Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: гамалиноленова киселена  (Прочетена 28547 пъти)

Valia789

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #20 -: 22-12-2012, 23:53:18 »

А какво мислите за пиенето на пробиотици. И ако е положително какви бихте ми препоръчали. Веднъж купувах едни на биогая - течни на капки, без никакви лоши добавки, но свършиха много бързо и не забелязах някакъв особен ефект.
Най-добрият пробиотик е на Forever Living, съдържа 6 полезни бактерии, които достигат до червата без да бъдат унищожени от стомашните киселини , капсулата е направена от глицерин и пектин. 1 опаковка е достатъчна за 1 месец и само два пъти в годината са достатъчни за профилактика. На viki7896 ще ти дам координати.   :flower:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #21 -: 23-12-2012, 10:08:29 »

Можем да поспорим , Валя, дали наистина споменатите от теб пробиотици са "най-добрите"  ;)
Всъщност..  какво да спорим след като можем да го установим на практика  ;D
Ако има някой настинал или грипозен  ( или с някакво друго неразположение , например стомашно) , да му изпратим  от двата вида - от "твоите"  и от моите   ("моите" -  ВЕТОМ и СТЕЛКОР ) и да гледаме резултата.. Няма да чакаме дълго..  :) , при Ветом и Стелкор той е виден още след първите един-два приема! А след ден и половина е възможно човекът вече да е забравил  за настинката :)  

(Децата, "преминали" на Стелкор, вече забравиха за антибиотиците, които се е налагало да вземат по няколко пъти на сезон. Скоро ще приложа отзивите, че точно хората, които са най-очаровани от препарата, хич не си падат по писане на отзиви във форуми.. ) 
« Последна редакция: 23-12-2012, 10:12:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #22 -: 26-12-2012, 18:14:31 »

Здравейте,
ето един не знам дали грипозен или просто настинал,но изпробвал СТЕЛКОР!

Снощи ме заболя изведнъж гърло около 21:30 часа и взех един Стелкор. Обикновено си правя гаргара с хлебна сода и сол ,смуча таблетка ,Вит Ц ,но този път умишлено не взех нищо за да видя дали наистина са толкова ефикасни. Към 22:30 взех още една таблетка и след това съм заспала . На сутринта ми нямаше нищо,но взех още една таблетка. :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #23 -: 26-12-2012, 21:50:43 »

Аз пък се чудя при такъв режим на хранене как въобще се разболявате ????
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #24 -: 26-12-2012, 23:38:26 »

Титане, не става само с ядене... :pensif_29: :Confus_3: tooth :Content_4 - emotloader:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #25 -: 27-12-2012, 01:56:06 »

Моята жена, когато беше много зле с храносмилането и почти нищо не можеше да яде, много отслабна и сериозно се притеснявахме как ще изкара миналата зима - от какво по-напред ще се разболее. Дори и пробиотици (лактофлор, нормофлор и др. от масовите) не можеше да взема (не й се отразяваха добре в онзи момент), но се оказа, че от нищо друго не се разболя - нито грип, нито банални вируси. А имаше прояви на дефицити в организма и отслабен имунитет. Доста разсъждавах какво всъщност стои в основата на тази вирусна резистентност, но така и не стигнах до извод, свързан с действие на нещо конкретно - храна, спорт и т.н. Щото при нея нито храната беше храна (имаше един период само на бял хляб, бисквити, варени картофи и др. под. в малки количества, нищо сурово), за спорт и дума не можеше да става. А същевременно аз се разболях, т.е. бях развъдник на бацили, които пръсках навред, синовете - и те, но тя остана здрава. И така си е откакто я познавам - ядеше боклуци, но не се разболяваше от зимно-летните вируси, за разлика от мен (а аз я карах да се храни по-здравословно). Всъщност нейната теория беше, че проблемът и с храносмилането е започнал, откакто аз я карам да си промени хранителните навици. Така или иначе, сега е добре, почти здрава, дори яде боб и грах, което си мислеше, че никога повече няма да се случи.
А аз, откакто се помня, все си страдам от сезонните вируси, със и без имуномодулатори, промяна в храненето и т.н.
В заключение - определено имунитетът съвсем не е само до ядене, детоксикация и движение. Има и още други фактори. Дали си податлив на едно или друго заболяване не може да е функция само на гореизброените.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #26 -: 27-12-2012, 08:05:24 »

