Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Търся си обувки за планина.  (Прочетена 8276 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Spinach
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« -: 03-04-2013, 14:29:11 »

Търся си здрави планински обувки в които няма кожа.
Нося 44 номер.

Вчера търсих в София и търговците ми обясняваха как такива обувки не съществуват.
Даже един бруталяга със насмешка и висок тон ме прати да си купя кецове.
Активен
AdiSmile
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 90

« Отговор #1 -: 03-04-2013, 15:47:35 »

Грешка.  ама че съм
« Последна редакция: 03-04-2013, 15:54:41 от AdiSmile » Активен
AdiSmile
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 03-04-2013, 15:54:17 »

Аз имам обувки, купувани от работнически магазин, в които няма кожа, а гума. С тях правя походи в планината, краката ми винаги са сухи, т.е. нито пропускат вода, нито запарват. Дори ми се е случвало някой от групата да е с прехвалени маркови кожени обувки от по 200-300лв, а пък да са неудобни или да пропускат.
А моите бяха и на чудесната цена от 40лв браво, аплодирам Чесно казано не очаквах да съм толкова доволна от тях!

Даже един бруталяга със насмешка и висок тон ме прати да си купя кецове.
Да не си търсил в магазин "Ред рок"?
Активен
Spinach
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 03-04-2013, 19:46:57 »

Иначе дойде ли лятото мисля да реша проблема със five fingers, или сандалки.

Цитат
Да не си търсил в магазин "Ред рок"?
Не искам да споменавам имена на магазини.
Обслужването от заслужили майстори на спорта , баш алпинисти и подобни разбирачи от същия пол не е най - приятното нещо.

Да , може да пообиколя магазините за работнически дрехи, преди години съм ползвал такива ,  нямаха вибрам но пък бяха досатъчно удобни и евтини.
Пък и какво ме кръщават - научих ,че има военни кубинки без кожа - сега остана да видя от къде ще си намеря
Активен
Eternal bliss
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

« Отговор #4 -: 03-04-2013, 20:24:55 »

тези от едни вегани, които живеят в англия ги знам
http://www.vegetarian-shoes.co.uk/

а туристически много съм търсила без кожа и не намерих никъде из софия.. и да, и на мен така ми се смяха  ухилен , сега тръгвам за летни планински- поне от тях съм сигурна, че има
Активен

..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..
purelove
Гост
« Отговор #5 -: 04-04-2013, 00:08:43 »

Hahhahaha Smiley
Моя баща го беше научил един негов приятел като му трябват да търси сред мъжагите от "бойната арена" или да се отбие през районното управление  ухилен Там целокупно излизаха с по два extra чифта Smiley Мъжа ми има един приятел, който участва във военните мисии в Афганистан. Подари му някакви изключително леки и удобни обувки и ботуши. Играе тенис с тях  търкалям се от смях В интерспорт и макспорт със сигурност има. В раптор и оръжейните магазини също.
Активен
AdiSmile
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 05-04-2013, 08:12:39 »

Да , може да пообиколя магазините за работнически дрехи, преди години съм ползвал такива ,  нямаха вибрам но пък бяха досатъчно удобни и евтини.
Не ти ли се пързаля? Знам за супер рекламите и че едва ли не е смешно обувките ти да не са с вибрам, обаче при реални преходи в сняг така се пързулкаха с вибрамите, че някой даже са нараниха  ама че съм
Активен
Spinach
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 05-04-2013, 09:10:58 »

Цитат
От тук ще е, дано се окажат качествени. Само дето се зачудих пред избора дали да са турестически удобни или да са Punk - A.L.F. стил Smiley Но повече отивам към лекото и евтиното http://www.vegetarian-shoes.co.uk/hiking_boots___safety_boots/trail_boot_mk_2_black/10765_p.html.
Проблема да купуваш отлайн е ,че няма как да тестваш обувките, но ще рискувам.

След време ще пиша дали са здрави.

Цитат
Не ти ли се пързаля? Знам за супер рекламите и че едва ли не е смешно обувките ти да не са с вибрам,...

Вибрам е марка която доста се рекламира и съответно купува , вероятно за всяка марка има различен вид подметки според това което са се договорили фирмите. Това ,че продават скъпи боклуци напомпани с реклами и лъскави кутийки е факт.
Българските ( по - точно произвежданите в България и Румъния )  Jolly не са никак лоши и са на поносими цени. Могат да се намерят в гр. Пловдив направо от склада. Въпроса е ,че модели без кожа нямат.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TjUR37vZA04#!
Активен
Spinach
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 12-05-2013, 22:16:12 »

Прстигнаха новите обуща и са на 2 балкана с общо около 8 - 10 часа ходене Smiley  Затова мога да споделя няколко впечетления

- Определено не са високопланински обувки , но за един нормален турист ходещ по пътечките са повече от чудесни.
- Висока цена  ( надявам се да си оправдаят цената и да се окажат здрави ) *
- нямат мембрана
- както и други туристически обувки не са удобни за ходене в града

+ Доста добре се справят на каменист терен.
+ Добра водоустойчивост
+ Трудно се драскат
+ Лекички

Според мен тези обувки са за леки преходчета по пътечки или за ходене в равна горичка или леко преходче за няколко часа до хижата.
Активен
route
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #9 -: 14-11-2013, 18:15:45 »

Аз сега съм с про хънтър от кордура, купени от ловджииски магазин. Друг вариант са лидълските, но те тук са до 45№. В Германия има и по други магазини несериозни, но приемливи, дори евтини обувки от изкуствени материали. Аку имат добри модели, а вече и други марки, с добри мембрани и най-важното - без кожа, което си е богохулство в средите на планинарите.
Активен
salvaje
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

« Отговор #10 -: 14-11-2013, 21:35:52 »

Доста иронично звучи...про хънтър в този контекст.  Grin
Активен

Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
Spinach
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 14-11-2013, 22:01:22 »

Днес тъкмо се повдигна темата и се натъкнах на нещо доста евтино и промоционално - вероятно е без кожа (предвид цената)

http://www.intersport.bg/bg/products/7-years-anniversary
За ходене по хижички може и да стават , но за сериозната планина се съмнявам. 

Аз обувки от нисък клас за лято - есен имам , но ако някой се сеща за наистина сериозни обувки за планина без кожа да помага.

Активен
route
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 14-11-2013, 22:56:49 »

Да, иронично звучи, но "що да сторя" - за 80 лв яка кордура, кофти подметка...
Държат вече година, като миналата зима бяха много носени. Сега се сещам, че в началото не можеше да се ходи по асфалт и подобни, а бяха добре извън пътя. След няколкостотин км вече може.
Пропускат малко, но сега съм ги пооправил с лепило по шевовете, ще ги видим как са в снега... ако вали.

Nik, май съм мяркал в декатлон, ама не в бг.
Със сигурност сериозен клас (в сравнение с горепосочените) има в бг туристически магазини, ама нещо не съм им фен.
Модела предната година беше Аку спайдер, сега има и други.
« Последна редакция: 14-11-2013, 23:07:58 от route » Активен
Тихия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 741

Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

« Отговор #13 -: 14-11-2013, 23:17:29 »

Минах целият път  Камино с едни Регата половинки, намалени на 60 лв. Просто ги харесах и станаха част от мен. На края на пътя ги изгорих ритуално. Но, това е друга тема.
Активен

Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
route
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 15-11-2013, 00:15:57 »

Това е много път, чел съм за маршрута и за това, че много хора има там. Сигурно е било през топлото полугодие, когато е по-приятно, но май има и някаква поклонническа нотка.
Успял си да го изминеш целия, което си е за похвала! 
« Последна редакция: 15-11-2013, 00:17:41 от route » Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: