Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нацепен език ?  (Прочетена 18797 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Нацепен език ?
« -: 23-05-2013, 18:30:19 »

Здр. приятели , ако някой от вас знае лек за нацепен и разранен език с бели налепи  нека сподели че на сестра ми и стана така последните месеци . Пробва сьс жабурене сьс септадин , сьс смрадлика и сьс сода го тьрка , но без резултат .. Казали са и че е ефикасно да вземе син камьк от аптеката но ми се струва опасно - да се натьрка - поздрави ;)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Нацепен език ?
« Отговор #1 -: 23-05-2013, 18:56:09 »

Сестра ти да си припомни какво ново е включвала в менюто си една седмица преди да се появят тези проблеми.
Когато човек не е опитвал нещо от месеци може да възникнат проблеми в устната кухина - примерно аз като ям домати за пръв път в годината (и особено чери) след няколко дни получавам авти. Уточнявам - доматите са си мое производство и освен това обикновено ги беля, но въпреки това имунната ми система реагира.
Другата вероятност е да има напукана амалгамена пломба - живачното натравяне също води до проблеми с лигавицата в устната кухина.
Налепа е някаква детоксикация.
Синият камък е за гъбични заболявания - ако няма вероятност това да са гъбички не мислете в тази посока.
На първо време пробвайте с традиционните средства - инхалации с йонизатор или жабурене с кислородна вода.

Ако някой има идея как ще се отрази жабуренето с олио сутрин на гладно да сподели.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Нацепен език ?
« Отговор #2 -: 23-05-2013, 19:25:00 »

И аз го имах този проблем. Обаче аз го бях наранила механично от стъргалото за език. Сега си почиствам езика само веднъж на ден и се оправих. А за олиото - аз жабуря сутрин, но не мога да кажа. По-скоро на мен ми бяха излезли нещо като пъпчици в основата на езика и подозирам, че бяха от него.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Нацепен език ?
« Отговор #3 -: 24-05-2013, 10:01:05 »

Благодаря за отговорите . Тя има 1 фотополимерна бяла пломба в нея няма живак до колкото знам но използва ваксина анаста дали може от нея да се дава реакция на лигавиците . Отделно пие ехинацея и хомеопатия , дьлго време правеше и жабурене сьс шарлан - Поздрави  :)
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Нацепен език ?
« Отговор #4 -: 13-06-2013, 14:52:01 »

Имах такъв проблем до скоро. Мисля, че ми се получи след като правих опити да ям едни люти чушки - все гледах как хората ги ядат и ахкат колко са хубави ;D Отначало езика просто ми пареше доста време, и един ден забелязах този бял налеп - от средата, назад към гърлото. За себе си веднага реших, че са гъбички и започнах сутрин и вечер да го търкам със сода. Опитвах и след всяко хранене да правя гаргара със содата. Ей, упорита работа! Да уточня, че през това време пиех клеева тинктура и някои други антипаразитни препарати. Някъде по това време една зъболекарка ми каза, че имам "географски" език. До колкото знам, това е признак на опаразитяване на организма. И така, сега вече нямам проблем с налепите, но не съм спирала с търкането на езика със содата - сега вече само сутрин. Спря и паренето, както и всякакво усещане за болка по време на това третиране. "Географските" характеристики не мога да кажа дали са отшумяли напълно, сякаш има още какво да се желае, но се надявам сега с плодовия режим и това да се оправи.
Та, сестра ти трябва да е много упорита, за да реши този проблем...Успех й пожелавам, че е много неприятно...
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Нацепен език ?
« Отговор #5 -: 21-06-2013, 19:27:46 »

Благодаря за мнението :) тя вече избягва содата защото сякаш повече и се разранява езика  от нея , иначе прави гаргари с разни билки но без голям резултат. Все още има и бял налеп , но може би при нея е от живака както писаха колегите по горе защото тя ползва ваксина в която има . Ако някой знае нещо друго по вьпроса ще се радвам да сподели - Поздрави на всички
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.