Хомеопатите, които разглеждат човек образно казано като глава лук, смятат, че ако на по-дълбоки нива имаш проблем, например нещо хронично..имунитета е ангажиран с него и не реагира на външен план към вируси и подобни..
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #27 -: 27-12-2012, 12:37:37 »

Неслучайно лудите не боледуват от грипове и тем подобни. Физически са здрави. Когато човек тръгне да се излекува от нещо много сериозно, започва да боледува от грипоподобни болести, да вдига температура, да прави остри състояния. Т.е. организмът се съживява, прави симптоми, реагира. За класическата хомеопатия да не се разболяваш от грипчета, настинки, да не вдигаш температура, показва яко задръстване и ниско ниво на здраве.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #28 -: 27-12-2012, 13:42:16 »

За класическата хомеопатия да не се разболяваш от грипчета, настинки, да не вдигаш температура, показва яко задръстване и ниско ниво на здраве.
:Content_4 - emotloader:В смисъл ако някой е постоянно настинал и с температура, т.е. боледува, значи е много здрав  :Confus_3: 
Еми тогава нека да си стоя яко задръстена, спрямо хомеопатията  tooth
« Последна редакция: 27-12-2012, 13:45:07 от AdiSmile »
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #29 -: 27-12-2012, 14:29:33 »

Да, абсурдно звучи, даже има и вицове по този повод.. tooth
Но, ако говорим сериозно, става въпрос за боледуване 1-2 пъти в годината, това се счита за здравословно ;) :peperudi:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #30 -: 27-12-2012, 16:28:43 »

 Приятно ми стана  да прочета толкова много верни мнения едно след друго!
shofilev, абсолютно правилно си задал въпроса , остава само да те подсетя да срещнеш отговора  пак при ... Аюрведа :love_007:
Вата сме "по-паянтови"  в сравнение с останалите типове- настинки, неразположения.. Което обаче съвсем не значи , че сме обречени на тежки болести!  Просто това е явно начинът при вата  да се освобождава и разтоварва от ендо и екзо токсините . ( Дядо ми беше чиста вата. Като го духнеше лек ветрец на балкона и дядото веднага се залюляваше, носът му потичаше..  ОБАЧЕ: до 90, когато загина нелепо, не съм го чул да се оплаква от друго , освен ,че е настинал  и че има гъбички по ноктите и пърхут! :) )

 И с другите съфорумци съм на мнение: леките настинки не са проблем , стига да не станат твърде чести! Чак тогава  вече стават индикатор за  отслабени защитни сили.
И обратното: липсата  на настинки не е гаранция за добро здраве! Много често съм чувал : "Той беше здрав като бик и от нищо не е боледувал,  и изведнъж този инфаркт... "
« Последна редакция: 27-12-2012, 16:31:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #31 -: 27-12-2012, 16:39:22 »

Именно :flowers2:
« Последна редакция: 27-12-2012, 16:49:07 от AdiSmile »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #32 -: 27-12-2012, 19:21:49 »

В заключение - определено имунитетът съвсем не е само до ядене, детоксикация и движение. Има и още други фактори.

И аз мисля, че има други фактори. И един от тях е какво заема по-голямата част от мислите ни. Човек който се храни с боклуци, но си прави позитивни планове за бъдещето, най-вероятно би бил по-здрав (поне в краткосрочен план) от човек наплашен от безкрайните, коварни болести които го дебнат на всеки ъгъл и който се чуди как по-здравословно да се храни за да ги избегне. 
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #33 -: 27-12-2012, 21:19:28 »

Хранещ се с боклуци позитивно мислещ, звучи като пълното щастие при идиотите..перефразирам Стинг. Нещо патологично ми навява подобна концепция :)
Всичко е въпрос на време с боклуците, идва един ден в който лимита се изчерпва!
Всъщност идеята във вегетарианството е до голяма степен свързана с емоциите и мисленето, не е просто така да си ядем тук едни треви.. Има много по дълбоки корени :)
« Последна редакция: 27-12-2012, 21:25:50 от rima »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #34 -: 27-12-2012, 23:13:44 »

Всичко е въпрос на време с боклуците, идва един ден в който лимита се изчерпва!

Точно затова съм уточнил в скобите, че сравнението е валидно за краткосрочен план. И разбира се, че това е малко изопачен пример, за да стана ясно какво искам да кажа.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Beni_T

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #35 -: 24-11-2014, 15:36:50 »

Можем да поспорим , Валя, дали наистина споменатите от теб пробиотици са "най-добрите"  ;)
Всъщност..  какво да спорим след като можем да го установим на практика  ;D
Ако има някой настинал или грипозен  ( или с някакво друго неразположение , например стомашно) , да му изпратим  от двата вида - от "твоите"  и от моите   ("моите" -  ВЕТОМ и СТЕЛКОР ) и да гледаме резултата.. Няма да чакаме дълго..  :) , при Ветом и Стелкор той е виден още след първите един-два приема! А след ден и половина е възможно човекът вече да е забравил  за настинката :)  

(Децата, "преминали" на Стелкор, вече забравиха за антибиотиците, които се е налагало да вземат по няколко пъти на сезон. Скоро ще приложа отзивите, че точно хората, които са най-очаровани от препарата, хич не си падат по писане на отзиви във форуми.. ) 

Здравейте!
За първи път пиша тук. Виждам, че темата е стара и не е писано скоро по нея, но ме заинтригуваха тези пробиотици от къде ги взимате? Имам предвид ВЕТОМ и СТЕЛКОР.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #36 -: 24-11-2014, 16:27:43 »

Здрасти , Бени и добре дошла.  :Content_22:
Отдавна все ще пускам тема за тези пробиотици,( защото на български инфо все още няма)  но уви, стои ми наполовина готова и чакам да намеря време за другата половина :)  Не се продават у нас. Аз вкарвам с хиляда мъки малки количества от тях от Украйна , да има за семейството и приятелите, но остава малко и за свободна продажба.
Иначе , само името им е "пробиотици" , това са на практика много ефективни и много бързи! имуностимулатори.
Провокират отделянето на човешкия интерферон ( без да го довнасят отвън) , който е отговорен за имунитета и така го засилва осезаемо и ПРЯКО. ( другите пробиотици  нямат това свойство въобще. И сред тях има добри, но тяхното действие е косвено и доста бавно във времето , докато се оправи флората на стомаха, че от там насетне чакаме да  се възстановява имунитета)
И второто , което ги отличава от всички други, това е че са във формата на спори, което ги прави неуязвими за стомашни и други сокове. А освен това  трайността  на спорите  е хилядолетия..:)  
« Последна редакция: 24-11-2014, 16:35:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vanity

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #37 -: 15-01-2015, 11:56:52 »

Здравейте,
бих искала да попитам дали Стелкор е полезен за деца на 5 и 7 год. и откъде мога да го закупя и да прочета малко повече за него.
Благодаря ви
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #38 -: 15-01-2015, 13:55:55 »

Разбира се,vanity,  прилага се спокойно дори при кърмачета. При мен до няколко дни ще има от препарата. А от Русия ( където се произвежда ) или Украйна можеш да си го купиш само ако имаш много близък човек там, който да го прати, защото иначе е много трудно, заради самият режим на изпращане ( към страна от ЕС), така и заради флегматичността на тамошните търговци.
Изчакай 1-2 дни и ще прочетеш добър материал за Стелкор. Подготвям го в момента.
     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 24 запитвания.