Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблеми с черния дроб!!!  (Прочетена 10342 пъти)

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Проблеми с черния дроб!!!
« -: 26-02-2013, 23:31:12 »

Имам нужда от съвети от хора, преминали през лечение на хепатит Б или такива, които знаят повече по темата...преди няколко години ме диагностицираха с такъв и пих хапове няколко месеца, после нещата се нормализираха и спрях...но след пътуването ми до Индия този декември, стомаха ми се разтрои, започнаха някакви други неразположения и накрая се оказа, че кръвната ми картина е зле и черния ми дроб също...повишени отново показатели на асат, алат и билирубина...Б12 под минималната граница...а вече и имам уголемяване на черния дроб и го усещам от време на време като тежест, което ме притеснява...на вегански начин на хранене от повече от година, а преди това вегетариански за почти 20 години...нямам никаква вяра на лекари и лекарства...знае ли някой дали прочистванията на черен дроб са подходящи за хора с моя проблем? Ще съм много благодарен ако споределите инфо, в нета не намирам много полезна такава;(
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Проблеми с черния дроб!!!
« Отговор #1 -: 26-02-2013, 23:32:29 »

и също така кои храни са най-подходящи, кои трябва да се избягват(от веганската диета имам предвид)...знам за някои и се придържам към тези принципи, но проблема си е там и не си отива;(
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Проблеми с черния дроб!!!
« Отговор #2 -: 27-02-2013, 00:23:08 »

Нямам личен опит в това, но си струва да прочетеш информацията за "Стелкор" в рускоезичния интернет - пише е, че е клинично изпитам при хепатит А, В и С. Това е пробиотик с мощно действие. Бате Бино да каже дали няма да е от полза прием на тодикамп и АСД. Мисля, че биха могли да се приложат успешно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблеми с черния дроб!!!
« Отговор #3 -: 27-02-2013, 20:13:09 »

   И трите препарата са потенциално ефективни , ето за АСД веднага открих отзив от жена , която казва , че след прием на АСД , не й се изолира хепатит С. ("(Гость) Виктория 21.05.2009 16:59
Я на днях сдала анализ на Гепатит С.Полтора года назад мне поставили этот диагноз.Кроме АСД ничего не пила.И все!!!!Я здорова!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Анализ показал!!И чувствую себя отлично)) аська 361277492 " http://www.consmed.ru/lekarstvennye-sre ... iew/62645/  )


VladRep казва , че бил излекувал с Тодикамп хроничен холецистит и хепатит. Не го познавам лично , но поне така пише.  (    http://forum.od.ua/showthread.php?t=211586&page=1    13.08.2009 15:29, пост №#15)
 
Но това е все пак сериозна патология,  вероятно и хронична. Трябва внимателно да се пипа и то от хора с опит. Ако такива не се намерят, остават форумите.  За кардинално ликвидиране май ще трябва и да се погладува. Може да се попитат най-напредналите в това отношение -  в   golodanie.su
« Последна редакция: 27-02-2013, 20:27:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Гост
Re:Проблеми с черния дроб!!!
« Отговор #4 -: 28-02-2013, 01:15:14 »

Препочъвам ти това четиво http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=37407 и една компилация от три изключително ценни филма http://gerson.org/store/index.php?main_page=product_info&cPath=9&products_id=293&zenid=dc875853e3ecdbae82b90eb4293291d5
Наред с всичко останало се засяга и успешното приложение на терапията при хепатит А,В и С.
Някой от "героите" във филма ги търсих и проучвах по-задълбочено - Каръл Аскю,Катрин Монахан, Джули Хепнър, Пол Скофийлд (той освен соковете е приемал т.нар "Хипократова супа", ниацин,панкреатин и инжекции от суров черен дроб :) ) лаетрил по метода на Дъглас Броуди ; Междудругото бях чела и за случай на жена Пат Ейни,точно излекувана от хепатит B в някоя от книгите на Гейбриал Казънс "Анатомия на патологията" мисля ..... Мога да ти изпратя филмите и други събирани материали по темата, ако решиш че искаш да ги прегледаш :)
Тази "трилогия" също - http://gerson.org/store/index.php?main_page=index&cPath=9&zenid=dc875853e3ecdbae82b90eb4293291d5 но там фактите са по сухи , а и акцента пада върху рака и патологията, здравната политика и човека ...
Лично аз активно общувам и подържам контакт с Шарлот Герсон от доста време насам. (Междудругото ми стана рецензент на e-book, която до месец ще е отпечатана като книжно тяло  :D   :Content_22:) Отправям въпросите си през формата за контакт към института http://gerson.org/gerpress/ , както и на личния й е-маил. Отговаря ми на запитванията, макар и с 2-3 седмично закъснение. И това е опция , ако се спреш на този модел на лечение.
 Безкрайните дълбини на мрака могат да се разсеят от светлина. И за цялото разнообразие на чудото наречено живот, има само един подходящ и точен съд - ПРИРОДАТА  :Content_14: Просто се изолирай от "синдрома на болната среда" -всякакви конвенционални лечения по съвети на разни гурута от инфекциозни отделения, медикаментозни терапии и др, които да те докарат до фаза "мармалад".. Не го допускай, моля те  :whistling2 - emotloader: Запознах се с терминално болна жена от рак на панкреаса в онкофорум, Наскоро се случи нещо необратимо . Оказва се , че битките са "наши", само ако следваме последователно правилата на играта "healing with nature". Стигне ли се до фаза на "половинчата" терапия и връщане към идеиите на традиционната/конвенциална медицина  нещата се влошават за дни. Да не навлизам в подробности, но пресния "нерадостен" пример от преди седмица - след двумесечна терапия обоздахме опустошителната атака на канцерогените и токсичните агенти. В един момент (под натиск от страна на децата си ) жената се върна към "стандартните" процедури и курс на химиотерапия ! Прекъсна всякакъв контакт с мен .. и след 15-я ден някъде получих сканирани медицински експертизи и становище, което ми бръкна дълбоко в душата .. Черният дроб отново задействал ензимните реакци, опосредстващи превръщането на агентите в канцерогенни, производство на есенциални растежни фактори, образуване на туморна лезия и за финал ангиогенеза... А беше в заключителната фаза от лечението.......
Нямам наблюдения от първо лице, нито личен опит при лечение на хепатит В с тодикамп  и АЦД в различните фракции . Подкрепям становището на  бате Бино, че
Цитат
И трите препарата са потенциално ефективни
Проучи въпроса и ако решиш да изпиташ действието на някой от препаратите, баща ми наскоро ми запаси с по 5 шишенца от всеки. Сестра ми ми изпрати и едно американско "чудо", но него не съм го проучила все още добре..
« Последна редакция: 28-02-2013, 01:21:44 от purelove »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Проблеми с черния дроб!!!
« Отговор #5 -: 28-02-2013, 15:46:04 »

Здравей, преди години Весела, модератор от Клуб на раковоболните в www.dir.bg имаше разсейки в черния дроб, беше стигнал до пикочния мехур. Налагаше го с рициново масло, доколкото си спомням студено пресовано. След известно време се похвали, че от компресите дробът и е започнал да се връща обратно. За съжаление метастазите в тялото и са били много и тя загуби битката.

Мой близък преди около 10 години имаше проблеми с черния дроб след прекарано агресивно антибиотично лечение заради съмнения за туберкулоза. Пи прахчета от една баба от с. Гигинци и за кратко време се възстанови и повече не е имал проблеми. Родителите ми също пиха тогава от тези прахчета заради прекаран по-рано хепатит и имаха намаляване на асат и алат при направени по-късно кръвни изследвания. Ако проявиш интерес, мога да се заинтересувам за тел.номер, но е много вероятно да е сменен. Намерих интересна тема в нета за тях, ако искаш прочети я   http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=118.0

Доколкото знам Шуслерова сол 1 се приема при уголемяване на черния дроб, но там е по-добре вече лекар да си каже мнението.

Сещам се и за Карсил, който е на билкова основа, но може би вече си го пил.

Дадох ти някои идеи, ако нещо ти допадне, използвай го :flower:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.