Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Липса на цикъл след плодолечение  (Прочетена 5413 пъти)

tarsis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте,
след конизация на 08.01.2013 и заплаха от отстраняване на матката поради тежка дисплазия, реших да променя изцяло начина си на хранене. Тъй като прецених, че не мога изведнъж да се впусна на гладуване само с вода, започнах с режима на Лидия Ковачева. Първоначално бях  3 дни на плодове и мед, не можах да се преборя да пия чай. Захраних 2 дни с плодове + зеленчуци. Сега отново съм четвърти ден на плодове, не съм решила колко ще продължа. За мое съжаление обаче цикълът ми не идва. Имали ли сте подобен симптом? Моля да ми помогнете със съвети.
Активен

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Липса на цикъл след плодолечение
« Отговор #1 -: 28-02-2013, 13:30:46 »

Прочетох малко за въпросната конизация и мисля,че тя няма връзка с цикъла ти.На мен не ми се е случвало подобно нещо,но съм чела доста за спиране на цикъл заради диети и продължително гладуване.Имах колежка,която е била на прага на анорексията и при нея цикъла е бил изчезнал за повече от половин година.Възвръща се след като започва да се храни нормално включвайки храна от всички хранителни групи.Не ми се вярва,че няколко дни на плодове могат така да разтроят организма ти.Да не би по принцип да спазваш някакви диети и системно да се недохранваш,а плодовия режим да е бил капака.Но все пак съществува и фактора стрес,който никак не е за пренебрегване.Може и това да е причината.
Активен

tarsis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Липса на цикъл след плодолечение
« Отговор #2 -: 28-02-2013, 13:37:41 »

Благодаря, по принцип съм си лакомичка и това е второто ми няколкодневно плодолечение след конизацията. И аз не знам на какво се дължи, в месеца след конизацията имах редовен цикъл, проблемът се появи сега. Притеснявах се да не е от промяната на начина на хранене, т.е. храненето само с плодове.
Ако някой може да ми помогне със съвет какво да направя, ще бъда благодарна.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Липса на цикъл след плодолечение
« Отговор #3 -: 28-02-2013, 17:35:39 »

Има :) Не знам каква, но и при мен липсваше 6 месеца. Мисля, че е адаптация на организма, просто докато чистиш не е време за "размножаване".  tooth Като ти се нормализира тялото от "шока" ще си дойде. Добави хлорела и спирулина към менюто си. Най-хубаво е зеленолистни, но сега зимата не са 1-во качество.
Активен
Psychonaut

tarsis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Липса на цикъл след плодолечение
« Отговор #4 -: 28-02-2013, 18:28:40 »

Благодаря! :)
Ще опитам да не се тревожа толкова и да мисля позитивно  :) И ще последвам съвета ти  :flowers2:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Липса на цикъл след плодолечение
« Отговор #5 -: 01-03-2013, 02:12:05 »

Привет ! "Тежка дисплазия" - хистологична диагноза "трета степен" ли имаш предвид? Атипичната  менструация (с аномалии) или аменореята (с липса на менструация от 3 до над 6 месеца) са едни от субективните оплаквания след оперативна интервенция. Като причинно-следствената връзка може да се търси и в други физиологични , психоемоциоанални и най- вече хранителни нарушения ! Според мен няма връзка с режима , който провеждаш в момента . Обикновено ефектът е обратен. А и няма каквато и да е логика в това как липсата на менструация едва ли не е положително явление и  е сигнал за по-чист организъм...
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Липса на цикъл след плодолечение
« Отговор #6 -: 01-03-2013, 09:52:21 »

И аз съм леко притеснена на тази тема. Откак промених начина на хранене, макар и не на 100% суровоядство, но да кажем 70-80%, цикълът ми започна да идва през месец, което надявам се скоро да се нормализира. :Appetit_4: :Cherries
Активен

tarsis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Липса на цикъл след плодолечение
« Отговор #7 -: 01-03-2013, 11:52:38 »

Благодаря на всички, че обърнахте внимание на проблема ми  :love_006 - emotloader:
Според лекаря ми няма причина забавянето да е в следствие на оперативната интервенция, затова предположих, че може да е от промяната на хранителния ми режим. Ще се опитам да се успокоя и нещата ще си дойдат на мястото, надявам се  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.