Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпроси и отговори  (Прочетена 25362 пъти)

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #60 -: 14-03-2014, 18:12:48 »

И какво пък не им е хубаво на орехите , Бени?   :surpris_23:   
И аз си помислих, 4е не са наред ??? Не съм спирала да ям орехи. Само споделих колко много разли4ни мнения има по света и колко противоре4иви могат да бъдат. Понякога ми е трудно да  се ориентирам ::)  Аз си хапвам поне два три ореха на ден, или бадеми. Открих, 4е зад къщи имаме орех, който за съжаление   беше малко занемарен, а и климатът тук не е много подходящ, та дава малко орехи, но сега полагам грижи и се надявам да започне да ми се отблагодарява :Content_22:
Активен
вярвам в доброто

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #61 -: 14-03-2014, 23:31:09 »

И на мен ми е трудно да се ориентирам понякога. Но за сега мисля, че най-сигурния ориентир е колко е близко до природата и колко по-малко преработване е преминало. За това вярвам, че орехите са доста по-полезна храна от например "обогатените" макарони, които продава изобретателя на зоната.  ;D

Но и това правило не-винаги работи...  :surpris_23:
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #62 -: 15-03-2014, 02:42:24 »

това правило винаги работи, бъди сигурен!
нищо, произведено от човешка ръка, не може да е по- добро от създаденото от Твореца!
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #63 -: 17-03-2014, 12:55:24 »

това правило винаги работи, бъди сигурен!
нищо, произведено от човешка ръка, не може да е по- добро от създаденото от Твореца!
Да, много то4но. И аз стигнах до извода, 4е колкото по_проста е храната, толкова по_ голяма е ползата за организма. Не съм стигнала  до пълно суровоядство, но дори когато готвя гледам да е вси4ко приготвено по_прости4ко, без много топлинна преработка.
Активен
вярвам в доброто

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #64 -: 15-12-2014, 13:20:03 »

В "химически" смисъл, органична молекула е тази, която съдържа въглеродни атоми, с няколко водородни такива, разхвърляни за запазване на мярката... Живите същества сме създадени от органични съединения.
Неорганичните съединения са съставени от други молекули. Те може да съдържат водород ИЛИ въглерод, но ако имат и двете, са органични.

В по-практичен смисъл тялото ни усвоява (=преработва до молекулно-йонно-атомно ниво, според потребностите) органични съединения много по-лесно, т.е. с по-малък разход на енергия и с по-малко отпадъци, отколкото неорганични.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #65 -: 25-12-2014, 21:10:36 »

Не намерих по -подходяща тема да си "пльосна"  въпроса , затова да ви питам тук : в една от книгите на Малахов пише , че ако изпием прясно изцеден сок от червено цвекло и урината ни се оцвети в червено , означава че лигавицата на червата ни е увредена и пропуска токсини.  Това ме притесни ,не толкова за мен , колкото заради това, че урината и фекалиите на дъщеря ми ( 5 годишна) стават червени, когато й приготвя сок от цвекло , моркови и ябълка примерно. . Как е при вас , имате ли промяна в цвета на урината ( или  на децата ви )? Повод ли е да се притесня?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #66 -: 25-12-2014, 21:15:57 »

Не намерих по -подходяща тема да си "пльосна"  въпроса , затова да ви питам тук : в една от книгите на Малахов пише , че ако изпием прясно изцеден сок от червено цвекло и урината ни се оцвети в червено , означава че лигавицата на червата ни е увредена и пропуска токсини.  Това ме притесни ,не толкова за мен , колкото заради това, че урината и фекалиите на дъщеря ми ( 5 годишна) стават червени, когато й приготвя сок от цвекло , моркови и ябълка примерно. . Как е при вас , имате ли промяна в цвета на урината ( или  на децата ви )? Повод ли е да се притесня?
При мен цветът се променя. Нещо не ми се вярва това да е показател за проблем
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #67 -: 25-12-2014, 21:27:30 »

Аз изчетох тук във форума всичко изписано и едно е ясно -колкото хора, толкова мнения.
Айде, при нас възрастните ,нека да се оцвети урината от зашлакован организъм , но не ми се връзва при едно дете ( което така или иначе се храни здравословно) да се увреди тази лигавица....няма логика ...знае ли човек вече...
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #68 -: 25-12-2014, 21:42:10 »

Няма връзка едното с другото.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #69 -: 25-12-2014, 22:41:18 »

Оцветяването от цвеклото не е индикатор за проблем. Всички, които съм питал, са го наблюдавали при себе си и никой не е споменал за какъвто и да било проблем. Включително при деца.
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #70 -: 26-12-2014, 00:18:55 »

До колкото си спомням става въпрос за пиене на 1 супена лъжица от сока, а не произволни количества.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #71 -: 26-12-2014, 06:14:59 »

И при мен има промяна в цвета,не е чисто червен,но има промяна.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #72 -: 26-12-2014, 08:30:30 »

Ако трябва да сме точни в книгата пише : "Изпийте 1-3супени лъжици прясно изстискан сок от червено цвекло и ако урината ви придобие червен цвят, то вашите лигавици са престанали да функционират правилно"

За произволни количества не говорим , ние не го пием с литри това цвекло  :)
.....въпросът остава с отворен финал  :bleh
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #73 -: 26-12-2014, 09:48:26 »

Зина, не се вторачвай в това прекалено. Не знам дали ме разбираш, но си създаваш  проблем насила. Съсредоточи се върху светлата страна на живота и спазвайки определени правила на хранене, мислене и движение, остави вселената да си върши необезпокоявана работата.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #74 -: 26-12-2014, 15:08:43 »

.... правила на хранене, мислене и движение, остави вселената...
:Content_14:

... И дишане.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #75 -: 26-12-2014, 23:16:01 »

Дооообре, спирам да питам , търся и задавам въпроси. До тук добре. Но какво в същност ще обсъждаме в този форум за суровояден начин на живот ....ако всички спрем да питаме , форумът ще замре  :surpris_23:
Казвам го изцяло с положителна нагласа  :thankyou:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #76 -: 26-12-2014, 23:42:41 »

Зина, просто въпросът ти е сложен, причините може и с "висши" научни методи да не се открият... ти искаш бърз, ясен и еднозначен отговор... Повечето полупросветени тук се научихме на отговорност при даване на отговори, съвети, оценки...
Ние няма как да знаем точния състав на цвеклото, какво е точното моментно състояние на изпиващия, какви други химически елементи, в какво състояние на духа е бил при и след пиенето...
Няма страшно, нека си има оцветяване. Въпросът е дали търсим и намираме, а след това твърдо следваме ПЪТЯ...  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #77 -: 27-12-2014, 01:05:48 »

Дооообре, спирам да питам , търся и задавам въпроси. До тук добре. Но какво в същност ще обсъждаме в този форум за суровояден начин на живот ....ако всички спрем да питаме , форумът ще замре  :surpris_23:
Казвам го изцяло с положителна нагласа  :thankyou:
Всеки възприема форума по различен начин Зинаида. Аз например, чрез форумът търся себе си, а не конкретна формула за каквото и да било. Ако човек тръгне по пътя на формулите има опастност да превърне живота си в статистика.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #78 -: 27-12-2014, 15:31:31 »

Вов, Де Ниро , идеята ми по-скоро беше , че осъзнаването, духовното ни пробуждане зависи от нас ,и  трябва да дойде от нас,
НО,
ако хора като Мер не бяха положили толкова труд да намерят, научат и споделят в сайта и форума огромното количество безценна информация , как ние ( в частност аз ) непросветените щяхме да тръгнем по пътя на себеопознаването, щяхме за осъзнаем че нещо не е както трябва?
...  и дори благодарение на търсещите отговори (  в това число и задаващите абсолютно ненужни на пръв поглед въпроси, като моя в случая  ) този форум е пълен с ценна информация.
Разбира се,  в цялата тази симбиоза най-голяма заслуга имат хора като Бате Бино, отделили часове от времето си , за да публикуват знанията ,до които да се докоснали тук.
Осъзнаването си е осъзнаване, мисленето ,  и т.н.
 , но ако на всяко наше питане отговорите , които получаваме са " остави на Вселената "( Тихий уважавам те много , но в случая мисля различно) ,  форумът нямаше да е това, което е.   
Може за вас да е грешно , но аз разбирам нещата така: ако съм прочела , видяла , разбрала ,изпитала върху себе си  дадена методика , и ако срещу мен стои някой прохождащ в   същата тази област и търси същите отговори, до които аз съм се докоснала, защо да не му споделя моят опит, защо да не помогна, да е една идея по-лесно?
   Ето Пол Брег, Малахов , Герсон...и десетки още...  ако не бяха споделяли опита си в книги , опит , чрез който са излекувани стотици хиляди души, ако нямаше хора , които да споделят опит , всеки щеше да се мъчи самостоятелно , но щеше ли да е по-добре?

Аз зададох въпроса за цвеклото, не толкова за да си самовнушавам евентуални проблеми ( у мен или детето ми) , по-скоро да се заформи дискусия , за да си обменяме споделен опит.
И така с една дума : за мен този форум е ценен, благодарение на споделеният опит на съфорумците  :thankyou:  Така че аз ако знам нещо с радост ще го споделям  :love_007:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Въпроси и отговори
« Отговор #79 -: 27-12-2014, 17:14:34 »

2-3 супени лъжици? не се учудвам че съм го изтървал това написано, аз като пия такъв сок го правя в количество поне една чаша с или без сок от моркови, но щом има връзка на гладно 2-3 лъжици за да се провери нещо ок.
   При мен от пиене дори и на чаша сок, не се наблюдава оцветяване на урината, особено ако съм оводнил тялото до този момент, ако е на сухо почти сигурно е че ще има някакво оцветяване :)

   Задаването на въпроси, нуждата от задаване на конкретни въпроси, отговарянето/споделянето като цяло са тънък момент. Ако човек преди да зададе въпрос направи малко разбор на информацията, пробва няколко различни неща в случая със сока от цвекло- с повече приета вода преди това, с по-малко, с достатъчно приета вода, с почти никаква приета вода, ще е в състояние да си отговори на въпросите задоволително , така ще отпадне нуждата от питане и отговаряне на въпрос/и на които и сами можем да дадем достатъчно логично обяснение.
   По-правилно и по-лесно за четящите би било, ако на всеки възникнал въпрос собственика му се опита сам да намери отговора и евентуално да попита за насока, но да речем след като вече е направил някакви изводи за себе си, след като е съпоставил различни фактори, моментно състояние, установил е някаква зависимост между тях.
   Иначе едни винаги ще питат много, а други трябва постоянно да отговарят на въпроси на които и питащия може сам да си отговори.

   Вече отностно обобщаването на процесите в тялото в 1 или 2 изречения, понеже попадам четейки на такива подкани, това според мен е доста оптимистично да питаме и да отговаряме така, имайки предвид комплексността на процесите в тялото. Аз мисля че изнасянето на обективна информация е достатъчно условие, сега вече някои изводи човек е добре да ги направи сам за себе си/за семейството си, иначе става малко: еми тук някой ми каза еди какво си..

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.