Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на ln_none  (Прочетена 82572 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #200 -: 13-12-2013, 00:41:36 »

дворът ни беше пълен с подобни убавци   :)
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #201 -: 13-12-2013, 16:15:56 »

- портокали
- ябълки, ядки микс
- салата зеле, нахут, тиквени семки

От тиквените семки, независимо сурови или печени веднага ми се запушва носът, чудно защо.


Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #202 -: 16-12-2013, 16:10:19 »

Ще спра да пиша менюта, тъй като от известно време са все по една и съща формула
- плод + [зърнено|ядки]
- плод|зеленчук + ядки
- зеленчук + готвен зеленчук|зърнено|бобово + [ядки|семена ] + [сладко]

От Стелкора положителен ефект засега не се наблюдава, но усещам, че вървят някакви процеси. т.е. някакво действие има, но още не е ясно подобрявам ли се или напротив. Прилошаването става все по-слабо.

Опит за тичане уикенда - жалка история, втори епизод. Недоумявам как другите хора тичат, без да им текат сополите. На мен веднага ми потича носа и с това подсмърчане няма никакъв начин да запазя равномерно дишане повече от минута-две. Аз по принцип дишам много плитко, може би и това е проблем.

От упражненията сутрин и вечер вече постоянно имам някаква мускулна треска някъде. От клековете съм направила задно бедро като на младо магаре. Трябва някак да ги променя, че да се натоварват другите мускули повече - не че имам нещо против задното бедро, ама само с него живее ли се.



Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #203 -: 16-12-2013, 23:07:46 »

От клековете съм направила задно бедро като на младо магаре. Трябва някак да ги променя, че да се натоварват другите мускули повече - не че имам нещо против задното бедро, ама само с него живее ли се.

Звучи секси  ;D. По колко клекове правиш? Аз вече се изтърках да ги проповядвам...ама пак ще ги спомена... хинди клековете са много добри, и влизат най-вече във вътрешната страна на бедрата, и са добър заместител на бягането. На английски са hindu squats. А като ти станат много лесни обикновенните клекове, можеш да пробваш и на един крак.

Недоумявам как другите хора тичат, без да им текат сополите. На мен веднага ми потича носа и с това подсмърчане няма никакъв начин да запазя равномерно дишане повече от минута-две. Аз по принцип дишам много плитко, може би и това е проблем.


И аз се чудех, същото до миналата година.  ;D Но тази мисля, че най-накрая ми се поотпуши носа.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #204 -: 17-12-2013, 01:28:27 »



От упражненията сутрин и вечер вече постоянно имам някаква мускулна треска някъде. От клековете съм направила задно бедро като на младо магаре. Трябва някак да ги променя, че да се натоварват другите мускули повече - не че имам нещо против задното бедро, ама само с него живее ли се.


 tooth   tooth   tooth
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #205 -: 17-12-2013, 16:16:24 »

Бедните ми чревца хич не са добре. Откак съм на Стелкор имам силно увеличена "продукция", без да ям повече. Блед цвят, газове. Вчера - спазми и болки. Надявам се да е знак, че работят бактериите, иначе другите варианти не са приятни.

От клековете не правя много бройки - между 40 и 60 на ден. Но ги правя вече май повече от година, всеки ден почти без пропуск. Напоследък и с гирички като допълнителна тежест, макар и минимална (6 кг). Ако имах щанга, щях с нея, ама нямам. Погледнах ги тези хинди клекове, ще ги пробвам и тях. За на един крак имам още доста да поклеча :)
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #206 -: 17-12-2013, 23:45:28 »

Не са малко бройките, а за постоянството ти повече от година...само мога да ти се възхищавам.  ;D

Аз се опитах да си наложа да клякам миналата зима, но някъде към пролетта ги спрях. Краката никога не са ми били интересни за правене. Въпреки че хинди клековете са ми по-интересни от другите...може би защото има митология околко тях...
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #207 -: 17-02-2014, 16:24:07 »

Нони, къде се затри, жива ли си, здрава ли си? Ако всичко е наред, дай знак.

_______________________________

Ако някой от другите форумци има информация за Нончето, нека сподели.
Питам, понеже през последните месеци на миналата година беше започнала да експериментира с вода и сол, и изведнъж спря да пише.
« Последна редакция: 17-02-2014, 16:25:38 от Роми »
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #208 -: 20-02-2014, 08:35:26 »

Роми, колко мило :flowers2: че се притесняваш! Добре съм, не съм станала на туршия ;D
В последно време експериментите ми с храната бяха малко извън рамките на форума и затова нямаше какво толкова да споделям.
Реших обаче да направя житния режим, от вчера започнах. Ще видим колко ще изкарам, това ми е първия път в живота на какъвто и да е тип "диета".
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #209 -: 20-02-2014, 09:01:36 »

И аз започнах от вчера житният режим :)
Вчера ми беше доста отпаднало следобед и с главоболие но днес съм супер, засега.
In_none  ти със жито ли го правиш или с лимец и само го накисваш или покълваш:)
Успоредно с житния режим правя и прочистване на дебело черво.
А преди житния бях два месеца на еднодневен сух глад и мислех че съм подготвена,
но май не съм.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #210 -: 20-02-2014, 10:12:11 »

И аз почнах вчера житния с лимец. Не ми допада нещо тоя режим. Не сьм гладна изобщо, не че кой знае какво сьм усетила, освен нормалното адско главоболие, но изпитвам някакво вьтрешно отхвьрляне  :surpris_23: Не знам как да го обясня, нещо като огромно нежелание, отбльск. Няма го това чувство за задоволство от нещо, в което си убеден и се радваш, че го правиш. Днес ще продьлжа и ще видя как сьм.

 ln_none и аз се радвам че писа. Наминавай, дори и да няма голямо нещо за казване  :flower:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #211 -: 20-02-2014, 10:27:59 »

Аз като цяло не харесвам вкуса на лимеца и изобщо на житните и не се чувствам много комфортно след яденето им. Чак ме приболява стомаха. Преди житният режим бях предимно на зеленчуци и плодове ище ми трябва време да се пренастроя.
Донякъде си го обяснявам с това, че не успявам да дъвча твърде дълго, макар че се опитвам.
Иначе главоболието пак ме подхвана в дясното слепоочие :)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #212 -: 20-02-2014, 11:23:48 »

Да и мене.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #213 -: 20-02-2014, 12:48:44 »

Вчера и днес съм на жито за покълване, киснато в гореща вода за една нощ. Мисля да пробвам и някой ден на лимец. Дъвча всичко по много - вчера си бях вкъщи и всяко хранене ми беше по 2 часа. Ябълката, малко почивка, житото, пак почивка, орехите... Житото ми ставаше на дъвка в крайна сметка и го изплювах. Днес съм на работа и няма как, изяждам си го.

Глава не ме боли, нито стомах, изобщо добре ми понася за сега, макар че не съм много в кондиция тези дни. На мъжо нещо му е паднал имунитета, през седмица се опитваше да се разболее, но го стопираше с клеева. Накрая все пак успя, а отгоре на всичко и аз прихванах - със силна хрема съм трети ден. Може пък и от страх пред режима да съм се поболяла, знам ли ;D
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #214 -: 20-02-2014, 15:55:46 »

Радвам се, че си добре, Нони :)
Ако сметнеш, че нещо от опита ти може да бъде полезно за другите, ще очаквам да споделиш.

А за житния режим (да се обърна и към другите момичета), доколкото зная, не е добре да се прави, когато човек изпитва вътрешна съпротива или физически дискомфорт. Със сигурност резултатът няма да си струва лишенията и неудобствата, ако провеждането на режима бива съпровождано от дисхармония и напрежение, отколкото от радост и благоговение. Защото житният режим не е светска диета за стройна фигура, а свещенодействие за укрепване и хармонизиране на душевните сили.

По тази причина не е правилно да започваме житния режим с очакването да получим здраве, младост и красота, за да не заприличаме на някой, който отива в църквата с очакването, че светото кръщение ще го дари с гладка и чиста кожа.

