Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте :)  (Прочетена 2975 пъти)

Софи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Здравейте :)
« -: 06-07-2013, 19:01:21 »

За пръв път пиша нещо във форум (всъщност за пръв път съм участник,  а не само наблюдател в интернет), и се извинявам предварително, ако пиша не където трябва - моля поправете ме :)
На кратко за мен - омъжена, на 30 години, без деца :D Живея в Лондон и тъгувам за България, четирите  сезона и природата с всичките и плодове.
От години се интересувам от здравословен начин на живот в хармония с природата,  но за сега не съм постигнала много. Много ми се иска да общувам с хора, които имат подобни на моите цели или вече са ги постигнали и мога да почерпя опит от тях. Понеже попадам често на този forum, когато търся нещо за здравословния начин на живот в google, реших че би било логично да намеря най- много такива хора тук.
Надявам се някой да може да ми помогне със съвет или мнение в преминаването ми към суровоядството. Аз съм много слаба и малко се безпокоя да не си навредя, когато премина на сурова храна. От 15 годишна съм все около 47кг (висока съм 160см). Миналото лято спрях да пуша и едвам качих 3кг (за пръв път в живота ми станах 50кг). Теглото ми беше стабилно до декември,  когато спрях да ям месо и намалих доста хляба - сега съм 45кг и се чувствам слаба и немощна. Никога не съм харесвала целия процес на храненето - пазарене, замразяване,  размразяване, приготвяне, готвене,  сервиране и най - накрая самото хранене. Харесвам простите неща и сега  два въплоса, за този, който е дочел до тук  и може да помогне ;)
1.  Може ли човек да се храни здравословно само със сезонни и сушени плодове, зеленчуци,  ядки, зърна и цветя и подправки, отгледани там където живее човекът   (искам да изключа от диетата си животинските продукти и кълновете)?
2.   Нужно ли е цялото това мелене, стържене и пресоване, описано в рецептите за суровоядци? Например сега правя зелена салата на съпруга ми, овкусена със сол, оцет и олио - както той си я обича; аз ям половин обелена краставица,  няколко листа маруля и 5-6 репички - така ми е по-приятно.
Ще се радвам много, ако някой се реши да даде съвет или мнение.
Благодаря. 
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте :)
« Отговор #1 -: 06-07-2013, 20:34:55 »

Здравей Софи. Носиш името на майка ми и не мога да не кажа какво мисля. Добре дошла в този интересен форум. На мен ми е помогнал много в ориентацията по пътя. Не харесвам дългите постове, затова ще бъда кратък.
Всеки от нас има уникален инструмент - нашето тяло. Важно е да сме наясно, че телата ни не са еднакви, макар на пръв поглед да изглежда така. Това значи, че не реагират еднакво на определена храна или терапия. Ето защо, ползването на чужд опит според мен и само за да те насочи във възможните пътища. Моят съвет - не слушай никого/ дори и мен/. Постарай се да стигнеш до вътрешния си глас. Там ще откриеш красотата на многообразието около нас и твоето място в нея.
Накрая - здравословно хранене и начин на живот не са тъждествени. Има много примери и в този форум, на хора спазващи всички правила на веганско хранене дори, които не се чувстват комфортно. Отговорът на загадката е в амалгамата между физическо и енергийно тяло. Храната помага, но далеч не е достатъчна за да се чувстваш пълноценен.

Желая ти успех.

Тих
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Софи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Здравейте :)
« Отговор #2 -: 06-07-2013, 20:54:52 »

Много ти благодаря,  Тих :)
Абсолютно съм съгласна с теб.
Един много важен урок съм научила от майка си - всички са ми учители, но следвам само пътя, който съм почувствала за верен.
Радвам се,  че ми писа :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте :)
« Отговор #3 -: 07-07-2013, 09:02:47 »

Здравей, Софи  :love_026:

Тихия е казал най-важното в синтезиран вид  :)

2.   Нужно ли е цялото това мелене, стържене и пресоване, описано в рецептите за суровоядци? Например сега правя зелена салата на съпруга ми, овкусена със сол, оцет и олио - както той си я обича; аз ям половин обелена краставица,  няколко листа маруля и 5-6 репички - така ми е по-приятно.
Ще се радвам много, ако някой се реши да даде съвет или мнение.
Благодаря.

Хапвай си както ти е по-приятно, без да се притесняваш :)


titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте :)
« Отговор #4 -: 08-07-2013, 08:08:49 »

Много малко количество ядеш, пробвай с домат, 1/2краставица, 1/2 авокадо, малко лук , 1-2 скил. чесън, малко смлян сусам, малко смляно ленено семе ( около супена лъжица) , шепа смлени сурови бадеми, по възможност да не са американски, и шепа добре сварен нахут, малко зехтин и сол за вкус. Нахута и зехтина купувай от арабските магазини, аз живеех близо до Edgware road и там беше пълно с такива. Лесно за пазар :)
Зимата доматите и краставиците ги заместваш с морков и зеле :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.176 секунди с 23 запитвания.