Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: мед и полезен ли е той в по-големи количества?  (Прочетена 26309 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Споменаха се пчелите, осите, а за търтеите нито дума. Несправедливо ми се струва.
Честита ви новата година. Току що се връщам от едно прекрасно място без интернет.
Има такива.
Тих
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Няма справедливост  :Content_4 - emotloader:
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Медът е концентрирана храна - като ядките примерно.
А с концентрираните храни човек трябва да внимава, защото последствията от системното прекаляване с концентрирани храни са сериозни - не е като да погълнеш няколко килограма диня и да я изпикаеш безнаказано  :surpris_23: :whistling2 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth

Аз лично също съм унищожавал големи количества мед, (около килограм за 3 дни) но откакто започнах да суровоядствам, и най-вече - плодоядствам, апетита ми за мед и шоколадови изделия изчезна почти напълно. Когато си осигуря и погълна добра плодова закуска или добро количество плодово-зеленчуков сок, нямам грам желание за мед, шоколад или нещо подобно...

Внимавайте и с любимата ми комбинация - тахан и мед - тя също е комбинация от две концентрирани храни, и затова е още по-опасна, ако прекаляваш системно с нея.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

       Медът е полезен, в малки количества. Разбира се, да се предпочита този, който е чист/органичен/био. Например много добра комбинация е мед със сусамов тахан, но и с орехов - също. Сусама е маслодайно растение, следователно е богато на мазнини, а мазнините забавят усвояването на захарите. При ореховия тахан е същата работа. Даже той има повече мазнини. Ако към кашата от сусамов/орехов тахан с мед прибавим пчелен прашец (може разтворен в меда, може във вода) става много хубаво, вкусно нещо. Пчелният прашец например съдържа всички незаменими за човека аминокиселини, съдържа много ензими, рутин - укрепа капиляри/съдове, витамини П и др. Пчелният прашец проявява анаболен характер - превръща мастната тъкан в мускулна.           Има и други варианти как да използваме/консумираме меда. Например мед с млечно масло пък е идеална комбинация.Отново медът може да бъде такъв, в който е разтворен пчелен прашец или пък отделно да си добавим такъв.    С такава храна дълго ще бъдем сити. Можем направо да минаваме с нея (закуска, обяд, вечеря).
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Здравейте! Имам нужда от помощ за меда. Майка ми има сериозен проблем със черния дроб, става дума за увреждания от метастази. Нейна позната и е казала да консумира мед колкото се може повече, защото:"Черният дроб обича мед."
Аз съм и изготвила режим с алкални храни(четох много за рака в нета) и вярвам, че Рак всъщност са гъбички, които виреят в киселинна среда. Това е друга тема... но ако я оставя на докторите, съм убедена, че ще я довършат.

Ще ми помогнете ли относно меда, защото наясякъде има различно инфо. Да пие ли в огромни количества, или това и вреди?
Също пчелен прашец и пчелно млечице дали могат да се приемат от всеки организъм?

Благодаря!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Нали не се заблуждаваш, че с ядене на малко или повече мед, ще излекуваш метастази в черния дроп? Алкални те храни също не са панацея. Наличието на рак, показва тотално увреден или липсващ имунитет на тялото.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Консумацията на сладко без примес на клетъчна отрова може да помогне за много бърза развитие на раковите клетки. Доказано е, че раковите клетки консумират 15 пъти повече глюкоза от другите клетки. Затова при протокола на Джим Келмън за лечение на рак с кленов сироп и сода бикарбонат сладкият кленов сироп се използва и като транспортно вещество на содата до раковите клетки - те ще поемат повече от него и така разтворената сода ще стигне до тях, като унищожи гъбичките. В случая содата не е отрова, но с нея кленовият сироп няма да е противопоказен, както би било, ако се приема чист. Това по аналогия следва да важи и за меда, макар и сам по себе си той да е полезен за черния дроб.
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Нали не се заблуждаваш, че с ядене на малко или повече мед, ще излекуваш метастази в черния дроп? Алкални те храни също не са панацея. Наличието на рак, показва тотално увреден или липсващ имунитет на тялото.

Не, Тихия, не става дума само за меда. Изготвила съм и диета и цялостен режим на база много четене по темата.
И понеже за първи път се изправям пред такава гадост, търся съвети.
Консумацията на сладко без примес на клетъчна отрова може да помогне за много бърза развитие на раковите клетки. Доказано е, че раковите клетки консумират 15 пъти повече глюкоза от другите клетки. Затова при протокола на Джим Келмън за лечение на рак с кленов сироп и сода бикарбонат сладкият кленов сироп се използва и като транспортно вещество на содата до раковите клетки - те ще поемат повече от него и така разтворената сода ще стигне до тях, като унищожи гъбичките. В случая содата не е отрова, но с нея кленовият сироп няма да е противопоказен, както би било, ако се приема чист. Това по аналогия следва да важи и за меда, макар и сам по себе си той да е полезен за черния дроб.

shofilev, аз си мислих същото! За това и питам, защото на моменти просто не знам какво да правя.
Ако не съм аз, майка ми ще се остави в ръцете на докторите, така че както и да прозвучи, вярвам, че съм по-малкото зло. И се опитвам да направя чудо, не само с борбата и с рака, но и с мозъка и, защото ако тя не си повярва, а се остави на рака в цялостния му, насаждан едва ли не от раждането ни, предразсъдък за обреченост, то нищо няма да се получи. А това, което и предлагат прекрасните доктори и добре познатата ни матрица си е обреченост на 100%.

В момента пие сутрин половин лимон със чаена лъжичка сода бикарбонат(в пречистен вид) и всичко това в малко хладка вода. Останалото са билки за рака и имуностимуланти, като съм гледала да ги съчетая, без да я претоварвам.
Това с меда ми стори опасно именно заради глюкозата, а като започне да си взима кленовия сироп(отне ми малко време докато намеря клас C), ще се случи това, което наричат Троянски кон и "сладкото" в случая ще убива гадините...(дано).

Ще и кажа да спре меда.
А пчелен прашец и пчелно мляко да и взимам ли?


Активен

purelove

  • Гост

Меда е позволен до 2-3 супени лъжици дневно  светъл мед (липа,акация, рапица, но не и манов!) За подслаждане могат да се използват кленов сироп, нерафинирана тръстикова захар. естествен заместител биха могли да бъдат фурмите, сушените плодове.
Не знам каква стратегия сте избрали за справяне с проблема и дали сте "успели" да отсеете зърното сред плявата из нета...  Да дам няколко "препоръки" , които са (били) "зелена светлина" за запазването на човешката раса много преди да започне да се говори за наука :) ( И когато някой случаен събеседник или "добронамерен" познат, роднина , приятел или медик (с "нищожни" познания в областта на сложните биохимични взаимодействия в организма) ви дава насоки, попитайте го колко терминално болни души е излекувал със своя съвет и едва тогава му се доверете!   :fun_096:
 Към групата на "нестимулиращите живота " суровини се отнасят всякакви увредени от процеса на преработка храни - рафинирани, дехидратирани, облъчвани, замразявани, опушвани ....
-Забранява се употребата на NaCl. Контролира се и се увеличава тази на К+
-Забранява (ограничава) се употребата на мазнини и храни, които ги съдържат. Тук влизат всички видове екстрахирани масла -царевично, рапично, зехтин, ядкови масла. Изключение е лененото масло! От храните - кокос , авокадо,ядки и семена. Хидрогенираните, маргарини, краве масла,сметани .. са забранени ! (Тяхното опоменаване тук няма да се "посрещне" навярно добре, но от повече конкретност глава не боли :) )
-Спира се консумацията на млечни продукти
–Контролира се консумацията на протеини. Забраняват се приема на всякакви животински белтъци (месо, яйца, риба, морски деликатеси); соя и всики бобови храни; протеини на прах и хранителни добавки.
-Забранява се приема на алкохол
-Забранява се употребата на  пикантни подправки
-Не се препоръчват напитки, съдържащи кофеин- кафе, черен чай, зелен чай...
-Препоръчително е да се избягва употребата на флуоридни съединения - пасти за зъби, вода, козметика- червила, лосиони и пр.
Могат да се консумират всякакви плодове (вкл. сушени), повече пресни под формата на плодови салати, фрешове, пюрета  и по-малко приготвени (задушени или под формата на ошаф);Компотите са забранени. Консумацията на зеленчуците - предимно в прясна форма и по-малко преминали топлинна обратотка. Тук отново е приложимо цялото им разнообразие, без консумацията на гъби, люти чушки, краставица! В общи линии се оформя една веган (детоксикираща) диета  :Appetit_4:   Дерзайте  :weight_lift:
« Последна редакция: 10-03-2013, 01:05:18 от purelove »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Струва си да видят темите за лечението на рак с газ - в "Клуб за борба с рака". Има и още много неща, но няма как всичко да се даде тук.
Относно прополиса - за него се знае, че е благоприятен, за млечицето не мога да кажа в момента, трябва да се направят справки. Има една книга на д-р Стоимир Младенов "Мед и медолечение", както и сравнително по-ново издание (Апитерапия) в съавторство. Там има повече информация по въпроса.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

в меда слагат джинджифил , а ето какво копирах скоро :
ДЖИНДЖИФИЛ ПЛЮС МЕД - УБИВА РАКОВИТЕ КЛЕТКИ ВЕДНАГА!
КОПИРАЙТЕ ГО И ГО РАЗПРОСТРАНЕТЕ, МОЖЕ НЯКОМУ ДА Е НУЖНО!
Получих преди дни отедна особа от Сараево тази рецепта на базата на ДЖИНДЖИФИЛ + МЕД и ето ме всред "нормалните" без болки хора. Женицата е имала карценом на ендокринната жлеза и е била на апарат 18 дни. Минала без операция и химиотерапия... пращи от здраве. Съвестта ми ме задължава да споделя това с всички, които имат някой нуждаещ се от помощ!

Ето и рецептата:
- два по-големи корена джинджифил се обелват и рендосват на най-ситното ренде, може и с чопър, и се смесват с 1/2 кг домашен мед...сместа се консумира 3-4 пъти дневно по лъжичка.
Да се ползва само НЕ-метална лъжица!
Първите резултати се усещат след 2 до 3 дни...просто вдига и мъртвите!!!

СПОДЕЛЕТЕ ДА НАУЧАТ ПОВЕЧЕ ХОРА! 
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

На коя жлеза?
Тази рецепта за 3-ти път я чувам от две седмици, ще я пробвам. Дано да не си пречи с Тодикамп само.
« Последна редакция: 10-03-2013, 15:38:44 от rima »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Едва ли си пречи - аз прилагах модифициран вариант заедно с тодикамп преди около десетина дни. Проблемът е, че става много люто и не знам дали всеки ще може да я ползва. Аз бях направил корен хрян (не цял), джинджифил (съвсем малко), сок от един лимон и повечко мед. Направо не се яде от лютивина, иначе ми подейства добре на кашлицата. Тодикамп пиех само сутрин и вечер (през деня съм на работа и няма как). Определено се чувствах по-бодър и като цяло много добре. Мисля, че с тодикампа не следва да си пречат - това са все храни, а бате Бино не помня да беше дал указания за избягване на определени храни при прием на тодикамп.
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Ще купя светъл мед и ще направя това с джинджифил. Има едно магазинче на "Солунска", само от него взимам. Хората са си производители, а дядото, който е пчеларят определено всява респект :).

Иначе това за джинжифила го бях чела още преди да ми дойде до главата...
В етап съм да вярвам, искам да вдигна майка си, толкова е отслабнала, направо плаши.

Ще взема и прополис, млечицето няма, да не рискувам.

Книгата "Мед и медолечение" си я поръчах и сега отивам да гледам в Клуба за борба с рака.

Благодаря на всички за отговорите и хубав ден! :peperudi:

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Bra има хубав мед, аз си взех от него и съм много доволен :) питай го ...
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Bra има хубав мед, аз си взех от него и съм много доволен :) питай го ...

Не те разбрах, къде има хубав медец?
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

Wish искам да те питам относно имуностимулантите - влизат ли в тях гъбените ? Те са изключително важни.
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

feliks, не съм влючила гъби, нямах идея към какви да се насоча. Ще ми помогнеш ли?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

http://forum.zemianazaem.com/index.php?action=profile;u=1142

Ето този член на форума има хубав медец :)
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Благодаря, titan! :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.