Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоЗдравеТема: Хомеопатия и странични ефекти
Страници: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Хомеопатия и странични ефекти  (Прочетена 132905 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ogrizko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #220 -: 31-10-2017, 10:21:39 »

Имам лош опит с боуен терапия, която предизвика същите телесни реакции. Затова си позволих да сложа доста от методите под един знаменател.
...че това не е ли вид лек масаж, какви толкова реакции ти е предизвикало?! Да не би просто да си го правил паралелно с вземането на хомеопатичните лекарства и затова да е усилило някаква реакция в организма ти?!  амии... знам ли За какво става дума, ще кажеш ли повече.. на мен Рейки по-опасно ми се вижда, но знам ли вече и аз..?! помощ
Активен
Homeofob
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #221 -: 31-10-2017, 19:16:41 »

Дори и само да погледне човек представянето на боуен, то е абсолютно сходно с представянето на хомеопатичното лечение в интернет. Погледнах след като си изпатих, обаче - "Безвредно е, но не всички терапевти са такива"  браво, аплодирам При мен се наруши зрението за три седмици. Отново не се знаеше как тялото ще се справи с последиците, дали изобщо и за колко време. Трябва да се подхожда внимателно и да се изчаква. Отново пациентът е изцяло зависим от компетентността и добронамереността на терапевта. Последващите реакции не винаги могат да бъдат разчетени от терапевта и пациентът чака и се моли да му се размине.
Активен
ogrizko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #222 -: 31-10-2017, 20:07:19 »

Сега така като го обясняваш ...аз не знам някъде да има област, в която да не си зависим от тоя дето ти предлага определена стока или услуга и неговата добронамереност. Дали е хомеопатия, традиционна медицина, билки, масажи, обувки, дрехи, храни ...и форуми. Примерно аз може да давам някакви съвети и да съм добронамерен и да си мисля, че ще ти помогна ...а в същото време да те вкарам в гроба, щото е било супер неподходящо това дето съм ти казал за теб, докато за мен си е било перфектно и съм се оправил слънце Повечето магазинери ще си предлагат стоката, ще кажат тия дрехи са оригинални от едикъде си, затова им е такава висока цената ..ама дали наистина са такива не се знае амии... знам ли Като говорим всичко това, поне да се радваме, че си още жив ухилен И да се надяваме да избереш ПРАВИЛНОТО НЕЩО в ПРАВИЛНИЯ МОМЕНТ! мъдър
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3868

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #223 -: 31-10-2017, 22:14:24 »

Точно тъй, добронамереността по-рядко е рисков фактор. Най-често проблемът е в некомпетентността и още по-точно казано - в повърхностният подход на болшинството от хората, вкл.  лекарите. Имайки предвид това, трябва просто да се проверява всичко, което ни препоръчват разните , дори най-големите авторитети. Сега поне има интернет и е лесно.  

Аз пак да разкажа един случай, ще ви е от полза. Може да е нескромно , но моят подход може да ви спести хиляди неприятности, а дори и живот ..  намигам  А той се състои в това - да нямаш никакъв респект и страхопочитание от никого , когото не си проверил!    намигам Дори да е академик! Представяш си го по бели гащи, жалък,  надсмвиваш му се мислено , което ти помага да си изключиш емоцията , страхопочитанието и предубедеността,  намигам, а това е важно -  за да включваш  рационалното си мислене  и обективно да пресееш всичко чрез анализ , а не на доверие.
Когато преди 12ина  години ми се повреди ухото, ходих на разни процедури в болницата във Варна, позапознах се с лекарките в отделението ( Банова и Мутафова ) . Ясно е че там нищо не ми се подобри и реших аз да отидем с майка ми при най-най-великият авторитет в България в областта УНГ - проф Ценев в Исул, София. Той обикаля като някой полубог из градовете , чете разни лекции, надзирава ли , какво прави , не знам.. Та пътуваме цяла нощ с майка ми  за да попаднем при човек, който за мен беше може би най-противният , и отблъскващ  екземпляр, с който съм се засичал! Ултрабрутален, нервен, безпардонен. Оплю варненските си колеги, подметна ни и нас с майка ми ( а тя му е колежка , доцент.. ) не знам как съм се сдържал да не го фрасна ( и после - защо биели лекарите..  ухилен )  И такъв се води лекар..   Ъъъ? ( половин час след "консултацията" съм ругал , не мога да се свестя от шока   Shocked ) Но това не е важното в случая, интересно беше какво той препоръча като методика за възстановяване на слуха .. - венозно вливане на лидокаин. Аз ,естествено , веднага се зачетох здраво каква е пък тази велика методика.. И какво се оказа ? Това е стара, отдавна отречена , дискредитирана методика, много опасна ,  с огромен шанс за сериозни увреждания! Вкл. смърт! Отивам аз при лекарките в отделението, ( реших да ги проверя колко са в час )  и казвам на д-р Банова какво е препоръчал професорът. Тя вика " Ами щом той така е казал, можем да я приложим.. " После отивам при д-р Мутафова ( тя е една голяма симпатяга, тотална душица ) . Тя обаче ми отговори съвсем друго  ухилен : " Ааа, Боянчо, не мога да поема такъв риск пред съвестта си , ще ме извинява професорът" . Естествено , че лидокаинът не беше приложен.
След години  се случи да срещна  д-р Мутафова  и  я подпитах аз дяволито дали са имали в отделението успех с методиката на проф Ценев.. ? Жената посърна и още помня думите й : " Ауу, Боянчо, много лошо ,преди месец щяхме да загубим едно младо момче. Добре , че наблизо беше реанимацията, едвам го спасиха!! "
Та така , драги мои, внимателната с доверието  (и с "позитивното мислене"  ухилен  ).. арабите не случайно са казали : "Вярвай в Аллах , но си връзвай камилата! "  ангелска целувка  
« Последна редакция: 31-10-2017, 22:39:24 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Homeofob
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #224 -: 13-01-2018, 15:18:41 »

Здравейте, Честита Нова 2018, да ви е здрава и красива годината! Колкото повече чета  за престъплението хомеопатия, толкова повече ужасена се чувствам. Последиците от безхаберието и експериментите на тези самозванци се плащат в годините от опитните мишки. Намирам в много форуми информация за сериозно разболяни от такова "лечение". Вече си обясних какво се е получило при мен.
Искам да попитам дали според вас житният режим може да подпомогне пречистването на организма при положение, че физическите процеси са резултат от хомеопатични увреждания? Десет дена на плодове доведе до значително подобрение. Консултирах се с една видна хомеоПатка,  която не се посвени да заяви, че всъщност грешките на хомеопатията водят до развитие на неблагоприятни процеси на физическо ниво. То това и без това щяло да се случи, само че сега е станало по-бързо във времето. Това било заложено в тялото. Тези хора са се взели за наместници на Бога! Не можах да повярвам, че доктор може да говори такива дивотии.
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1036

Познай себе си.

« Отговор #225 -: 13-01-2018, 18:09:33 »

Отново, отново... Поведението ни за подобряване на здравето ни се определя от смесица от знания, заблуди, лъжеинстинкти и истински инстинкти...
Не е възможно необходимите знания да се добият бързо. При сегашното отсъствие на интерес и обучение от страна на държавата, на хората ни трябват години четене, учене, сравняване, дори опити върху себе си, за да достигнем до някои полезни и верни знания...
Често личният опит, който е нищожен, се приема за достатъчен за правенето на крайни изводи и промяна на поведението с надеждата, че като примерно направя един т.нар. "сух пост", може 4-6 дни, ииии ще реша веднъж завинаги моите въпроси (за да спра да мисля за това здраве и да си гледам кефа, както си знам, както досега...)  амии... знам ли  ам-ам
Не става. За добиването на лични знания, достатъчни за недопускане на груби грешки, влошаващи здравето ни, са ми известни следните начини:
1. Отивам във форуми, напр. този форум, питам какво да ЧЕТА.
1.1. Почвам да чета предложените КНИГИ - като учебници - с повторения, записки, научаване на неща...
1.2. След известно време, с помощ от форумите, се решавам на първи стъпки към здравето. Правя ги внимателно, целеустремено, съсредоточено, не - между другото...
2. Избирам си ръководител/лечител/лекар... някой да ме ръководи.
2.1. Участвам в поне 1 продължителен неин/негов курс (желателно е курсът да е и обучителен, не само лечебен).
2.2. Старателно уча всичко и дори записвам отделни неща...
2.3. След съвет от ръководителя предприемам дори самостоятелни действия за още подобряване и опазване на здравето си.
2.4. Продължавам да се образовам (четене) - да края на живота ми.
 flower

Да, житният режим е добре за всички. Важно е да се подготвим душевно и умствено за него, желателно е да го правим като част от някаква група, общество... мъдър
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

Намасте

« Отговор #226 -: 14-01-2018, 08:55:09 »

По темата:днес  Дмитрий Лапшинов постна:
 "Выслушай всех.
  Прислушайся к немногим.
  Решай сам."
   Smiley
Активен

"По делата ще ги познаете"
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #227 -: 15-01-2018, 13:35:41 »

Правилно го е казал Лапшинов, но е пропуснал най-главното  ухилен "Наработи  поне някаква  компетентност, за да можеш да прецениш кого да послушаш и КАК да си решиш" . Без компетентност ,ще сме  принудени да преценяваме  човека по обноски, по симпатичност, по изказ, по титли , по брой появи по телевизията .. ухилен но не и на база неговите познания.
Активен

zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

Намасте

« Отговор #228 -: 15-01-2018, 18:29:28 »

Според мен нищо не е пропуснал-има предвид хората,които работят върху себе си,а аз лично компетентността я нареждам до изброените фактори,нищо не знаем за себе си,за каква наука става дума,след като на всеки 50 години всичко старо се отрича и ни обработват ("учат") с нещо съвсем ново и съвършенно друго?...
« Последна редакция: 15-01-2018, 18:31:08 от zhivko » Активен

"По делата ще ги познаете"
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #229 -: 16-01-2018, 11:17:45 »

А как , само от тези 3 изречения се разбира , че има предвид "хората , които работят върху себе си " , Живко ?  ухилен ухилен Аз тълкувам това, което си написал Smiley  А какво имал предвид извън тези изречения... няма как да знам  , не съм екстрасенс  ухилен

Да , променят се някои препоръки , но това важи само за "научната" Медицина Smiley и за спешните състояния.
Основните закони на оздравяването и ПРОФИЛАКТИКАТА  ( чисто тяло, "чисто" сърце, натурална храна,спокойствие,  движение, духовност..) за какво да се променят? Smiley  Ако сега възкръснат Хипократ, Авицена, Себастиян Кнайф, Луи Куне , Суворин, (Димков дори ) и др. знаменити лечители през вековете, дали няма  пак да постигнат същите  резултати ? Smiley Аюрведа, цигун, китайската медицина, тибетската, йога.. всичко си е такова, както и преди хилядолетия  амии... знам ли Няма какво да му се променя  слънце

« Последна редакция: 16-01-2018, 11:21:07 от бате Бино » Активен

Страници: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоЗдравеТема: Хомеопатия и странични ефекти
Отиди на: