Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на ln_none  (Прочетена 82583 пъти)

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #20 -: 17-09-2013, 10:33:18 »

Не знам каква част от съфорумците ползват руски, тази способност от едно известно време не се котира добре у нас. Обаче руснаците имат много интересни школи по въпросите за храненето и приличен брой "гурута". За разлика от американците, които и в други отношения са известни с овчия си подход, руснаците доста наблягат на т.нар "матчасть", т.е. теориите им в повечето случаи са подплатени със стабилно количество научни факти. Не е за пренебрегване и фактът, че не само са бая народ (много подопитни мишки), а и настройката им е такава, че са готови да тестват върху себе си всякакви, дори и най-ограничаващи режими, и го правят със завидно себеотдаване.

Та има там едно потомствено гуру (anyk99 е никнейма, който ползва), на който баща му, дядо му и майка му са известни в областта на здравословното хранене и всички заедно поддържат този сайт http://poprirode.ru/. В сайта честно казано не съм се задълбочавала, има май най-вече информация за гладуването и моносуровоядството. Обаче в един форум за гладуване попаднах на тема близо 1500 страници с въпроси и отговори на съответния anyk99. Та от там всъщност прочетох за неговите теории. В най-общи линии той препоръчва като основна храна кореноплоди и отрича плодояденето в градски условия, като обяснява много за чревната флора и разните проблеми, с които се сблъскват суровоядците.

Би ми отнело доста време да превеждам, затова засега ще дам линк към подборка от негови мнения - http://vk.com/topic-17875598_23143228, пък ако имате върл интерес може и да се прежаля. Впрочем, не съм проверявала дали има писано за него тук, може и да не казвам нищо ново ;D
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #21 -: 17-09-2013, 17:13:06 »

Менюто от петък:
- грозде
- грозде и моркови; кашу
- салата тип мешана; зелен фасул яхния; семки; халва

Събота:
- пъпеш, грозде; веган мъфини и много кафе на детски рожден ден
- пъпеш
- салата тип мешана; зелен фасул яхния; семки; тиквен тортокекс

Неделя
- сини сливи; къпини, сини и червени боровинки в огромни количества, но затова пък директно от храстчето на Петрохан
- домати; банички със зеле
- пицосалата и тиквен тортокекс

Голямо освинване значи :Confus_3:

Хремата все така, ако не и по-зле. Дали няма риск от стойките на глава гнойта да ми отиде в мозъка  ;D


Здравей, и добре дошла от мен в този толкова полезен форум !  :love_006 - emotloader:

Ако търсиш бързо подобрение при хремата, би могла да включиш тежката артилерия - въздържането от храна, а ако можеш - за три дни и от вода, след три дни без храна и вода ще си забравила за хремата.
Иначе след като четеш руски източници, сигурно би трябвало да си наясно с ползата от сауната, парната баня и т.н - те също са от най-големите душмани за хремата...

Иначе - остава да се надяваш, че е вярна народната мъдрост, че хремата минава с лекарства за една седмица, а без лекарства - за 7 дни...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #22 -: 18-09-2013, 07:55:12 »

bpa, благодаря за посрещането :Content_22:

Хремата не ме тормози дотолкова, че да бързам да се отърва от нея на всяка цена. По принцип смятам, че тя не е болест сама по себе си, а е симптом за нещо нередно в организма. За мен е по-важно да разбера какво е нередното, отколкото да я "лекувам", или по-скоро притъпявам със средства като парна баня.

Иначе тя продължава вече доста повече от 7 дни, май отива към месец. Задна, гнойна хрема с кръв, за която се надявам, че е от раните в ноздрите, а не идва някъде отвътре.

За гладуването съм 100% "за", обаче само ако става въпрос за някой друг tooth Явно имам психологически проблем на тази тема. Може би в някой минал живот са ме уморили от глад. Години наред съм се хранила по веднъж на ден без проблем, но ако реша, че трябва да гладувам настъпва обратен ефект - внезапно ми изниква вълчи глад, на който не мога да устоя. Та за момента този метод няма как да бъде приложен. А и както казах, оздравяването е едно на ръка, ама и научното любопитство трябва да се удовлетворява.

Менюто от вчера:
- сини сливи; морков, краставички; кашу
- салата тип мешана, печен карфиол с много чесън; орехи; тиквен тортокекс

Имам желание да си направя едно изследване гърлен секрет, за да стане ясно все пак кандида ли е, стафилокок или нещо друго. Обаче е сложно, с това че трябва да е на гладно (без кафенце демек) и неизмито. Може би уикенда.

Все пак смятам да се опитам да спазвам нещо като анти-кандида режим, без да изпадам в крайности. Не мисля, че ще ми навреди.
« Последна редакция: 18-09-2013, 08:06:44 от ln_none »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #23 -: 18-09-2013, 08:49:45 »

ln_none, ценни попадения си направила  из руските сайтове  :Content_14:  
anyk99 е внукът на  проф. Юри Николаев - родоначалникът на съвременното лечебно гладуване в Русия, защитил първата докторска дисертация по гладуване!
И американската  наука би могла да е напред в това отношение ,даже повече ( големи средства, липса на войни на тяхна територия..) ,обаче нямаха късмета да бъдат оставени на мира от "демократичната система", както това се допусна в Русия от тоталитарната.. Емнаха ги твърде отрано и твърде "твърдо"  tooth
 Надуши ли се , че някой някъде прави сериозен научен пробив, който застрашава господството на БигФарма, на момента се задействат мощни  механизми   за неговото  дискредитиране , осмиване  и  потулване!  Без значение дали авторът му е обикновен лекар  ( като д-р Райф, д-р Макс Герсон ; д-р Шелтън също отседна в затвора :) )
или Нобелов лауреат ( като д-р Ото Варбург, или д-р Лайънс Полинг - два пъти Нобелов лауреат)

Посъбраха се доста  материали да допълним този списък :
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=4421.msg55185#msg55185
Някой ден трябва да добавя още поне пет пъти по толкова  tooth
« Последна редакция: 18-09-2013, 08:54:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #24 -: 18-09-2013, 09:23:24 »

А, бате Бино, понеже знам, че и ти се ровиш по сайтовете на братята - интересно ми е дали си попаднал на казуса "Изюм и турбоманджата" и какво мислиш за него. Аз преди няколко месеца му се дивих, наскоро не съм проверявала докъде са стигнали с разгадаването на гатанката.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #25 -: 18-09-2013, 16:21:18 »

ln_none, инфекцията с кандида е нещо много относително. Ако имаш кандида, където и да е по тялото и не я пребориш навреме, бъди сигурна, че в някакъв бъдещ момент ще имаш генерализирана инфекция в цялото тяло (това е много упорит паразит и труден за преодоляване). Тя може да се манифестира по явен начин, но може и да добре маскирана за години наред - нещо те мъчи, неработоспособна си, отпусната, имаш главоболие, запек/диария и т.н., правиш изледвания, ходиш по прегледи и нищо не ти намират като проблем. Докато в един прекрасен ден някой доктор ти казва или пък научаваш по друг начин, че това може да са и симптоми на кандида. Правиш нови изследвания, за да търсиш кандида и тук идва изненадата - може и да я открият, а може и да не я намерят, а тя да си е там. Разбира си ти няма как да си сигурна дали имаш проблем с нея, ако не ти я открият при изследванията. Моята жена се мъчи доста време с храносмилателни проблеми, накрая я откриха. Лекува се с много и различни методи, настъпи подобрение, при изследване вече не я откриват, но със сигурност проблемът не е ликвидиран, защото тя не се оправи напълно - симптоматиката за кандида я има, макар и отслабена, но изследванията не я хващат. В България няма добри и надеждни изследвания за много неща, вкл. и за кандида. Аз бях убеден че имам такъв проблем от теста със слюнката, още повече, че след като съпругата ми го има този проблем, логично е да се мисли така. На три различни места си направих изследвания - нищо, дори на едното място ми казаха, че имам лека инфекция с бета-хемолитичен стрептокок, на което лекарите доста се смяха. Казаха ми, че ако това е така, аз съм щял да бъда в доста тежко състояние, а при мен нямаше и помен от такова. Изследването ми беше гърлен секрет.
Днес прочетох, че след кръводаряване на човек от Хасково му казват, че е инфектиран с хепатит С. Добре, че човекът е бил по-разумен и не се е завайкал да умира, повторил изследването в София и там не открили нищо (а и той самият нямал никакви оплаквания от каквото и да било, всички други кръвни показатели му били в норма). После се оказало, че и на други хора в Хасково им "откривали" такава инфекция - ей така.
Та какво да си говорим за изследвания и тестове - нещата са много относителни и човек не трябва да им се предоверява. По възможност да проверява по няколко различни начина.
Диетата за кандида е доста тежка, аз не бих а спазвал, ако реално не ми се налага.
Най-честата причина в днешно време за гъбични инфекции са антибиотиците - те са огромен бич. При някои хора дори само една седмица пиене на антибиотик може да доведе до кандида инфекция (дъщерята на моя колежка направи чревна дисбактериоза така, а следващата стъпка е кандидоза и последствията от нея). Докторите в над 90% от случаите не предупреждават да се пият пробиотици при употреба на антибиотици. За да се избегнат усложненията пробиотиците трябва да се пият в големи дози продължително време след спиране на антибиотика - така посъветвах моята колежка и решихме проблема с тройно по-голяма доза пробиотик от препоръчаното на опаковката. А лекарите въобще не разбраха, че дъщеря й има такъв проблем - решиха, че коремният дискомфорт е от пубертета и предстоящия цикъл. Пълно безумие!!! И друг път съм имал поводи да го напиша: налага ли се действително прием на антибиотик, непременно той трябва да се съпровожда от високи дози пробиотици. За разлика от антибиотика, при прием на качествен пробиотик, предозирането не крие никакви рискове, дори напротив - може като "страничен ефект" да се реши и някой друг по-стар проблем най-неочаквано. Личното ми мнение е, че ако човек живее в нездравословна среда и няма възможност да консумира що-годе чиста храна, трябва непременно поне веднъж годишно да приема пробиотици за около три месеца - това помага в много посоки. А ако има някакви конкретни рискове (като прием на антибиотици например), трябва да е в по-големи дози и по-често.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #26 -: 18-09-2013, 21:37:00 »

Преди 5-6 години, когато ми откриха възелчето си пуснах изследвания и бяха в норма. А диагнозата е Хашимото - т.е. очаква се да има  хиперфункция, последвана в някакъв момент от хипофункция.

колко са ти антителата - ТАТ и  МАТ?
ако са в норма, защо са решили, че е Хашимото?

лошото на Хашимотото е, че организмът сам атакува собствената си щитовидна жлеза, което е супер парадоксално.
медицината в случая просто чака да дойде проблемът до ниво явно нарушение на хормоните /защото в началото може и да няма такова, както е при теб /  и тогава вече "мъдро" се намесва със синтетичните хормони...
да спре автоимунната атака не я бива, обаче.

това са последици от ваксините и от кемтрейлите най - вероятно, а също и Чернобил.

не знам кое би било най - ефикасно в тоя случай - може би сурова храна плюс някакви добавки, а също - живот извън обсега на кемтрейлите.
не знам гладуването дали е добре в тоя случай, а и ти като не можеш да се настроиш психически, явно при теб това не работи.

наскоро четох за импулсната терапия, че помагала за ред неща, включително за проблеми с щитовидната жлеза, но не знам дали е вярно.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #27 -: 19-09-2013, 08:56:30 »

От едно изследване, било то лабораторно или в домашни условия естествено не бих си правила генерални изводи. Гърления секрет искам да го пусна по-скоро, за да видя дали няма да се намери някаква по-обикновена причина за тая хрема. Кандидата я подозирам не заради теста със слюнка, а заради симптомите, които имам.

Писах по-нагоре за проблемите, които имах преди няколко месеца, но съм пропуснала да спомена, че взимах и антибиотик - Ципрофлоксацин. Голяма глупост естествено, в съзнателния ми живот случаите, в които съм прибягвала до такива мерки са не повече от 2-3. За пробиотик ми бяха изписани таблетки Биогая. + Ентерол и Смекта. Цялото това лечение в рамките на 10 дни не даде абсолютно никакъв положителен резултат.

Малко преди да ме сполети тая гадост беше черешово време и се хранех основно с череши и то в големи количества.Тоест, почвата е била добре подготвена и антибиотикът е имал всички шансове да ми осигури една хубава дисбактериоза, както и стана. И така кандидката, с която и бездруго подозирам, че се имаме от отдавна също се е събудила. Въпросът е - е ли тя пряк виновник за сегашните ми страдания или не?

По въпроса за пробиотиците имам такива мисли: първо, доколко тези аптечни препарати наистина съдържат нещо смислено, т.е. дали наистина съдържат бактерии, които след поглъщане да са годни да оцелеят и да се размножат в червата в нужния обем и второ - кои всъщност са полезните за човека бактерии, които трябва да се стремим да си завъдим. Според традиционната медицина - лакто и бифидобактерии, ама според гореспоменатия anyk99  например - коли пръчица (това моля да не се приема, като че да съм му фен, просто давам за пример).

iskrena, ми де да знам защо. Модерна диагноза е. За антителата не мога да ти кажа точно, отдавна беше. Всичко си беше в норма, но пък не помня какво точно беше изследването. Стандартно някакво за щитовидна.

По принцип имам генетична предразположеност (майка ми е имала хиперактивна жлеза като млада, но лекарите кажи-речи й я изрязват и я оставят с хипофункция), а също и психологическа - много съм податлива на стрес. По втория показател работя успешно ;D Впрочем, Хашимотото и изобщо проблемите с щитовидната се водят за един от симптомите на кандида.

Менюто за вчера:
- сини сливи, морков, краставички; малко кашу
- салата тип мешана; леща с просо и зеленчуци на манджа; орехи

Състояние общо взето без промяна. От няколко дни забелязвам изчистване и освежаване на кожата, може да е от тройчатката, или пък от стоенето на глава.





Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #28 -: 19-09-2013, 16:04:07 »

Биогая не е най-добрият пример за пробиотик (ентерол и смекта са нещо доста различно). Съвременните форми на пробиотични култури се произвеждат в микрокапсули от захароза и така самите бактерии са способни да оцелеят в неблагоприятна за тях среда. В аптечната мрежа могат да се намерят добри пробиотици, но също и извън нея. Има и качествени пробиотици в по-старите варианти, които трябва да се съхраняват в хладилник. Дори и някои евтини пробиотици, които не вдъхват особено доверие, биха могли да свършат добра работа в определени случаи.
Лакто и бифидобактериите са наистина необходими за човешкия организъм - практиката го показва. Аз имам за пример трима души, които се поддържат с тях и знам как им действат и как се чувстват когато спрат употребата им. За коли пръчица не мога нищо да кажа. Бате Бино беше писал из форума за едни руски пробиотици, които директно подсилват имунитета при болест - Стелкор и Ветом.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #29 -: 19-09-2013, 16:15:40 »

Моята приятелка, с която заедно бременяхме и родихме, имаше големи проблеми с кьрменето. Оказа се кандида. Пробва най-различни неща, накрая не си спомням дали една акушерка й предписа или от някакви форуми научи за един пробиотик "Securil" и това беше нещото, което й помогна. Сега го има винаги в хладилника и отвреме-навреме го приема (не знам дали има схема на прием).

Прегледайте го, ако искате. (давам произволен линк от Google)

http://in.linkedin.com/company/natural-health-&-wellness-centre/securil-1757186/product?trk=biz_product

ПП. Благодаря за рецептите  :flower:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #30 -: 19-09-2013, 22:25:27 »

За securil не намирам информация на български, явно не се предлага у нас. Иначе пише интересни неща.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #31 -: 20-09-2013, 09:03:29 »

shofilev, благодаря ти, че отделяш толкова време на моите казуси. Аз малко дървен философ си падам, обичам да си размишлявам над такива теми, ако и да не разбирам нищо от биология :Confus_3:

За чревната пръчица (Е.коли) се твърди, че е основното съдържимо на апендикса. И тъй като сега се счита, че той е хранилище на "оригиналната" микрофлора, то излиза, че именно нея трябва да си развъждаме. Според anyk99 тя е и основен източник на В12 при суровоядците.

catalina, няма защо :)

Менюто за вчера:
- малко грозде; моркови, краставички; леблебия и лешници
- салата тип мешана; броколи на пара; бадеми

Очевидно е, че замествам намаленото количество плодове с ядки, което хич не ме радва. Надявам се постепенно нещата да се нормализират. Ядките определено не ми действат добре, ям ги от чиста лакомия и защото ми е трудно да си измисля подходяща храна за похапване на бюрото в офиса.

Вчера ми се появи една бразда в центъра на езика. Отворих няколко сайта да проверя какво би могла да значи и получих отговор "задържани чувства в гръбначния стълб". То бива, бива информативност, ма чак пък толкоз...
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #32 -: 20-09-2013, 14:01:37 »

Бате Бино явно не идва да чете тук, а случая с Изюм и турбоманджата е толкова забавен, че не се сдържам да го споделя.

Изюм (което на български ще рече стафида) е някакво второстепенно гуру на моносуровоядството, колоритна личност, фитнес любител и голям простак. За съжаление оригиналния форум, в който може да се види зараждането му е свален, но доколкото се разбира именно той е човекът, който изкарва руските суровоядци на "пътя истинен", а именно моносуровоядството... или поне така смята самият той. Нарича всички "овни", те пък му отвръщат с искрена омраза.

Докато е в пика на моносуровоядството Стафидко заминава да живее в Испания, където да яде портокали на воля. Известно време праща снимки на прекрасното си суровоядно семейство и собствените си бицепси, след което изведнъж изчезва. Липсва няколко години; достатъчно време, за да се притеснят всички.

В края на 2012-та Стафидко се завръща триумфално с новината, че моносуровоядството в дългосрочен план е убийствено за човека, но той е намерил изход и го е пренесъл на ново, по-висше ниво. Изобретил е храна, пред която всички други бледнеят, която дава такава мощ и енергия на организма, че никога не бихте и помислили да се върнете към обикновената храна - турбоманджата!

Естествено, всички го гледат с бялото на очите и го обдушват да сподели каква е аджеба таз турбоманджа. Стафидко обаче не се дава лесно и обявява, че рецептата ще остане строга тайна в рамките на поне 2 години, за да си я изтества лично. Впрочем, съдейки по това колко негативи отнася като флагман на моносуровоядството, никак не постъпва глупаво. Все пак той се появява в няколко форума, за да отговаря на въпроси, дава подсказки и отрича неверни предположения по темата.

Подсказките включват:

- това е растителна храна
- тя може да е моно, а може и да е смес от различни суровини
- в идеалния случай се състои само от два основни компонента - суровина и вода
- може да се прави от мандарини
- достатъчно е вкусна, децата на Стафидко я предпочитат пред всичко друго
- в същото време, възможно е да не се хареса на несуровоядни деца
- направена от маслини, има шоколадов вкус
- евтина е - човек може да се храни с нея за евро на ден.
- не е нужна термична обработка
- суровината се реже на ситно
- създава идеална за човека чревна микрофлора
- методът за създаването й е отдавна известен на човечеството (евентуално древен, но забравен)
- методът за създаването й не може да бъде открит описан в интернет

и много други, които вече не помня.

Та оттогава едно солидно количество хора се мъчат да разберат - има ли я тази турбоманджа в действителност или Стафидко ги мотае, и ако има - каква е тя?

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #33 -: 20-09-2013, 17:21:41 »

ln_none, бива ли така де ме подценяваш, как така не идвам да чета, имам 4 цели поста в твоя дневник , а това е петият  :whistling2 - emotloader:  Просто не се успява винаги да се прочетат навреме хем всички постове, хем да се разгледат и осмислят линковете , които са дадени в тях.. :)

ПРОБИОТИЦИ. Аз от 4 години ползвам ВЕТОМ и СТЕЛКОР. Не ща  да чуя за никакви други. На всички , на които съм дал от тях - също не искат да чуят за никакви други!  tooth Може да има по-добри от тях, може и да няма :)  Действат почти като антибиотик, действието им се усеща още един час след първият им прием. Щом има схеми за лечение с тях дори на хепатит А и В , енцефалит, миома..  това говори само по себе си :)
Ние  ги ползваме за резерва при простудни заболявания. Безотказно действие! Или  го изкарваш на крак ( когато традиционно е на легло..) или за ден и половина  го тушираш изцяло ( ако е било нещо по-леко, което обичайно се изкарва "на крак" няколко дни.) Ще пиша отделна тема. Обикновено имам количества, понеже зареждам за близките. В момента имам :)

  ln_none , по въпроса за изследванията - и аз съм точно на мнението на  shofilev - няма никакъв смисъл в твоя случай! Все ще ти намерят нещо, което обаче никой няма как да ти каже дали се явява причина или следствие за твоите проблеми ( а и за нашите )  tooth
Да оставим , че ако се изследваш на още две места, ще те сразят със съвсем други резултати, но  и интерпретации на резултатите :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #34 -: 23-09-2013, 09:00:24 »

Бате Бино, ама аз просто спекулирах, че ми се искаше да си разкажа историйката :love_026:

Ходих сега да прочета за Ветом и Стелкор. Ми то в тях пък някакви съвсем други бактерии има, едната даже ми се струва - с недобра слава (licheniformis-а). Още ще чета.

Не си направих тест, щото така ми препоръчахте :bleh (шегичка, лабораторията беше затворена). Всъщност, освен пробиотици, някой има ли съвет какво да се правя. То и пробиотиците с каква цел - заради подозираната кандида, хремата или подуването?

Петък:
- грозде, моркови; леблебия и лешници
- салата тип мешана; зеленчукова манджа; орехи;

Събота:
- сини сливи; къпини и глог на Балша - около манастира тази година има страхотен глог; моркови
- салата тип мешана; супа от пърхутки (пак от Балша); семки; малко черен шоколад

Неделя:
- сини сливи
- супа; орехи; сухарчета със сладко
- салата тип мешана; зелен боб яхния; семки

Силно обложен език тези дни, може би от многото ядки. Коремът има някакво подобрение, хремата не.

Изсилих се с антикандида режим, по-скоро имам предвид зеленчуково-базирана диета, за разлика от досегашната плодово-базирана. Но много е трудно отказването от плодовете, ужасна наркомания са. Чудя се дали да не направя един ден на сливи, толкова много ми се ядат, поне да се натъпча едно хубаво и да ми мине :Confus_3:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #35 -: 23-09-2013, 09:33:49 »

ln_none , животът е динамичен и ако почнем лично да изследваме и проверяваме  подробно всеки продукт, трябва по цял ден само това да правим  tooth В такива случаи ни спасява някой, на който имаме доверие, че ги е проверил и изтествал нещата и така си икономисваме нашето временце и нашите съмнения .. :)
Аз знаеш ли как открих Стелкор , Ветом и АСД-2 ? ( този последният е извънредно ценен  също)
Когато бях в Киев при д-р  Рэм Свирский по съвсем друг повод, той извади изотдолу две кутии и направо ми ги пъхна в ръцете и каза: "Това са много добри препарати!Купувай бързо!" И аз ги купих без да се замислям и без да прочета и ред за тях, не бях ги чувал до него момент..А на едното шишенце даже нямаше и етикет, обикновено стъклено шишенце! И не знаех дори какво е! (чак после прецених , че трябва да е точно АСД-2, защото в някакъв руски форум разказваха за нещо, дето миришело силно и лошо tooth Викам си - това ще да е , и моето мирише хем силно хем лошо  tooth  ) При това ми ги продаде нахалникът на двойно по-голяма цена, както установих после  :) Но знаейки човека, не съм се усъмнил и за миг. И сега съм доволен от това, защото иначе кога ли щях да попадна точно на тях..
« Последна редакция: 23-09-2013, 09:38:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #36 -: 23-09-2013, 10:04:38 »

а ние отде може да си намерим тия миризлаци?   ;D
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #37 -: 23-09-2013, 10:19:38 »

Аз, бате Бино, съм като оня вълк с дебелия врат ;D
Щом стане дума за препарати, всичко трябва да се проучи, обмисли, да му се разгледат за-тата и противи-те. Пък ако вземе да ми мине болежката, докато проучвам - още по-добре.
Да ме пита човек - като толко внимаваш, що се наяде с антибиотици :Confus_3:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #38 -: 23-09-2013, 12:40:16 »

Това като принцип в живота си е супер, ln_none , мога само да те поздравя. Само време да има.. :peperudi:
И второто неудобство- в един момент неизменно откриваш "топлата вода" : "Колкото повече научавам, толкова повече разбирам, че нищо не знам"  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #39 -: 23-09-2013, 20:57:44 »

Изсилих се с антикандида режим, по-скоро имам предвид зеленчуково-базирана диета, за разлика от досегашната плодово-базирана. Но много е трудно отказването от плодовете, ужасна наркомания са.

Вярно са ужасна наркомания, но са единствената такава, от която само ползи има.  ;D Страха ти от плодове ми се вижда малко нелогичен.

Ако исаш да се успокоиш малко прочети 80/10/10. Според автора й, за кандидата, противно на широко разпространеното мнение не въглехидратите са проблема а това че се смесват с прекалено много мазнини. Той мяса малко на перко ама нищо чудно да се окаже прав  :Content_4 - emotloader:

а като се има впредвид, че плодовете са още малко и после студена, гадна зима...такива приказки за преждевременнно спиране на плодовете са си направо възмутителни.... ;D

Чудя се дали да не направя един ден на сливи, толкова много ми се ядат, поне да се натъпча едно хубаво и да ми мине :Confus_3:

Точно така, това е принципа на Зорба, ако само ти се ядат сливи и не ти дават покой ( :surpris_23: кой би предположил, че сливите са такива пакостници...), наплюскваш се със сливи до повръщане и така намираш покой... Той го даваше тоя пример с агнешно мисля...но аз малко го адаптирах да пасва на контекста... :Content_4 - emotloader: Важното е че принципа е един и същ.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 23 запитвания.