Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Здравейте :)  (Прочетена 2148 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
metchowe
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« -: 14-12-2012, 09:00:44 »

Много хубав сайт ,има стращно много информация Smiley за съжеление няма как да прочоета всичката Smiley .и искам да задам няколко въпроса за суровоядство Smiley Smiley
1.Колко ккал на ден трябва да яде мъж 76 кг 4-5(минимум) пъти седмично трениращ  .
2.някакви съвети за храна ?
3.Хранат на пара или директно ?
4.Примерни дневен прием на храна (ваш) + кг Smiley и пол Smiley
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3945

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #1 -: 14-12-2012, 10:55:45 »

metchowe, позволи ми да изразя становище по твоя "казус".
Напоследък  взе да се случва  доста често следното :  

1. Пристига някой нов.
  2. Пуска комплимент към форума, с който да предразположи останалите  съфорумци.  ангелска целувка
  3. Извинява се мило , че информацията била  много..  помощ
  4. Веднага поставя своите конкретни въпроси , най-често няколко  ухилен
 Въпроси, на които , за да се отговори подобаващо! трябва да се пренапише половината форум! Въпроси , на които многократно , подробно и съдържателно е отговаряно! Само трябва да се седне и да се "поразлисти" .

После, най-често питащият се покрива за няколко месеца..
  Но хоп- след седмица  идва друг, който подхожда точно по същия начин!
  Пак пренаписваме половината форум..

Какво се случва  по този начин :
 1. Става една страшна кашотина - информация разхвърляна из темите , дублирана, неподредена.. ама нека модераторите да му мислят  свиркам си
 2. За всеки новопостъпил ще става все по-трудно да се ориентира сред тази кашотина и той ще има ВЕЧЕ ДОСТОЙНОТО извинение: "Ама Информацията е много, нищо не разбирам, я да вземете да ми кажете това и това, ах какви сте прекрасни .."
 3.  Малко обидно е за съфорумците - те  могат да отделят от своето време за да  отговорят, а "той" ( или    "тя" ) нямат време да седнат и да прочетат  ..
 4.  По принцип този форум е много по-либерален от останалите и няма остри реакции по такива поводи, ,аз лично съм отделял толкова време  за различни  конкретни питания.. Обаче в  повечето случаи, както е и сега ,  въпросите не са КОНКРЕТНИ , а  ПРИНЦИПНИ , изискват МНОГО ПОДРОБНИ разяснения!
Иначе няма да удовлетворят самият питащ!!

Използвам конкретния случай , ще говоря с Христо и с Даниела - да го изведем като основна препоръка към съфорумците: Повече ще бъдем от полза ако потърсим и дадем съответните линкове към теми ,  в които ВЕЧЕ  са се разисквали  ПОДРОБНО и ИЗЧЕРПАТЕЛНО  тези въпроси, отколкото да даваме откъслечни отговори.  Не може с няколко изречения да се отговори на въпросите  "Как да си направя основен ремонт на колата" или  "как да си построя къща"  ...  несериозно би било ,вкл. към самия питащ,  не е ли така?
« Последна редакция: 14-12-2012, 11:07:45 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
metchowe
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 14-12-2012, 14:11:36 »

Окей Smiley Все пак има информация Smiley от всякакъв тип ... Докато разбера ,коя трябва да чета ,трябва да прочета 90% ... Smiley  Не ми се занимава да чета толкова информация и то във форум .. .Все пак ако е конткретна -Да ...
Няма значение Smiley ще пробвам сърча ... ако не Smiley Гоогле ...Попринцип си мислех ,че ще ми се пратят някви линкове Smiley от хора ,който са чували тези въпроси и са видели че имат отг тук и го знаят къде е Smiley ... Цялата планина е хубава ... Но когато тръгнеш към върха не искаш да изучаваш всеки сънтиметар от планината Smiley а само конкретния път Smiley
« Последна редакция: 14-12-2012, 14:26:05 от metchowe » Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3945

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #3 -: 14-12-2012, 21:38:32 »

Пътят към върха зависи много от това  - за какъв връх става въпрос  намигам  
 Дали е Черни връх  или е  .. седемхилядник!
 До първият можеш да стигнеш лесно и "конкретно" Smiley
Но до вторият (  от въпросите ти личи ,че си се запътила именно натам ) лесни пътища няма.  

Само по въпрос №2  са написани цели тухли... А по останалите въпроси не може да ти се даде еднозначен отговор , защото много зависи какъв точно тип ( по Аюрведа) си!!  Значи трябва да преразкажем първо половината Аюрведа , че после да седнем да го умуваме нататък..
Не става дума за заяждане, опитвам  се да ти обясня , че в момента все едно искаш да се научиш да караш самолет чрез няколко конкретни препоръки.

Изчакай, сигурно ще се включат с "конкретни" линкове съфорумците. Възможно е да се бавят защото прелистват форума за да изберат най-подходящите..  
« Последна редакция: 14-12-2012, 21:41:18 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
analizator
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 94

« Отговор #4 -: 15-12-2012, 04:02:37 »

За мен лично колко калори на ден да ядеш е много неправилно всичко е индивидуално. Зависи от храносмилателният тракт колко усвояваш също колко бързо гориш калориите дали си болен и също наслетсвеният фактор. Аз например трябва да изяждам голямо колчество храна за да не отслабна прекалено много
Активен

Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"
metchowe
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 17-12-2012, 21:01:49 »

Да това е ясно Smiley ох Smiley мерси все пак ...
Активен
savina
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 48

« Отговор #6 -: 20-12-2012, 21:24:17 »

хаха кратък и точен си във въпроса си  Grin пробвай всичко ,което ти изглежда достоверно  ама че съм и ще разбереш  притварям очи от широка усмивка САМ за себе си,кое е най-доброто  Cool
Активен

Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..
apirel
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #7 -: 20-11-2013, 09:44:59 »

Здравейте, не знам дали тук е подходящо, но искам да споделя едно мое наблюдение.
Забелязах, че когато някой хранителен молец се завъди в шкафа с храната, първото нещо на което се спира са овесените ядки. Изобщо не налитат на изкуствената и нездравословна храна.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: