Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лечение на безсъние  (Прочетена 21528 пъти)

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #40 -: 05-09-2013, 13:41:28 »

Аз по съвет на shofilev смених на спирулина и хлорела на таблетки от Rainforest Foods (има ги в зоя.бг). Оказаха се наистина вкусни и с вкус подобен на този на суровите тиквени семки. Даже често почнах да сдъвквам таблетките, защото ми харесват.

Не знам колко ще помогнат за безсънието, обаче.  ???
А хлорелата ще ми помогне ли за акнето? Как се чувстваш, докато я пиеш- нали не те прави твърде енергичен и нервен, защото нямам нужда от екстра- енергия? ;D
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #41 -: 05-09-2013, 14:20:27 »

...
А хлорелата ще ми помогне ли за акнето? Как се чувстваш, докато я пиеш- нали не те прави твърде енергичен и нервен, защото нямам нужда от екстра- енергия? ;D

Не знам дали ще помогне за акнето. За него бих предложил спиране на млечните продукти и, както скоро четох в книгата на Макдугъл, ограничаване на количеството мазнини.

Не съм забелязал да съм по-енергичен, но аз съм в такъв период (Имам много работа, хабя доста енергия и спя малко), така че може и да не мога да преценя съвсем точно. Ако при теб дойде допълнителна енергия - хващай полето и тичай.  tooth tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #42 -: 06-09-2013, 08:42:21 »

...
А хлорелата ще ми помогне ли за акнето? Как се чувстваш, докато я пиеш- нали не те прави твърде енергичен и нервен, защото нямам нужда от екстра- енергия? ;D

Не знам дали ще помогне за акнето. За него бих предложил спиране на млечните продукти и, както скоро четох в книгата на Макдугъл, ограничаване на количеството мазнини.

Не съм забелязал да съм по-енергичен, но аз съм в такъв период (Имам много работа, хабя доста енергия и спя малко), така че може и да не мога да преценя съвсем точно. Ако при теб дойде допълнителна енергия - хващай полето и тичай.  tooth tooth tooth
Хихи, направо гората мисля да хващам, не разбирам защо кипя от енергия, неприятно.
Скоро ще пътувам за София, намерих си един магазин Здраве от Изтока срещу Съдебната палата.
Там има хлорела на таблетки, но не знам дали сте я пробвали
http://www.tnt-21.com/index.php?lang=bg&page=465&title=%D0%A5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0
Ако не ми хареса, и Зоята на Аксаков ще свърши работа.
Що се отнася до млечните, спрях ги за 1 седмица, но само толкова устоях без тях, много е трудно :Confus_3:. А и не съм убедена, че само те са причината, при мен хормоните са в основата на проблема.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #43 -: 06-09-2013, 09:45:05 »

...
Що се отнася до млечните, спрях ги за 1 седмица, но само толкова устоях без тях, много е трудно :Confus_3:. А и не съм убедена, че само те са причината, при мен хормоните са в основата на проблема.

Устискай поне 30 дни и после решавай. Промените в храненето им трябва време, за да се усетят и според мен месец е минимумът.

Това с хормоните също не е изолирано явление. То не идва само, а най-вероятно е причинено от нещо. Въпросът за 50 ст. е "какво".
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #44 -: 11-09-2013, 11:48:04 »

Не бях чел форума известно време и се включвам със закъснение.
Не си представям спирулина или хлорела да помогне при безсъние - напротив, те съдържат вещества с енергизиращо действие, особено спирулина (както и АФА). Човек, страдащ от безсъние е по-добре да ги избягва.
Ако правилно съм се ориентирал за цената, хлорелата от този линк http://www.tnt-21.com/index.php?lang=bg&page=465&title=%D0%A5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0
излиза доста скъпа. Съществено по-добър вариант като цена е този: http://www.zoya.bg/Таблетки-Хлорела-Био-300x500-мг.1807?filters=pleaseSelectSuperfoods.Капсули-и-таблетки-v199. При това са био сертифицирани, а хлорелата от "Здраве от Изток" не е ясно какъв произход има.
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #45 -: 14-09-2013, 20:50:16 »

Не бях чел форума известно време и се включвам със закъснение.
Не си представям спирулина или хлорела да помогне при безсъние - напротив, те съдържат вещества с енергизиращо действие, особено спирулина (както и АФА). Човек, страдащ от безсъние е по-добре да ги избягва.
Ако правилно съм се ориентирал за цената, хлорелата от този линк http://www.tnt-21.com/index.php?lang=bg&page=465&title=%D0%A5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0
излиза доста скъпа. Съществено по-добър вариант като цена е този: http://www.zoya.bg/Таблетки-Хлорела-Био-300x500-мг.1807?filters=pleaseSelectSuperfoods.Капсули-и-таблетки-v199. При това са био сертифицирани, а хлорелата от "Здраве от Изток" не е ясно какъв произход има.
Аз хлорелата я взех за акнето и не смятам да я пия дълго време, но засега не усещам екстра енергия от нея. Следващият път ще си взема от Зоя, чудех се дали да пробвам и магнезий преди сън, четох някъде, че доста помагал. Не знам дали сте ползвали магнезиево мляко, засега ще се въздържа от закупуването му, защото взимам много неща- хлорела, рибено масло и ашваганда. Това мое безсъние е няква епидемия, тая година за втори път ми се случва. Реших да спра млечните продукти поне за две седмици, за да се изчистя, но ми е слаб ангелът, за жалост :Confus_3:. Мерси за съвета, ще трябва да проуча повече хлорелата. :)
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #46 -: 14-09-2013, 22:57:55 »

Хлорелата не е толкова енергизираща, както АФА и спирулина. При нея най-характерното е растежния фактор. Освен това клетъчната й стена улавя разни токсини и помага за тяхното изхвърляне. Разбира се има и други полезни свойства - да не забравяме името й с какво е свързано.
Магнезий е добре да се маже по кожата - трансдермален прием. Магнезиевият гел сякаш е нещо добро за целта. Не знам какво е магнезиево мляко, знам за магнезиево "олио" - може да е едно и също нещо. Магнезий може да се взема и като хранителна добавка, но казват, че било по-добре през кожата.
За безсънието може да пробваш разни билки, също топла вода с мед преди лягане. Ако нищо такова не помага, проблемът може да е хормонален (акнето също ме кара да си мисля това).
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #47 -: 17-09-2013, 19:32:50 »

Хлорелата не е толкова енергизираща, както АФА и спирулина. При нея най-характерното е растежния фактор. Освен това клетъчната й стена улавя разни токсини и помага за тяхното изхвърляне. Разбира се има и други полезни свойства - да не забравяме името й с какво е свързано.
Магнезий е добре да се маже по кожата - трансдермален прием. Магнезиевият гел сякаш е нещо добро за целта. Не знам какво е магнезиево мляко, знам за магнезиево "олио" - може да е едно и също нещо. Магнезий може да се взема и като хранителна добавка, но казват, че било по-добре през кожата.
За безсънието може да пробваш разни билки, също топла вода с мед преди лягане. Ако нищо такова не помага, проблемът може да е хормонален (акнето също ме кара да си мисля това).
Ти потвърждаваш мнението ми- аз отдавна си мисля, че безсънието ми е на хормонална основа, но не знам дали се дължи на проблем с щитовидната жлеза. Аз съм объркала и съм написала магнезиево мляко- олио да се чете. :Confus_3:
Водичката с мед не ми помага. Най- много ми вреди безцелното висене в нета, но съм пристрастена, това ми е мания. :)
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #48 -: 18-09-2013, 16:31:18 »

От собствен опит знам, че колкото и да ми се спи, зачета ли се в интернет, минавам в друга фаза и сънят бяга - мога дори да откарам до зори. Но на следващия ден - тежко ми и горко ми.
Ако при теб проблемът е хормонален, както и предполагам, трябва да се търси причината, но как - не ми идва наум. Има разни билки с хормонално действие, може да пробваш нещо, но нее  ясно какво ще се получи - може й повече да се обърка работата, така че не знам наистина. Да се стреля на посоки, не е добра идея, когато става дума за хормони. То не е като някоя сезонна вирусна инфекция, тук нещата са истински сложни и последствията трудно се преодоляват.
Д-р Стоянова, от която купувам водораслите АФА, ми сподели, че има проблем със съня, защото от нощните смени в "Пирогов" (тя е детски хирург) - работила е там 20 год., много си е объркала хормоните и вече няколко години откакто е напуснала още не може да се оправи напълно, а е пробвала различни варианти.
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #49 -: 22-09-2013, 11:35:09 »

 Shofilev, прав си, че хормоналния баланс е нещо много фино и трябва много внимателно да се борави с него.
Не мисля за сега да приемам повече добавки, наистина не искам да прекалявам.
Напоследък се тъпча със сурови ядки, установих, че ме успокояват- особено пресните орехи. Дано само не стана 100 кила, че са доста мазни.
Взех си макадамия, не знам дали сте я пробвали, но наистина е адски вкусна, а и е добър източник на магнезий и протеин.
Някой да помогне със съвет как тотално да елиминирам захарта- пристрастена съм, а в такива периоди търся успокоение в сладки неща. Благодаря в аванс ;D!
От опит мога да споделя, че по-добър помощник в борбата срещу безсънието от секса не съществува- ето нещо, което ме успокоява повече и от 5 сеанса акупунктура и от 1 час джогинг. За жалост нямам постоянен партнъор. :D
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

милена

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #50 -: 11-10-2013, 00:22:19 »

Първата и еинствена ми диета - лечебен глад за 10 дни беше точни в сесия. Не повлия нито не умствените ми, нито на физическите ми способности (аз спортувах всеки ден). Но нещата винаги са комплексни. Според мен, трябва да знаете за причините, за да си освободите психиката от тях и да експериментирате с биките - да откриете своя начин за справяне с пробема.
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #51 -: 14-10-2013, 22:09:35 »

Първата и еинствена ми диета - лечебен глад за 10 дни беше точни в сесия. Не повлия нито не умствените ми, нито на физическите ми способности (аз спортувах всеки ден). Но нещата винаги са комплексни. Според мен, трябва да знаете за причините, за да си освободите психиката от тях и да експериментирате с биките - да откриете своя начин за справяне с пробема.
Да, сигурно сте права- аз зная част от психическите причини за проблема с безсънието, но кои точно витамини и минерали не ми достигат- това няма как да го разбера. Засега наблягам на ашваганда и рибено масло, но когато има дисбаланс добавките доста бавно го повлияват.
Гладуването е наистина безценен начин за пречистване на духовно и физическо ниво!
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

милена

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #52 -: 15-10-2013, 23:52:47 »

Когато има тревоги, с които не можете да се справите на момента, което е много естествено за всеки човек, слушайте желанията на своето тяло внимателно (кои плодове или зеечуци Ви изкушават). Временното лечебно гладуване е различно от режима на хранене, които приемате за постоянно. Може да се окаже, че във вашия сучай не трябва да изключите например шоколад (хормона на щастието) или месо, но в умерени количества. Те може да не са толкова нужни за един възрастен изграден организъм, но според моят опит определянето на хранителен режим е хубаво да става постепенно, защото при всеки е субективно. Има хора пристрастени към шоколада - не защото им е нужен, но защото преди да се откажат от него трябва да решат друг проблем, който не опира до "хранителния" начин на живот. Ограничаването му поддиква съзнанието да се справи все някак си с проблема, тоталното му рязко елиминиране може да доведе до депресия.
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #53 -: 12-02-2014, 11:45:24 »

Опитвали ли сте някога хидрокситриптофан- 5 htp haya labs или друга марка ?
Безсънието ми се появява на приливи и отливи, направо е отчайващо, нищо не помага дълготрайно.
Зимата винаги адски изтощава моя организъм, а  за жалост се пристрастих към кафето, което също ми пречи на съня.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #54 -: 12-02-2014, 12:04:42 »

За това което питаш никой не може да ти помогне. Пренапрегнати сетива, безпокойство. Кой да бръкне в главата ти, ако не ти самата? Повече навън сред природата. Смирение и центриране на света към теб, а не навън. "Пратяхара" - прочети какво значи тази дума. Успех!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #55 -: 12-02-2014, 12:34:09 »

мента-глог и валериан , доказана комбинация за лек и спокоен сън :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #56 -: 12-02-2014, 13:11:14 »

Безсънието ми се появява на приливи и отливи, направо е отчайващо, нищо не помага дълготрайно.
А гладуване??? ???
Активен

natan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
  • Единственото сигурно нещо е промяната ...
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #57 -: 13-02-2014, 20:50:03 »

Според Германската Нова Медицина, безсънието е симптом за преживян конфликтен шок, който е в активна фаза. То има своя биологичен смисъл, защото докато сме будни и мислим постоянно за конфликта, може по-бързо да го разрешим и да влезем в лечебната фаза...
« Последна редакция: 13-02-2014, 21:03:38 от natan »
Активен
Да се опиташ да разбереш човека през призмата на своя собствен житейски опит и мироглед е като да се опиташ да измериш времето с везна. Способността да гледаш света през очите на различните хора е по-ценна от съкровище.

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #58 -: 14-02-2014, 10:35:10 »

Навремето страдах от доста упорито безсъние. Сега обаче се отървах окончателно от него.
А ето и рецептата :):всяка седмица правя еднодневно гладуване с изворна вода. Един или два пъти в месеца правя двудневни. Периодично (напр.през пролетта и есента)-по едно по-дълго гладуване.
Ако се спазва тази схема безсънието ще си отиде безвъзвратно - гаранция! :Content_22:
Забравих - храната ми е вегетарианска, без месо и млечни продукти.
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #59 -: 18-02-2014, 10:57:47 »

Да, определено трябва да опитам с по-продължително гладуване, мисля, че това е отговорът. Възможно е да преживявам и някакъв вътрешен конфликт, но сигурното е едно- безсънието ми винаги се засилва при преходът от един сезон в друг, като по часовник се задейства.
Зимата е сезонът, в който витамините са кът, както и слънцето, това не е може да е без значение.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 22 запитвания.