Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: SOS Бъди Веган, Живей Зелено, Спаси Планетата - екологичен семинар в Пловдив  (Прочетена 8693 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Ех, Петко, Петко, жалко, че не дойде. И ти, и Влади, и много други.... Ама поне се срещнах на живо с Бенато и пак се видях с Мер!  :Content_22:
Има малко снимки във ФБ... :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Не сколасах.....мда...къде са снимките???
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Във Фейсбук. Добавили сме се там с теб, така че може да ги разгледаш  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Радулке, баба, да не те търся аз , хай ти приятел стани ми, че и аз после на тебеhttp://www.facebook.com/group.php?gid=61872756045#/profile.php?ref=name&id=1777284534
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Аз като се инсталирах до на Мер бомбоните......яко похапнах :Appetit_17: :Content_4 - emotloader: Тя е виртуоз в сувовата кухня :thankyou:
Наистина се радвам,че се запознах с Радулка :laugh: Иначе филмите са познати за нас,но е хубаво да се видят пак и пак.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

мда....комаи няма да мога да ви се насладя.....истрих се от феисбука......яд ме хвана на тази програма....съжелявам....а защо не си направим тук картина галерия???
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

marinkov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
    • Българско Вегетарианско Интернет Общество

И аз се бях изтрил от фейсбука, но пак се върнах :)
Не се притеснявай, пазят ти всички данни :)

Иначе можеш да премахнеш всички видове дразнещи тестове, игри и т.н. да не ти се показват и става малко по-приятно :)
Активен
"Започва път от моя праг"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Хей,забравих ,че и с Маринков се запознахме :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Абе, хора, я се осъзнайте! Кого сте тръгнали да спасявате - планетата или себе си? Не се безпокойте за Земята, ако сме и чак толкова в тежест, ще ни преболедува и толкова. Тези напъни за по-малко дим, повече засадени дръвчета и прочие ме карат да се питам какво ли обсъждат бактериите в раничката на кутрето ми, която все още не съм забелязал, и какви мерки взимат, за да спасят цялото тяло. Пещерните хора какви вредни производства са имали, та са предизвикали ледена епоха?  :Confus_3:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Нищо такова не е обсъждано,обичаш да коментираш нещо, без да си запознат,нали?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Преди време слушах един професор- изследовател на свободна практика, който защитаваше тезата, че глобално затопляне така или иначе ще настъпи, с наша или без наша помощ- разбира се ние ускоряваме процеса. Както и че има начини да се забави, но не да се избегне. Според него температурата ще се повиши с около  5 градуса, и ще се застопори на това ниво- тоест това са естествени процеси на "самоочистване" на Земята. И съответно ще стане много приятно за живеене в Северните страни. Само дето никой не може да докаже с колко време сме ускорили процеса. Дори и да е прав, непоправимия ефект от човешката дейност е налице и е факт, че от него страдат най-много развиващите се държави, които освен това носят и тежките последици от експлоатацията на белия човек. Според мен консуматорския начин на живот трябва да бъде наказан, а не господата с банките и политиците да се стискат и да преименуват съществуващите фондове, за да не се бъркат по-дълбоко. Между другото, Травъл, точно едните бактерийки могат да не унищожат или да те спасят..Не правя аналогия със ситуацията с глобалното затопляне, най-малкото защото ние себе си не можем да спасим..
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Кой осъзнат човек може да понесе насилието над животните и начина по който се отглеждат. Дори и да не ни е грижа за Земята, поне да ни е грижа за това дали е нормално едни хора стават милиардери от страдание, насилие и безумно отношение.
Активен
Духът владее материята!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Абе, хора, я се осъзнайте! Кого сте тръгнали да спасявате - планетата или себе си? Не се безпокойте за Земята, ако сме и чак толкова в тежест, ще ни преболедува и толкова. Тези напъни за по-малко дим, повече засадени дръвчета и прочие ме карат да се питам какво ли обсъждат бактериите в раничката на кутрето ми, която все още не съм забелязал, и какви мерки взимат, за да спасят цялото тяло. Пещерните хора какви вредни производства са имали, та са предизвикали ледена епоха?  :Confus_3:

Да разбирам, че предпочиташ да си осъзнат колкото пещерния човек или - още по-добре - колкото бактерията  :Content_22:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Естествено че си има процеси по планетата, които с нас или без нас биха се случили, но рано или късно, по този или по друг начин. Никой не е отричал, че и при 6 градуса повишаване на температурата на Земята ще продължи да има живот. Но освен, че няма да е такъв какъвто го познаваме, ще загинат и много хора. Едно е да мислиш, че това е божия промисъл, друго е да знаеш, че ти имаш пръст в това, с една огромна разлика все пак. А и в крайна сметка, какво лошо има в това да проявяваме повече съпричастност, да инвестираме в зелени технологии, в образование. За мен по-голямото предизвикателство е да започнем да обичаме и да споделяме, да израстваме интелектуално и духовно. Не е резултат от човешката дейност едно изригване на вулкан или едно ужасяващо земетресение като това, което се случи наскоро. Не знаем кой каква карма има да изкупва. Но при всички положения е по-добре да живеем осъзнато. Злояд си е написал под профила нещо в смисъла на "внимавай как оставяш природата, защото такава ще я намериш в следващото прераждане". Дори и човек да не вярва в преражданията, ние оставяме наследство- всеки се стреми да даде на децата си по-добър живот от своя, не е ли така. Въпроса е какво ще изберем да бъде то, във всякакъв аспект на живота- и личен, и социален, и културен, и икономически, и ценностен, и физически.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Анджи, не мога да се съглася с теб, че бедствията на Земята не са поради човешката дейност. Всъщност е точно така. И дори се доказва... Не е нормално и естествено те да се случват на планетата. Те са пряко последствие от това, което ние причиняваме на Земята, защото тя си е жив организъм и реагира. И това, което си направим, не можем да избягаме от последствията. Ако водим хармоничен, еко-щадящ живот, ако не унищожаваме биоразнообразието и всичок, да което се докоснем, тогава ще живеем в съвсем различна Земя!! Всичко, което виждаме и се случва, е плод на нашите собствени действия, разбира се говоря в глобален мащаб - на нас като човечество, като човешки вид. Чудесно е, че споменаваш кармата - ами това си е общата ни карма. Ако не обърнем посоката, ще става и по-зле... С голяма болка го казвам, обаче е истина.
Снощи гледах и Аватар, най-накрая, направо съм като зашеметена. ТОЧНО, ама точно това се случва и сега на Земята и причиняваме същото на животните.
Но, нещата винаги могат да се преобърнат  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Радулче, я кажи ми мила къде точно казах, че бедствията не са резултат на човешката дейност? И за какви бедствия говориш? Ледниковата епоха и изчезването на динозаврите, и те ли са резултат от човешката дейност?! Земята е жив организъм, и като такъв, в него си текат процеси. Не можеш да идеш да живееш в зона, за която се знае, че е земетръсна или в подножието на активен вулкан, и да се чудиш защо те постига в един момент бедствие. Да, гибелта ти ще е резултат от човешка дейност- твоята собствена наивност,че на теб такова нещо не може да ти се случи. Изригвания, вулкани, земетресения, са ставали много преди ние да се появим тук. Данните, с които съм се запознала аз показват, че и преди Индустриалната революция климата се е затоплял, ние обаче ускоряваме този процес главоломно! Струва ми се, че си прочела само първите изречения на поста ми, ако беше прочела докрая щеше да разбереш , че имаме наум едно и също нещо. А може би и да видиш, че съм отговорила на Травъл..
Ще ти задам такъв въпрос- ти можеш ли с пълна убеденост да кажеш, че земетресението в Хаити си е заслужено, защото хората там са си заслужили тази участ с дейността си в живота или животите , които са имали?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Айде и аз да се изкажа.Както често се случва моето мнение ще е доста различно от повечето.
Първо за динозаврите - те не са живяли преди милиони години,а само преди хиляди.Начина да датиране е абсолютно фалшив и неверен.
За земетресенията - някои стават от само себе си,други обаче не.Още атлантите са разполагали с тектонично оръжие.Чрез промяна в геомагнитното поле на земята и насочването му в определена посока са потопили лемурия, тъй като са били във война.А това е защото едните са хуманоиди,а другите рептилий и не са се харесвали много.Също така урагана Катрина да речем,не беше никак случаен!
За глобалното затопляне - такова няма,макар това да звучи абсурдно сега при тези температури необичайни за времето си.Да лятото е много топло,но зимата в части на света става все по-свирепа.Вали сняг на места където преди не е имало и при това в огромно количество.Също известен факт е,че Земята се отдалечава от слънцето!!
Сега ще има да спорим....... tooth
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

аз мисля, че това което става сега и около нас (това на което можем да въздействаме пряко) е по-важно, отколкото това което става далече, или едно време или може би ще стане. Ако не живеем в днешния ден, той ще е безсмислен, празен и неизживян, a ако не живеем отговорно сега (отговорност към нас самите и другите около нас) - това ще има последици за нашите деца (миналото няма да промени нещата, а настоящето)

Мисля, че затова се правят конференции и семинари - за да се променят нещата сега и нa място. Вие не можете да промените нещата в цял свят, но можете да промените тези около вас  - в България и във вашия град. Ако всеки направи по нещо - земята ще бъде pо-хубаво място за живот  :Content_22:
« Последна редакция: 17-01-2010, 23:49:26 от canat »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Цитат
Сега ще има да спорим.......
Светльо, наистина!

Анджи, аз днес поне сто пъти си зададох въпроса, който ти задаваш на Радулка за земетресението в Хаити. Много ми е мъчно за тези хора там. Никой не заслужава такова нещастие.
« Последна редакция: 18-01-2010, 00:48:43 от Val »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Анджи, разбира се, че прочетох коментара ти до края. Просто коментирах по една част от него...

Не искам да задълбавам повече :)
А на въпроса ти - разбира се, че хората там, или където и да е, не са го заслужили. Но, по мое мнение, това земетресение е вследсвие на всичко, което ВСИЧКИ правим.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 23 запитвания.