Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Колон хидротерапия  (Прочетена 22678 пъти)

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #20 -: 16-05-2014, 22:17:18 »

Много хубава статия е това: http://www.zemianazaem.com/archives/149

Преди 5-6 години си правих за пръв и последен път Колон хидротерапия .. някъде 5 на брой бяха.
Очакванията ми бяха повече от резултатите накрая, а самите резултати доста краткотрайни.

Ако човек е много зает със семейство, деца, животни и няма възможност да остане в собствената си баня, насаме за 20-30 минути, то бих го разбрала да се подложи на тези процедури.
В противен случай клизмите са за предпочитане ако говорим за ефективност.
Активен
Keep it Simple

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #21 -: 16-05-2014, 23:36:12 »

а с какво те разочарова тази терапия, Юлка?
ако искаш, сподели!
Активен

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #22 -: 17-05-2014, 07:26:16 »

Беше в началото на лятото Искре, тъкмо завършвах едно плодово гладуване с череши в центъра на: (няма да правя реклама).
От детинство имам този проблем, трудно и рядко посещаване на тоалетната по втора нужда и идеята на цялата терапия бе да се поизчистя от слуз и налепи + че е чудесен завършек на едно гладуване.
Вярно е, имах възможност да наблюдавам какво се отделя при този вид пречистване, но това далеч не ми помогна да се справя с проблемът си, поне не и за по дълъг период от няколко седмици.

През есента посетих едно "светило" от Варна, говореше се, че е един от най добрите гастроентеролози по черноморието.
Той ми обясни, че по този начин нормалната микрофлора на организма се измива и с отпадъците, това само по себе си има и последствия.

Вероятно за един веган или суровоядец, този вид процедура би имала по-дълго действие, вероятно и щетите по малко и възстановяването след това биха били по-бързи, но за един "нормално" хранещ се човек нещата не стоят по този начин.
Естествено това си е моя лична теория, нямам идея дали след подобен вид процедура нещата ще са с по-добър ефект при един веган или това няма да доведе до обратен ефект...
.. НО и не виждам логиката, в която един човек се подлага на гладуващ режим, с цел изчистване от токсини или лечение, след това колон терапия и като завършек започва да пие добавки за да си оправи нормалната микрофлора на организма.

Честно казано, не съм чула за някой правещ си клизми по какъвто и да е начин от изброените в статията по-горе, на който да му се е наложило да пие добавки след това ... а Вие?
Вярно, процедурата отнема повече време, но няма странични ефекти + това вие най-добре си знаете какво сте сложили във водният разтвор и тн.




« Последна редакция: 17-05-2014, 07:41:17 от Yuls »
Активен
Keep it Simple

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #23 -: 17-05-2014, 20:10:41 »

благодаря ти за подробното обяснение, Юли!

има логика в чуденето ти относно нуждата след такава процедура да се възстановява нормалната флора.
явно това е дълбоко неестествен процес...
и след като е така, възможно е същото да важи и за клизмите, макар и в по- лека степен....

сега ми хрумва, че е възможно слузта и ред други неща, дето считаме за вредни, да не са всъщност такива и да са си част от жизнения процес на добрите гадинки у нас, от които зависи здравето на човека.

не се отказвай от борбата, де, изход ще има, просто трябва да намериш твоя вариант!
опитвала ли си с киви, с много зелении и подобни трикове?
Активен

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #24 -: 18-05-2014, 11:38:20 »

Мда Искре, четеш ми мислите направо :)
Мислех си от понеделник да мина на едно прочистване с краставици и вода, но идеята да добавя и киви ми се струва просто чудесна.
Може пък зеленинките да са моят път ..
Благодаря ти!  :peperudi:
Активен
Keep it Simple

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #25 -: 18-05-2014, 13:34:24 »

Дисбактериоза, което е аналогично с "отмиване на флората" , може да настъпи далеч не само при промиване на червото и след прием на антибиотици. При редица възпалителни процеси това състояние е съпътстващо. Ние даже може и да не разберем всеки път, когато това се случва! Организмът сам полека лека възстановява флората.
Изводът е - това за него не е толкова трудно! И затова "отмиването" не е противопоказание за провеждане на колонотерапия или клизма, както ни плашат "фармацевтичните" лекари. Отмиването на флората в случая е "лек страничен ефект" ,който се преодолява. За сметка на него обаче , е извършена много важна работа за ДЪЛГОСРОЧНОТО добро състояние на червото. Такава е позицията на натуралната медицина. ( с редки изключения, като например акад. РАЕН Анатолий Алексеев, но огромното мнозинство натуропати са "за" )
« Последна редакция: 18-05-2014, 13:38:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #26 -: 19-05-2014, 00:53:40 »


Мислех си от понеделник да мина на едно прочистване с краставици и вода, но идеята да добавя и киви ми се струва просто чудесна.
Може пък зеленинките да са моят път ..

зеленийките определено са път за всички, само че, макар краставицата да е зелена, аз нямах предвид такива зелении, а примерно - спанак, коприва, див чесън, рукола и подобни.
трябва да се ядат големи количества, обаче   ;D

сигурна съм, че успехът ще дойде!   :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 21 запитвания.