Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ГМО  (Прочетена 3815 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kalia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 274

« -: 14-06-2013, 10:41:43 »

Тъй като напоследък се говори,че ГМО храните не били толкова вредни и че още нямало доказателства за вредното им въздействие върху организма реших да пусна тема тук...още повече,че попаднах на една статия,която изглежда доста ужасяващо:
http://biopogled.com/%D0%B3%D0%BC%D0%BE-%D1%84%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B0/
Дали и човешките органи ще достигнат до същите изменения. Говорих с ветеринари (кланични лекари), които ме увериха, че стомасите на повечето прасета били в такова състояние и за да оцелеят животните във фермите трябвало пък от своя страна да се лекуват перманентно с антибиотици...Много гадна история..
Активен
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #1 -: 15-06-2013, 10:18:25 »

Историята е много гадна наистина. Преди "свинското" проучване имаше едно с плъхове хранени с ГМ храни -- на всички им бяха пораснали ужасни тумори.

Изследването с плъховете беше оплюто от "научните" среди с официално контраизследване и вече много хора спират да мислят като чуят за историята с плъховете -- "аа онова фалшивото изследване ли". Оказва се обаче, че то не е било фалшиво. Ето тук (англ.) един човек проверява оригиналното изследване и аргументите, заради които би било дискредитирано:

1) Изследването нямало контролна група. Според данните, обаче, се оказва, че такава има.
2) От данните не можело да се заключи, че ГМ храните причиняват тумори. Отново, данните показват точно обратното.

И за капак ANBio групата, организацията провела контраизследването, е спонсорирана от кого... Да, познахте - Monsanto.
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
Shine
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 96

« Отговор #2 -: 03-02-2014, 16:53:33 »

ЕС криминализира нерегистрирани семена и частни градини:
http://www.otizvora.com/2014/02/6030/
Активен
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 121

« Отговор #3 -: 04-02-2014, 00:19:48 »

Тази отврат трябва да се изкорени завинаги ! Както педерастията !
Активен
benni
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #4 -: 26-03-2014, 19:01:57 »

Тази отврат трябва да се изкорени завинаги ! Както педерастията !
???4e кога е била изкоренена педерастията?
Според мен има много пари4ни интереси  в ГМ продуктите.А на "големите пари" не им пука кокло живота обри4ат. Напоследък раковите заболявания са толкова много и разнообразни Cry 4ак не ми се мисли, 4е ми иде да рева. А хората някак си се примириха. Това ме плаши истински Angry
Активен

вярвам в доброто
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1363

« Отговор #5 -: 02-07-2014, 22:24:07 »

Попаднах на един доста информативен филм за ГМО (на руски е). Който има здрави нерви може да отдели време да го изгледа http://vbox7.com/play:m50bc333a0
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1071

Познай себе си.

« Отговор #6 -: 28-08-2014, 21:20:19 »

Както вероятно мнозина знаят, първите резултати с растения с променени гени са получени още доста отдавна... още при получаването на "хибридни" сортове жито, царевица, може би и други зърнени, гроздови, динени, тиквени, слънчигледови и пр. промишлено- и парично значими растения, малко по-късно - и животни и птици... Мнозина сме чували за студоустойчиви, горещоустойчиви, устойчиви на микроорганизми, на дъжд и каквото се сетя сортове пшеница, царевица и пр.
Някой да е забелязъл височината на житото? Сега то е около 1/2 от тази преди 30-50 години... Защо? Да не поляга толкова лесно, ако го вали дъжд като е зряло. Защо лимецът не поляга, въпреки, че е много по-висок? Защото има 1-4 зърна. Те тежат мног по-малко от тежките ГМО-класове...
Вече са достигнали, дори в България, добиви от по 600 кг/дка (!!). И т.н. и т.н....
В последните примерно 20 години тези гадости са достигнали до състояние да се смесват животински с растителни гени - където и когато се получава парично значим резултат.

Истинската опасност, описана от поети и писатели отдавна, е много добре известна на учените. Тя е, че няма как да се прогнозира категорично, че от някой от безбройните генни съчетания няма да се роди организъм с неутолими потребности от храна и с неизтребими способности за размножаване...
Опитите да се създаде Франкенщайн винаги завършват по един и същ начин: чудовището бива създадено, но после то изяжда създателя си.

Може би нашият главен въпрос е: Какво да правим, за да намалим до възможна най-висока степен последствията върху нас и нашите близки от тези безумни действия?... Решителното, масово и достатъчно гневно отхвърляне на опитите на продажната (тогава, преди 3-4 години) министърка на околната среда да излъже общественото ни мнение, че ЕС "искал" и пр. да разрешим използването на ГМО произведения беше успешно, но едва ли решава въпроса изцяло...
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Shine
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 96

« Отговор #7 -: 01-09-2014, 14:54:11 »

Може би отговорът на въпроса ти Вов е в ръцете на всеки - да си отглежда сам храната. Това е доста трудно за живеещите като нас в градовете, но аз не виждам друга възможност. От известно време проучвам възможностите да закупя земя в почти обезлюдено населено място, събирам си семена от старите хора, но не успях да присъствам на фестивала на семената, където се разменяха семена, които не са ГМО. Следващият път.  Smiley 
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1071

Познай себе си.

« Отговор #8 -: 01-09-2014, 18:59:22 »

Мммм, много съм мислил по този въпрос. Още като бях на 25-30 години бях решил "Твърдо", че като се пенсионирам, ще отида да живея в крайморско село - да съм близо до морето, тогава това ме вълнуваше... Сега се оказаха мноого и важни причини, които ме спират да го направя, макар, че имам дори повече стимули от гмуркането.

Хм, един от помощните способи може би е да се храня със сокове, лимец, ориз и ядки (някои - покълнали).
Следващият, напълно радикален - да се храня с прана и слънце  олееее, амиии....
Засега обмислям, чета, изучавам.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: