Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: как да избегнем най -опасния страничен ефект на веганството  (Прочетена 15949 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Щото при него се чудят как е жив изобщо...  tooth
Активен
Psychonaut

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Здравейте и от мен. Искам да споделя относно веганството и кърменето, значи имам бебе на 6 месеца и кърмя изключително, но поради алергия от кравешкият протеин ми е забранено да ям млечни продукти. месо не ям от години тоест сам веган и бебчо е много добре слава на Бога :)
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Има една книга по въпроса http://www.amazon.com/Could-It-Be-B12-Misdiagnoses/dp/1884956467

още не съм я чел, но ми прави впечатление, че няма лоши ревюта. Обикновено всички книги на тази тема имат и добри и лоши ревюта
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Ами едно е да си се родил здрав и по някое време да спреш да ядеш месо - вероятно ще мине доста време може би години докато развиеш такъв дефицит, а съвсем друго е да те роди майка която не яде месо - тогава може би по-лесно ще развиеш такъв дефицит.


Внезпната детска смърт: Kaво да кажем, пък за нея? Където на запад започва от два месечна възраст? Ей, какво съвпадение? Точно тогава се прилага и първата ваксина(на два месеца). Проблема бил в задушаване. Тез деца на нула месеца и един месец са вдигнали бойкот да си седят кротки до 2мес. възраст и после хоп масово задушване от два месечна възрас до късни месеци..
 Детето от  статията е било недохранено. Причините може да са много за това, както и неговта смърт. Липсата на един витамин(Б12) да трепе така??? Все пак не сме влезли в постоянно слънчево затъмнение.
Активен

mengel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Една позната е вегетарианка от поне 25 години а аз я познавам от 20. Има син на 17 години и го е кърмила поне година и половина, не помня точно. Момчето е живо и здраво, но самия той не е вегетарианец... То ясно че случаят се различава от веганството, но все пак...
    Това което несъм сигурен, е дали веганството наистина си заслужава ако продуктите се закупуват от магазина. Струва ми се че веганството има смисъл само с домашно приготвени продукти.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Както прочетох в тази интересна дискусия, мненията са твърде цветни. Също толкова цветни и различие сме ние, хората. Ето защо правилното хранене е необходимо, но не достатъчно условие за пълноценната личност. Ако не се лъжа, Титан е споменал повечето фактори за това. Да  обясним нещата  в нас и около нас, с материалния понятиен апарат, е според мен разхищение на енергия. Човешкото тяло е уникална лаборатория, която при необходимите условия е способна да произведе всичко. Няма обяснение за това. Трябва да се почувства.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

От прочетеното до тук за въпросният витамин В12 и от това което поназнайвам си правя изводи,че никой не е застрахован.Виждам,че има и вегани с недостиг на този витамин,но също така има и много месоядни,които си имат анемия най-често желязонедоимъчна и също си набавят В12 като добавка.Ненам какво да кажа,аз ям месо и нямам такъв проблем,но пък си и имам други.Разбирам идеята не веганите или поне се опитвам да вникна в нея,но отстрани изглежда малко стряскащо да ходиш от аптеката да си купуваш добавкиет или през определен период да ходиш на инжекции а едновременно с това да се твърди,че това е най-правилния начин на хранене.А за недостига на веганите на този витамин смятам,че е резултат от веганство.Не съдя и не упреквам.Аз уважавам правото на избор.Само изказвам мнение.
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Абе... цаката на В12 не е в месото и млечните, в това вече съм сигурна (за себе си, доказателства от мен не чакайте по въпроса  tooth).
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Ами бирата (бирената мая)? :) Което ме подсеща за един от любимите ми бисери на млад объркан веган от http://vegan.de - Hefe = Bakterien = Tiere ? (дрожди = бактерии = животни).  :Content_4 - emotloader:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...
 

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 24 запитвания.