Всъщност, около житния режим има доста въпросителни. Известно е, че единственият източник за режима е готвачката на Учителя. А доколкото имам някаква представа за неговите виждания върху взаимовръзката между духовната същност на житното зърно и духовния организъм на човека, не бих изключил възможността готвачката да е смекчила строгостта на режима, добавяйки от себе си ябълките, меда и лимоните.
:Appetit_4:
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #215 -: 04-03-2014, 16:35:02 »

Житния режим го изкарах успешно, не ми беше трудно, само малко досадно към края. Много съм горда от себе си ;D
Някакви особени положителни или отрицателни ефекти (прилошавания, еуфория и т.н.) не изпитах, сигурно защото промяната в храненето не беше кой знае колко голяма. На четвъртия ден ми дойде цикълът, малко извън график. Беше много силен и толкова болезнен, колкото не е бил от тинейджърските ми години, с ненормално голямо количество "съсиреци". Надявам се да е било някакво изчистване.
Иначе в психически план режимът ми подейства много добре, стигнах до някои изводи, прочисти ми се малко главата, че напоследък доста се бях затлачила ментално. Аз всъщност с тази цел и го направих, така че съм доволна.
В момента правя някакво "захранване", което не е много по инструкция... но се опитвам да запазя инерцията от режима за малки порции храна и ултра-дълго дъвчене. Надявам се да успея да продължа достатъчно дълго, за да сформирам навик.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #216 -: 07-03-2014, 16:01:07 »

Мъчи ме една работа от известно време и реших да споделя, може пък някой да се е сблъсквал.
Появило ми се е някакво образувание на задната стена на гърлото, точно зад мъжеца. Твърдо е като кост, като в горната част е издадено, а надолу изтънява. Не знам от колко време е там, но тъй като още преди години имах някакъв проблем с усещане за топка в гърлото, подозирам, че може да не е отскоро. Във всеки случай, в последно време е нараснало достатъчно, за да ме дразни при преглъщане.
Вариантите, които намерих в нета са киста, калциево натрупване и други подобни, но като цяло казват, че е безобидно. Но пък е доста дразнещо. Ако някой има опит с отърваване от такова нещо, ще се радвам да сподели.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #217 -: 08-03-2014, 00:52:53 »

да не би да е във връзка с огромното количество сол, дето приемаше преди няколко месеца?!
как ти повлия този солен режим, междувпрочем?
сега приемаш ли пак вода и сол?
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #218 -: 08-03-2014, 11:18:56 »

Със сигурност дразненето е от преди това. Е, няма как да съм сигурна дали не е повлияло, защото наистина беше след солта, когато се изнервих дотолкова, че си бръкнах в гърлото и напипах за какво става въпрос.

В момента не взимам съществени количества сол, тъй като по време на житния режим я изключих напълно и сега полека-лека я връщам. Малкото, което взимам е пак на сухо, а не в храната.

Иначе като цяло за режима мога да кажа, че е в състояние тотално да те отврати от соления вкус ;D За мен лично количествата, препоръчвани от руснаците са много завишени. Допълнителни ползи от тези големи количества не забелязах (чувствах се еднакво както с 2, така и с 6 гр/литър), а само ми беше гадно от вкуса.
Като плюсове мога да отбележа добрата хидратация на кожата и косата, която особено силно се усеща при кожата на стъпалата. Предполагам, че се подобрява и кръвообращението, тъй като за пръв път в живота ми изкарах зима без да зъзна нон-стоп (е, вярно, че беше и доста топла зимата де ;)) Намали ми се нуждата от сън и се увеличи желанието за активност- ставах без никакво усилие по-рано от нужното за работа, за да правя тренировки. Най-силно влияние има върху лакомията - най-накрая започнах да се храня умерено. Та така, като цяло за мен приемането на сол в умерени количества извън храната носи само позитиви.

« Последна редакция: 08-03-2014, 11:31:44 от ln_none »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на ln_none
« Отговор #219 -: 09-03-2014, 02:09:45 »

благодаря ти за отговора! :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.