този форум - няма никакъв шанс.Все едно арабин да разпери ръце на летището в Тел Авив и да рече "Алах Акбар"...


Живи и здрави!
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #86 -: 08-03-2016, 12:15:18 »

Влизам във форума и чета МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
и някой си Бай Манол , Бай Милко и други.
Да речем , че се съгласявам с тази теория, сигурно си има аргументите, обаче на моят черен дроб ако му разправям , че трябва да приема еди си какви мазнини и еди си какви протеини и , че бай Милко така казал може и да не ме разбере.
Затова аз имам една проста схема - чета, пробвам, сравнявам на базата на личния отпит.
Повечето от веганите които познавам не са родени такива. Как се стига до веганство? - Вероятно като се пробва.
Към месоядно здравословните: вие пробвахте ли: бягане без обувки, веганство ( със поне 50% сурово ) , гладуване и прочиствания (дебело черво, от паразити, на черен дроб .. ) ??

Защото аргумента :
Цитат
той е много в час
на мен и на моят черен дроб нищо не ни говори.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #87 -: 08-03-2016, 15:43:52 »

А кой е Милко?  
Добре , хубаво  че е  " в час"  , но в кой точно - в час по пеене, по физическо.. ?    :surpris_23:
« Последна редакция: 08-03-2016, 15:45:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бай Манол

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #88 -: 08-03-2016, 19:25:18 »

Милко,бате Бино, е "гуруто" на ВМ НВХ...:)

Не го захапвайте - има доста последователи.Да не влезете само у техния форум,че доста ще ви нахранят с тва ваше хрупане на семки и трева. ;)

Всеки си е с някой кахър -та затова едните скачат на семената,други на пържоли,третите ядат и пият от сутринта...Важното е всеки да си намери "баланса" и да е жив и здрав-другото е вятър работа.

Живи и здрави!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #89 -: 08-03-2016, 23:06:49 »

Ами какво да ти река, бай Маноле..
То всеки си мисли че е "намерил баланса" , докато не се окаже, че май се е объркал..  tooth
Така и с тоя Милко, не го знам кой е, нито форума му, че да го хапем :) Като попрехвърли годинките и се разболее, вероятно ще пробва да се лекува с пържоли. Дай Боже да успее. ( тъкмо ще се прослави, защото ще е първия.. ) Ама ако не успее, той сам ще дойде при нас да се пробва  "с трева и семки "  :surpris_23:

Колкото до последователите  - такива имат дори масовите убийци, некрофилите, както и осквернителите на гробове.. Така че , да имаш последователи, не доказва, че си точно в правият път.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #90 -: 09-03-2016, 18:46:45 »

Ако започнем от начало: "...ПО-ПОЛЕЗНО..." се пише с тире между думите.
По-нататък ...е ясно.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 24 запитвания.