Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Отърваване от задължителни предучилищни занимални
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Отърваване от задължителни предучилищни занимални  (Прочетена 9371 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« -: 12-06-2013, 11:59:24 »

Скоро получих от общината подканяне с напомняне, че ако не запишем детето на такова, са щели да ни глобяват.

Не искам да навлизам в подробности, защо не искам да давам детето на такова място. Някой дали не е попаднал на схема за заобикаляне на тези институции без плащане на глоби?  амии... знам ли
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
Diego de la Vege
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 348

« Отговор #1 -: 12-06-2013, 13:23:40 »

Питай мургавите ни братчеди, едва ли има глобен ром за такова нещо.  ухилен
... между другото, ако не го дадеш (без значение с глоба или не) ще си имаш ядове със записването в 1 клас ... за решаване на този проблем, пак може да питаш мургавите, те нямат такива проблеми ...
... между другото, някой знае ли как се става ром?
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3918

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #2 -: 12-06-2013, 13:59:23 »

Някъде бях прочел ( и ми хареса Smiley )  - "Законите трябва да се познават перфектно, за да се заобикалят елегантно"
От тук насетне това ще ни се налага все по-често по все повече поводи..
След като лесно не можем да станем роми, трябва да се изследват нормативните документи, по които общинарите действат и да се търсят вратички.
И след като се намерят, идва ред на другият девиз - "Челният опит - масов подход! "  парти
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Един ученик на пътя...

« Отговор #3 -: 12-06-2013, 16:03:46 »

Диего, какви ядове да имам на 1-ви клас? Няма да го вземат ли? Уж са длъжни.  търкалям се от смях търкалям се от смях
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
Diego de la Vege
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 12-06-2013, 16:31:48 »

Цитирам:
 Необходими документи за прием:

1. Заявление по образец
2. Копие от акта за раждане.
3. Оригинално удостоверение за завършена подготвителна група.

Е, може и да успееш да го запишеш в Ботунец например, но за по-елитните у-ща, където за 1 място се борят 10-15 деца и се чудят как да те порежат и какви странни критерии да измислят - забрави!
Активен
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Един ученик на пътя...

« Отговор #5 -: 12-06-2013, 16:44:46 »

Еха! Аз мераци за турбоелитни училища не знам дали имам (поне не от първи клас), но Ботунец ми идва далечко.  нерешителен
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
DeNiro
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

« Отговор #6 -: 12-06-2013, 22:11:49 »

Законът за задължителната предучилищна е приет, но влиза в сила от 2016-та доколкото аз знам!
Активен
shofilev
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #7 -: 12-06-2013, 22:32:21 »

И сега е в сила закона - трябва детето да е минало през предучилищната подготовка като условие за първи клас. Братовчедка на жена ми искаше да запише и двете деца заедно в първи клас, а едното реално беше на 5.5 год. и не беше минало предучилищната. Бяха големи ядове.
А за записване в добро училище - да, трябва всички изисквания да са изпълнени, иначе те декласират служебно, без въобще да участваш в реалното класиране. А от личен опит мога да кажа, че училището е наистина от голямо значение и когато дойде момента за него, може и да не го осъзнаеш, но след първи клас - със сигурност ще го оцениш. Тогава може да ти се наложи да сменяш училището, а това в днешно време никак не е лесна работа, особено ако се целиш в някое от предпочитаните софийски училища (което ще започнеш да го чувстваш като необходимост при първоначален лош избор и последващо проучване).
Активен
analizator
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 94

« Отговор #8 -: 13-06-2013, 02:23:26 »

Аз не съм много запознат но мисля че има начин да се заобиколи закона. Това е така нареченото домашно обучение мисля че родителя се води като учител. Мисля че дори могат да ти плащат за това. Проучи това пеперуди пеперуди
Активен

Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 13-06-2013, 09:51:45 »

Някой ако има повече време , да проучи "религиозният вариант" . Както  в много други случаи (например с ваксините) , може и тук да се окаже единственият.. Да се види къде коя църква има нещо против тази "предучилищна" , става се нейн член  и после на висок глас се повежда разговор, който се състои предимно от  думите "религиозна нетърпимост"  " прокурор" , "адвокат" .. 
Ако не щат да чуват, се уведомява комисията за защита от дискриминация  и т.н...

Има и втори вариант, но той е само теоретичен и не го препоръчвам! Да се действа   в направление
"по здравословни причини" - измисля се някоя болест и  законно да се постигне целта.. Така е най-лесно , обаче не бива , защото това е  енерго-информационна  поръчка на болест! ( Вероятно за същата болест  ,която ще бъде измислена за  в документите )
Активен

Diego de la Vege
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 13-06-2013, 11:15:51 »

Еха! Аз мераци за турбоелитни училища не знам дали имам (поне не от първи клас), ...

