Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Екзема - Моята лична история  (Прочетена 28152 пъти)

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #20 -: 03-08-2013, 02:35:24 »

Поздравления Хдешев за добрите резултати. Анализирано суровоиядството и гладуването са основата базата за лечение. То се сравнява в медицината като току що завършил лекар с общи познания. От там насетне следва спецялизацията. В суровоядството това е медитацията. Тя е невъзможна без основата тоест суровоиядството. С други думи докато суровоиядстваш и най вече гладуваш нетрябва да го правиш механично а да медитираш анализираш да откриеш начина да се доизлекуваш. Така са окрити много лекарства билки начини за лечение :Content_22: :Content_22:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #21 -: 03-08-2013, 13:14:51 »

Анализаторе, работя по темата и нямам пропуснат ден от миналия септември. Да видим какво ще излезе!  tooth

А за това дали да правиш промени в начина на живот бързо или бавно, аз съм повече за бавните, но стабилни и трайни промени. Проблемът с бързите неща е, че често са нетрайни. Ще предложа аналогията с някой, който иска да стане много силен, но никога не е тренирал. Виждал е батковците с големите щанги и отива и той на едни големи тежести. Какво обаче се случва? Или не може да ги вдигне и се демотивира ужасно - казва си "Тази работа не е за мен, я да се връщам пак пред компютъра или телевизора". Или пък някак ги вдига и си докарва някаква травма - "Ей тия тежести са адски вредни".

Затова и вече избягвам да говоря за гладувания и по-сериозни пречиствания на хора, които са твърде в началото на пътя. Как да събере воля за гладуване един човек, който няма воля да откаже цигарите например? Или пък как да обясним, че няколко дни на сокове са много важни на човек, който сяда вечер с ракийка и пържолка? Опитвам се да си представя план с няколко стъпки: отказване от алкохола и цигарите, пърженото, разделно хранене, вегетарианство, веганство, суровоядство, гладувания и други пречиствания. За нещастие напоследък се сблъсквам с индивиди, които не искат да преминат още първите две стъпки.   :(
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #22 -: 03-08-2013, 20:04:00 »

Х.Дешев,благодаря ти за това,че споделяш вижданията ми.Сега се уча да пиша и затова постовете ми са къси и без много пояснения.По нататък ще си направя дневник за да споделя опита си и изводите,които съм направил за себе си.Форума го чета от 2010 година.
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #23 -: 30-09-2013, 08:03:44 »

Здравейте
искам да споделя почти личен опит с екземата на баща ми !
той си я има цял живот - като понякога имаше ужасни рани по дланите и стъпалата !
До преди 2 седмици !
Случайно се заговорих с мой приятел и той ми сподели , че се лекува за подобен кожен проблем с магнезиево олио !@@@
Аз знам за това олио много отдавна и го ползвам с/у главоболие, нерви и безсъние - бих казал с успех !

Съответно закупих ново шишенце за баща ми и му го връчих !
През живота си е ползвал какво ли не, и беше безкрайно скептичен !
Но опита, и за една седмица кожата му от рани , напукана и изсъхнала е вече, като на бебе !!!
Каза ми че първите дни ужасно е парело и щипело  но сега е перфектно  !
Изчаках да видя дали ще има рецидив преди да споделя пред Вас, но вече втора седмица от нея няма и следа !

това е !
успех на всички !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #24 -: 30-09-2013, 08:20:47 »

За "цялживотна" екзема  две седмици са малко, Вик.. :(
Нека да минат няколко месеца поне ..
Едва ли причината за толкова упорита екзема  е бил само недостигът на магнезий в организма, който да е бил попълнен чрез това "олио" , което не доставя дори органичен такъв, а само неорганичен магнезий.
« Последна редакция: 30-09-2013, 08:22:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #25 -: 30-09-2013, 09:19:03 »

Но опита, и за една седмица кожата му от рани , напукана и изсъхнала е вече, като на бебе !!!
Каза ми че първите дни ужасно е парело и щипело  но сега е перфектно  !

Vik, за магнезиевото олио предполагам, имаш предвид външно приложение   /мазане/?

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #26 -: 30-09-2013, 09:38:34 »

Бате Бино
Ще поживеем - ще видим
Просто до сега никога не е  имало толкова бърз и категоричен ефект от никое известно "лекарство"

Ros , да мазане само външно - видях, че си сипва малко в шепите и след това си разтрива ръцете
стои мазно , но интересно ако покапе по дрехите след изсъхване няма мазни петна !

Жените се мажат с/у стрии и целулит с това олио също :)

Ще дойде доста универсално средство  - изобщо, като се зарових в нета има впечатляващо много инфо и резултати от нещо, толкова евтино и просто !

п.с   преди няколко дни  си причиних зверска крампа на прасеца - направо полудях от болка! Обикновено, като премине после 2-3 дни мястото си е много болезнено.
Ясно ми е ,че тези крампи се причиняват точно от магнезиев дефицит и се пие такъв с/у такива проблеми!
Но аз вечерта се намазах с олиото на мястото .и на сутринта нямаше и следа от болката !!!
Имам  Латералният епикондилит от около година на лактите, с мазане на местата от 2-3 дни болката в лявата ръка изчезна напълно в дясната значително намаля ..... чак не смея да се похваля - ама нали трябва да си помагаме :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #27 -: 30-09-2013, 15:32:48 »

Вик, благодаря за страхотната история и пожелавам при баща ти да не се връща тази гадост.  :Content_14: :Content_14:

Аз пробвам друго нещо в момента, но със сигурност по-нататък ще опитам и магнезиевото "олио" (слагам кавички, защото четох, че не е олио, а концентриран магнезиев хлорид).
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #28 -: 30-09-2013, 21:22:01 »

Абе, не е много концентриран, виж магнезиевият гел е наистина концентрат. А другото е наречено олио, защото при допир създава мазно усещане, но иначе няма никакви масла в него. :)
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #29 -: 08-10-2013, 09:32:14 »

да докладвам  - 3 седмици без рецидив от екземата и дори помен от нея :)

след като позастудя  започнах и аз да си мажа ръцете с магнезиевото олио - защото при мен от студа ми изсъхва и  се напуква кожата - ами  и моите ръце се чувстват страхотно :)
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #30 -: 16-10-2013, 08:40:50 »

пак да докладвам  - 4 седмици без рецидив от екземата, и дори помен от нея !
впечатлен съм !
Активен

xpyn-xpyn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #31 -: 18-10-2013, 09:15:12 »

пак да докладвам  - 4 седмици без рецидив от екземата, и дори помен от нея !
впечатлен съм !
Здравей всичко е много хубаво ,обаче аз съм с обострен псориазис (ужас направо)и като се намажа с олиото направо изтръпвам от болка.При теб така ли боли ,направо не се трае ?
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #32 -: 18-10-2013, 09:36:27 »

пак да докладвам  - 4 седмици без рецидив от екземата, и дори помен от нея !
впечатлен съм !
Здравей всичко е много хубаво ,обаче аз съм с обострен псориазис (ужас направо)и като се намажа с олиото направо изтръпвам от болка.При теб така ли боли ,направо не се трае ?

Здравей,не съм аз с проблема, а баща ми - но да, знам  първите дни наистина боляло - парело и щипело доста, но след това резултатът си заслужава !

На открити ранички, и напукана от студ кожа  наистина е болезнено - това вече го знам от личен опит :)
Затова сега като усетя, че ми изсъхва кожата си мажа ръцете с магнезиевото олио вместо с някакъв крем  и съм повече от ОК - срам ме е -ръцете са ми станали мекички като на жена :)

Ако толкова не се трае - опитай да разредиш с вода  и постепенно да увеличиш концентрацията !
До 3-4 дни трябва да имаш видим и осезаем резултат !

НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ !

успех и сподели после как си  :)
« Последна редакция: 18-10-2013, 09:41:58 от Vik »
Активен

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #33 -: 05-11-2013, 12:47:12 »

Здравейте, от мен. Съжелявам , че не съм писала отдавна . Относно проблемът ми с една 2 седмична хубава почивка на морето септември месец всичко се беше заличило. Бях мн щастлива. Завръщайки се в прашната София, лека по- лека сърбящите пъпчици пак на места изникват, но вече като количество са по-малко. Вече спазвам хранителен режим - основно плодове и зеленчуци, най- много веднъж в месеца месо, не че усещам някаква липса, ама ей така за протокола. Най- вече рибка. Паралелно всяка сутрин си пия по една чашка топла вода, превз деня мн изтискани фрешове, сок от алое вера, мед с тахан и тем подобни .. Лошото е че липсата по сладко все още не мога да я превъзмогна. Хапвам си мед , сушени плодове, но шоколада много липса. Надявам се с времето да отшуми тази липса  ;D. Забелязвам, че организма ми постоянно се чисти - почти постоянно ми излизат гнойни пъпки тук там по лицето, наскоро на крака ми излезе цирей. Такова чудо никога не бях имала. Беше ужасно болезнено, но за радост изяезна.
Сега съм си наумила да си направя една профилактика хрян с мед/ лимон.
Благодаря ви за активността.
Поздрави
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #34 -: 07-01-2014, 09:41:25 »

Здравейте и за много години !

бях позабравил темата, но сега се сещам и ще "докладвам" - с магнезиевото олио повече от 3 месеца екземата я НЯМА !

При опити да се появи тук там на различни места по тялото се неутрализира в миг с пустото олио ! :)

успех и много здраве на всички !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #35 -: 07-01-2014, 09:57:04 »

Прекрасно , Vik  ! Аз точно това имах предвид  в горния ми пост  - намерили сте средството , което успешно я ПОТИСКА!  А за  изцеление може да се говори  чак когато няма никакви "опити да се появява тук там" :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #36 -: 07-01-2014, 13:24:38 »

бате Бино със сигурност си прав
интересното обаче е, че не прави опит да излиза на същите места и е в пъти по-НЕ-агресивна !
аз напоследък си лекувам с олиото  наченки за гъбички по ноктите и пръстите на краката - бих казал с категоричен успех :)
пустите обществени басейни си искат тяхното :) иначе няма къде да поплува човек в това чудно временце :)


Активен

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #37 -: 25-03-2014, 11:46:47 »

Здравейте, мили съфорумци, много ми е мъчно да съобщя новината, но отново взима да се появява екземата. Интересното е , че зимата и особено след късното море, което направих (септември) беше изчезнала и сега през пролетта като че ли се активира. Излиза отново на същите места, на които беше преди. Ей така просто исках да споделя, защото ми е мн тежко. Емоционално това нещо ме смазва.  :-[
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #38 -: 25-03-2014, 14:14:37 »

Надявам се , не ми се сърдиш, за това, че едва ли не  се оказах лош пророк  :-[
Това е лошото на хроничната болест - при определени обстоятелства пак се появява.  :-\  Има мнения, че такива болести изобщо не могат да бъдат "откъснати от корен".. :-\ Могат да се скрият за дълги години , но в един момент пак налазват. Затова, дори да успяваме да ги държим потиснати за 5-10-20 години .. , пак си е постижение. В това е и смисълът на профилактиката- по-лесно е да не се допуска болест, отколкото да се лекува после с години..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Екзема - Моята лична история
« Отговор #39 -: 31-03-2014, 21:54:15 »

Наистина заболяването ми е от дете. Смешно е да очаквам скорошно стабилизаране. Ще продължавам с цялостаната програма за оздравяване на организма, ако не екземата, поне други болежки да избегна. Благодаря ти, бате Бино за отзивчивостта.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.