Под "елитни" имам предвид у-ще с що-годе нормална дисциплина и що-годе задоволителен учебен процес, щото обикновените квартални у-ща са .... абе неам думи просто, има достатъчно клипчета в мрежата - по време на час, децата правят каквото си искат, разхождат се, бият се, натискат се и т.н. а "учителката" си мърмори нещо на дъската, колкото да отбие номера и да си получи надницата, а ако направи забележка, най-много да си изкара някоя псувня!
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 13-06-2013, 12:03:31 »

Диего има предвид продполагам тези деца..:
http://tv7.bg/predavaneto//video/?id=9724125
(малко за разведряване   Smiley )
Активен

hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Един ученик на пътя...

« Отговор #12 -: 13-06-2013, 14:13:25 »

Анализаторе, и аз към домашно обучение се озъртам. Нямам илюзии, че в училище ще научат детето на каквото и да било и съм убеден, че ще се справя по-добре от повечето начални учителки. Другият вариант е някакво "по-нормално" училище комбинирано с истинско обучение от наша страна.

Диего, точно училищата и историите от клипчетата искам да избегна.

Здравословните неща ги обмислях, за религиозните вече не знам. Може да се пишем цялото семейство джедаи и да кажем, че си имаме наши занимални.  Afro
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
Diego de la Vege
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: 13-06-2013, 14:57:06 »

Това е по въпроса с домашното образование:

Чл. 347. (1) Наказват се с глоба, съответно с имуществена
санкция, от 5000 до 10 000 лв. физически или юридически лица, които:
1. организират и провеждат без регистрация при условията и по реда
на този закон дейности по отглеждане, възпитание и обучение на деца от 3-
годишна възраст до постъпването им в І клас с цел осигуряване на
подготовката им за училище в съответствие с държавния образователен
стандарт за предучилищното образование и/или с цел издаване на документ
за завършена предучилищна подготовка;

« Последна редакция: 13-06-2013, 15:20:47 от Diego de la Vege » Активен
милена
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #14 -: 13-06-2013, 22:24:21 »

В Холандия е задължително, когато детето навърши 4 години (не се изчаква началото на учебната година) да ходи на училище. Не съм се интересувала, но предполагам, че в повечето западно-европейски страни е така. Може би политиката на нашите държавници е да се уеднаквят нашите условия  с "европейските", но просто не се интересуват, че не са осигурени същите условия/стандарти на занимания/обучение на децата. Ако е така просто отново политиката ни е да се "отчетем", а това означава, че няма измъкване. Ще се спазват условията. Децата ни са "отнесли" и продължават да "отнасят" много неподплатени реформи.
Активен
muki_w
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

« Отговор #15 -: 17-06-2013, 11:24:42 »

Х дешев  Smiley и ние,макар да е много рано сме се замислили,защото времето лети,а законите са все по в ущърб на хората,ще пропуснем яслата,а градината само година,но такава като валдорфците,те уж не са към министерствата и са нещо като организация с идеална цел,обаче имат призната предучилищна група. Домашното образование е позволено само по няколко точки,болест,често пътуване и смесени двойки,иначе и ние на там клоним,но по-скоро на малки групи съмишленици,а не съвсем изолирано.
Активен
muki_w
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 17-06-2013, 11:26:29 »

Само да допълня,аз преподавам в най-елитното частно училище в София,няма да го цитирам,на първо място в класацията на матурите  ухилен И никога ама нииииииииикога не бих записала детето ми там или в държавна институция  ухилен
Активен
bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 694

« Отговор #17 -: 24-06-2013, 15:41:24 »

Скоро получих от общината подканяне с напомняне, че ако не запишем детето на такова, са щели да ни глобяват.

Не искам да навлизам в подробности, защо не искам да давам детето на такова място. Някой дали не е попаднал на схема за заобикаляне на тези институции без плащане на глоби?  амии... знам ли

Ето какъв междинен вариант ти предлагам аз -
Записваш го, и ще го водиш когато ти е кеф на теб и на детето, а като отсъства, ще го извиняваш по "семейни причини" Smiley
И като наваксвате вкъщи "учебния материал", няма да има за какво да се хванат, и щат, не щат, ще ти дадат така важната бележка, че детето е завършило този толкова важен образователен етап в живота...

Активен

Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
muki_w
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 26-06-2013, 09:22:26 »

в наш'то училище има присъствен списък и дори дневници за предучилищните паралелки,трябват 75 процента присъствие,за да го допуснат до финалните тестове към първи клас,не може много много да не се води.Мисля,че и в другите е така.
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #19 -: 27-06-2013, 09:05:03 »

Само да попитам ...началното / основното образование задължително ли е ?
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Отърваване от задължителни предучилищни занимални
Отиди на: